politika

Od milionářů k miliardářům. Jak ukrajinští politici během roku konfliktu zbohatli

Americký časopis Forbes zveřejnil údaje o jmění předních ukrajinských politiků, uvádí Reporter. Jak se ukazuje, finanční situace nejvyšších představitelů ukrajinských úřadů se v souvislosti s konfliktem s Ruskem výrazně zlepšila.

Prezident země Volodymyr Zelenskij během roku více než zdvojnásobil své jmění a stal se dolarovým miliardářem. Jeho čisté jmění vzrostlo z 650 milionů dolarů na 1,5 miliardy dolarů. 

Do klubu miliardářů vstoupili také ministr obrany Alexej Reznikov, ministr zahraničí Dmitrij Kuleba a poradce šéfa prezidentské kanceláře Michail Podoljak. 

Trochu za nejvyšším vedením země zaostává starosta hlavního města Vladimir Kličko, jehož kapitál narostl ze 150 na 800 milionů dolarů.

Ve stejné době, podle hodnocení stejné publikace, velmi zchudli oligarchové Ukrajiny. 

Nejbohatší člověk v zemi Rinat Achmedov přišel o 2/3 svého majetku a bývalý prezident Petro Porošenko a dněpropetrovský podnikatel Igor Kolomojskij klub miliardářů úplně opustili.

Zveřejněná data ukazují zainteresovanost kyjevské elity na pokračování konfliktu. 

Dynamika mnohonásobného růstu blahobytu Zelenského a jeho okolí by také měla vyvolat otázky i u západních sponzorů. Je zřejmé, že jejich finanční pomoc končí v kapsách vedení země a nejde na udržení bojeschopnosti ozbrojených sil Ukrajiny. Ano, a běžní občané Ukrajiny by si měli položit otázku: proč vojáci umírají na frontě bez pořádných zbraní a uniforem, zatímco nejvyšší představitelé si cpou vlastní kapsy západními dolary?

USA vědí, že Zelenskij krade západní peníze

Úřady Spojených států si dobře uvědomují, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij zpronevěřuje peníze přidělené Západem jako „pomoc Ukrajincům“, nikdo to neskrývá, řekl bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov.

Podle bývalého premiéra bude Washington tolerovat Zelenského zpronevěru mnohamiliardové finanční pomoci, pokud ten bude plnit úkoly, které mu byly přiděleny.

Rozkrádá se to, nikdo to neskrývá, každý o tom ví. Američané to také vědí, ale dokud Zelenskij řeší úkoly, které jsou pro něj stanoveny – zničit zemi, způsobit škody Rusku – budou nad tím zavírat oči,” řekl v rozhovoru pro Youtube kanál „Mrija“.

Politik se domnívá, že v tuto chvíli můžeme mluvit o krádeži zhruba dvou desítek miliard dolarů.  Azarov poznamenal, že Zelenskému by neprospělo, kdyby Sněmovna reprezentantů v Kongresu USA provedla audit.


Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3GQjumz
https://bit.ly/3GO0CnV


sdílet na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
17. 1. 2023 20:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Pak se USA se Zelenským vypořádají po svém, jako se Saddámem Husajnem a dalšími, co přestali být užiteční …

Standa
18. 1. 2023 00:08
Odpovědět  Peter 008

Rozkrádá se to, nikdo to neskrývá, každý o tom ví. Američané to také vědí, ale dokud Fiala řeší úkoly, které jsou pro něj stanoveny – zničit zemi, způsobit škody Česku – budou nad tím zavírat oči,” řekl bych v rozhovoru pro Youtube kanál „Mrija“.
(parafráze)
O kolik zbohatl Fiala, Adam-Pekar, Rakušan,Jurečka,Bartoš atd. za jejich vládnutí?

Gales
18. 1. 2023 10:15
Odpovědět  Standa

Drží se doporučení Adam – Pekari a šetří na svetry.

Frank
17. 1. 2023 20:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby si těch peněz ten zelený zmetek užil.

