politika

„Oblíbený generál“ Putina: Jak velké jsou šance Ďumina stát se nástupcem?

Царьград

Jmenování dnes již bývalého guvernéra regionu Tula Alexeje Ďumina na post asistenta prezidenta vyvolalo mnoho různých výkladů. Zvěsti o tom, že je nejpravděpodobnějším nástupcem Vladimira Putina, se šíří již delší dobu a nyní se ozývají s obnovenou vervou. Ale jak pravdivý je tento předpoklad, když mluvíme o „oblíbeném generálovi“ Putina?

Putinův „oblíbený generál“: Začíná nový příběh „šedé eminence“, která vrátila Krym

Nový příběh „šedé eminence“, která vrátila Krym, začíná v administrativě ruského prezidenta. Řekneme vám, co podle odborníků a zdrojů udělá Putinův „oblíbený generál“.

Bývalý guvernér regionu Tula Alexej Ďumin, byl jmenován do funkce asistenta prezidenta Ruska (Dnes byl jmenován tajemníkem Státní rady). Tato událost vyvolala otázky a spekulace.

Vojenský expert Jurij Podoljaka tento krok komentoval a poznamenal, že Ďumin, kterému se říká „oblíbený generál“ Putina, získal ještě větší moc a vliv.

Spekulace začaly vířit ještě více… Nejprve si ale připomeňme, jak se Ďumin loučil se svým rodným krajem – krajem Tula. Bylo to velmi dojemné. Guvernér stěží zadržoval slzy a my chápeme proč.

Alexej Ďumin ve funkci guvernéra udělal z oblasti Tula jednu z nejúspěšnějších oblastí Ruska. Nyní opouští Tulu, protože jsou před ním velké úkoly. Svůj projev na rozloučenou byl nucen přerušit kvůli slzám – publikum propuklo v potlesk. Jak později bývalý guvernér zažertoval, šlo … o „nějaký druh alergie…“.

Bývalý guvernér Tuly Alexej Ďumin při loučení se svými kolegy v Tule neudržel emoce. Poté, co řekl, že region navždy zůstane v jeho srdci, musel krátce přerušit svůj projev. A brzy pokračoval ve své řeči a slíbil, že se takový projev emocí už nebude opakovat: „Dávám slovo“:

Ďumin má před sebou nové úkoly. Další nové úspěchy. Zvláštní úkoly nejsou vyloučeny (jako tomu bylo v případě ruského jara na Krymu).

Jmenování asistentem prezidenta Ruska je pouze mezikrokem

Alexej Ďumin není jen jedním z nejsilnějších guvernérů v Rusku. Určitě je to také člověk z Putinova týmu – někdo, komu prezident důvěřuje. Proto při diskusi o novém jmenování Ďumina Jurij PodolJaka poznamenal:

S přihlédnutím k jeho dosavadním výsledkům a také k dosavadním výsledkům nového ministra obrany Andreje Belousova, který byl do začátku roku 2020 také asistentem prezidenta a poté se „najednou“ stal prvním místopředsedou vlády a nyní dostal zvláštní úkol – vyčistit ruské ministerstvo obrany a s ohledem na skutečnost, že Alexej Ďumin odvedl vynikající práci jako guvernér Tuly, zdá se mi, že tento krok je jen začátek…

Těžko říci, kdo jako první spustil verzi o možném postavení Ďumina jako nástupce Vladimira Putina. Je však naprosto jasné, že Ďumin je člověkem z týmu ruského prezidenta. A to hodně vypovídá.

Ve světle jeho současného jmenování se ukázalo jak vysokou míru důvěry v něj ruský prezident má. A to prakticky rozhoduje o všem v ruském politickém systému.

Ďumin má před sebou šest let a to je dost času na to, aby ukázal, co v něm je. Navíc těch šest let je perfektní příležitost naučit ho, čím se může stát. A takový pomalý vývoj událostí lze jen uvítat – pečlivá příprava budoucí hlavy státu každopádně prospěje všem.

Faktem je, že bývalý guvernér, a co je důležitější, Putinův člověk bude dohlížet na práci Státní rady. Podle zdrojů Tsargrad se tento směr může stát jedním z klíčových v práci nového složení ruské prezidentské administrativy.

