politika

O co Scottu Ritterovi jde? Zajímavé podrobnosti o nejvíce „proruském“ Američanovi

Myslím, že tvář tohoto muže zná většina z nás. Tohle je Scott Ritter. Je prezentován jako bývalý důstojník americké námořní rozvědky (a to jsou možná nejelitnější jednotky).

Každá jeho řeč je balzám pro naše uši. Odhaluje co jsou USA zač a chválí ruskou armádu, obdivuje Putina a ostře kritizuje Joea Bidena. I v naší vlastní zemi lze spočítat na prstech veřejné činitele, kteří by tolik věřili v konečný úspěch Ruska.

Ano, to vše je skvělé, ale pokaždé, když vidím takové řečníky, zapnu režim nejkritičtějšího myšlení. Ani zahraniční média ve mně nevyvolávají tolik skepse, jako takové „příjemné“ řeči.

Prostě nemám rád propagandu. Žádnou. Ani naši, ani jejich. Propagandu – ve smyslu zkreslování informací, zaměřenou na záměrné uvádění informací do příznivého světla, nebo vyložené lži.

Takže u Rittera se mi vždycky zdálo, že mluví nějak až moc dobře. Až podezřele. Nekoupili ho? Nebo možná vůbec není rozvědčík, ale jen nějaký opozičník, jako náš Alexej Navalnyj, jen v americkém stylu (jen si představte, co by řekl Alexej v americké televizi, kdyby tam dostal slovo).

A nedávno jsem našel video, které mi pomohlo pochopit skutečnou motivaci tohoto člověka. Tyto záběry jste možná už také viděli.  Podstata je následující.

Scott Ritter tam mluví se samotným Bidenem. Joe byl tehdy ještě v kondici:

Screenshot z toho videa

Těžko to však nazvat rozhovorem. Spíše šlo o potyčku nebo dokonce drsné napomenutí podřízeného.  Tím podřízeným byl samozřejmě Scott.

Tady je, ještě mladý:

Screenshot ze stejného videa

Věnujte pozornost výrazu jeho tváře. To je nějaký druh hluboce skrytého zoufalství. Vidím zde člověka, který si náhle uvědomil, že byl zrazen. Zrazen svým vlastním šéfem (Joe) a dokonce veřejně ponížený.

Přirozeně vyvstala myšlenka: Poté, co Joe Biden veřejně nadával a ponižoval Rittera, pak ten má osobní zášť vůči prezidentovi (tehdy ještě nebyl prezidentem, ale zastával post senátora).

A pokud má člověk osobní nevyřízené účty a vůči někomu pociťuje zášť, nemůže být objektivní. Může speciálně všechno říkat tak, aby se pomstil způsobem, který je mu dostupný. Možná proto je nyní proti Joeovi a pro Putina? Pak nemá cenu věřit tomu, co říká.

Pokud však rozebereme obsah šarvátky mezi Scottem a Joem, pak vše zapadne na své místo.

To vše se stalo během války v Iráku. Tu, kterou Spojené státy zahájily z naprosto fiktivního důvodu – kvůli chemickým zbraním, které údajně vlastnil Saddám Husajn.

Nakonec se ukázalo, že chemické zbraně byly výmyslem. Zkumavka, kterou v OSN třepal Colin Powell byla naplněna pracím práškem, nebo něčím podobným, ale kvůli tomu zabili asi 1 milion Iráčanů (většina z nich byli civilisté). A také byla ukradena irácká ropa a všechny zlaté rezervy země.

Ritter jako zpravodajský důstojník věděl, že v Iráku nejsou žádné chemické zbraně. Věděl, že celá tato válka byla vymyšlená, falešná, vylhaná. A on, jako slušný Američan, jako skutečný důstojník, nesouhlasil s tak falešnou válkou.

Dále uvedu jeho rozhovor s Bidenem ve volné prezentaci. Scott říká:

“Neměli bychom být ve válce s Irákem, protože nemají žádné chemické zbraně!”

To Bidena okamžitě rozzuří a mluví se Scottem tímto stylem:

– Poslouchej, synku. Jsi jen špión a není na tobě, abys rozhodl, zda mají USA bojovat nebo ne. K tomu máme skvělé analytiky, kteří vydělávají mnohem více než ty.

