politika

Oděsu vrátí místní: Ruský odboj zesílil po likvidaci Kuzminova

Smrt přeběhlého pilota Maxima Kuzminova, který zavinil smrt svých kamarádů a zradil svou vlast za 30 stříbrných (500 tisíc dolarů), nikoho nepřekvapila ani na Západě. Místní média píší, že ruské speciální služby dostaly povolení „pracovat“ v týlu. Úředník ve španělském městě La Villajoyosa, kde bylo nalezeno Kuzminovovo tělo, řekl, že Rusko je schopno natáhnout ruce pod deštník NATO a hranice EU pro něj nejsou překážkou.

Přečtěte si o zintenzivnění práce našich speciálních služeb na druhé straně frontové linie v materiálu Tsargard.

ANDREJ REVNIVCEV

K likvidaci Kuzminova je třeba přistupovat bez zvláštních emocí – chladně a rozvážně, vždyť zrádce se stává mrtvolou mnohem dřív, než bude zlikvidován cepínem (jako se to stalo s Trockým), bodnut otráveným deštníkem (jako se to stalo Banderovi), nebo ho přejedou autem (jako se to stalo Kuzminovovi).

Víte, v Rusku je zvykem o mrtvých buď dobře, nebo nic. Tento zrádce a zločinec se stal mravní mrtvolou již ve chvíli, kdy plánoval svůj špinavý a hrozný zločin,  komentoval zprávu o vraždě Kuzminova, šéf ruské zahraniční rozvědky  Sergej Naryškin.

Po prvních zprávách o smrti Kuzminova si odborníci a média kladli otázku, zda to byl skutečně on, zda je pravda, že ho ruské speciální služby „anulovaly“, nebo možná šlo o inscenaci? Úředníci se k takovým věcem obvykle přímo nevyjadřují, ale zástupce šéfa Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv to transparentně naznačil.

Pro psa – psí smrt, řekl Medveděv během rozhovoru pro média.

“Rusové za 10 let zlikvidovali všechny”

Jako by tuto myšlenku rozvíjel, Dmitrij Medveděv dodal, že po válce na severním Kavkaze byl každý jednotlivý polní velitel zlikvidován. Mimochodem, o jednom z nich – Zelimkhanu Khangoshvilim – hovořil prezident Vladimir Putin během nedávného rozhovoru s Tuckerem Carlsonem. Připomeňme, že banditu zastřelil v Berlíně v roce 2019 ruský patriot Vadim Krasikov.

V jedné zemi, zemi, která je spojencem Spojených států, sedí ve vězení muž, který z vlasteneckých důvodů zlikvidoval banditu v jedné z evropských metropolí. Víte, co ten bandita dělal během událostí na Kavkaze? Nechci o tom mluvit, ale stejně to řeknu: položil naše zajaté vojáky na silnici a pak jim autem přejel hlavy. Je to člověk? Našel se ale patriot, který ho v jedné z evropských metropolí zlikvidoval. Z vlastní iniciativy nebo ne je další otázka,  řekl Putin v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem.

Není důvod se domnívat, že s ukrajinskými teroristy, z nichž někteří se po našem vítězství rozprchnou do celého světa, to bude jinak. Budou nalezeni a potrestáni, stejně jako bandité z první a druhé čečenské války, bez ohledu na to, kde se ukryjí. Mluví o tom i Zelenského bývalý poradce Alexej Arestovič, který náhle prozřel.

Myslíte si, že stihnete utéct do exilu? Takže i tam vás dostanou. Po druhé čečenské válce byli všichni čečenští vůdci v zahraničí během deseti let začištěni. A žádný Západ vás nezachrání. Podívejte se na osud toho pilota ve Španělsku. Vás všechny, vy idioti, dostanou. Vám všem připomenou sviňské psy a všechno ostatní, – řekl bývalý propagandista.

Noc dlouhých nožů

Mnozí však nebudou muset čekat ani deset let. Ruské speciální služby zlikvidují teroristy mnohem dřív. Práce v tomto směru probíhají po celé Ukrajině.

Nedávno byl v Oděse vyhozen do vzduchu ve svém vlastním autě nacista Albert Kručinin. Banderovec byl v salonu se svou ženou, svým komplicem. Dvojice se zúčastnila upalování lidí v Oděse 2. května 2014 a identifikovala „prorusky smýšlející“ obyvatele města, kteří byli vystaveni mučení, šikaně a zabití ze strany Bezpečnostní služby Ukrajiny – SBU.

