politika

Obergruppenführer SA a SS, poslední Říšský protektor Čech a Moravy Wilhelm Frick, … konečně pomstěn

Obergruppenführer SA a SS, poslední Říšský protektor Čech a Moravy, Wilhelm Frick vehementně tleská. 

Ne na tomto světě, ale někde v pekle, kde sedí zadkem na rozpálené pánvi. 

Ale je potěšen, protože je pomstěn. 

Kdysi dávno ho na základě rozsudku Norimberského soudu pověsili jako válečného zločince, kata a masového vraha. Nyní je však šťastný a vděčný potomkům těch Čechů, které zabíjel. 

Pomsta je samozřejmě čistě symbolická, ale přesto je to pomsta. 

V Praze byl zničen pomník sovětského maršála Ivana Koněva. Muže, který velel vojskům osvobozujících Českou republiku a Prahu v roce 1945.

Rozhodnutí zbourat památník nebylo přijato na státní úrovni. Všechno se udělalo velmi podle a zákeřně. 

Rozhodnutí učinila městská část v Praze, na jejímž území se památník nachází. 

To však neznamená, že každý byl s tímto rozhodnutím spokojený. Mnozí byli pobouřeni, mladí i starší, kteří si stále pamatují hrdinství sovětských vojáků. 

Ale někomu se opravdu zachtělo bojovat s historií. Možná, že ti kdo se rozhodli zničit tento památník si mysleli, že dělají neuvěřitelný čin, že jsou nebývalí mýtičtí hrdinové. 

Vždyť napadli samotného Koněva…. Pravda Koněv už dávno není na tomto světě, zůstala jen paměť o něm a památník, ale je to tak lepší, protože proti živému by neměli odvahu bojovat.

Starosta městské části Praha-6 Ondřej Kolář, jeden z hlavních účastníků tohoto neuvěřitelného „vítězství“, dokonce vtipkoval, že pomník Koněva byl zbořen, protože „na obličeji neměl roušku“. 

Humor malých potkanů ​​v éře koronaviru. 

Zajímalo by mě jak ti lidé, kteří v květnu 1945 vítali sovětské jednotky v Praze s květinami a písněmi, reagují na tento humor? 

Ano, historie vztahů mezi Českou republikou a SSSR byla velmi obtížná. Hlavně rok 1968, který může být vykládán různě, ani po letech není jednota názoru ohledně těchto událostí. 

Existuje určitý politický konsenzus, podle kterého se považuje rok 1968 za okupaci, vojenskou agresi proti České republice. Faktem však je, že ne každý je s takovým výkladem spokojen, samotné události velmi připomínaly současné barevné revoluce.

V každém případě nelze historický rozsah těchto událostí srovnávat s tím, co se stalo ve 40. letech 20. století. 

Nakonec Rusko má také vlastní paměť o Češích, kteří sehráli extrémně ošklivou roli během občanské války v Rusku, ve které se velmi aktivně účastnili. 

Bylo by zcela možné neustále připomínat toto téma, a vykřikovat o tom na každém rohu, ve všech mezinárodních organizacích. Ale – to je věc minulosti, která se je dávno pryč. Alespoň to si myslí v Rusku. 

Ale v České republice jsou lidé, kteří přemýšlejí jinak a jsou rádi, že se mohou neustále hrabat ve věcech dávno minulých. Jenže historii nelze přepsat bořením pomníků. Paměť stále zůstává. 

Zrovna tak zůstávají hroby sovětských vojáků na české půdě, o mnoho z nich vděční lidé stále pečují. 

Samozřejmě i ty je možné vykopat, zničit všechny památky obecně a vymazat roli sovětské armády z učebnic a historických knih. 

A nebylo by možná lepší udělat lobotomii celému lidstvu? 

Koneckonců,… stejně zůstanou ti kdo si budou pamatovat jak všechno ve skutečnosti bylo. 

Ti, kteří nikdy nezradí paměť svého národa. 

… Co s nimi uděláte? 

Řeknou to svým dětem a vnoučatům, kteří se jednoho dne budou chtít dobrat pravdy. 

A najednou se ukáže, že všechno, čím je krmili ve školách a na univerzitách, byla lež.

Malý pražský byrokrat, je nyní pravděpodobně velmi spokojený sám se sebou a se svým hloupým vtipem. 

Ale bez ohledu na to, jak usilovně se snaží, není předurčen zůstat v historii.  Ale jméno maršála Koněva je zapsáno v historii navždy. A nikdo, nikdo to změnit nemůže.

Zkráceno
https://bit.ly/34aSYz1

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
5. 4. 2020 09:03

Možná, že tento akt starosty P6 bude mít za následek jedno pozitivum a to, totální propad a vygumování TOP09, Pirátů a podobných sraček u voleb.

Administrátor
5. 4. 2020 11:49

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

Lubomír Man
4. 4. 2020 Zvědavec
Zoufalství a bezmocný vztek stoupá v hrdle nad činem, který co do ohavnosti nemá v naší historii obdoby. Odhlasovali si, že maršál a osvoboditel Prahy, protože Rus, musí z Prahy zmizet, ale ve strachu, že by se mohl odkudsi přihrnout dav rozumných lidí, kteří by jejich zamýšlené amputaci maršála od české země zabránili, čekali na vhodnou příležitost.

Předpokládal jsem, že to bude noc, ale noc se jim pro odpornost toho, co chystají, zdála pláštíkem příliš děravým. Čekali na cosi bezpečnějšího a koronavirus jim to přinesl. Ulice a všechny pražské plochy se vyprázdnily, lidé, vyděšení morovou nemocí za sebou zamkli dveře, a ty se naopak dokořán otevřely zločincům.

Vydali povel a shluk námezdníků s nástroji na plundrování v rukách vyrazil opuštěným Náměstím interbrigády k soše muže, který osmého května 1945, kdy Praha chroptila pod náporem německých hrdlořezů, vydal části svých vojsk rozkaz k rychlému nočnímu přesunu na Prahu. Došlo k němu v noci z osmého na devátého května a Koněvova vojska při něm i při následných bojích se zbytkem německých vojsk v okolí Prahy ztratila 692 svých mužů.

Dnes před polednem byla z vůle lidské spodiny českého národa odříznuta socha maršála od svého piedestalu, z jeřábu byla spuštěna oprátka, kterou maršálovi vložili pod paže, jeřáb maršála nad piedestal zvedl a položil na korbu náklaďáku, který osvoboditele Prahy odvezl do muzeálního zapomnění.

Hitler a krvavý polní maršál Schörner jako poslední Koněvovův sok z českého území, ze svých záhrobí barbarskému činu vděčně aplaudují.

A národ hrůzou a hanbou ztratil řeč.

Omluva editora webu Zvědavec:

Chtěl bych se Rusům omluvit za tento akt. To, co udělalo vedení Prahy 6, je ubohé, podlé a trapné a já si myslím, že většina Čechů a Moraváků s tím nesouhlasí. Kamarádi Rusi, distancujeme se od starosty Koláře a celého vedení Prahy 6, to nejsou naši lidé, to jsou zrádci a pátá kolona. Byl to vandalský čin a já věřím, že dostanou svou odplatu.https://bit.ly/3dTRnCg