politika

“Obejděme Rusko”: Borrell zamával před Kazachstánem shnilou mrkví

Pro středoasijské země je lepší kamarádit se s Bruselem než s Pekingem nebo Moskvou a budovat tranzitní koridory, které obcházejí Rusko, je si jistý šéf unijní diplomacie Josep Borrell. 

Před několika dny v Samarkandu představil odpovídají plán.

Soudě podle mapy navržené Borrellem by budoucí koridor „nezávislý na Rusku“ měl začínat na východním pobřeží Číny. A z nějakého důvodu skončí v Polsku – někde mezi Krakovem a Katovicemi.

Podle Borrella je Kazachstán povolán, aby se stal klíčovou zemí na linii koridoru.

Na cestě do Evropy musí zboží překonat Kaspické moře, Ázerbájdžán a Gruzii. Pak se koridor rozdělí: jižní větev vede do Turecka po souši a severní, podél Černého moře, dosahuje Oděsy a pak jde podél hranice s Moldavskem do Polska.

Z logistického hlediska je tento koridor, stejně jako jiné pokusy „obejít Rusko“ na cestě z Číny do Evropy, čiré šílenství.

Projekt Borrella představuje minimálně dvě překládky zboží ze železnice na moře a naopak. Jedná se o několik dalších dnů pro nakládku/vykládku, další náklady, rizika při překládce, atd.

Navíc musíte najít optimisty, kteří chtějí přepravovat náklad přes Oděsu, pod létajícími „kalibry“. 

A také – v jaké zemi bude Oděsa příští rok?

O tom v Bruselu nepřemýšlí. Jak je vidět, z pohledu EU, Astana sní o „minimalizaci negativních důsledků ruské války“. Podle Borrella, události na Ukrajině vzrušují Kazachy mnohem víc než složitá situace v Afghánistánu hned vedle nich.

Stojí za to dodat, že několik týdnů před návrhem Borrella podobné teze předložil náměstek ministra zahraničí USA v Úřadu pro záležitosti jižní a střední Asie Donald Lu. Pravda, ten se „navalil“ do jiné asijské země.

“Spojené státy mají v úmyslu pomoci vládě Turkmenistánu a obchodním kruhům země, aby těžily z režimu sankcí proti Rusku,” řekl Lu.

Jedna věc je jasná: Velká hra, která probíhá ve Střední Asii mezi Ruskem a Anglosasy od 19. století, je obnovena na nové úrovni. Pravda, s novými účastníky. Ostatně pan Borrell, který Kazachstánu slíbil stovky miliard eur, zapomněl přinejmenším na Čínu a její zájmy v regionu.

Hlavním problémem “projektu Borrella” je ale čas. Realizace oznámeného plánu bude trvat nejméně deset let. Vydrží EU jako slibný partner pro Střední Asii tak dlouhou dobu?

Pokud vycházíme z talentu nejvyššího evropského diplomata, panují o tom velké pochybnosti.

Jelena Panina

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://t.me/s/EvPanina

sdíletj na

71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
30. 11. 2022 01:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Vod dob cisarstvi v Cine ,se ujali eunuchove, vseho druhu a proto jsou vsude a je jich porad dost..
Eunuch mel koule v roztoku v dzbanku ,na policce vystaveny a kazdemu navstevnikovi je pysne ukazoval ,jako dukaz ,ze oddane slouzi cisari a nic jineho ani nemuze..

janle57
30. 11. 2022 10:20
Odpovědět  Pavel

Další gaučový stratég ze Španělska,jehož rady jsou k nezaplacení,vlastně
se ani nemáme čeho bát,protože nás zachrání skoročínský Kazachstán,
jestli byl při těchhle vyřčených slovech v rauši nebo ne už nikdo nezjistí,
ale doma v Madridu mu vyřvávalo na ulici 100 000 lidí,kteří ho mají spolu
s celou slavnou EU tak akorát plné zuby.

me2d44
30. 11. 2022 12:23
Odpovědět  janle57

Jeden návrh: Ať Borell svolá karavanu – evropský parlament, evropskou komisi, premiéry vlád EU, přizve zástupce USA a obejde Rusko – nejlépe pěšky a pro cestu severními oblastmi ať si vezmou zásobu termoprádla (koně, velbloudi ani sloni by na severu nepřežili). Než se stačí vrátit, tak nastanou nové pořádky v Evropě.

