politika

Obrněný vlak vůdce KLDR jede směrem k Rusku. Z telegramu soudruha Kim Čong-una ruskému lidu a prezidentovi Ruska

Obrněný vlak severokorejského vůdce Kim Čong-una jede směrem k Vladivostoku. Informovalo o tom dnes, 11. září, jihokorejské vydání Donga s odvoláním na zdroje z jihokorejské rozvědky.

Kreml oznámil oficiální návštěvu severokorejského vůdce Kim Čong-una v Rusku.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un přijede na oficiální návštěvu Ruska, uvedla tisková služba Kremlu.

„Na pozvání prezidenta Ruské federace Vladimira Putina uskuteční v nejbližších dnech předseda státních záležitostí Korejské lidově demokratické republiky Kim Čong-un oficiální návštěvu Ruské federace,“ píše se ve zprávě.

Z telegramu soudruha Kim Čong-una ruskému lidu a prezidentovi Ruska:

„Vojáci Rudé armády – drazí synové a dcery ruského národa, s vědomím velkého poslání ve věci internacionalismu, po zničení fašistů, kteří ohrožovali osud lidstva, odvážně vstoupili do posvátného boje proti japonskému militarismu a získali další velkolepé vítězství. Obrovským přínosem přispěli k národnímu osvobození národů světa.

Slavní a skromní stateční válečníci Rudé armády spolu s bojovníky Korejské lidové revoluční armády v krutých bojích o osvobození Koreje, prolévali krev, která je ostražitě chráněna v korejských horách a polích, a jejich hrdinský duch obětavosti se bude předávat z generace na generaci spolu s historií korejsko-ruského bratrství.

V dobách tvrdého boje proti společnému nepříteli bylo mezi armádami a národy obou zemí nastoleno vojenské bratrství a jednota, což jsou slavné tradice korejsko-ruských vztahů a dnes jasně demonstrují svou neporazitelnost a sílu v boji proti bezcitné tyranii a nadvládě imperialistů.

Pevně ​​věřím, že přátelství a solidarita mezi Koreou a Ruskem, navázaná předchozími vůdci a posílená zkouškou dějin, v souladu s diktátem nové éry, se bude dále rozvíjet jako strategický vztah na věčnost. A na cestě k dosažení společných cílů a věcí naše obě země vždy zvítězí tím, že se budou navzájem pevně podporovat. Posílám vojenské pozdravy vládě, armádě a národu Ruska, kteří povstali k historickému úkolu bránit suverenitu, bezpečnost a mír země a vybudovat silné Rusko.“

Za pozornost stojí dva body:

Za prvé, přesně tak by měl vypadat dopis vůdce národa, který v zájmu svého státu provádí nezávislou politiku.

Za druhé, druhá část dopisu není psána v minulém čase, ale v čase přítomném. Hovoří o dnešních událostech. 

Ještě jednou: „Ve dnech tvrdého boje proti společnému nepříteli bylo mezi armádami a národy obou zemí nastoleno vojenské bratrství a jednota, což jsou slavné tradice korejsko-ruských vztahů a dnes jasně demonstrují svou neporazitelnost a moc v boji proti bezcitné tyranii a nadvládě imperialistů.“

To je vše, co potřebujeme vědět o tom, proč soudruh Kim jede do Ruska. 

Střelný prach a munice jsou jen kapkou v moři. Plán je mnohem ambicióznější a rozsáhlejší. Konečným cílem je znovusjednocení obou Korejí (Pchjongjangská doktrína). A možná i s dalším vstupem do Euroasijské unie.

GEOPOLITIKA CIVILIZACÍ

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
12. 9. 2023 00:55
Ohodnotit příspěvek :
     

UPŘÍMNĚ DĚKUJI

administraci Pokecu za zpětnavrácení češtiny 

katango
12. 9. 2023 11:00

V mém prohlížeči se teda nenavrátila.

Boomer
12. 9. 2023 20:57
Odpovědět  katango

.. zkuste přejít na Úvodní stránka a poté kliknout na Aktualizaci(Ctrl+R).

