O roli Surovikina v operaci “Bachmutský mlýnek na maso”

Generál Sergej Surovikin se přímo podílel na operaci “Bachmutský mlýnek na maso”. Informaci odtajnil zakladatel PMC „Wagner“ Jevgenij Prigožin.

Zakladatel PMC “Wagner” řekl, že generál Surovikin se podílel na rozhodnutí začít boje za Bachmut. 

Zveřejňujeme otázku redakce publikace “Zápisník” a odpověď:

Vážený Jevgenij Viktoroviči! Dnes se operace Bachmut a skutečné vyvrcholení převzetí Bachmutu (útok na administrativu) staly jednou z klíčových událostí této konfrontace v SVO. Můžete říci, kdo rozhodl o provedení operace “Bachmutský mlýnek na maso?”

Zveřejňujeme komentář Jevgenije Prigožina:

„Rozhodnutí o provedení bachmutské operace, takzvaný „Bachmutský mlýnek na maso“, učinili velitelé PMC Wagner. Sergej Vladimirovič Surovikin se přímo podílel na její přípravě a realizaci v době, kdy skupinu vedl. A proto bych na jeho konto připsal obrovské množství rozhodnutí, která byla učiněna”.

t.me/concordgroup_official/681

sdíletj na

3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
4. 4. 2023 23:28

Žeby žeby? Že by se pod Gerasimovem začala kvrdlat židle?
Kéž by.

Frank
5. 4. 2023 08:04

Stačí si poslechnout Pjakina.

JKkklkkkkk
5. 4. 2023 09:29
Odpovědět  Frank

Pjakin o RZK nikdy nemluvi, je to proste tabu. Ve svych relacich je rozvlacny, emocionalni a neustale strasi moznosti prevratu v Rusku. Uz ho nesleduji.

Autor
5. 4. 2023 13:10

Ach jo, ani náhodou. Za tím si stojím. Jenže se pořád zapomíná, že Gerasimov má na starosti celou armádu.
Posloupnost velení je jasná od vojína po vrchního velitele. Tím je Putin a pod ním druhým je Gerasimov. Za takových bojů jako na Ukrajině se nejvyšší velení nemění.
Jedna věc je porada a závěry odpovědných velitelů na místě a druhá věc je skutečné schválení návrhu. Proto před časem proběhly ony změny s účastí Gerasimova. Jsou i změny, o kterých nic nevíme, a když tak jen náhodou.

Jozef
5. 4. 2023 13:37
Odpovědět  Peter 008

Ono to môže byť aj tak, že Gerasimov bol vtiahnutý do tejto situácie: buď podrazí západ, keď bude proti nemu účinne bojovať, alebo podrazí Rusko. V tejto situácii, keby to bolo Rusko si myslím, že by sa s ním Rusi nemaznali. Postavil by sa totiž na stranu Vlasova.
Uvidíme, aký scenár prinesie najbližšia budúcnosť. (Tým poklonkovaním Gošu Hohencoľrnu si to v celku trošíčku posr.. A to zrejme sa na verejnosť dostalo ešte málo.)

Milan ze Zahrady Čech
5. 4. 2023 15:21
Odpovědět  Peter 008

No, já se v otázce Gerasimova přikláním k názoru altajského politruka. Nebo jinak – jeho názor zapadá do toho, co jsem vypídil jinde. Ačli všechno může být jinak, neb i Gosudar hraje s kartami pod stolem. Což je jen dobře.

aamater
5. 4. 2023 01:13

Aj tak by to nakoniec vyšlo na svetlo sveta, lebo by sa to učili na škole. Je to totižto priam učebnicový príklad ako oslabiť nepriateľa. Kto sa podieľal na zosnovaní tohto plánu bude zapísaný do histórie. Taktický manéver stiahnutia vojsk pred tým ako pripravíte nepriateľovi pascu je geniálne. Najskôr zanecháte v nepriateľovi pocit výnimočnosti a neporaziteľnosti a potom ho vlákate do pasce kde ho meliete ako v mlynčeku na mäso. Bude ešte veľmi zaujímavé sa nakoniec dozvedieť ktorá strana aké mala straty. Ale to sa najskôr zrejme dozvieme až po skončení ŠVO. Predpokladám, že sa to bude pohybovať v pomere 6:1 v prospech RF!!! Uvidíme.