Albi
30. 11. 2022 15:28
Odpovědět  me2d44

Dobrý nápad, medvěde. A bez těch velbloudů rozhodně. Na to by dohlédli ochránci zvířat.

Ať si jdou pěšky s batohem na zádech. Pohyb je prý zdravý a třeba by jim mohl vyhnat z hlavy ty pitomosti, které v nich uchovábají. Za pokus to stojí. 🙂

me2d44
30. 11. 2022 16:25
Odpovědět  Albi

Už z principu jsem nenavrhoval oblet letadlem – to by se museli ruskému území vyhnout velkým obloukem. Podle mých zkušeností (bývalý důstojník PVOS) a dostupných informací ze současnosti má ruská PVO úspěšnost zásahu 99% – to by ta cesta skončila už na začátku.

Rapa
30. 11. 2022 16:12
Odpovědět  Pavel

Borrllere,žral jsi žral? Nyní dostaneš howno,nenažranče nenažraných. Idiocií žiješ a jako jdiot skončíš,šelmo satanská.

Albi
30. 11. 2022 03:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Borrell a spol. se domnívají, že středoasijské země nemají své cenné zkušenosti s anglosaským “vyspělým světem”, aby mu nenaletěly?

Pavel K
30. 11. 2022 07:40
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 🙋‍♂️

Markýza
30. 11. 2022 09:24
Odpovědět  Albi

Borell už mnohokrát dokázal, že zásadně neopouští myšlenkové bezpečí vlastní kebule.

Pavel
30. 11. 2022 23:10
Odpovědět  Markýza

Kdepak ma nejvyssi vzdelani na tohle a studoval peclive..Jako vsichni ostatni , bez diplomu a studii mnoho let by se na funkci nevysplhal..Vzdelani tohle vsecko co rika ,pak spolehlive zarucuje..Idiot a nebo opice nic takovyho nesvedou..
President Biden , se pta na verejnosti a hleda presidenta ameriky a nenachazi.
Mozna ,ze ma taky podezreni, z toho jak byl zvolen..
Ale je pohotove usvedcen svymi hlidaci..Snad konecne uveri.
Pod svicnem, nejvetsi tma.. Pod osvetou anitracismu, antifasismu,svobody a demokracie a boje za mir ,antiterorismu siri vsude tmu opacneho..
A akademikove neustale pisi verejne hystericke otevrene dopisy se vselijakymi stiznostmi na vladu ,nebo aspon krici projevy na demonstracich , ktere zorganizovali jini a cehoz nejsou idy schopni a pro vlastni strach a zbabelost ,aby zpopularizovali sami sebe a byli na vsem ocich a byli prvni ze vsech /vsimejte si mne , jak sem dulezitej/, vzdy kdyz se rozdavaji nova a plna koryta..Stoji za povsim..ze.
To nikdo jine nesmi.. Dnes Skala aby se nezapomnelo jakej byl vzornej a pilnej zacek a student a pochlubil se pri kazde prilezitosti vedomostmi ,hned vyhlasil Memento Mori..
Cesky by to neudelalo patricnej dojem !!!

Pavel
30. 11. 2022 23:12
Odpovědět  Pavel

A koryto si tak na nas ,pojistuje a zajistuje denne..Nevynecha jednu priezitost…
Memento Mori..

Jan
30. 11. 2022 10:37
Odpovědět  Albi

Ale vsichni maji zkusenosti. Problem je v tom, ze s pistoli u hlavy to nejde dat moc najevo, ci chovat se ve vlastnim zajmu. Ta pistole ovsem prestava mit ten ucinek, cim vic roste vliv Ciny a Ruska, ktere jsou v pojeti vztahu pratelstejsi. Zeme ted maji alternativu.

