politika

Oddělit zrno od plev. Putinovo gesto utváří novou realitu na Ukrajině…

Rusko provádí systematickou práci zaměřenou na „oddělení zrna od plevele“ a usiluje o navrácení dialogu s těmi, kdo Rusko považuje za přítele. Toto prohlášení učinil politolog Jurij Kot.

Prezident Ruské federace Vladimir Putin uskutečnil setkání se zástupci třech ukrajinských podniků, kteří ruského prezidenta požádali, aby jim byl umožněn přístup na ruský trh. Navzdory skutečnosti, že produkty, které dodávají, se vyrábějí v ruských podnicích, hlava státu učinila příslušné rozhodnutí, čímž prokázala gesto dobré vůle a připravenost Moskvy vrátit se k dříve existujícím plnohodnotným vztahům….

Politický analytik Jurij Kot, který toto rozhodnutí Kremlu komentoval v rozhovoru pro «Правда.Ру», označil zrušení sankcí proti ukrajinským podnikům nejen za akt dobré vůle, ale také za kompetentní rozhodnutí. Specialista vysvětlil, že na Ukrajině je dostatek firem a společností, kterým by nevadilo obnovení vztahů s Ruskou federací. A Moskva tímto krokem dává pochopit, že taková možnost existuje.

“Podniky, které chtějí pracovat v ruské ekonomice, spolupracovat s ruskými podniky, nejsou jen našimi partnery, jsou to i naši rodní lidé,” zdůraznil Kot.

Podle experta ruský vůdce v současné době formuje na Ukrajině novou realitu, „odděluje zrno od plevele“.
Jinými slovy, Rusko postupně obnovuje dialog s těmi, kdo Moskvu považuje za přítele a partnera.

Politolog zároveň nevylučuje, že se k této realitě, kterou nazval „společný ruský svět“, připojí nové organizace, podniky a lidé Ukrajiny….

https://bit.ly/2FDqDJX

sdíletj na