Trubkar
5. 4. 2023 07:45
Odpovědět  aamater

kazdy jeden zivot je prilis velka dan

unor 2022
5. 4. 2023 08:59

Nazyvat to mlynkem na maso je dost nechutne. I kdyz spouste Ukrajincu chybi pokora.
Ale mluvit o ukrajinskem prehledu o svetovem deni, o potupne roli Ukrajincu ktera jim byla pridelena a v ktere ve sve omezenosti s laskou vystupuji je dost tezke. My sami do do te same role nemame moc daleko.
A to si o sobe myslime jak jsme chytri.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JKkklkkkkk
5. 4. 2023 09:34
Odpovědět  unor 2022

Problem spociva v tom, ze Ukrajinci podstatu sveho nestesti a utrpeni stale jeste nechapou. Zapadni Zidaci Nulandova, Blinkin a Sullivan to navlekli tak, aby se mlatili Slovani mezi sebou. Az spotrebuji Ukrajince, poslou tam zapadni Slovany krvacet. Budou konflikt proto udrzovat.
Ukrajinec nevi, ze jeho oficielni zapadni spojenci jsou jeho zkazou a ze Rusovi nic jineho nezbyva, nez je likvidovat.
Je to dabelsky vymysleno a provadeno.

Pavel z Moravy
5. 4. 2023 10:31
Odpovědět  unor 2022

Dávám vám za pravdu, že je to skutečně nechutné, ale všechny ty zvrácenosti, které předvádí západní společnost jsou nechutné. V této morálně rozložené společnosti západu se to ale mnohým jeví jako přirozené. Až tam se dostala tzv.většinová katolická Evropa, překonává veškeré zvrácenosti, které se zde po staletí děly. Nedá se nic dělat, vesmír a jeho síly budou muset provést očistu. Ájurvéda praví, tam kde panují ty nejhorší lidské vlastnosti, násilí, zabíjení, ožebračování a další nechutnosti přichází během času očista ve formě různých přírodních katastrof, jež má očistit tu určitou část planety ode všeho tohoto marasmu a pokusit se přivést tyto zbloudilé jedince na lepší cestu. Nevím jestli to tak funguje, ale pořád si myslím, že nás to čeká.

unor 2022
5. 4. 2023 12:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pravda. A nemusi to prirodni katastrofa. Bude to nejspise obycejna, tedy lidska, spolecenska.

Pavel z Moravy
5. 4. 2023 13:08
Odpovědět  unor 2022

Asi ano.

Gales
5. 4. 2023 15:51
Odpovědět  unor 2022

Pokud tam jdou bojovat dobrovolně,tak chuj s nima.

JKkklkkkkk
5. 4. 2023 09:26

V budoucnosti se bude totiz diskutovat, kdo mel vetsi podil na bratrovrazednem boji Rusu a Ukrajincu (50%/50%) proti Wagnerovi a ruske armade.
Proto se Rusove zakopali a nechali Ukrose utocit. Proto nese v poli hlavni ztraty Wagner.
Prigozin vzkazal Ukrosum:
Dekuji vam, ze sami prichazite, abychom vas zlikvidovali, nemusime vas hledat. Proto vam dekuji za vstricnost!
Dalsi duvod zakopani byl takticky. 4 zabetonovane obranne linie vybudovali NATO a Ukrosi nekolik poschodi do zeme. Bylo by tezke je prekonat bez ohromnych ztrat.
Ruska taktika je velice uspesna. Umoznuje likvidovat i zapadni vyzbroj, aniz by se fronta posunula.
Ja nechapu kritiku tady. Valka sama problemy neresi. Je jenom cast problemu. Kdyz se nic nebo moc nedeje, neznamena to, ze za to muze veleni ruske armady. To ridi politici a politiky ridi RZK, kdo to jeste nevi…