Pavel
30. 11. 2022 23:19
Odpovědět  Jan

Tu pistoli u jeho hlavy ma svoji a nebo se ochotne nacpal ,tam kde ty pistole k hlave jemu jini miri..
A nechce odejit , ma to tak rad a ze vseho nejradeji ..
Miluje tu svoji vrozenou zavislou poslusnost , kazen ,miluje tu svoji lasku k svym otrokarum a ty zkusenosti.

zuza
30. 11. 2022 16:24
Odpovědět  Albi

časť Kazachov sú hajzli, nap. prezident Tokajev, to je špina k pohledání… Ďalšia vec je, že Kazaši sú pastiersky národ, im sa robiť na poli či v továrni nechce. Oni majú špeciálny vzťah k svojmu kmeňu či klanu, nie národu ako celku. Takže keď briti šikovne uplatia ľudí na správnych postoch, rozoštvú klany medzi sebou, poštvú ich proti ruskému obyvateľstvu na severe (aj pre Kazachstan sovieti veľkoryso vymerali hranice zväzového štátu, čo sa Rusom vymstilo pri rozpade sojuzu), tak majú z 2/3 vyhrané.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
30. 11. 2022 06:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni fakt musí být idioti, Oděsa byla a opět bude Rusko.

oldoo
30. 11. 2022 08:28
Odpovědět  Velitel

“Jen idiot označuje jiné za idioty “
Nazdar veliteli,Oldoo.

František
30. 11. 2022 10:59
Odpovědět  oldoo

Právě jsi potvrdil, že idiot jsi TY. Gratuluji.

Pavel K
30. 11. 2022 07:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedají pokoj, nedají a nedají. Chtělo by to napravit chybu z 45.
Vzít to až k Atlantiku z jedné vody na čisto. Když už vyhnali medvěda, tak ať ukáže drápy. Myslím si že by je leckde i vítali. Tak by stačilo posbírat jen místní škůdce. Ti by se vešli do dvou vagónů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 11. 2022 11:05
Odpovědět  Pavel K

A proč by to měli dělat? Pomáhat nepoučitelným, kteří jakmile by je Rusové vyháhli z kaše, co si sami navařili, na ně zas začnou plivat a povyšovat se? Evropa je přece “vyspělý svět”, oni “mongolští” primitivové a nájezdníéci, dobří jen na to, aby umírali za cizí.
Taky si někdy plaťme za své chyby sami, možná by nás to mohlo do budoucna poučit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
30. 11. 2022 16:04
Odpovědět  Albi

Drahá a vážená paní, pobíhající při dešti po dvoře. 🤣 🤣
Proč by to dělali? Proč? Aby jednou provždy vymítili ďábla nacizmu a všeho zlého, co neštymuje v souladu se slovanským životem. Aby to vyhnali co nejdále od svého terotéria. Co se týče nás, když se za nás postaví, tak si myslím že najdeme způsob, jak se zbavit zla. Ale Švejkové potřebují popostrčit a pořádně nassraatt. Vy mě dobře znáte, tak doufám že pochopíte ten úvod, který jsem chtěl aby byl humorný, klidně mě to vraťe. Ale Vy víte, že jsem to ve zlém nenapsal. Vždycky si vzpomenu, když jsme spolu před lety bojovali na PP proti těm dementům, jako byl Bořík, skeptik a magor Langer, jé to byly časy. Určitě jsem na někoho zapomněl.🤣🤣
Posílám veliké pozdravení a hezký večer. P.K. 🍀 🌹 ❤ 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
30. 11. 2022 17:17
Odpovědět  Pavel K

tak ale pokial nespachas na niekoho genocidu, tak si nepomozes…..a genocida je zasa fakt proti Bohu. Si zober ludi, ktori sa dostavaju k moci, su to deti, vnuci nacistov (ci v pobaltskych krajinach, ci v Zapadnej EU), ktori boli casto evakuovani do USA ci Kanady a znovu sa vratili……je len divne, ze Boh casto nechava umierat a vymierat ludi ci rody s podstatne mensou karmickou zatazou ako tychto…..a tu nic:-(

Pavel K
30. 11. 2022 17:36
Odpovědět  Janka

👍 👍 👍 👍
Ano a to je mi divné proč je tomu TAK!! 🌹🙋‍♂️

Ferko
30. 11. 2022 21:35
Odpovědět  Pavel K

Jo, jo, Bořík a Langer, to byli dobří magoři. Dnes je vystřídali noví a vrátil se nám malý-velký Polách. Bořík se před časem taky objevil, ale už je asi znovu v cvokhausu.