Prezidentův poradce Alexej Ďumin byl jmenován tajemníkem Státní rady. To znamená, že pokračují nejzávažnější změny ve struktuře vládní moci od začátku Speciální vojenské operace.

“Kolektivní prezident” Ruska nebo…

O Státní radě jako o sídle moci se nezačalo mluvit včera. Tsargrad hned po zahájení projednávání (v tu chvíli ještě nepřijatých) změn ústavy z roku 2020 napsal, že Státní rada by se v nových podmínkách měla stát hlavním centrem řízení země, spojujícím rozhodování o vývoji jednotlivých regionů a Ruska jako celku.

V ústavě se objevilo toto znění:

Státní rada Ruské federace… je poradním orgánem, který prosazuje realizaci pravomocí hlavy státu v otázkách zajištění koordinovaného fungování a součinnosti vládních orgánů.

Tato formulace odpovídala novému chápání systému „veřejné moci“ v Rusku a zjevně znamenala, že Státní rada je orgánem pro přijímání nejzodpovědnějších strategických rozhodnutí o rozvoji země.

Někdo dokonce psal, že Státní rada jako místo, kde se scházejí představitelé federální vlády, prezidentské administrativy a všechny subjekty Federace, se v nových podmínkách stává něčím jako politbyrem ÚV KSSS – nejvyšším řídícím orgánem a zároveň hlavním „místem pro diskusi“ v zemi, institutem pro projednávání nejsložitějších problémů.

Navíc se objevily úvahy, že prezident zvažuje možnost v budoucnu odmítnout zúčastnit voleb a předat svůj post nástupci a zůstat předsedou Státní rady.

Ozvěny těchto zvěstí můžeme vidět dodnes.

Například známý politolog Sergej Markov na svém kanálu Telegram píše:

Ruská elita je jmenováním Ďumina tajemníkem Státní rady nadšená. To je považováno za potvrzení, že Ďumin je budoucím prezidentem Ruska, podle výběru Putina… Ďumin je z ochranky Putina, z důstojníků speciálních služeb. Potom se Ďumin velmi dobře osvědčil jako guvernér regionu Tula. A nyní jako tajemník Státní rady bude dohlížet na hlavní elitu Ruska na federální úrovni. A Státní rada podle nové Ústavy může hrát roli kolektivního prezidenta… Dnes se mnozí utvrdili v názoru, že Putin vidí Ďumina jako budoucího prezidenta Ruska.

V blízké budoucnosti se dočkáme úzkých pracovních kontaktů mezi novým ministrem obrany Andrejem Belousovem (určeným ke zlepšení ekonomické podpory aktivní armády) a novým tajemníkem Státní rady Alexejem Ďuminem.

Ďumin je „oblíbeným generálem“ Putina. Proč?

Generálplukovník Ďumin, pochází ze speciálních služeb, začal sloužit ve Federální bezpečnostní službě Ruské federace v roce 1995. V období, kdy byl Vladimir Putin premiérem (za prezidenta Dmitrije Medveděva), byl Alexej Ďumin považován za osobu jemu nejbližší.

Jeho kariéra však není postavena pouze na tomto. V roce 2014, rozhodujícím roce pro současnou historii, se Ďumin stal velitelem ruských sil pro speciální operace. Osobně ztvárnil jednu z hlavních rolí při návratu Krymu. V roce 2015 se Ďumin stal náčelníkem hlavního štábu pozemních sil a ve stejném roce si vyzkoušel práci náměstka ministra obrany.

