Odpojení Ruska od SWIFT zavře plynový ventil

Případné odpojení Ruské federace od mezinárodního systému mezibankovních převodů SWIFT bude mít pro Západ katastrofální důsledky. Toto prohlášení učinil ekonom Nikita Kričevskij.

Ve Spojených státech a jednotlivých zemích v Evropě se zase začalo mluvit o možnosti odpojení Ruska od SWIFT v rámci nového balíčku ekonomických sankcí proti Moskvě.

Západ navíc zvažuje otázku zákazu směny rublu za americký dolar, britskou libru šterlinků a euro.

Ekonom Nikita Kričevskij se domnívá, že za poslední roky odvedly ruské úřady v tomto směru skvělou práci a nyní jsou na takovou ránu ze strany USA a EU plně připraveny.

Navíc je přesvědčen, že škody z takových „pekelných sankcí“ budou ve větší míře způsobeny právě Evropě, s níž má Rusko pozitivní obchodní bilanci. A pokud bude Moskva odpojena od SWIFTu, budou si muset Evropané připravit velké kufry pro dovoz hotovosti na území Ruské federace.  

Ruské vedení přitom nenechá takový útok bez odezvy, řekl expert ve vysílání rádia Komsomolskaja pravda. A pro Západ to bude mnohem hmatatelnější než jeho vlastní sankce. Ekonom připomněl, že Evropská unie je vysoce závislá na dodávkách ruských energetických zdrojů a bez možnosti směny měn nebudou místní firmy jednoduše schopny platit, což s sebou ponese katastrofální následky.

“My se můžeme taky zbláznit. Můžeme zavřít ventil nafty a plynu: my máme alternativu – Čínu a Indii. Čím je pro nás Evropa? Oni nás odpojí od SWIFTu – my budeme prodávat za rupie, nic strašného. Pro nás to opravdu není vůbec problém,“ zdůraznil Kričevskij.

Ale Evropa, zvyklá na spokojený a klidný život, v případě takového vývoje událostí okamžitě zamrzne. A protože to v EU nemůžou dopustit, pravděpodobnost, že Rusko odpojí od SWIFT, se zdá malá.

Autor: Michail Kruglov
https://bit.ly/31R2Q4n


sdíletj na

4.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
13. 12. 2021 02:50
Ohodnotit příspěvek :
     

V Evropě, zvláště pak v Evropské komisi se jistě najde spousta blbečků, kteří odpojení od SWIFT, podpoří.

Milan
13. 12. 2021 13:38
Odpovědět  Drak

Přesně tak. Kolektivní západ mě svým kolektvním IQ silně připomíná kolektivní IQ jedné cikánské rodiny před lety. To se takhle jednou sebrali a šli do opuštěného prasečáku “dělat železo”. “Dělali” ho tím způsobem, že začali šmidlat nosné železné sloupy, bo móre, to je hafó železa. Proč by tedy troškařili v kotcích, že. No a protože postupovali od obou krajů, tak jim nakonec zbýval jeden poslední vprostřed. Tož hurá na něj! No a spadlo jim to na palice a odvezla je záchranka. Dlouho jsem se tak nezasmál, jako když jsem to četl.

Milan
13. 12. 2021 13:38
Odpovědět  Milan

A
IQ Eurounie je na nemlich stejnaké úrovni a svým způsobem ve
stejné situaci. Ono jim už těch sloupů které ještě mohou
podříznou sice moc nezbývá, ale činí se o to víc.

Nedávno
jsem tu psal, že by světu prospěl pád asteroidu na Kyjev.
Opravuji – světu by prospěl pád čtyř asteroidů. Jeden na Kyjev,
druhý na brusel, třetí na Berlín a čtvrtý na Bílý dům.
Vlastně pět. Ještě by to chtělo na Langley. A byl by chvíli
klid.

Milan
13. 12. 2021 06:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Začínám, zatím mírně, obávat, že RF je tím “bojem na výdrž” už unavená a znechucená a že Putinovi by odstřižení RF od SWIFTu jeho strategii posilovaní suverenity RF spíše posílilo než oslabilo. Ostatně toto poselství už do světa vyslal, když se vyjádřil, že odstřižení RF od SWIFTu by posílilo severenitu Ruska.
Že si kolektivní západ myslí, že si Putin jen tak honí triko, jako když si před třemi lety myslel, že si honí triko ohledně hypersonických zbraní, je problém západu – ne Putinův. A nebýt toho, že bychom na ono “zavření kohoutů” tvrdě doplatili i my, vlastně bych se celkem bavil.

Pavel
13. 12. 2021 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Souhlasím s Milanem, myslím si, že Rusové už toho mají dost a nedivím se tomu . Kdyby byl na místě Putina někdo jiný, už bychom spali na matraci zabalení do kožichů. To jsem si ale naběhl, my kožichy nemáme, u nás je to velký prohřešek. Cpát do lidí pochybné roztoky, to je panečku jiné kafe, tím pomáháme US farma a spřáteleným klanům ke královským ziskům a k perfektnímu ovládání lidu prostého. Rusko bez nás přežije v pohodě, ale naše euoroatlantická zdecimovaná a duševně vyhaslá elita nás bude moci leda tak pohřbít za živa.