politika

Očividný uchazeč o titul „klaun dne“ a možná i týdne

Ministerstvo financí USA: Máme recept na zastavení inflace – zvrat je již obzvláště blízko.

Očividný uchazeč o titul „klaun dne“ a možná i týdne – seznamte se s náměstkem ministra financí USA Wallym Adeyemem, který našel recept, jak zastavit inflaci ve Spojených státech. 

Někdo by si možná mohl myslet – je to žít podle reálných zdrojů?, snížení rozpočtového schodku na nulu?, zákaz používání tiskařského stroje pod trestem smrti?

Neuhádli:

Nejvyšší úředník amerického ministerstva financí tento týden tvrdil, že nedávný nárůst inflace je součástí „ekonomiky v transformaci“ a že jediným východiskem je nechat očkovat všechny v Americe a všechny lidi na celém světě.

“Ekonomika je právě v transformaci a v rámci tohoto přechodu vidíme růst cen některých věcí, které si lidé musí koupit,” řekl náměstek ministra financí Wally Adeyemo v rozhovoru pro ABC News.

“A náš prezident se o to postaral – Plán spásy Ameriky stojí na tom dát pomoc do rukou Američanům, aby si mohli koupit, co potřebují.” řekl. 

Řešení pro ministerstvo financí Spojených států však není peněžní, ale lékařské.

„Realita je však jediným způsobem, jak završit tento přechod, všichni dosáhneme tohoto přechodu, pokud se nechají očkovat všichni v Americe a všichni na celém světě,“ řekl. 

„To je důvod, proč se prezident i nadále zaměřuje na myšlenku, abychom přesvědčili každého, kdo se může v této zemi očkovat, a zatímco to děláme, pokračujeme v poskytování zdrojů, které americký lid potřebuje, aby se dostal na druhou stranu,” řekl.

“Today we face an economy in transition, and as part of the transition we are seeing higher pieces for some of the things people have to buy… But the reality is the only way we’re going to get to a place where we work through this transition is if everyone in America and everyone around the world gets vaccinated”. 

Na této zprávě se podílel Jonathan Garber z Fox News.
https://fxn.ws/3AWawOj
https://bit.ly/3jgCxdx

sdíletj na