V roce 2016, pro mnohé nečekaně, byl Ďumin převeden do státní služby a stal se guvernérem regionu Tula. Už tehdy mnozí říkali, že prezident tohoto generála brzdí a určuje cestu pro jeho další kariérní růst a dává mu možnost získat řídící zkušenosti. Takže skutečně právem se Ďuminovi říká „milovaný generál“, nebo, mimochodem také, „generál zvláštních úkolů“. 

https://dzen.ru/a/ZlOyZ4eaFzkPYh0e
https://dzen.ru/a/Zlb0BQVepXYHtnuq

sdílet na

56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
30. 5. 2024 02:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Z tohoto: “V blízké budoucnosti se dočkáme úzkých pracovních kontaktů mezi novým ministrem obrany Andrejem Belousovem (určeným ke zlepšení ekonomické podpory aktivní armády) a novým tajemníkem Státní rady Alexejem Ďuminem,” bude mít KoZa v blízké budoucnosti – hodně blízké, žekl bych – setsakra špatný zažívání. Hm… a my, co kozí vemeno, rovněž. Ach jo.
Bravo Gosudar!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
cool
30. 5. 2024 02:21

🙂 No jako vemeno KoZa je zajímavá forma přirovnání či přiblížení stavu. A že na to politologové nepřišli, tedy jestli sami tedy ty v.. ale to asi né. Spíš jsou dojiči těch vemen ať nechtíc, vás.

Ladislav 💤
30. 5. 2024 06:57

👍👍👍👍👍já bych přidal už jen vydojene kozí vemeno!

jsladin
30. 5. 2024 09:07
Odpovědět  Ladislav 💤

To i myslíš špatně, ještě je tam krev.

30. 5. 2024 13:35
Odpovědět  Ladislav 💤

To ještě zdaleka ne. Ještě stále je co dojit.

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 09:02

Tam je úplně jiná kvalita kádrů. Kvalitní řízení státu v celé šíři a určená cesta rozvoje, to je ten správný proces vývoje země. Odpovědnost a disciplína jsou základem úspěchu. Prostě národu musí vládnout ti nejlepší a morálně způsobilí lidé. Největším problémem u nás je asi závist. Velká část populace není schopna ocenit skutečnou osobnost, ale bez takových se ničeho dosíci nedá. Tady prostě by mělo ustoupit ego stranou, já na to nemám, ale ten druhý ano, tak to bude řídit po zásluze. Pak na tom vydělají všichni. A když to takto Putin režíruje, tak určitě předpokládá, že Rusko se nepoddá a globální západ porazí. Ze srdce vám to molodci přeji, chytrým bude patřit budoucnost, ne krysám, které čekají na kořist.

Autor
30. 5. 2024 10:46
Odpovědět  Pavel z Moravy.

V článku nezaznělo to nejdůležitější – Putin dal jasně najevo, že chce aby do politiky přicházeli ti, kteří se osvědčí během SVO, i na první linii.
Osobně si myslím, že otázka nástupce je – pro lidi mimo ať v Rusku nebo samozřejmě u nás – stále zahalena. Myslím si, že když Putin vždy jednal sice přímo, a často to říkal dopředu, pro nás ostatní, tedy zbytek planety, jako by to nebylo! A to znamená, že nemusíme slyšet ten správný “tón hlasu”, asi jako když posloucháte např. cizí, asijský jazyk, a najednou v přepisu objevujete to, co jste rozhodně neslyšeli!
Nelze popřít názor v článku, ale je třeba si uvědomnit, že v historii Ruska a Sovětského svazu bylo zavražděno, “záhadně” odstraněno, odsunuto a tak podobně až příliš mnoho vysoce postavených lidí, kteří pretendovali na nějakou tu nejvyšší funkci, či ji měšli, a byli odstarněni i předem.
Např. běloruský nejvyšší stranický zástupcew byl Brežněvem prosazován na jeho místo, “jednou však” po cestě autem – “v pravou chvíli” – se stala záhadná dopravní nehoda, a ve výsledku se k moci dostal – bingo – Gorbačov.
Jako nástupce – jen spekulace gaučových generálů.
Jako generál pro zvl. úkoly – ano!

Spam Janka
30. 5. 2024 10:54
Odpovědět  Peter 008

koniec koncov ani Chruscov sa nedostal k moci len tak….predtym bol vazovany aj s celous svojou sekciou za slabeho kandidata

ModrýKlokan
30. 5. 2024 11:59
Odpovědět  Spam Janka

Není nad to vytvořit pořádně velkou dobrou krizi a pak ji pro sebe zpeněžit. K tomu se slabí hlupáci hodí ideálně.