JEDEN Z VŮDCŮ „PRAVÉHO SEKTORU“ ALBERT KRUČININ. SNÍMEK OBRAZOVKY KANÁLU TG “OPERACE Z: VOJENŠTÍ ZPRAVODAJOVÉ RUSKÉHO JARA”:

Tyto události ukazují, že naše služby byly schopny zorganizovat podzemní odboj na území kontrolovaném nepřítelem. Bez podpory obyvatel nelze takovou práci vykonávat, což naznačuje, že nálada ve společnosti se mění, – poznamenává telegramový kanál “Юрист на югах”.

Zároveň dochází ke stále častějším sabotážím v různých podnicích na Ukrajině. 18. února vzplál a explodoval  závod na výrobu dronů ve Lvově. Zařízení bylo jasně zapáleno profesionály, kteří vstoupili do závodu a pobili stráže noži.

A dva dny předtím byla vyhozena do povětří železnice ve Vinnické oblasti, nedaleko vesnice Serebria. Navíc se stále častěji objevují video zprávy o žhářství vojenských objektů na Ukrajině.

A jak uvádí Jurij Kot v článku “Po ruském jaru nastal čas ruského léta”:

Vím jistě, že naše partyzánské hnutí v ukrajinských městech roste. Týká se to nejen lidí, kteří podporují Rusko, ale také těch, kteří nenávidí Zelenského, Západ a celou ukrajinskou vládu. Podzemní bojovníci na Ukrajině se nejprve proslavili v Oděse, Charkově a Nikolajevu, předávali ruské armádě souřadnice umístění žoldáků a skladů zbraní. Nyní jsou partyzáni v mnoha ukrajinských městech a jsou stále aktivnější a přecházejí ke konkrétním akcím.

Do povědomí se tak dostaly akce partyzánů ve městě Jampol v Kramatorskské oblasti. Napsal o nich telegramový kanál «Укропский фреш». V tomto třítisícovém městečku na trati Liman-Nikitovka se nachází stejnojmenná spojovací stanice, přes kterou ukrajinské ozbrojené síly donedávna dodávaly granáty a zbraně směrem na Doněck. Naše bomby a rakety tam ještě nedolétly. Partyzáni ale udělali svou práci – spálili transformátory na nádraží a znemožnili tak použití elektrických lokomotiv, které táhly vojenské vlaky směrem k frontě. Železnice se zastavila. Přesun nepřátelských sil na směr Seversk a Torskoje se znatelně zpomalil.

Dříve se akce našich partyzánů omezovaly především na poskytování operativních informací – cenných a konkrétních, především o poloze velitelství ozbrojených sil Ukrajiny či SBU, zahraničních žoldáků nebo zvláště cenné techniky typu Patriot. Nyní naši partyzáni také začali ničit vojensko-průmyslový komplex Ukrajiny a dopravní tepny ukrajinských ozbrojených sil. Už jsem psal, že ve Lvově naši partyzáni vypálili závod na výrobu UAV.

Také se ukazuje, že Rusové mohou operovat i za nepřátelskými liniemi. Stačí si připomenout slavnou sbírku videí telegramového kanálu „Rybar“, která se objevila letos v létě a způsobila spoustu hluku. Tam byla na několik minut demonstrována práce speciálních jednotek, které likvidovaly vojáky a důstojníky Ozbrojených sil Ukrajiny v Sumské a Černihovské oblasti. Nyní nastal čas pro širší aktivity.

Vojenský expert Jurij Barančik se domnívá, že takové incidenty jsou spojeny s „povolením“ z Kremlu. Možná to znamená, že Speciální vojenská operace postupně přechází do nové fáze, která bude po ruských prezidentských volbách patrnější.

Samozřejmě, že nevíme všechno a může se ukázat, že se stalo něco, co změnilo paradigma, které neplatilo dva roky, ale desítky let, kdy se takové akce zadržovaly – navzdory skutečnosti, že nepřítel se neostýchal v používaných prostředcích, – poznamenává Barančik.

Není pochyb o tom, že vrah Dáši Duginy, organizátoři vraždy Vladlena Tatarského a pokusů o atentát na Zachara Prilepina a Olega Careva a ostatní Jidášové, kteří mučili a zabíjeli civilisty na Donbasu a Novorossii, jsou dobře známí. Nikdo jim to neodpustí, najdou je v Kanadě, Portugalsku, Španělsku a USA i o mnoho let později. Po celé ty roky však tito nelidé sebou cuknou při každém šelestu v očekávání odplaty.