Platíme jim spoustu peněz a oni vypočítají, kam by americká armáda měla jít a kam ne. Takže klidně zůstaň sedět na místě a nepřekážej. Podal jsi hlášení – děkuji. Ale za řešení o zahájení války ti neplatíme.

To je v podstatě to, co Biden řekl. 

Hlavní věc, kterou jsem chtěl říct, je, že soudě podle tohoto videa Ritter ještě před konfliktem s Bidenem hájil pozici spravedlnosti. Uvažoval jako čestný důstojník, jako slušný člověk: když nejsou chemické zbraně, tak proč zahajovat válku?

Nevěděl samozřejmě o tom, že jeho stát tam nešel kvůli spravedlnosti a bezpečnosti, ale kvůli ropě, zlatu a vytvoření destabilizace u Íránu.

Právě po tomto videu jsem Scottovi uvěřil. To, že “brání Rusko”, znamená, že skutečně brání Rusko.  Prostě stojí na straně pravdy a spravedlnosti. Stejně tak hájil Irák a Husajna, když viděl, že se USA ve své agresi absolutně mýlily.

Video: Biden se vysmívá námořníkovi, který odhalil vládní chybu

Sledujte Joea Bidena v roce 1998, jak se vysmívá americkému mariňákovi Scottu Ritterovi, říká mu „Scotty Boy“ a šklebí se, když opakuje „je to nad vaši platovou třídu“.

Úplně jiný než neškodný starý Joe, kterého dnes každý zná.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3IUcLrw

sdíletj na

86 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
7. 3. 2023 06:20

USA se riti do pekla. Jsem presvedcena, ze je ted uz ceka jen nestesti a pohroma. Obvykle se stava, ze kdo chce toho moc, nakonec nema nic. USA se zivi prepadavanim a znicenim jinych, obvykle slabsich zemi a pak je vykrada a plundruje. Nakonec financni profit z toho jejich zla sklizi predevsim nosatci, kteri Ameriku drzi pod krkem. Hloupy amik tak bojuje pro zidacke zajmy.

Helena
7. 3. 2023 08:03
Odpovědět  Jaris

Jako dítě jsem se starého dědy ptala, proč nikdo neměl a nemá rád židy, vždyť jsou to lidé jako my! Na to děda jednoduše odpověděl: “Protože nikdy nechtěli pracovat, chtěli jen kšeftovat-levně koupit, draze prodat, půjčovali peníze a chtěli vrátit ještě jednou tolik.

jmm
7. 3. 2023 08:13
Odpovědět  Helena

Tak nějak to říkal i můj děda ze Železných hor….

Gales
7. 3. 2023 09:25
Odpovědět  jmm

Kde žíd vládne,národ chřadne.

Editor
7. 3. 2023 14:10
Odpovědět  Helena

Tak nějak váš děda a další ani netušili, natož aby věděli, že dlouho Židé nesměli dělat nic jiného, než obchodovat. Nesměli provozovat žádná řemesla, nesměli vlastnit a obdělávat půdu. Prakticky od pádu Jerusaléma a zničení Šalamounova chrámu. Protože zároveň křesťané nesměli provozovat peněžní služby (od vyhnání penězoměnců Ježíšem z chrámu), využívali všichni evropští vládci a zejména katolická církev židovské obchodníky mimo jiné jako zdroj půjček, protože křesťan nesměl půjčovat na úrok a jak známo, nikdo nic nedělá zadarmo, tak proto vladaři používali Židy jako financiéry na dluh. No, tím Židé bohatli a díky zkušenostem měli majetek zejména ve zlatě, protože to se snadno odnese. No a holt se etablovali v bankovnictví. Přesně podle přírody. Nejschopnější přežije nejdéle.

Gene
7. 3. 2023 14:44
Odpovědět  scipio

Takže oni jsou jen tací chudáci, kterým bylo ublížovano od nepaměti.

Helena
7. 3. 2023 15:18
Odpovědět  scipio

Ovšem bohatství nevylučuje pracovat a tvořit hodnoty. A pokud bohatství není založeno na práci, není to opravdové bohatství, je to jen laciný mamon.