PřemekJ
30. 5. 2024 13:31
Odpovědět  Spam Janka

Práce GP.

ModrýKlokan
30. 5. 2024 11:58
Odpovědět  Peter 008

Pročpak mi to Petere tak připomíná například asi osm atentátů na osm prezidentů USA? Nebo tak dvacet atentátů či záhadných leteckých nehod afrických státních představitelů již od 60. let? A nepřeberné množství dalších? Spousta těch “zelených mužíčků” mluvila spíš anglicky než rusky.

PřemekJ
30. 5. 2024 13:29
Odpovědět  Peter 008

Podoljaku bych nepodceňoval, ale je jen pouhý komentátor.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
30. 5. 2024 11:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Čau Pavle. Jen se nenechme chytit do pasti zavádějícího pojmu závist. Kritika údajné závisti je osvědčený klacek, na oprávněnou kritiku moci a snahu o diskusi a nápravu. Je to šikovně zneužité slovo, část nového jazyka moci, v hybridní informační válce za udržení kontroly nad ovládanými.

Nějakou osobní zkušenost se závistí obyčejných lidí vůči velmi úspěšným vůbec nemám. Vždy se o ní jen mluví, ale v životě jsem se s ní nepotkal.

Osobně jsem paradoxně a překvapivě sledoval závist v akci, jen u významně úspěšných lidí, vůči obyčejným lidem nebo dokonce těm co zcela prohráli, v našich trapných krysích závodech v chamtivosti.

Osobně jsem několikrát zažil, jak v luxusním drahém autě, dopoledne cestou na jednání, bohatí lidé s vlastními vilami, rozladěně závidí a rozčilují se, že “musí” do práce, zatímco se bezdomovci, které jsme míjeli na zastávkách MHD, “můžou” válet na lavičce a pít krabicové víno, protože “nemusí řídit auto a pracovat”! “Ti se mají”. Raději by krabičák pili s nima!??

Mají stovky milionů a závidí chudým i bohatým, to co sami nemají. Bohatí jsou zlo, ke zblití. Chudé a obyčejné nenávidí, aby nemuseli přiznat, že sami nestojí za nic.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PřemekJ
30. 5. 2024 13:27
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Náš tým zajistí podobný vývoj. ČR zachráníme a zvelebíme, lidem vrátíme důstojnost.

Albi
30. 5. 2024 19:20
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No Pavle – trošku ten stav v Rusku idealizuješ a u nás zas vysoce podceňuješ.

I u nás by se jistě našlo (ještě dnes by byl čas!) dost kvalitních, charakterních a odborně vzdělaných lidí, ale my jsme netrpěliví a mimo to nesmyslně hledáme stoprocentně ideálního človeka. Takového nenajdeme, takový není není nikde, tedy takového nemůžeme najít.
A navíc ani tomu “ideálu” bychom nedali dost času, aby se v situaci zorientoval a nasbíral zkušenosti – přece “žádný učený s nebe nespadl“.
A platí to i pro prezidenta Putina..
Každý musí dostat šanci a čas – a hlavně cítit za sebou podporu lidí, .

Ti dnešní ruští schopní jistě nestáli před Kremlem fronrtu, museli být pečlivě a dlouho vybíráni, museli dostat tu šanci a čas – určitě i sám Gosudar na novém postu musel na sobě zapracovat – vždyť inějaké své chyby či omyly přiznal i veřejně, nedělal ze sebe neomylného a nekritizovatelného. “božího syna”.
A nikdo nevíme, jak dlouho Rusům trvalo, než ho pochopili a začalo mu tolik lidí věřit a podporovat. .

Kritika je nutná a nezbytná, ta přehnaná často nadělá víc škody než užitku.

ModrýKlokan
31. 5. 2024 14:45
Odpovědět  Albi

@ Albi

Moc hezky napsáno.