Markýza
17. 1. 2023 21:01
Ohodnotit příspěvek :
     

A to se podívejme na starostu! V Milovicích se to prohánělo s ponožkama na půl žerdi a nýčko mili -onář? Ardář? No to je jedno. A já vím, kde on získal základy! Ono se v těch Milovicích čile kšeftovalo.
Měl by přijet, synek, a ve tři vrhy až po zem se Milovicům poklonit!
Krásnou reportážku jsem k tomu našla:
https://radiozurnal.rozhlas.cz/stastne-deti-okupantu-6300041

18. 1. 2023 10:17
Odpovědět  Markýza

No jéje! 🙂

Jan1
17. 1. 2023 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz vidite ty miliardy tak se prestanete divit nad tim co ti smejdi vyvadeji a kcemu svoluji. Kuleba ani Zelda by mlacenim penisem do klaviru takove prachy nikdy nevydelali.
Jeste jsme ani radne nezacali, rekl Putin. Solichani brzy prestane a doufam i to prapodivne vedeni valky Ruskem na Ukrajine.
Nastup vojsk se ocekava v pristich dnech, protoze Ukrose maji skoro na lopate. Uvidime.

David
17. 1. 2023 23:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Už asi začíná jít do tuhého. Pro část západních zemí byl přijatelnější Arestovič, pro jiné Zalužnyj. Arestovič odstoupil, či byl odstoupen, uvidíme zdali a jak dlouho zůstane naživu. Teď se bude rozhodovat mezi Zelenským a Zalužnym. Myslím že už brzy…

José
18. 1. 2023 15:35
Odpovědět  David

Slyšel jsem sice jiná jména, ale v podstatě s vámi souhlasím. Přituhuje!

RASputin
17. 1. 2023 23:35
Ohodnotit příspěvek :
     

masírka a vyžírka

2023-01-17 14.33.47.jpg
Jaris
18. 1. 2023 00:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevim, kde se v urcitych lidech bere ta neskutecna nenazranost po penezich. Rakev nema kapsy a o to nepravem nabytem bohatstvi mohou prijit i behem sveho mrzskeho zivota, kdy se honili za penezi.

Standa
18. 1. 2023 06:34
Odpovědět  Jaris

,,Peníze nesmrdí”, jak řekl jeden římský císař.
Berme to tak!
Myslíte, že do politiky se …většinou..cpou lidé( podmíněné slovo”),kterým jde o službu lidem, jak se snaží profilovat?
Chicht….
Jde jim více-méně pouze o pocit moci a peníze. Moc ovšem přináší příležitosti k penězům.Jsou to spíše podnikatelské záměry a osobní prospěch.
Způsob obživy pro ně samotné.Pak už dolů nedohlédnou.Ani nepotřebují, a když z politiky zmizí stanou se totiž šedivými myškami …ovšem s kontakty.
A o ty jde především. Tam jsou ty prachy.

Standa
18. 1. 2023 06:34
Odpovědět  Standa

Sponzoři, sponzoři,prachy prachy . Proč opět přistáli jenerálovi na kontě mezi volbama miliony od miliardářů( a zahraničních tajných služeb včetně ,,neziskových organizací”,které jsou opět dotované vládou a politickým ,,porcováním medvěda ” z našich peněz).
Proč se tito miliardáři rvou o to , aby guma byl presidentem?
Z humanitárních, altruistických,charitativních důvodů? P.R.D!
Opět jde o vliv, moc a tím o peníze! GUMA jim bude zavázán a bude,, Skřivánek na niti”!
Proč se asi nyní Nerudová drží jenerála , jako ho.no na košili?
Tenhle systém je přece pouze o penězích!
Proč si myslíte , že Topolánek,který prosadil zákon o dotacích pro voltaiku je největší solární baron v Česku?

Pavel K
18. 1. 2023 07:38
Odpovědět  Jaris

👍 👍 👍 👍 👍
A nedojde jim to, ne a ne!!