Pavel K
1. 12. 2022 07:06
Odpovědět  Ferko

🤣 🤣 🤣 🤣
Nebo se utopil v rašeliništi i s jelínkama.

sizok
30. 11. 2022 07:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tonoucí se stébla chytá.

Autor
30. 11. 2022 07:59
Ohodnotit příspěvek :
     

O čem asi pak tak jednal Tokarev jako nově volený s Putinem, kam jel na první zahraniční návštěvu. Pokud by Tokarev nevěděl, kdo mu působil problémy v posledních letech, byl by politické nemluvně a to si myslím není.
I kdyby na to došlo, nic se v podstatě nezmění, protože to Rusko moc nezasáhne. Navíc takový “koridor” není ze dne na den. No a co takové Turecko? To EU okamžitě přijme Erdogana nebo mu tam udělá “tabula rasa”?
Velká hra anglosasů trvá staletí. V Americe a nejspíše i v Anglii se prý rozčilují, jak to, že se Rusko tolikrát stojící na hraně propasti – podle jejich pohledu – že se nerozvalí. No, mám takovou otázku, jestliže si myslí anglosaská “civilizace”, že je nejlepší a nejmocnější “říše” už po staletí, jak to, že se nerozvalí především ona sama?
Ostatně, to co jsou schopni vymyslet úředníci, včetně tohoto, EU, vyžaduje obrovské úsilí a mobilizaci veškteré blbosti, co znají. Myslím si čím dál tím pevněji, že degradace “normálního” školství je zplozena degradovanou “elitou” z již dávno degradovaných “elitních škol”.
Neryj jinému jámu, sám do ní spadneš. Možná to teď probíhá před našima očima.

Jedno je stále aktuální …

j2508_x9166051.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
30. 11. 2022 10:19
Odpovědět  Peter 008

Zapad zije pod vlivem rusofobie, propagandy, lzi a zamlcovani v ohromne nevedomosti a je vzdalen daleko od skutecne reality. Rusove jsou naopak otevrene informovani o vsem co se deje a pretrasaji tam v diskusich v TV vyroky zapadnich potentatu. Rusove vedi, ze jim jde o vse jako v planu Barbarossa a budou se branit. Zapadu jde o zlomeni Ruska a ovladnuti jeho surovin jako v Africe. Satelitni ruskou TV se zpravodajstvim na Hotbirdu 13 E, ktery kryje signalem EU nechala EKomise vypnout. Je ted mozne zpravodajstvi sledovat pouze na internetu.

Pavel K
30. 11. 2022 16:15
Odpovědět  Peter 008

👍 👍 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Aleš
30. 11. 2022 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

EU je zločinecké monstrum a ať zdechne.

Pavel K
30. 11. 2022 16:15
Odpovědět  Aleš

👍 👍 👍

Pavel z Moravy
30. 11. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď 25.11. Ruská duma schválila jednomyslně zákon zakazující jakoukoliv propagaci LGBTIQ + ve třetím čtení. Za porušení hrozí velké peněžité tresty pro fyzické osoby, pro právnické mnohem vyšší. Cizí státní příslušníci mohou být vyhoštěni. Blinken se již velmi rozčílil, cože si to ta duma vlastně dovolila. Jedna věc je jistá, to je nyní možná ta nejlepší sankce jakou Rusové amíkům a Evropanům dali. Už se fakt těším na ten řev aspeňáckých globalistických kavárníků. Show zde bude veliká, ale my už si zde nezabijeme ani kapříka, protože na něj už bude mít pouze naše miliardářská ekipa a pár dalších slouhů globálu.

katango
30. 11. 2022 10:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Četla jsem, že Bidenův nebinární náměstek (ten v rudých krajkových šatech) byl vyhozen, protože ukradl na letišti kufr.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sam-brinton-usa-biden-namestek-kradez-nebinarni-lgbt.A221129_181925_zahranicni_albe?zdroj=zpravodaj_hp

Markýza
30. 11. 2022 14:40
Odpovědět  katango

Zaplaťpámbu. To je skutečná příšera, tohleto. Tak ať se mu v lochu povede najít vlastní identitu – hádám, že z nebinarity popel nezůstane.