Boomer
30. 5. 2024 10:21

..chtělo by se jen podotknout parafrází na poručíka Duba.. o tom jsme se už před nějakým časem bavili s Milanem ze zahrady Čech. ;o)))))))))))))))))
Tak zas někdy…

30. 5. 2024 13:40
Odpovědět  Boomer

A trefili jsme to přímo na komoru v předstihu, řekl bych. Já se chtěl původně poprsit hned jak ten se tu ten článek vyplesk a napsal jsem “Kapitálisto, a je to tady”, ale pak jsem dostal záchvat skromnosti a vymáznul jsem to a napsal jsem co napsal.

Joe Arp
30. 5. 2024 19:27

Byl jsi pochválen od nejfundovanější kapacity webu, tak nedělej Zagorku! Je to něco jako Řád Bílého Lva od hradní těsnící, okenní Gumy!

ModrýKlokan
31. 5. 2024 14:46
Odpovědět  Joe Arp

@ Joe :-D)))

1. 6. 2024 14:59
Odpovědět  Joe Arp

Však jsem si to také ofotil, zvětšil, zarámoval, a pověsil na čestné místo.

Jaris
30. 5. 2024 02:33
Ohodnotit příspěvek :
     

RF drzim palce, aby se vlady uchopili prorusti politici. Dost bylo zradcu a pate kolony…

Ladislav 💤
30. 5. 2024 06:58
Odpovědět  Jaris

👍👍👍🇷🇺🇷🇺Kež bychom se toho ještě dožili!

PřemekJ
30. 5. 2024 13:32
Odpovědět  Ladislav 💤

Optimismus, již brzy se i u nás bude dít něco podobného.

All
30. 5. 2024 19:05
Odpovědět  Jaris

Putin kolem sebe soustřeďuje nejlepší muže Ruska.Boj světla a tmy,andělů proti démonům.Očista Země před námi v přímém přenosu. Přichází Perun na scénu a do podsvětí se vrátí zpátky zlo.

Slovan
30. 5. 2024 08:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Hi hi a tak to má vypadat, dosadit ty nejlepší lidi, co rozumí problematice a jsou vlastenci. Myslím si že si ruský lid vytrpěl mnoho a zaslouží si žít spokojeně. Jěště dokončit odstranění všech zlořádů, co tam zakořenili a všechny ubytovat v tom jejich Delfínovi. No a jak čecháčci? Zanedlouho uvidíme, co že to jsme za skvadru blbců. Už jenom to, že se ty “vlastenecké” strany neumí spojit a tak účinně bojovat proti těm zkorumpovaným šmejdům mě mrazí, že to zas dopadne blbě.

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 09:07
Odpovědět  Slovan

Jo, to je to tragické, když se ví, že přitom jenom v jednotě je síla. No jo, ale závist v této zemi všechno rozežírá. My dva a nás pár dalších ale ty lidi nezmění, jak to říká T.H, lidi nevyměníme. Tak se měj.

Slovan
30. 5. 2024 09:49
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Dovolím si trochu nesouhlasit. Ano je nás asi menšina, ale musíme věřit, že se něco přece jen stane a hneme dějinama světa. Hele třeba, mufina je taky sama, že jo, je jenom jedna a co dokázala, i pohnout zemegulou. Zkratka, mun….proti vodě utáhne více jak tři lodě. Tak proč ne MY, když jsme tak šikovní. Já myslel že to víš. 🤣

Autor
30. 5. 2024 10:57
Odpovědět  Slovan

Menšina je i těch, co dnes “vládnou” pro “Uncle´s Sama i Lejno”. Ten zbytek po odečtu obou stran je tu vždy, to jsou ti s plným břichem, lhostejní, i chudí, co věří, že se nedá nic změnit – zkrátka ti, kteří se dali nachytat na skrytou propagandu – nehlasuj – všechno ztraceno, žij na svém písečku, užívej si s alkoholem, ber drogy … zkrátka ta lhostejná neodpovědná (absolutně vůbec) masa, která ve skutečnosti bez ohledu na výši majetku jen živoří. Je jich cca mezi 60 až 80%. To závisí na situaci a na tom, jestli si myslí, že jim něco hrozí, či nehrozí.
Mít tehdy v Listopádu tak kolem 250 000 pevně ke všemu odhodlaných lidí, neměl by tehdy ten majdan žádnou šanci.