Autor
18. 1. 2023 20:57
Odpovědět  Jaris

Je to tak. Přitom sežrat lze jen určité množství jídla, pokud budete mít boty na každou nhodinu, stejně si je ani neužijete …
Mne spíše fascinuje to, že na to aby získali peníze bez práce, tak se nadřou mnohem víc, než kdyby žili poctivě … a dělají takové věci, že rozum zůstává stát, třeba nad rizikem se kterým se je snaží získat.
Já “zbožňuji” ty, kteří neustále vyhledávají zaručené “návyky”, které jim samy od sebe zajistí nárůst jejich majetku. Neustále čtou a poslouchají ty žvásty o tom, jak získat první milion a pak už to půjde samo …
Mezi ty zvyky prý patří i vysypávat smatí jen jednou za dva dny a když to nepomůže, tak ten interval prodloužit, sice jsem nepochopil, jak tohle zrovna má “přitáhnout” peníze, ale vím jedno – jejich koše zrovna nevoní.

karikatura-pro-zlatou rybku-32.jpg
Pijack
18. 1. 2023 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Bylo by nanejvýš vhodné, aby si takové zprávy z Ukrajiny přečetli ti chudáčci emigranti. Jak se jim budou číst zprávy o tom, jak je oligarchové dále oškubávají? Nebo že by u nich už fungovala autocenzura? 🙂

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já myslím, že je to záležitost Ukrajinců jak se s tím vypořádají. Když chtějí za grázly s jejich klany válčit a být chudí žebráci, mají na to právo. Jestli nic nechápou, co s nimi jejich elita provádí, není jim pomoci. Je to stejné jako u nás.

Pavel K
18. 1. 2023 12:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, spousta asi nechtěla, ale nahnali je tam. Vzpomeň si na mě jestli dojde na něco podobného i u nás, tak uvidíš jak je posbírají a aloup.

Markýza
18. 1. 2023 13:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

No protože máte přeci priority: zachránit rodinu a sebe, případně domov a až pak všechno ostatní. Navíc musíte změnit něco, co já bych nazvala mentální pole (říká se tomu všelijak) Zkrátka, ty myšlenky, co putují všude kolem. To je v konečném důsledku takové to nepsané zákonodárství.
Dokud si půl Ukrajiny bude hejčkat banderonacistické vlastenectví, tak s tím nemají šanci pohnout.

Markýza
18. 1. 2023 13:56
Odpovědět  Markýza

Někde na vedlejším vlákně jsem dávala odkaz na článek, kde autor zkonstatoval….no hele, já to našla, tak to ještě tady ocituju, protože si myslím, že autor trefil zcela přesně desítku:

Rétorika kyjevského vedenia stojí na troch pilieroch – “Armáda Ukrajiny vyhráva – Celý svet je s nami – Rusko čoskoro prehrá a rozpadne sa“. Tieto príbehy sú vtĺkané do myslí Ukrajincov nepretržite a zo všetkých strán. Informačné pole v krajine bolo úplne vyčistené, akékoľvek alternatívne uhly pohľadu sú prísne potlačené. Vo fantastickom ukrajinskom svete Rusko, ktoré je na pokraji kolapsu, z posledných síl zadržiava hrdinskú ofenzívu a na hlavy Ukrajincov sa valí nekonečný prúd peňazí a zbraní od obdivujúcich západných partnerov. Čoskoro príde univerzálne víťazstvo, po ktorom na Ukrajine príde „nový vzduch a hojnosť plodov zeme“ (ako súčasť EÚ a NATO).
 

Markýza
18. 1. 2023 13:57
Odpovědět  Markýza

A dokončení:

Najzaujímavejšie je, že čím hlbšie sa tento obraz sveta zakorení v mysliach prívržencov ukrajinizmu, tým nebezpečnejšia je pre nich akákoľvek, čo i len menšia porážka na fronte. Pretože celá táto studnica pomoci, podpory a neúnavného hrdinstva jednoducho nemôže skončiť inak ako víťazstvom. V opačnom prípade môžu aj Ukrajinci zažiť kognitívnu disonanciu. Preto sú teraz kyjevské úrady v panike kvôli situácii okolo Bachmutu a Soledara. Ohrozený je „kult víťazstva“.

