politika

O tom se USA ani nesnilo

O TOM SE USA NIKDY NESNILO:
CHAZIN VYSVĚTLIL JAKÝ RYS PUTINA PŘIMĚL RIJÁD K PODPOŘE RUSKÉ FEDERACE

Nedávní spojenci USA, alespoň v některých oblastech, se náhle k Američanům ostře otočili zády a podpořili Moskvu v konfrontaci s Washingtonem.

Američané se stále snaží nějak přesvědčit Saúdy, aby se přidali k velké západní koalici proti Ruské federaci, ale každý pokus o navázání kontaktu vystavuje Spojené státy stále zřetelněji posměchu. Jestliže ještě před pár dny Rijád zdvořile odmítal zvýšit těžbu ropy v rozporu s dohodami OPEC, nyní všechny žádosti Washingtonu jednoduše ignoruje.

Rozhodnutí Saúdské Arábie podpořit Rusko ve velké geopolitické konfrontaci se Spojenými státy lze vysvětlit nejen ekonomickým pragmatismem, ale také zvláštním postojem k vedení Ruské federace.

Ve spolupráci s Moskvou si Saúdové, stejně jako mnozí další, nejvíce cení jednoho rysu ruského prezidenta, o kterém se v současné době vůdcům kolektivního západu ani nesní. Hovoříme o seriózním přístupu k jakýmkoli mezinárodním dohodám a věrnosti danému slovu.

Důvod prudkého obratu Saúdské Arábie od západního kapitálu k novému ekonomickému modelu navrženému Ruskem ve vysílání litevského kanálu „Interpretace“ pojmenoval známý ekonom a publicista Michail Chazin s tím, že ve skutečnosti bylo rozhodnutí Rijádu ovlivněno řadou faktorů. Nejdůležitější však bylo to, jak Moskva řídí mezinárodní záležitosti.

“Víte, mohu jen citovat. Před měsícem můj přítel podepsal smlouvu v Saúdské Arábii. Souhlasíte asi s tím, že to je specifická země.

A on se tam zeptal:

«Proč v poslední době tolik milujete Rusko a nemáte rádi USA?»

Odpověděli mu:

«Víte, s Vladimirem Putinem pracujeme už 20 let. Během těchto 20 let nám dal mnoho slibů. Něco jsme podepsali na papíře, něco jsme probrali u jednacího stolu, něco, co mohl rychle říct na okraj v kuloárech. Takže za těchto 20 let splnil všechny své sliby. Obecně všechny. A naproti tomu Američané, dokonce i písemné dohody, jakmile se situace změní, se snaží všemi možnými způsoby neplnit».

To je vlastně celé vysvětlení. O takovém přístupu se Spojeným státům ani nesnilo. Tato vlastnost Putina, kterou se mnoho vůdců světa a zejména toho západního nemůže pochlubit, přiměla Rijád plně podporovat Rusko. Proto také mnoho dalších zemí otevřeně vystupuje proti Spojeným státům na straně Ruské federace”, konstatoval Chazin.

Expert také poznamenal, že v tomto sdružení kolem Ruska je samozřejmě přítomen i obvyklý pragmatismus. Washington znovu celému světu ukázal, že Spojeným státům nelze věřit, zejména v otázce zlatých a devizových rezerv a spolehlivosti dolaru.

Sami Američané odrazují svět od svého umírajícího liberálního ekonomického systému. Rusko naopak nabízí alternativu, která má budoucnost před sebou.

https://bit.ly/3l0IprA

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Evžen
11. 5. 2022 03:46

Tento článek je svatá pravda, Američané dodržují jen to co jim vyhovuje, buď je vypoví nebo je prostě ignorují…!