Autor
12. 9. 2023 02:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak mne napadlo … Severní Korea vysmívaná, opovrhovaná, ponižovaná a ona ustála všechno. O tom hovoří i jen jeden jediný fakt. Zatímco v Jižní Koreji je jedna z nejnižších úrovní porodnosti na světě (dost možná i vůbec nejnižší), pak v Severní Koreji je jedna z nejvyšších na světě …
Severní Korea vše co má, si musela vybudovat de facto sama, JIžní Korea dostala již “rozběhlý” základ přímo od Američanů a to vlastně až někdy v osmdesátých letech 20. století. Do té doby byla na tom Severní Korea mnohem lépe. A hlavně budoucnost je určována úrovní škol a ta je v Severní Koreji na vysoké úrovni. Teda “po staru” a ne ve smyslu “našich” liberálních idiocií.
Ukazuje se také, že politická stabilita, bez neustálých změn ve vedení státu je pro jeho vývoj nakonec mnohem lepší, než volby na krátká období, kdy politici nemají prakticky žádný čas na uskutečnění ani případných poctivých úmyslů. Je to systém, který nakonec vyzdvihuje na nejvyšší místa naprosté hlupáky, idioty, zkrátka to, co v současné době vládne jak v EU, tak i v Anglii a USA, nemluvě o Austrálii a Novém Zélandu (tam také jsou u moci “skvělá lumena, čísla”).

Mike
12. 9. 2023 06:57
Odpovědět  Peter 008

Tak do Severní Koreje už 70 let nedovezeš oficiálně ani rohlík. Máme tady na této planetě totiž stát, který určuje, jak která země bude žít a používá k tomu ty nejodpornější metody – a válka je jedna z nich. A tak se suverénní státy proti tomuto uzurpátorovi spojují – ekonomicky a vojensky. Jestli Vladimír s Kimem podepíší dohodu o vojenské pomoci, tak amíci puknou vzteky – nebo strachy.

Eva
12. 9. 2023 08:25
Odpovědět  Mike

Přesně. Vysmívaná, opovrhovaná, zavržená, osamocená – a co dokázali vybudovat.
Stejně, jako opovrhovaní ” mužici že zemljanky”.
Jo jo, ono totiž takhle vypadá láska a věrnost rodné zemi.

Pavel z Moravy
12. 9. 2023 09:59
Odpovědět  Peter 008

Politická stabilita je opravdu to nejdůležitější a to, že zde na západě nám vládnou hlupáci a ti nejneschopnější je jasným důkazem toho kam se ubíráme. Tato vládnoucí současná banda zde na západě se ve většině nedá ani komentovat. Komentáře k těmto lidem jsou potom pouze trapnými pokusy o někom hovořit. Není o kom hovořit. Jak se říká, mluvím, když mám co říci. O této profláknuté aspeňácké ekipě západu prakticky nelze co říci, alespoň ne kladného.

Gales
12. 9. 2023 09:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobro došli.Česky myšleno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
12. 9. 2023 11:20
Frank1
12. 9. 2023 12:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Kima dela KoZa stale padoucha a ze se Severni Korea polozi hladem. Zabranili i sblizeni obou stran poloostrova, protoze rozdeleny jim tak vice vyhovuje. Zbozna prani kretenu z KoZa se neuskutecnila.
Je to dopis statnika suverenni zeme, ktery v nelehke situaci jede povzbudit sve pratele v Rusku. V nouzi poznas pratele na jejich cinech…
Korea i Vietnam poznali krutost a zlocinnost USA jako nikdo jiny!

Vladimír
12. 9. 2023 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Američani vysávají Jižní Korejce tak, že nakonec bude asi lepší žít v Severní Koreji. Dlouho ji sice dusily sankce, ale s tím je teď konec…

Gales
12. 9. 2023 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás na to taky reagují.Strachy začali otvírat náborová centra pro vojáky.Určitě bude silná propagace ve sdělovacích prostředcích.Jsem zvědavej kolik volů se tam bude hlásit.

Pavel z Moravy
12. 9. 2023 14:11
Odpovědět  Gales

Tato banda tady nemá cenu komentovat a tento jako národ už vůbec ne.

Jura
12. 9. 2023 20:42
Odpovědět  Gales

Válečníků plný seznam , to bude obrarmáda.

19. 9. 2023 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

zkouška  Albi