David
7. 3. 2023 15:46
Odpovědět  Helena

Ano, ale ve středověku a i později bylo správné a hodnotné vlastnit a obdělávat půdu, nebo provozovat řemeslo. Vlastnictví půdy bylo židům zapovězeno. Ono to směnárenství na ně tak nějak zbylo.

Albi
7. 3. 2023 18:17
Odpovědět  Helena

Scípio jasně píše “Nesměli provozovat žádná řemesla, nesměli vlastnit a obdělávat půdu”.
Takže řemesla a zemědělství jim nebylo povoleno. A jaká jiná povolání by mohly provozovat ty tisíce chudých Židů? Obchod. Co je podstatou obchodu? Peníze! A jsme opět na začátku.
Jistým způobem se dá říci, že si to “nežidé” zavařili sami.

Editor
7. 3. 2023 23:34
Odpovědět  Albi

Ono mnohým nedochází, že přes veškerý útlak, pogromy, zákazy a omezení se udrželi, neustále bohatli (pokud je vládci neobrali pod nějakou záminkou) a nakonec ovládli světové finance. Pokud se podíváte na podíl Židů na Nobelových cenách za fyziku, chemii, nejvíce jich je Židů. Jestli to nebude opravdu tím, že přežívají ti nejschopnější!

Jaris
9. 3. 2023 00:01
Odpovědět  scipio

Nobelofky dnes nemaji zadnou hodnotu. Cena za mir byla degradovana na nejnizsi stupen, kdyz ji mohl dostat takovy warmonger Obama a reorista Arafat.

katango
9. 3. 2023 11:12
Odpovědět  Jaris

Myslím, že cena za mír je pozdější přílepek, že Nobel nic takovýho nezaložil. A cen uza literaturu asi taky ne.

Editor
9. 3. 2023 20:16
Odpovědět  katango

není, je původní. Přílepek je za ekonomii. Původních je pět, za fyziku,chemii, lékařství nebo fyziologii, literaturu a mír.

Boomer
9. 3. 2023 20:39
Odpovědět  scipio

.. jo, poté co jeho vynálezem byly miliony lidí vyhozeny do luftu, stal se mecenášem a pacifistou. Ale i tak si myslím, že mnohem víc škody napáchal humanista od přírody Schweitzer.. a přesto dostal Nobelovku za mír.
Dajaké čudné toto..

Editor
7. 3. 2023 23:30
Odpovědět  Helena

Na to se dá odpovědět jedním starým židovským vtipem. starý obchodník umírá a ptá se je tu můj nejstarší syn Josef? Ano otče. Je tu i můj mladší syn Izák? Ano otče. Jsou tu i vaši synové? Ano otče. Je tu i má žena Ráchel? Ano otče. A kdo je teda v krámu, chcete zbankrotovat?!?!

David
7. 3. 2023 15:42
Odpovědět  scipio

Je to tak, jak říkáte, ale mnozí to nevědí a co hůř, ani nechtějí vědět.

Jaris
9. 3. 2023 00:14
Odpovědět  David

Melete nesmysly, Davide.Mate hezke zidovske jmeno.
Samozrejme, ze krestane mohli pujcovat penize. Ovsem ne na urok, coz je lichva. A nejen to, zide se take venovali necestnym obchodum, podryvali zavedeny poradek v hostitelskych zemich ruznymi intrikami, provadeli ritualni vrazdy na krestanskych detech. Nikdy se nesnazili pracovat pro dobro cele spolecnosti, ale pouze pro sebe. Nakonec cise trpelivosti mistnich obyvatel pretekla a zidi byli vypuzeni z hostitelskych zemi. Byli vykopnuti z ruznych zemi vice nez 100x! To uz je cislo k zamysleni, proc tomu tak bylo. Nasi predkove nas pred zidy varovali. Presto jsme jim neverili a proto je dnesni svet tam, kde je.