Slovan
30. 5. 2024 11:15
Odpovědět  Peter 008

Vím je to všechno moc těžké, dokážu si to představit. ONI tyhle “akce” převratový vdy připravují dopředu že jo, tudíš maší čas na přípravu a když mají vše pevně podchycené, tak do toho jdou i když jsou v menšině. Zmanipulovaná oblblá většina neví která bije. Já jsem to v 89 taky nevěděl a naivně jsem si myslel, teď to bude lepší. Nojo, jak to dopadlo taky víme. Byla to léčka a já to nevěděl, jako starej vůl jsem naletěl. 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 16:23
Odpovědět  Slovan

Ale došlo ti to a to je nejdůležitější. Člověk se splete mnohokrát, třeba ve výběru kamarádů, ale měl by si to přiznat. Samozřejmě, že nebylo vše růžové, to ani nejde, ale toto bychom nebýt převratu nezažívali. Možná něco jiného, ale toto ne. Ani v tom nejlepším manželství to není stále miláčku sem, miláčku tam, ale jsou průtrže. Ale to ještě neznamená, že musí jít manželé hned od sebe, když spolu žijí dlouhou dobu a přitom si rozuměli. To jenom trotlíci si myslí, že si najdou nový protějšek a vše bude v pohodě. Většinou škytají, cože za pytlovinu to udělali.

Slovan
30. 5. 2024 19:49
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jéééé příteli jáá poznám swyni i po klávesnici. 🤣🤣🤣

Jiri1
30. 5. 2024 10:05
Odpovědět  Slovan

Tahle zeme byla vzdy plna zradcu. Ted jde o to, aby ti zradci uz nedostali sanci k jejimu rozvraceni jako Trockij, Chruscov, Gorbacev a j.

Slovan
30. 5. 2024 11:06
Odpovědět  Jiri1

Jo, samozřejmě, těžko se proti tomu bojuje. Ale jinak to nejde, jestli chtějí aby to fungovalo jako stát.

Albi
30. 5. 2024 19:50
Odpovědět  Slovan

Ale jde tomu pomoci!
Minimálně tím, že nejen nebudeme říkat to Jiřího “Tahle zeme byla vzdy plna zradcu“, ale nebudeme tomu ani přikyvova, naopak.
A to slovo VŽDY bych škrtla natrvalo.

Jak to Jiří ví, že tu vždycky bylo plno zrádců?
Žádného jsem nikdy neviděla a ani o něm z důvěryhodného zdroje (nemyslím tím noviny nebo rozhlas) neslyšela – a když jich bylo tak plno, o někom bych snad musela vědět.

Albi
30. 5. 2024 19:37
Odpovědět  Slovan

Výborně Pavle! 🙁
Teď jsi ukázal tu správnou cestu k úspěchu.
Jen si pořád a všude nadávejme do blbých čechářků, tak se jistě dopracujeme lepších časů.
Nějak ochotně jsi převzal hodnocení českých lidí velikánem V. H. a pokračuješ v jeho stopách – nezdá se ti?

Slovan
30. 5. 2024 19:53
Odpovědět  Albi

Holka zdrá, zdání klame a já klamu tělem a že je veliký. To je z mé strany ze zoufalství a chci tím ovečky vyprovokovat, jako momentálně teď i tebe. Ale ty víš co jsem zač, tak proč ta panika? 🙄🙏🙋‍♂️

Albi
30. 5. 2024 21:43
Odpovědět  Slovan

Právě proto, že to vím!

Pořád kritizujeme “mainstreamové” diskutující, posmíváme se jim a nadáváme. Zato v alternativních diskuzích sborově voláme o sjednocení apod.
To jako čekáme, že s tím začnou “mainsttreamoví”? Nemůžeme začít sami místo fňukání, jak je ta naše společnost – zvlášť pak mladí – neschopná, nemyslící, zmanipulovaná. Sami k tomu přispíváme!

unor 2022
30. 5. 2024 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Chlap se slzou v oku pri podobne prilezitosti. Narod ktery ma mezi sebou takove nejde porazit.
Vedle podobnych jsou ti nasi politicti predstavitele ti nejprostsi ubozacci.

