O výhodách rozhovoru s předky

DMITRIJ SEDOV

Měl by se německý kancléř Olaf Scholz poradit s popelem Brigadeführera SS?

Dědeček německého kancléře Olafa Scholze, který se jmenoval Fritz von Scholz, statečně bojoval v řadách hitlerovského Wehrmachtu v Sovětském svazu, dosáhl hodnosti Brigadeführera (generálporučík) SS a pevně věřil ve vítězství německých zbraní nad barbary z východu – bolševiky. 

Nebudeme spekulovat, jakými mechanismy dědičnosti se tato víra přenesla na jeho vnuka, protože Fritz von Scholz v červenci 1944 v bojích u Narvy dostal do hlavy úlomkem bolševického granátu a druhý den zemřel, aniž by se dočkal realizace svého snu.

Olaf von Scholz v té době ještě nebyl členem šlechtické rodiny, narodil se až v roce 1958. Hlas krve však není žádná sranda. Brzy poté, co se Olaf stal kancléřem, se v něm probudil duch militantního dědečka.  Jen co se uvelebil na postu německého kancléře, začal se na Ukrajině dožadovat ruské krve a dnes má na kontě řadu výroků, na které by se před rokem žádný německý politik neodvážil ani pomyslet.

Vezměme si například jeden z posledních výroků vnuka Fritze Scholze o Rusku. 

Německý kancléř 19. dubna prohlásil, že pro Evropskou unii a Severoatlantickou alianci je nejdůležitější zabránit Rusku ve vítězství na Ukrajině. Jinými slovy, porazit Rusko na Ukrajině.

Předpokládejme, že po těchto slovech potomka Brigadeführera SS ve Varšavě sebou neklidně cukli.  Pokud si představíme, že vítězství nad Rusy bude dosaženo za pomoci a účasti Německa, tak dalším kouskem koláče pro Berlín bude Slezsko, které Stalin daroval Polákům v naději na jejich slušné chování v budoucnu. 

Se slušným chováním je to u Poláků těžké. 

Polská hyena, jak tuto východoevropskou zemi nazval Winston Churchill, by ráda urvala kus západní Ukrajiny a přitom zapomněla, že na její ocas je připravena zezadu šlápnout kovaná německá bota. 

Moskva a Paříž pravděpodobně nebudou protestovat proti návratu Němcům jejich rodových zemí, mimochodem nejrozvinutějších v Polsku. Všichni jsou unavení z panské megalomanie Poláků smíchané s paranoiou a okořeněnou xenofobií.

Moskva může Scholzovi také připomenout známou historickou anekdotu. 

Když Německo utrpělo od Rudé armády na území SSSR sérii těžkých porážek a Wehrmacht začal couvat, Hitler navštívil hrobku Napoleona kvůli konzultaci. 

Otevřeli mu sarkofág, ve kterém ležel Napoleon.

– Jsi nejzkušenější vojevůdce, který bojoval s Rusy. Dnes se mi v Rusku nedaří. Řekni mi, co mám dělat?

Lebka Napoleona se zašklebila a zachroptěla: – lehni si vedle mě.

Možná tato anekdota Olafovi Scholzovi napoví, že místo vedle jeho dědečka je také volné. 

Neměl by se poradit s popelem Brigadeführera SS?

https://bit.ly/3k7CGzW

4.6 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.6 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
24. 4. 2022 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdá se, že Němci touží po revanši. Jenže ta třetí ww by byla pro ně osudová.

Pavel
24. 4. 2022 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Historické kolo dějin se stále odvíjí po spirále. V naší zemi je to úplně běžné. Národní obrozenci, poté zaprodanci, národní obrozenci a zase zaprodanci. Chtělo by se zvolat, hle podle peří poznáte je. Jejich hlavními rysy je samolibost a sebestřednost. V současné éře posledních let chybí ti obrozenci, zůstávají pouze zaprodanci. Kdyby vám mohli rentgenovými paprsky proniknout do mozku a odhalit vaše myšlenky, které by nebyly v souladu s jejich pravdou, vzali by si vás určitě na paškál. Lidé bděte, podle peří poznáte je.

Gales
24. 4. 2022 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Němec jako němec… Jen kdyby mohl.. Snaží se o to,aby přišel ten den. Ať chcípnou fašisti.