Jaroslav
7. 3. 2023 15:47
Odpovědět  scipio

Scipio, křesťané se vlastně do té situace dostali dost vlastním přičiněním. S tím půjčováním máte pravdu. Za křesťanských válek půjčovali židé (Rothschildové) oboum stranám a oni byli jediní kteří zbohatli. Má se jim vyčítat, že využili situaci? Postupně jsme takto vytvořili své vládce, kteří z pozadí (ne tělesného) tahají za nitky a chechtají se nám, jak s námi vyje ale i bávají. Přesně dle řčení “kdo chce kam, pomožme mu tam”. Hádejte, kdo dnes všechen ten marast řídí- Zelenský? Putin? Scholz? Si? Bi? Ti jsou jenom hráči na mnohem větší šachovnici (i když někteří patří k vyvolenému národu).

Helena
8. 3. 2023 09:00
Odpovědět  scipio

A co takhle, že si to ti chudáci židi sami zakázali, páč práci rukama považují za podřadnou, hodnou jen gojímské lůzy, co?

Pavel K
8. 3. 2023 11:39
Odpovědět  Helena

Kdoví jak to všechno tenkrát bylo. Se tu dohadujeme a víme o tom kulové. Nebo je málo nevysvětleného v lidských dějinách? Na diskuzích se hádáme jakže tomu vůbec v tom 68 bylo, nebo v 89. Manipulujeme jen s tím co je nám povoleno vědět. To není nikomu divné proč toto etnikum je preferováno a jaké jsou to chudinky. Divné že?

Editor
8. 3. 2023 15:00
Odpovědět  Helena

Již před druhou světovou válkou se do tehdejší Palestiny stěhovali Židé z celké Evropy, zejména z Polska (Haliče), z Podkarpatské Rusi i z Německa, ale díky extrémnímu antisemitismu zejména z Polska a Podkarpatí. Tito lidé tam pracovali téměř výhradně v zemědělství, zakládali tam družstva zvaná kibuc, tehdy dost nemechanizovaná družstva, založená na lidské síle. To poněkud nekoresponduje s vámi navrhovaným zákazem práce rukou. Spíše to koresponduje s primitivním řešením čehokoliv, kdy se najde universální viník a je hotovo, padouch odhalený a jedeme dál!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
9. 3. 2023 00:34
Odpovědět  scipio

To proto, ze to delali pro sebe, a to je rozdil.
Migrace obyvatel existovala, co svet svetem stoji. Vetsinou se novi obyvatele asimilovali do spolecnosti kam prisli. Nesnazili se budovat stat ve state, jak tomu je dodnes. Prizpusobili se a pracovali pro celou spolecnost jako kazdy jiny. Tohle zid nikdy nepraktikoval. Naopak intrikoval, lichvaril a podryval autoritu zeme.
Asi vam neni znamo, ze to byli prave zide, kteri ve tricatych letech pred II.sv.valkou vyvolali mezinarodni zidovsky bojkot na nemecke zbozi. To samozrejme vyvolalo u nemeckeho obyvatelstva, zbidaceneho I. sv.valkou, zlost. Ta se rozhorela naplno a vyustila pak na tzv. kristallnacht. Zidum spadnul na chvili hrebinek a zacali se bat.

Editor
9. 3. 2023 20:21
Odpovědět  Jaris

Váš antisemitismus je dost hloupý a primitivní, založený na nesmyslech o rituálních vraždách. Asi vám Hilsneriáda nic neříká a jako základní literaturu máte Protokoly sionských mudrců, spisy Alfreda Rosenberga a Julia Streichera.

Pablo
7. 3. 2023 09:18
Odpovědět  Jaris

Jj, mám ale obavu, aby nás do toho pekla nestáhli sebou …

zdena
7. 3. 2023 09:59
Odpovědět  Pablo

to záleží na nás a jestli necháme ještě dlouho řádit ty současné krysy na sýpce.

Pavel K
7. 3. 2023 12:29
Odpovědět  zdena

👍 👍 👍 👍 👍
Nojo, to je ale právě ten problém, že záleží na nás.

José
7. 3. 2023 07:10

Taky si to Scott Ritter pěkně odskákal, když byl odsouzen za údajné sexuální obtěžování. Zjistili si jeho profil, nasadili na něj schopnou volavku a ta jej dostala tam, kam potřebovali oni. Takže pánové pozor, co sledujete na internetu.