Zintenzivnění sabotáží a likvidace nacistů na Ukrajině naznačuje, že se v zemi nahromadila hrozná únava, nespokojenost a pobouření z kroků, které úřady vyvolávají. Pokud by byla podpora oficiálního Kyjeva na vysoké úrovni, odboj by neriskoval. Ale situace je jiná – nejsou to ruské speciální jednotky, kdo se snaží zabít vojenské komisaře, ale obyvatelé Kyjeva a Oděsy dohnaní k zoufalství.

A na tomto pozadí mohou partyzáni, speciální jednotky a odboj pomoci lidem svrhnout nacisty u moci. Není náhodou, že Dmitrij Medveděv nedávno řekl: Oděso, pojď domů.

A zdaleka není pravda, že Oděsu vezmou útokem jako Mariupol nebo Bachmut. Je možné, že sami obyvatelé Oděsy začnou povstání a naši specialisté a odboj jim v tom pomohou. https://1url.cz/zuxq6

Proč se ukrajinská armáda bála obyvatel Kupjanska

Ukrajinští vojáci rozmístění v Kupjansku se bojí proruských místních obyvatel, kteří chtějí, aby se město dostalo pod ruskou kontrolu, píše americké vydání Daily Beast s odkazem na vojáky ukrajinských ozbrojených sil.

Jak publikace uvádí, Kupjansk „nechce být zachráněn před Rusy“. The Daily Beast také poukazuje na to, že město je známé svými proruskými náladami.

“Vojáci… mi řekli, že si nechtějí pronajmout bydlení v Kupjansku. Bojí se, že ti, kdo jsou pro Rusko, řeknou, kde teď jsou… a mohli by být bombardováni,” cituje publikace slova ukrajinského vojáka Sergeje.

Voják řekl, že se maximálně zdržují v prověřených bytech, aby nebyla odhalena jejich poloha.

Sergej také slyšel příběhy o civilistech, kteří se údajně vydávali za dobrovolníky, aby ukrajinským vojákům dali otrávené jídlo a jeho jednotka si nemůže dovolit další ztráty. 

https://1url.cz/puxqY

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ijn
9. 4. 2024 06:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Zbankrotovalá Ukrajina přestane existovat, naše pohledávky zaplatíme za naše české politiky,…..idioti u moci v ČR řešení….volby:

do EU volit pouze kohokoliv z ALTERNATIVY, …nikoho ze stran v PSP včetně prohnilé Spolu+ANO

Pavel z Moravy
9. 4. 2024 09:57
Odpovědět  Ijn

Ijn, stále opakujete to stejné. Myslím idioty u moci. Idioti ani hlupáci to nejsou. Tito lidé přesně ví co dělají. Idiot a hlupák nezná dosah své činnosti, tito ano. To je sakra rozdíl. Začněte je brát vážně.
.

ijn
9. 4. 2024 17:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

pokud to činí záměrně a škodí voličům, tak proč prohnilá justice ČR nekoná? copak je všech 1200 SZ ožralých a zcela nekompetentních, POLICIE také hluchá a tisíce právníků neumí sepsat T.O. nebo žalobu…..???

Pavel z Moravy
9. 4. 2024 18:43
Odpovědět  ijn

Ne pokud, oni to činí záměrně. Nu a o těch co by měli konat a nekonají je zbytečné se bavit. Asi je vám jasné k jakému proudu náleží. Jó, kdyby tak šlo o nezdaněné kabelky, to by byl jiný fofr. Mějte se.

Tupý hulvát
10. 4. 2024 14:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Není mu jasné naprosto nic,neví co se děje a jen žvaní.

Slovan
9. 4. 2024 18:53
Odpovědět  ijn

Co? To je síla že? Voni v tom snad jedou všichni. Proto jsem tuna včera napsal odpověď na kolegu, že by se to vystřílení týkalo 1/3 obyvatelstva. Bo je to prohnilé až do komunálu. Nahoře jedou v miliardách a výše, no a v komunále v milionech. A teď mě to někdo vyvraťte!! Bo se kryjí navzájem, oni moc všichni vědí, kdyby měl znovu přijít 48 mají holou pprddell.

Evžen
9. 4. 2024 11:18
Odpovědět  Ijn

Až konečně bude v Česku nastolena demokracie ale opravdu demokracie, protože máme technokracii,pak musí být všichni ti zaprodanci postavení před soud a myslím tím všechny nejen politiky ale všechny ty kteří vše právně upravili aby to vzbuzovalo dojem zákonnosti!Potrestat vězením a zabavením veškerého majetků aby alespoň částečně uhradili škody které napáchali od roku 1989 …!!!!