Pavel K
30. 11. 2022 16:30
Odpovědět  Markýza

To tedy je Krampusák. 😂😂

Zmatený
30. 11. 2022 15:00
Odpovědět  katango

Tak to už do Ruska nepustí ani Karlu III.

byM90ey.jpg
Pavel K
30. 11. 2022 16:29
Odpovědět  Zmatený

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Jan
30. 11. 2022 10:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bylo na case, ruske spolecnost i skolstvi jsou westernizovane a plne zradcu Ruska. LGBT je dalsim Trojanem k destabilizaci zemi a rozkladu spolecnosti uprednostnovanim mensin a buzerantu.

Albi
30. 11. 2022 15:43
Odpovědět  Jan

Včera jsem četla na žumpě (už to nenajdu), že Rusové, kteří emigrovali z “koncentráku Rusko” do USA jsou zklamaní – z jedné totality prý dorazili do druhé,
Žádný luxusní dům či byt na Floridě, ale detenční tábor někde v Lousianě – forma ubytování: vězení – a na dlouho. S Rusy zacházejí hůř než s jinými migranty a azyl prý v nedohlednu (navíc snad proti zaplacení).

Holt kruté poučení: pro Západ budou vždycky v první řadě Rusové a “odklonit” jim peníze nebude USA činit žádné potíže.

Jan
1. 12. 2022 09:01
Odpovědět  Albi

Nespokojeni Rusove emigruji ted do USA pres Mexiko, hranice je tam diky Bidenovi propustna. Jejich priliv do USA se nasobne zvysil. Tihle lidi jsou v nadeji, ze se budou mit lepe a zit svobodneji. Je to hrozny omyl, ktery si zacinaji uvedomovat. Rusofobie, rozklad hospodarstvi a spolecnosti neoliberalismem je brzy dozene. Budou se jeste radi vracet.
Po r. 1968 byly zemi zaslibenou pro ceske emigranty USA a Australie. Ted s hruzou poznavaji, ze je tam nova diktatura, ktera zemi devastuje a lidi zotrocuje. Ze totac doma byl sice tvrdy k lidem, ale nechal je zit, necpal do nich killer vakciny, nenicil je lockdowny, neuprednostnoval nacky z Ukrajiny a mensiny – uchyly LGBT. Meli jsme levne energie a vlada hlavne nepracovala proti lidem a jejich zivotni urovni zdrazenim a nedostatkem energii, nepodporovala valky a neposilala penize zbrane a zoldaky do valek v cizim zajmu.
Ja tu dobu za totace zazil. Penez bylo malo, ale dalo se zit. Nechali vas na pokoji a v pohode, kdyz jste nedelal problemy. Ted ani tyhle lidi nenechaji na pokoji, bez certifikatu nic, vyhoz z prace, nucena vakcinace, lockdowny, prace z domova, indoktrinace deti neoliberalismem, atd.

me2d44
30. 11. 2022 12:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jen tak mimochodem: v arabském světě je za nevěru ukamenování, za homosexualitu zavalení 2,5 m vysokou zdí. Potěš západní Evropu – když je muslimů do 5%, mlčí a šoupou nohama. Když je jich 10%, chtějí podíl na městských úřadech. Když je jich 15% a víc, vyžadují právo Šaría – a tam je to ukamenování, nebo zával. Evropa si s LGBTQ+ zadelala na problém – a do toho přijde ukrajinská mafie (u nás si jen odpočinou před tahem na západ) a dokoná vylidnění západu – no neberte to!