Pavel
7. 3. 2023 07:38
Odpovědět  José

Ritter sam vypravel ,ze zazil “cestu do Damasku”, kdyz byl kontrolovat zbrane v Rusku a tam byl nejakou rodinou pozvanej na nejaky oslavy.
Rika byl sem zarytej a zurivej antikomunista a najednou sem zacal videt..
A najednou sem byl jinej..
A nechtel tem fabatickym bidum slouzit a lhat ..

Jaroslav
7. 3. 2023 16:08
Odpovědět  Pavel

Scott Ritter je pojem v oblasti odzbrojení. Poslouchal jsem některá jeho vystoupení, znám to jméno od 90. let. Vždy vystupoval jako vlastenec USA. Být vlastencem se ale nevylučuje s kritikou hlupáků ve vlastních řadách, poukazování na lži a manipulace. Vždy měl dost odvahy říkat co si myslí a nenechal se manipulovat. Současná “politická korektnost”, pravým jménem lhaní kombinované s vlez prdélkovstvím je cestou do pekel. Takovým lidem by se měli všichni lidé obloukem vyhýbat. A protože je SR pro ně nebezpečný, tak ho spojení hlupáci všech zemí označují jako “cizího agenta”, “Agenta Kremlu”, při stavu dnešních médií má i označení článku „nejvíce proruský Američan” pejorativní, hanlivý podtext. Kdyby tomu Mr Ritter nevěřil, jistě by se Ruska nezastával a pokud by měl důvod, vyjádřoval by se pochvalně především o své zemi.

Velitel
7. 3. 2023 07:38

USA do Iráku nešli ani kvůli chemickým zbraním, ani kvůli ropě či zlatu, které tam mohli ukrást. Irácká šaškárna spolu s paralelně běžící Afgánskou je v té době vyšla celkem na 6 bilionů dolarů, to co mohli v Iráku ukrást byl jen nepatrný zlomek této sumy,
Důvod byl jediný, záchrana dolaru. Irák byl zakládající člen OPEC, organizace byla založena na konferenci v Bagdádu, a Sadám usiloval o zřízení ropné burzy v zálivu, burzy na které by se obchodovala ropa OPEC a to za jiné měny než americký dolar. Pro dolar by to už tenkrát byla konečná jediné co ho drželo nad hladinou byl fakt, že se dal vyměnit za ropu, Ze stejného důvodu byl následně zlikvidován Kadafi. Libye je také člen OPEC a ten zločinec měl plán, prodávat ropu bez dolaru a bez ředkviček. Dolarem ohrožoval USA a ředkvičkami Itálii Francii a GB. Tyto země dlužili Libyi obrovské sumy za ropu a spláceli je dodávkami potravim do Lybie a pomatence Kadáfiho napadlo investovat do zemědělství a nenecht si platit ředkvičkami.

José
7. 3. 2023 07:51
Odpovědět  Velitel

Na to existuje pravidlo, že dolar musí být neustále v oběhu. Když to funguje, dolar se stává mezinárodní měnou, USA se mohou stále zadlužovat a nikomu to nevadí. Problém je ve vzpurných státech, jak správně uvádíte, v Iráku a Libyi. Taky si to odskákali a jsou v permanentním rozvratu. Na koho ale půjdou USA teď, zvlášť když si Rusko nechá platiti za plyn a ropu v rublech a spousta zemí se k němu přidává?

Boomer
7. 3. 2023 09:00
Odpovědět  José

..tak nějak to vypadá, že se US budou ještě chvíli cukat a poté chcačky nechcačky přistoupí na nové rozložení sil a z toho vycházející změny zájmových sfér.

Mike
7. 3. 2023 09:41
Odpovědět  Boomer

Obávám se, že mezi tím cukáním a chcačkami šoupnou na Rusko nějakou bombičku, protože o nějakém tom dobrovolném odchodu z pozice světové jedničky tady nemůže být řeč.

José
7. 3. 2023 10:55
Odpovědět  Mike

Taky se obávám, že to jen tak nepustí. Nečekejme, že řeknou “tak soráč chlapi, trochu jsme to přehnali, ale my se příště polepšíme”.

