politika

Obyvatelé Doněcku pod kanceláří OBSE zapálili svíčky, pověsili značku „Slepci“ a děsí cizince písní «Священная война» (Вставай, страна огромная!)

Demonstranti v Doněcku před vchodem do kanceláře OBSE složili ze svíček nápis v angličtině «We demand freedom!» – „Požadujeme svobodu!“

Účastníci demonstrací, kteří 15. října vystoupili na protest a již se zorganizovali ve stanovém městečku, požadují, aby OBSE splnila svou přímou odpovědnost a zasáhla do situace se zajetím pozorovatele LNR v JCCC Andreje Kosjaka, kterého unesli ukrajinští sabotéři.

Účastníci akce navíc poblíž budovy také vyvěsili dopravní značku „Slepec OBSE“, která za 7 let války mezi obyvateli Donbasu evokuje silnou nechuť s OBSE a s profesionální neobjektivitou pozorovatelů mise. 

Obyvatelé Doněcku také děsili cizince hlasitým zapínáním audiozařízení s písní „Vstávej, země ohromná“ – «Вставай страна огромная».

„OBSE, vaše slepota je něčí smrt“

Šestý den v Doněcku pokračují demonstrace u hotelu, kde sídlí kancelář mise OBSE. 

Účastníci demonstrace protestují proti nečinnosti pozorovatelů ohledně únosu představitele JCCC z LNR Andreje Kosjaka speciálními službami Ukrajiny, hlásí zpravodaj “PolitNavigator”.

Lidé jsou pobouřeni nedostatečnou reakcí na skutečnost, že občan Ruské federace je týden v ukrajinském zajetí.

Zaměstnanci mise demonstranty ignorovali.

“Pracovníci monitorovací mise nás nijak nekontaktovali. Do dnešního rána, stejně jako v minulosti, jednoduše kouří, pijí kávu a filmují co se děje na své telefony. Pravděpodobně jsou se vším spokojeni, “- cituje publikace «ДАН» zástupkyni organizátorů Ljudmilu Košarnuju.

V ústředí neustále docela nahlas hraje hudba, zejména písně „Den Vítězství“ a „Vstávej, země ohromná“.

Na asfalt u vchodu do hotelu namalovali demonstranti nápis v angličtině a ruštině: «OSCE, your blindness is someone’s death» – „OBSE, vaše slepota je něčí smrt“. 

Slogan se nanáší bílou barvou se speciální luminiscenční páskou a ve tmě svítí.

Podle očitých svědků byla velikost nápisu vyrobeného ze svíček přibližně 11×5 metrů.

https://bit.ly/3b2n0Jv
https://bit.ly/3DWtLJx

sdíletj na