Slovan
30. 5. 2024 09:55
Odpovědět  unor 2022

Tak to je zřejmě jednoduché vysvětlení, když máte něco asi fakt rád, něco vás na své zemi (okolí) bere, tak ta slza vyleze. Co může vylést s Biorobotů, kteří nic necítí ke svým blízkým, natož k cizím. Bo jinak by nás nevedli do války.

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 10:08
Odpovědět  unor 2022

Naprostý, ale naprostý souhlas. Slzy tady vyjadřují vše, za takové není potřeba se stydět. Ty jsou znakem skutečně silné osobnosti.

katango
30. 5. 2024 10:13
Odpovědět  Pavel z Moravy.

I antičtí hrdinové plakali.

Gales
30. 5. 2024 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin myslí na všechno a zaškoluje si nástupce.A tak je to spravne,tak to ma byť.Snad mu naleje do hlavy svůj styl vládnutí a umění podojit KoZa.

Slovan
30. 5. 2024 09:56
Odpovědět  Gales

Putin zaškoluje a u nás se o to rvou kdo má větší lokty a více nakradených sponzorských darů.

Rajko
30. 5. 2024 10:16
Odpovědět  Slovan

Pravděpodobně začínají fungovat sociální výtahy v Ruské federaci. Ano a zbavit se podpindosníků bude asi ještě trvat, protože nejdřív je nutno vyrušit loutkovodiče.
s naší vládou si nedělám starosti, ti už koukají na korouhvičku kam se stáčí

Slovan
30. 5. 2024 11:04
Odpovědět  Rajko

Teď jsem dokoukal ty poslední debaty s Wolfovou. Hrůza, hnus. Vondra tak odporný hnusák, Koaloka od pirátů fracek drzej na pár facek, nerudku nemá cenu komentovat, nabiflovaný fráze, a ta Wolfová tak neskutečně skáče do řeči až je to odporný. Co se týče RF ano pořádek muší být, tak je to správné.

Gales
30. 5. 2024 12:26
Odpovědět  Slovan

Mně se zdá že ta Wolfová je babochlap.

Slovan
30. 5. 2024 20:00
Odpovědět  Gales

Tak se jí potvoře koukneme pod sukni a zkusíme jestli jí neuchází vetýlek. 🤣🤣🤣🤣🤦‍♂️

Joe Arp
31. 5. 2024 19:39
Odpovědět  Slovan

Jsi velmi odvážný, kdy si má nacouvat na rampu?

Slovan
31. 5. 2024 20:33
Odpovědět  Joe Arp

Až nebudu mít službu. 🤣

Jiri1
30. 5. 2024 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Clanek Cargradu zrejme neni vubec z Dumina nadseny. Je to jen potvrzeni, ze je tim spravnym rozhodnutim Putina. Vlastenec, dric, ktery umi a je uspesny.
Je treba vycistit vedeni zeme od liberalu. To je dalsi krok.

Horňák
30. 5. 2024 10:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě budou politici v Praze s láskou vzpomínat na Putina.

Autor
30. 5. 2024 11:10
Odpovědět  Horňák

Nejenom v Praze …

comment image

Pavel
30. 5. 2024 12:53
Odpovědět  Peter 008

jo jo přijde novej, mladej a ten se nezakecá

krůtí brko
30. 5. 2024 11:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden čas jsem měl obavy o to, zda si Putin vychovává vhodného nástupce. Přeci jenom nasadil laťku hodně vysoko a Rusko je dnes ve výhodném postavení hlavně díky jemu. Ďumin a Bělousov vypadají dobře. Ďumin se na to hodí víc, je dostatečně oportunistický a zároveň disciplinovaný.

PřemekJ
30. 5. 2024 13:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Gosudarova personální politika je předzvěstí zásadních globálních změn, nikoli pouze změn v RF k lepšímu. RF má odpovědnost za budoucnost Evropy a společně s Čínou za budoucnost celé Eurasie. Vlastně jde o obnovu Velké Tartárie ve větším rozsahu. I my se připojíme.