Boomer
7. 3. 2023 12:00
Odpovědět  Mike

.. já věřím, že US exekutiva pochopí situaci a přistoupí na kompromis. Ten vietnamský syndrom je v nich velmi hluboko a mají hrůzu z rakví zabalených do hvězd a pruhů. Bombička na Rusko by nezůstala bez odezvy a na to není americká populace stavěná. Umírání ve válce akceptují jen v přímých přenosech z velké dálky, aby se mohli podivovat.. co tam kdesi “anitovyslovitneumíme” ti barbarští domorodci jenom provádějí?

Pavel K
7. 3. 2023 12:36
Odpovědět  Boomer

To už vás hlava bolet nebude natož se zajímat jak to dopadne, to už se nikdo nedoví. 🤣🤣🙄🤦‍♂️

josef
7. 3. 2023 13:44
Odpovědět  Boomer

Zatím to vypadá, že se k moci v USA dostává, tedy spíše je dosazována, spousta psychopatů. Tedy psychopatů nejhoršího druhu, kteří by měli být drženi na přísně režimových zařízeních.

Boomer
7. 3. 2023 18:41
Odpovědět  josef

..skutečná moc nespočívá ve velkohubých proklamacích. Moc reprezentují činy a lidé, ochotní je konat..

Pavel K
7. 3. 2023 12:32
Odpovědět  Mike

👍 👍 👍 👍 👍
Bohužel to k tomu vede.

Markýza
7. 3. 2023 16:58
Odpovědět  Mike

Asi ne……….nedávno jsem četla úvahu o tzv. Thúkidýdově pasti; autor říkal že zkoumal historických 16 “odchodů” hegemona. Bez války se to prý obešlo jen snad ve dvou případech.

Boomer
7. 3. 2023 18:57
Odpovědět  Markýza

.. to celkem dobře zapadá do teorie cirkulace elit (Pareto, Mosca). Ve společnosti se elity neustále utvářejí, formují, soupeří o moc, po jejím dosažení kulminují, následuje úpadek a nahrazení jinou elitou. Bez násilí se to obejde jen výjimečně..

Albi
7. 3. 2023 11:56
Odpovědět  José

A aby toho nebylo málo, ještě – jak jsem četla – tam objevili obrovské podzemní zásoby sladké vody, už se snad i začalo pracovat na jejím rozvodu po CELÉ zemí – a ten bídák, ji prý chtěl dávat lidedm ZADARMO!!! Tolik hříchů najednou se mu přece trpět nemohlo.
https://casopis-sifra.cz/osmy-div-sveta-aneb-byl-muammar-kaddafi-zabit-i-kvuli-velke-umele-rece/
Ropa a ještě voda – nakonec by snad chtěl i ty ředkvičky zadarmo lidem rozdělovat 🙂

Jaroslav
7. 3. 2023 16:17
Odpovědět  Albi

Albi, ti lidé měli výhody o kterých se nám nesnilo ani za bolševika. Kam se ti hrabali s nenávratnými půjčkami, Libijci měli zdarma spoustu dalších věcí. A také si toho nevážili, stejně jako my. Teď mají co chtěli, třeba hypotéky a půjčky a řada z nás/nich ani neví, že než hypotéku splatí, tak je dům banky. Celých 30 let! A otrok, cítící se svobodným, táhne ten svůj chomout a ještě chrochtá blahem. Jinak těch Kaddáfiho hříchů bylo více, nejenom umělá řeka. Chtěl být v Africe šéfem, zlatý dinár (ne západní papírové finanční letadlo), narušoval zaběhlý řád, kritizoval západní věrchušku, kázal jim o morálce, chtěl vrátit dluhy a řada dalších smrtelných hříchů.

Albi
7. 3. 2023 18:38
Odpovědět  Jaroslav

Jasně.
A ve výsledku nakonec ztratily obě strany. Libye i Spojené státy.
Stojí hegemonu ta to, vládnout rozbitému, rozhádanému, vzájemně se vraždícímu světu? Bylo by určitě možné se do historie zapsat jiným a mnohem lepším způsobem.