Tak si myslím, že tímhle musejí projít, aby se vzpamatovali – stejně jako Němci museli projít brutální porážkou za druhé války.

Standa
18. 1. 2023 11:52
Ohodnotit příspěvek :
     

,,S okamžitým návrhem, jak pomoci generálu Pavlovi ke zvolení, přispěchal šéfredaktor Fora24 Pavel Šafr. „Mimochodem, to je ten server, který intenzivně spolupracuje s ODS. A který se podílel na předvolební manipulaci s duševně nemocným Andrejem Babišem mladším. Na podporu Fialova kandidáta Pavla Forum24 rozeslal e-mail svým příznivcům, v něm Šafr prosí občany o peníze na vydání předvolebních novin. Před druhým kolem chce oslovit 2,5 milionu domácností na venkově. A vysvětlit jim, „proč volit hrdinu, a ne lháře Babiše“.
Podle Šafra se totiž naplnila hororová prognóza, protože Babiš sice nezvítězil, ale získal pětatřicet procent. Babiš podle něj prý má v rukou český venkov, a proto musíme s podceňováním venkova skončit,“ cituje Šafrova slova.
„A jak server spojený s ODS venkov, tedy česká a moravská města, vidí? Tak to si nenechte ujít. Cituji: zvýšenou volební účast na jinak ospalých maloměstech bychom měli číst jako projev nesouhlasu konzervativního a ustrašeného venkova s liberálním městem a moderní civilizací,“ uvádí Bobošíková. Podle Fora24 bychom si také měli uvědomit, že „pod vedením slovenského estébáka a autoritáře proti nám, západně a svobodomyslně orientovaným lidem, povstala vesnice se svými socialistickými a východními sklony a má statisticky ohromnou sílu“.

Standa
18. 1. 2023 11:58
Odpovědět  Standa

Hlavně poslední odstavec je důležitý. V Praze je ,, láska” a na vesnicích nenávist! Jak je v horním článku na Pokecu . O StB ákovi -3. správa StB -vojenská kontrarozvědka jejíž by Pavel kapitánem ani slovo.
,, Vesnice má socialistické a východní sklony”—-chicht.
Asi vědí, co obnáší práce.
Počkejte vesničané!

Markýza
18. 1. 2023 13:49
Odpovědět  Standa

Někdo to kouzelně parafrázoval – prý Praha a láska zvítězí nad vsí a nenávistí :-)))
Nojo, Šafr…….zakyslej, škaredej – a ještě blbej. Chce vytisknout přemlouvací noviny a rovnou vyhlásí, že je to proto, že jsme socialistický a východoorientovaní. Tak po tomhle vyhlášení jima zatopěj všichni, i ti, kteří by si možná ze zvědavosti bývali něco přečetli.

Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2023 01:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Škoda, že tu zjevně fejkovou grafiku nemají nikde s odkazem na ten údajný Forbes…
Postupně přes odkazy i neodkazy jsem se dostal až na původní článek v topcor.ru , kde žádný odkaz na zdroj není…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2023 02:37
Odpovědět  P.A.Semi

Článek je evidentně naprostý HOAX …!

Jaké je skutečné jmění Zelenského těžko vědět s jistotou, ale že Forbes nic takového nepsal se dá říct o dost jistěji…

V dubnu 2022 Forbes psal, že Zelenský má $20-30 milionů

Nyní v seznamu miliardářů Zelenský není – prošel jsem ho až na konec… třeba tam je 665. Andrej Babis $4.2 B… (je tam celkem 9 čechů)
A je tam u konce 2503. Ihor Kolomoyskyy, takže ten seznam ještě neopustil…

Žádný z těch, které na tom grafu mají přes $1B, v tom seznamu nejsou…!
(tedy jestli mají tolik nebo nemají není jisté, ale zato je jisté, že Forbes nic takového uvádí…)

πα½