Františe
24. 4. 2022 11:03
Odpovědět  Gales

Moje babička říkávala: “ Dobrý Němec je jen ten dva metry pod zemí. „

janle57
24. 4. 2022 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám,že si tenhle článek přečetla současná polská vládnoucí garnitura,
která by se nerozpakovala zahájit s Ruskem 3.sv.válku,kdyby jí Mickey Mousové
nešlápli na nohu,tady názorně vidí jakého přítele v podobě německého
reichsführera Scholze dnes má,jen by mě skromně zajímalo kolik polských
ušišlanců si dnes vůbec uvědomuje,že by jako národ skončili v komíně
zplynovací pece v Osvětimi,kdyby je ti zlí,odporní Rusové v roce 1944
neosvobodili ze spárů dědečka pana Scholze,který měl pro ně jen konečné
řešení,které se jmenovalo Zyklon B.

ozz
24. 4. 2022 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak je to vnuk brigadefuhrera SS nebo není, informace běhají různé…ale podoba tam nesporně je, nos je jasný, pohled taky.

ladik
24. 4. 2022 15:59
Odpovědět  ozz

I myšlení!

Lenka
24. 4. 2022 10:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Promiňte mi ten výrok, ale jak se říká : Geny nevych*iješ……

Milan
24. 4. 2022 11:33
Odpovědět  Lenka

Pak by mě zajímali předci arbitra přes evropské ho-vnoty Ja-n-dy. Nebo žeby žeby? Žeby je vyh-onil? VAL. (P.S. Napsal jsem to původně bez těch pomlček a botc-enz-or mi to vyhodil. Tak jsem se odhlásil s zkouším to takto. Takže pamatujte – jméno mužoida hon-ibr-ka přes evropské ho-vnoty pouze s pomlčkami! Tak schválně, zda mi to pustí.)

Milan
24. 4. 2022 11:37
Odpovědět  Milan

Pustil. Čímž je to jasné. Hostitel Pokecu provozuje rob-otick-ého ce-n-zora. Ale stejně – nikdy by mě nenapadlo, že má v hledáčku i ho-nib-rkovo jméno. Jinak jsem vše vypomlčkovával a měl jsem klid. Tedy až doposud. Ach jo.

Milan ze Zahrady Čech
24. 4. 2022 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Že je jsou Germáni dědičným nepřítelem Bohemie věděl každý její obyvatel už před Sámem. A nic se za těch tisíc pět set let nezměnilo. Vlastně kecám, změnilo. Po hadráku. Když dali Němcům všichni naši prezidenti a premiéři, práskačem Všaškem a velezrádcem Pithardem počínaje, fialovým hnusem a -emanem konče, naši zemi v plen. Že teď rozprodavač českého majetku a zloděj chilských per Mikuláš Transformátor hude jinou notu? Inu, už má nahrabáno a potomstvo zajistil, tak proč by si nezavlastenčil, když následky příčin které založil, ehm… opravdu, ale opravdu přesáhly únosnou míru? Hádám, že se sám vyděsil co spoluzavinil.

ladik
24. 4. 2022 16:06

Také jsem ty jeho bláboly četl – že prý se má vláda (naše?) zasadit o vyjednávání aby se naplnily Minské dohody. Ten ťulpas neví, že Minské dohody jsou mrtvé a Novorusko je definitivní. A nejen Novorusko. A že na tuto pseudovládu se všichni naši „západní přátelé“ zvysoka…!

Milan
24. 4. 2022 11:25
Ohodnotit příspěvek :
     

zkouška

PENNYS
24. 4. 2022 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

kdysi jako děti školou povinné jsem měli zájezd do Buchenwaldu ,tam byla staší pruvodkyně která na konci prohlídky nám řekla“NIKDY NEVĚŘTE NĚMCUM“

Evžen
24. 4. 2022 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidé jsou bohužel nejagresivnější zvířata a ty zvířata se domnívají že ve 3.svět.válce se jím nic nestane,jak jsou bláhoví…!

Gales
24. 4. 2022 18:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Celej dědeček. Ale pokud vím,tak zbraně ukroušům poslat nechce a ti ho za to moc rádi nemají.