Albi
30. 11. 2022 15:47
Odpovědět  me2d44

Malá oprava – není nevěra jako nevěra. K nevěře musí být dva, ale kamenována je pouze žena.
Co na to militantní feministky? Tady by měly “pole neorané” ke své civilizační práci, ale zájem nevidět.

me2d44
30. 11. 2022 16:35
Odpovědět  Albi

Díky za opravu, dal jsem Vám plus. Jen doplním: u ženy se ani nezjišťuje, zda příčinou nevěry byla ona, nebo ten “chlap” (Chlapů je málo, “chlapů” 13 do tuctu).

Pavel K
30. 11. 2022 16:47
Odpovědět  Albi

Cháááá, když slepice nesedne, kohout neskočí. Jednoznačně žena je ďáblovo sémě hříšné. Kam nemůže Čert nastrčí ženskou.

Gene
30. 11. 2022 18:28
Odpovědět  Pavel K

Pavel, vis si predstavit ze zeny by hrisne nebyly? Ta nuda.

Pavel K
30. 11. 2022 19:39
Odpovědět  Gene

Jasně, ale pak se sekají hlavy. 🤣🤣🤣

Markýza
30. 11. 2022 17:56
Odpovědět  Albi

A ani by nemusely být militantní. Nojo, jenže tyhle typy jsou hrdinové jen za vlastními dveřmi. Jak by to smrdělo nějakou skutečnou bitkou, tak pryč a pryč, jen si vezměte to katarské mistrovství světa.

Pavel K
30. 11. 2022 16:43
Odpovědět  me2d44

To jako je norma těch 2,5m? 🤣 A kdo to měří? 🤣 A co se stane když má o něco méně, nebo nedejbože více? 🤣🤣 Já měl do nyní zafixováno, že je házejí z nejvyššího místa v okolí, tedy ty teplejší.

me2d44
30. 11. 2022 17:04
Odpovědět  Pavel K

No, oni soudci podle Šarie berou určitou toleranci – podle výšky odsouzence. Ale 2 metry je minimum. Každopádně – zavalení zdí asi těžko někdo rozdýchá – takže výsledek je exitus.

Jan
30. 11. 2022 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Borrell je odporny zlocinec, loutka chazaru.
Jeho vyroky jsou fantasiemi valecneho stvace, ktery vede EU do katastrofy politicke i hospodarske. Uz jste od neho nebo od papeze slyseli nejake vyzvy k mirove dohode na Ukrajine? Ne, jenom ze valka musi byt vybojovana do konce. Stejne jako Merkelova, Macron jako garanti a signatari Minskych dohod. Z Merkelove vylezlo, ze jako kanclerka nesmela vest zadna jednani k urovnani konfliktu. Neni Vam divne, ze se nekonaji zadne demos za mir na Ukrajine? Nikdo je nefinancuje, naopak jsou potlacovany.
25.11. mel VK relaci na Svobodnem vysilaci, kde se dozvite spoustu veci co se deje a bude dit.
K doplneni: Hariri je Zid, politruk Great Resetu a se Zidem Schwabem vydali stejnojmenou knihu. Povolanim ucitel dejepisu, ted uz spisovatel. V soukromem zivote buzerant zijici s partnerem mimo Izrael, tam jsou homo zakazani.
Tenhle clovek generuje vize k depopulaci planety, ktere prevzali chazari. Zminim jen jako priklad jeho doporuceni, co budou delat lide ve volnem case: Budou sledovat TV a uzivat drogy.

Jaroslav
30. 11. 2022 13:28
Odpovědět  Jan

My tam máme také svého člověka/babu, ne na tak vysokém postu ale drží se u koryta jako exkrement košile. No a pácá škody seč může. Asi v ducu mého bývalého šéfa, který měl filozofii, že nadřízený nemá podřízenému nařizovat, ale podřízený musí vzhlížet k nadřízenému a číst v jeho mysli, co od něj očekává (je to člověk ještě dál na východ než RF, někde kde mají Fudžijamu). Myslím, že takovýto postoj podřízených již nadělal hooodně škody. Představte si blbce, který plní myšlenky šéfa na 200%, tj. i to co šéf nechtěl. To pak jsou jourové… No a vo tom je Eu

Pavel K
30. 11. 2022 16:51
Odpovědět  Jaroslav

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
….a já mám takové kretény i ve svém okolí. Za Husáka jsme jim říkali aktivní blbci. Tohle řemeslo nevymře. Na vječné časy a nikagda onako. 😋😋🤦‍♂️🙋‍♂️

Pijack
30. 11. 2022 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád mi ještě NIKDO nevysvětlil, čím a jak jsou ohrožené USA, když Rusko zahájilo speciální operaci na druhé straně zeměkoule. Jsem si tím pádem jist, že dnešní vládnoucí mašinerie jsou jeden debiI vedle druhého. Protože to v podstatě neumí a nedokáží vysvětlit.