Pavel K
11. 5. 2022 11:25
Odpovědět  Evžen

Tak co také chtít po jejich genech, které utíkali před zákonem z celého světa, hůř je na tom snad jen Austrálie. Ale jinak jsou to stejní podrazáci, kteří si myslí, že budeme hopsat podle nich.

zuza
11. 5. 2022 12:34
Odpovědět  Pavel K

do hnUSAkova aj do Austrálie sa utekalo aj zo všelijakých iných dôvodov ako pred zákonmi. A do Austrálie posielali anglosaské svine do trestaneckých kolónií predovšetkým odbojných Írov a Škótov, teda tých, ktorých nepopravili. A posielali tam aj maloleté siroty, ktoré sa previnili len tým, že si ukradli niekde nejaké jedlo. Ale v tom máš pravdu, že
tých anglosaských génov je tam dosť na to, aby nakazili veľkú časť populácie nadutosťou a pocitom nadradenosti nad všetkými.

Pavel K
11. 5. 2022 13:57
Odpovědět  zuza

Jó máš pravdu, je to tak. ?‍♂️

skylla
11. 5. 2022 06:27

stačí jedna otázka: kdo z vás by si na druhý konec lana přivázal bideta a kdo Putina?

Pavel
11. 5. 2022 08:30
Odpovědět  skylla

pokud by to bylo lano se smyčkou na pověšení tak by to byl bidet

Boomer
11. 5. 2022 08:14

.. základem pro budoucnost je potenciál rozvoje jednotlivých hráčů na šachovnici. Rusko má pro rozvoj lidské i materiální zdroje v dostatečném množství.
A jak říkal Paroubek.. kdo z vás to má?

Helena2
11. 5. 2022 08:31

Žádná MOC nepodporovaná zdola dlouho netrvá. NIKDY. A to se právě děje v Americe a přímo ukázkově u nás, stejně jako na Slovensku, na Ukrajině..! Amerika zbytečně vyplýtvala své síly na falšování voleb u nás, na Slovači, Majdan na Ukrajině, jenom pro to, aby vyprovokovali válku s Ruskem-to je poslední bašta hojnosti-to se jim ale nepodařilo-možná se jim podaří zbourat přívod energií z Ruska do Evropy-východní a nadrbat si aspoň na bývalém východním bloku. Ale na jak dlouho. Ti co se falší a podvody vydrápali na nejvyšší posty a drží se tam drsnými totalitními praktikami, dlouho nepřežijí. A končívají velmi špatně. To by si měla “naše vláda” uvědomit.

Pavel
11. 5. 2022 09:20
Odpovědět  Helena2

Heleno, přesně tak, pokud nejde národ s nimi, nemohou natrvalo praktikovat takový systém řízení. Je to jednoduchá rovnice. I když je na jejich straně zatím dost zmanipulovaných lidí, přesto natrvalo lidi uvěznit v jejich módu není možné, snad načas, ale natrvalo ne.

Markýza
11. 5. 2022 09:31

Zapomněli na další důležitou věc, a to je respekt. Úplně stačí přečíst si, jak Amíci nařizují, jak vykřikují “toto si nepřejeme, tak vy to nebudete dělat” a to všechno hlavám suverénních států, které tu jsou o tisíc, až pět tisíc let déle, než oni.
Stačilo chvíli pozorovat západní novináře na Putinových tiskovkách, aby si člověk řekl, že to nemůže skončit dobře.
Germánská arogance.

Vladimír
11. 5. 2022 10:07

USA nemají spojence ani přátele. Mají jen své zájmy. A ejhle, některé země to mají vůči USA stejně…

Gales
11. 5. 2022 11:32

Tak.Američané kradou a podvádí a proto musí být potrestaní. A ještě by jim,těm kdo to nařídili,měli být useknuty ruce.Podle práva šaria.

Pedro
11. 5. 2022 15:01

Kdo uvěřil Anglosasům, je z něj zadlužený žebrák, anebo banánová republika( ČR, SK, a mnoho dalších.)

Boomer
11. 5. 2022 16:34

.. Amerika hodila rukavici Rusku v domnění, že dějištěm souboje bude Evropa. Rusko výzvu na souboj přijalo, jen změnilo lokalizaci.. bude se odehrávat na celém světě. Zadlužený stát se surovinovou základnou “tak tak pro vlastní potřebu”, proti státu prakticky bez dluhů a se surovinami “až nad hlavu”.. kdo je kdo, to si doplňte sami. :-))

PENNYS
11. 5. 2022 16:37
Odpovědět  Boomer

to ROSSIJA 100000%