politika

Oliver Stone: USA chtějí odstranit Putina a dosadit dalšího Jelcina

Ukrajina je pro Spojené státy strategicky důležitá země, kterou Washington potřebuje ke konfrontaci s Moskvou, řekl americký režisér Oliver Stone, píše El Diário.

Poznamenal, že Spojené státy vždy pro své potřeby zasahovaly do vnitřních záležitostí jiných států.

“Změna režimu je něco, v čem jsme velmi dobří. Udělali jsme to na Ukrajině v roce 2014, byl to státní převrat, v důsledku kterého byl svržen demokraticky zvolený prezident, protože řekli, že je proruský a na jeho místo dosadili protiruského prezidenta, který podepsal protiruské zákony, což vedlo k pronásledování, zabíjení na Donbasu a současné situaci. USA dostaly, co chtěly: zemi, do které jsme vtrhli. Každý, kdo zná historii, ví, že to, co se děje, jsou vztahy příčin a následků, ale musíte znát příčiny,“ cituje InoSMI jeho slova.

Stone připomněl, že pro Spojené státy jde o strategicky důležitou zemi. 

“Ukrajina je součástí amerického plánu. Vždy tomu tak bylo. Ukrajina vždy byla tím, co chtěli a co se stalo jejich cílem v roce 2014, kdy byl proveden převrat. Dostali, co chtěli: střet s Ruskem. Chtějí změnu režimu v Rusku, odstranit Putina a dosadit dalšího Jelcina, aby se dostali k ruským zdrojům za určitou cenu,“ vysvětlil režisér.

https://bit.ly/38tVHK6

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
28. 4. 2022 06:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano , to je ten hlavní důvod proč to amíci dělaj , zmocnit se ruského přírodního bohatství a vydrancovat jej jako to udělali už u náš v Polsku , Slovensku !

ladik
28. 4. 2022 06:42
Odpovědět  Petr

Kámen řekl to, co už dávno víme. Usáci neumějí nic jiného, než ničit a to jim jde skvěle.

Ladislav
28. 4. 2022 07:10
Odpovědět  ladik

Pane Putine, otestujte toho jednoho nového Satana 2, víte kam že?

Josef
28. 4. 2022 09:09
Odpovědět  Petr

Největší problém je v tom, že V.Putin “vyrostl” v prostředí KGB do pozice prezidenta. Takže tyto hry USA a NATO viděl z první řady, zná pravidla, hřiště a má prostředky. Myslím, že by to mohl být skvělý terén pro odvetu za NOVIČOK a Sýrii.
No a co s těmi lotry ze sklepení Azovstalu? Začít sklepení tohoto závodu plnit vodou. Rychlost měnit dle potřeby. A vytěžit je! Oni to žádní velcí hrdinové nebudou. Spíš budou mít žaludek na to, aby stříleli a mučili bezbranné lidi. Když jim ale půjde o kůži … _

Albi
28. 4. 2022 21:48
Odpovědět  Josef

Prezident USA G. Bushovi starší, byl v letech 1976–1977 ředitelem CIA, dodnes to nejen nevadí, ale nikde se o tom neobjeví ani zmínka.

Gales
28. 4. 2022 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to všeobecné tajemství.Pšt. Ostříž bzdí..