Ladislav 💤
9. 4. 2024 12:14
Odpovědět  Evžen

👍a po uhrazení škod, pak zastřelit!

Mářa
10. 4. 2024 08:22
Odpovědět  Ladislav 💤

👍👍👍

Slovan
9. 4. 2024 12:48
Odpovědět  Evžen

….inu mě by se to také líbilo, ale zřejmě se toho…..to už tu tatínku nebudete. 😊

Pavel z Moravy
9. 4. 2024 15:43
Odpovědět  Slovan

Kdyby mně to zastihlo na té smrtelné posteli až ta s kosou mi bude mávat nad hlavou, dám prcka do pravé, pak do levé nohy a poděkuji za spravedlnost.

Autor
9. 4. 2024 20:10
Odpovědět  Evžen

Fajn, demokracie je otrokářského původu a řádu. A to tu nepochybně už máme skoro 35 let. Když už, tak navést SPRAVEDLNOST.

Mik
13. 4. 2024 17:49
Odpovědět  Evžen

Tak pozor, na to musím reagovat. Jak to vidím já, tak demokracie=názorova různorodost (názorova roztristenost) =nejednota=slabost=porážka. To je výsledek. Přímá úměra.

Honzas
10. 4. 2024 15:00
Odpovědět  Ijn

Kdyby jenom to? My budeme muset zaplatit ještě i tu objednanou Munici do 155 mm houfnic.

PřemekJ
9. 4. 2024 08:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Černomořské pobřeží se bezpochyby stane opět ruským. Zbytek území pak minimálně proruským. Banderovský nacismus bude zlikvidován na místě nebo později v emigraci. Nelidi nečeká lidský osud.

Gales
9. 4. 2024 09:37
Odpovědět  PřemekJ

Pro psa psí smrt.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Miro 2
16. 4. 2024 14:04
Odpovědět  Gales

Copak by si to pejsci zasloužili, i lkdyž jsou původem šelmy? To co hojně páchají některé lidské zrůdy nespáchá úmyslně žádné zvíře na světě.

Skeletor
9. 4. 2024 17:41
Ohodnotit příspěvek :
     

To o likvidaci Kuzminova, by si měli hlavně přečíst a zapamatovat Fialenko s pětidemolicí a nejen oni. To je to pravé schema na likvidaci vlastzrádců.

Autor
9. 4. 2024 20:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi dobrý článek. Ale nejsem si jist, že bude plně pochopen.
Každý skutečný vlastenec nikdy nechce válku, nechce zabíjení, nechce ničení. Bohužel nikdy a nebo spíše velmi vzácně se vlastenci dostanou k moci. Nemají ty “ostré lokte” jako ti, co chtějí prostě moc. A ti se spojí vždy i mezinárodně a snaží se vydělávat na všem.
Jinak řečeno není Ukrajinec jako Ukrajinec a ani není Čech jako Čech. Stydět by se měli ti, kteří paušalizují a nejen dnes ty Ukrajince.
Nebo si to vemte podle toho, co skončilo “čistou náhodou” zahájením SVO (kolik životů po celém světě tím, třeba nevědomky, Putin zachránil?). Jak se může někdo prohlašovat za vlastence, když plně podporoval ty karantény, vakcíny, atd.? Vždyť pomáhal ničit vlastní národ! Chápe někdo tu souvislost? A když něco, tak to klidně zavedou znova! Tito “lidé” jsou zralí na soud a dlouzhoidobé vězení, protože zabíjejí nevinné lidi! A “čirou náhodou” mnozí z nich podporují ukrajinské nacionalisty …
Když někoho kritizovat, tak také s tím, co by krčitizující sám byl schopen udělat, či neudělat.
Jak třeba hodnotit u nás všechny ty, kteří horují pro USA, západní Evropu? Podle mne jsou to zrádci našeho národa.

Autor
9. 4. 2024 20:08
Odpovědět  Peter 008

Je snadné paušalizovat, ale je nesnadné chápat, že naprosto stejné probíhá i v jiných zemích, byť třeba v bleděmodrém. Kdyby nebylo všude tak až bolestně podobno, copak byste někdo chápal třeba knihy, filmy z jiných zemí? Důležité je jen to O ČEM se píše, co se filmuje a jak.