Albi
30. 11. 2022 11:20
Odpovědět  Pijack

Jak nevysvětlil?
Vždyť už si i Saudi a ostatní “majitelé ropy a plynu” troufnou chovat se k USA neuctivě.
To je nehorázné, to je vzpoura.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
30. 11. 2022 12:01
Odpovědět  Pijack

Jsou ohroženi jako kdysi si Anglie vybájila ohrožení Ruským impériem za carů. že ti dojdou přes ty hory do Indie …
Tady zrovna tak Rusko ohrožuje dominanci “nové pěsti” Západu – US Army. Navíc by se mohla osamostatnit a očistit Evropa a začít s Ruskem spolupracovat.

1491195310-2244936954a.jpg
me2d44
30. 11. 2022 12:54
Odpovědět  Pijack

Nejsem odborník na mentální schopnosti naší vládnoucí mašinerie – ale myslím, že je silně podřízena Bruselu a USA – a tam nabývám dojmu, že by to ani doktor Chocholoušek nepochopil. Nebudu nálepkovat pojmy, jako “debil”, “dement”, “imbecil”, i když si o jejich duševních schopnostech myslím své. Každopádně, je na nás – na lidu, abychom vzali věci do svých rukou. Problém je v tom, že kdokoliv se dostane ke korytu, vzápětí se začne chovat, jako ti před ním. Umožňuje to zákon o neodvolatelnosti úředníka – a když mi někdo řekne, že si poslanci a ministři píší projevy sami, tak se smíchy podělám! Dokud nebude zákon o právní a finanční zodpovědnosti na úřadech – s trestem ztráty majetku celého příbuzenstva (převody majetku pro sichr a zachování majetku existují), nic se nezmění. A pro převody peněz úředníků na konta v cizině – zákaz. Buď uložíš doma, nebo jdou peníze státu – další vykrytí díry v rozpočtu!

Jaroslav
30. 11. 2022 13:38
Odpovědět  me2d44

No kdyby u nás, my jsme kolonie (kolonie Německa, která je pro změnu kolonií USA. Tj. ČR je kolonií na druhou) a proto není čemu se divit. Zkuste však pochopit tok financí Ruska, vědí že západ je nemá rád a přesto mají v západních bankách a kdovíkde ještě uloženy aktiva hodnoty přes 300mld USD. No a ruští zbohatlíci, všetně tzv. oligarchů mají peníze povinně uloženy na západě. Taková byla dohoda s US, kdy tyto v 90. letech vybírali kdo bude v Rusku oligarchou. Stejně je to na Ukrajině, kde prý žádný oligarcha není etnický Ukrajinec, skutečnou etnicitu) státní příslušnost si doplňte sami. Tak jsou všechny výše uvedená aktiva RF i UK (pokud ještě nějaké má), vydána na milost a nemilost vládců západu

Pavel z Moravy
30. 11. 2022 14:28
Odpovědět  me2d44

To vše co píšete již dávno navrhoval napůl Japonec, napůl Čech Okamura a jeho SPD. Bohužel, tento národ je z většiny duševně nevyzrálý a mentálně asi nepochopí o co se zde hraje. Paradox je, že Okamura je jeden z největších vlastenců naší vlasti. Já fandím levici, ale bohužel komunisté jsou již slabí, ti slušní a pracovití, některé jsem osobně znal z Klubu Českého Pohraničí jsou mrtví a z dnešní přeformátované mládeže se sobeckými hodnotami se už žádná skutečná levice nezrodí. Proto zde by museli přijít opravdu k moci skuteční vlastenci ať jsou odkudkoliv a jasně by museli říci národu svoji vizi. Dokud neobnovíme svoji samostatnost a nezískáme zpět svoje ekonomické a sociální jistoty, které jsme měli, nic se nezmění. Vidím ale lidi kolem sebe a nevěřím, že se to podaří. Bohužel nedorostli na slušnou a spravedlivou společnost. Ať se té myšlence sebevíc bráním, skončí to zde krachem.