Pavel z Moravy
8. 3. 2023 08:58
Odpovědět  Jaroslav

Jestli je to pravda, tak manželé třeba po svatbě dostali dům za který nemuseli platit. Byla to socialistická džamahiríja, snad jsem to napsal dobře. Ale je to jak říkáte, kam jsme se na ně hrabali my. Těch výhod měli neskutečně a jelikož amíci a západ toto nemohli trpět, pokud vím tak frantíci dostali jasný apel, ať se uklidí domů a to nemohlo Kadáfímu projít, alespoň ne v tomto světě. Pokud vím, tak měli nějaký nejčistší zemní plyn, vzácný.

Albi
8. 3. 2023 13:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejčistší plyn!
Podívej na dnešní článek, jak chytře jsme si my i celá Evropa vyměnili čistý, ale ideologycky špinavý ruský levný plyn za směs ideologicky čistého norského + jiných, naopak s vyššími koncentracemi síry a několikrát dražší. A přečti si i pár komentářů v diskuzi.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-norsky-plyn-ucpava-nektere-kotle-40425076
Prostě vládní odborníci se nezapřou.
Ta nákaza, aspoň v Evropě, řádí hůř jak koronavirus. No – nakonec oboje je ze stejné líhně – stačí se posadit do ministerského křesla a rázem máme odborníky všeho druhu i bez studia, schopností a bohužel i charakteru a morálky.

Pavel
7. 3. 2023 08:02
Odpovědět  Velitel

Ten samý důvod, pro který se dnes vede válka na Ukrajině!!! Nejde o Ukrajince. Jde o zničení Ruska, které si dovolilo postavit se zlaté miliardě a říci jim, žijte si za své,my se okrádat nenecháme! Jde o to, že Putin se rozhodl zlikvidovat dolar jako světovou měnu a nástroj US hegemonie. FED si pak může tisknout dolary jak chce, pokud svět jimi odmítne platit jsou amíci nahraní.Další důvod je ruské nerostné bohatství, které jim odmítají darovat ale chtějí s ním obchodovat za jejich podmínek. Naše vláda a politici slouží jen jako lokajové a mopslíci, čekající na ohlodanou kost co spadne z US stolu! To je to hrdé a nezávislé “česko”! Patolízal co je ochotný pro pár drobných obětovat celý národ, jen aby se zalíbil svému páničkovi a zasloužil si tu svoji ohlodanou kostičku!!!Zlatí komunisti a jejich šedivý socialismus!

ZMann
7. 3. 2023 12:10
Odpovědět  Pavel

Tady je taky jeden důvod proč chtějí zničit Rusko.
https://cz24.news/chazari-financne-klany-a-ukrajina-video/?print=pdf

Pavel z Moravy
8. 3. 2023 09:04
Odpovědět  Pavel

Šedivý socialismus nás neposílal do pekla a nezlikvidoval naši ekonomiku, kulturu a netahal nás do nějakého společenství kde rozhodují duševně nemocní lidé, kteří se již nyní vidí pány planety prosazující své zvrácené úchylky.

Boomer
7. 3. 2023 08:58
Odpovědět  Velitel

.. inu, burza s komoditami strategického významu, realizovaná výhradně v jediné měně, kterou prostřednictvím kurzových opatření reguluje emitent této měny.. co může být lepšího? Snad už jenom mana nebeská. A kvůli tomu jakékoli kolaterální ztráty, kdesi v jakési Tramtárii, jsou pouhou prkotinou..

zdena
7. 3. 2023 10:04
Odpovědět  Boomer

hodně drsný sarkasmus…..

Boomer
7. 3. 2023 11:42
Odpovědět  zdena

..no, doposud jim to fungovalo na jedničku, leč čas oponou trhnul a na jeviště vstoupili další herci. A režisér šílí..

Jaroslav
7. 3. 2023 16:18
Odpovědět  Boomer

Boomer, nezvaní herci

jiří
7. 3. 2023 11:00
Odpovědět  Velitel

Kaddáfího Neuvěřitelný Projekt.
https://www.youtube.com/watch?v=1aLNASgNxV8
Muammar Kaddáfí: Skutečný důvod, proč byla Libye napadena.
https://www.youtube.com/watch?v=7WaKB1he4H8
Jak se žilo Libyjcům za Kaddáfího.
https://www.youtube.com/watch?v=AGl7MUxs0jA

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Karel
7. 3. 2023 07:44

Američané léta pilně pracovali na pokřivení svých charakterů, že dnes najít v USA člověka s rovnou páteří je téměř nemožné.