.

me2d44
30. 11. 2022 16:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pravda, nechali jsme své potomky vychovávat a učit podle západních osnov – téměř nepoužitelný lidský “materiál”, protože, než by si zazpívali “Skákal pes přes oves”, tak špatnou Angličtinou reprodukují jejich muziku. Nevadí, Češi přežili 300 let Habsburků, obě světové války, naděje umírá poslední – i když nevěřím, že se toho jako kardiak dožiju. Zatím jsem volební komisi slíbil, že budu – i přes svůj věk – jedním z prvních partyzánů. Zbraně a výbušniny mi nedělají problém – a do začátku mi stačí trampská (španělská) Muela – a levá ruka, zleva to čeká málokdo.

Pavel K
30. 11. 2022 16:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Pavel K
30. 11. 2022 16:56
Odpovědět  me2d44

Rakeťáku máš moje symfónie. Přesně tak. 🙋‍♂️

me2d44
30. 11. 2022 17:24
Odpovědět  Pavel K

Díky. Nejsem až tak rakeťák – ty jsem zajišťoval ze země, aby vůbec věděli, co trefit. Měl jsem v PVOS na starost 4 výškoměry ( málo lidí, tak toho na jednoho spadlo trochu víc) a k tomu velení celému stanovišti včetně dálkoměrů (občas jsme se dívali i na letadla nad Paříží). Pak nějaký “expert” na ministerstvu obrany prohlásil, že PVOS, jako stát uvnitř unie, nepotřebujeme – než se hádat, radši jsem šel do civilu (1995 – repase mojí mašiny stála 5 milionů a poslali ji na zrušení).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
30. 11. 2022 19:42
Odpovědět  me2d44

Mě soudruzi moc nevěřili, já to jen rozvážel na rampy. Brno a okolí.

Markýza
30. 11. 2022 14:42
Odpovědět  Pijack

Mně taky ne, proto hádám: USA se cítí být majiteli zeměkoule a proto povoláni nastolovat vlastní pořádky.

Jan
30. 11. 2022 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Hedvabna stezka je realita. Plany Borrella fantasie ratlika.

skeptik
30. 11. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

A konzultoval to s protektorem USA, jestli něco takového dovolí?

Markýza
30. 11. 2022 14:43
Odpovědět  skeptik

Pravda!
Kazachstánem pěkně obejdeme Rusa – ovšem až co řekne pan prezident USA :-)))

Autor
30. 11. 2022 14:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak to dopadne s Kazachstánem? Za prvé možná se na EU vykašle Čína, pokud ji budou pořád provokovat a jednak přichází nové zelené energetické zdroje!!

4-61.jpg
30. 11. 2022 14:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Hahaha senila.

Rapa
30. 11. 2022 15:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten eunůch je nyní EU.Ale nechat se vykulčit se s fialkou hňupem a blbkou z parlamentu na ůrovní děvky proklaté.nebo satanistou rakušanem je odpoutat se od boha a všeho lidského světa,rusko bijte ty satanisty! Ale zvolili si svůj osud a jdou ne jatka, ukroovce,chudáci,chudáci.A za to,Woshinktone a Londýn ,zaplatíš. ! Rusko zvítězí a posraná emerika se ztáhne,co jiného.Vypusťte Krakena a zničte to zlo,je to na Vás,Rusové,očistěte planetu zemi.

Rapa
30. 11. 2022 15:42
Odpovědět  Rapa

Borrell je zmetek a svině fašistická,satanská,táhni do pekel, hajzle proklatý.

Dpeter
2. 12. 2022 11:51
Ohodnotit příspěvek :
     

eu ztoho može navyše chytit ešte vyšší stupeň boreliozy ako má!Božinku kam to spejeme?