Gene
7. 3. 2023 18:11
Odpovědět  Karel

Kolik amiku znáte osobně?

Janvac
7. 3. 2023 08:46

U tech zmrdu clovek nikdy nevi na cem je. V informacni valce jsou Anglosasove velice dobri a maji uspech skrze zkusenosti z ovladnuti spousty zemi. Rusove ji podcenuji a to je velika chyba! Rusove nelzou jako Anglosasove. Kazdy kdo tady ovlivnuje media ze zapadu nemuze byt cisty jako lilie. Mel svuj vyvoj, svoje spozory, kteri ho uplaceli. Lhal a vedel, ze lze. Brzy bude rikat, ze nevedel. Jako vsichni politici a novinari, aby si udrzeli svuj job a vyhody. Nemuzete se lepe profilovat a na sebe upozornit, nez se stat disidentem mainstreamu.

Albi
7. 3. 2023 14:40
Odpovědět  Janvac

“…Rusove ji (inf. válku) podcenuji a to je velika chyba”!

To je ruská povaha, zřejmě získaná po staletí soužitím s mnoha etniky ve spokečném státě:

“” …asi mnozí z vás nikdy neslyšeli o největším státním útvaru na Zemi za dobu nám známé historie. Učili jsme se sice o slavném Egyptu, Perské říši, říši Osmanské či Římské – ale to všechno byly drobečky proti obrovské slovanské říši, která v průběhu věků nesla názvy Rassénie, Skýtie a nakonec Tartárie.  Tím spíš je překvapující, že tato země nenalezla jediné zmínky v oficiální historii!

Původně v Tartárii žili převážně Tartaři. Vysocí, rusovlasí, bílé pleti, lidé s očima modré, zelené nebo šedé barvy. Slované-Árjové. Rusové. Přátelští a laskaví v dobách míru, stateční a nemilosrdní v bitvě, spravedliví a soucitní ve dnech vítězství a vytrvalí během protivenství. To proto, že chránili morální čistotu a víru svých Předků. Od Uralu po Aljašku. Od Nové Země k Tibetu.””

https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2015/01/zkaza-velke-tartarie-1.html#more

Albi
7. 3. 2023 14:43
Odpovědět  Albi

“”Tartárie – ohromná země v severní části Asie ohraničená Sibiří na severu a západě se nazývá Velká Tartárie. Tartaři žijící jižně od Moskovie a Sibiře se nazývají Astracháni, Čerkezové; Dagestánci žijí na severozápad od Kaspického moře; Kalmyckými Tartary jmenují ty, co obývají území mezi Sibiří a Kaspickým mořem; Uzbečtí Tartaři a Mogulové obývají zemi severně od Persie a Indie; a nakonec Tibetští Tartaři žijí na severozápad od Číny.“ (Encyklopedie Britannica, první vydání, díl 3. Edinburgh, 1771, s. 887)

To platilo až do 18. století.
Pak jakoby mávnutím proutku zlého čaroděje – Tartárie zmizela.
Zmizela z map, z knih, vzpomínek. Zmizela i z dalších vydání Encyclopedie Britannica. Prostě – není””.

Takže se dnes nedivme!

Janvac
7. 3. 2023 08:50

Chcete-li znicit narod a stat, znicte kvalitu jeho vzdelani. Je to proces, ktery u nas uz dlouho probiha:
‘Ke zničení jakéhokoli státu na světě není třeba atomových bomb ani raket dlouhého doletu. Stačí snížit kvalitu vzdělávání a nechat studenty podvádět při zkouškách. Pacienti umírají rukama takových lékařů. Budovy se hroutí rukama takových inženýrů a architektů. Peníze se ztrácejí vinou takových lékařů a ekonomů. Spravedlnost mizí v rukou takových právníků a soudců. Úpadek vzdělání je úpadkem národa.’

Janka
7. 3. 2023 09:53
Odpovědět  Janvac

svata pravda……vzdy som sa cudovala, ked som za cias socializmu citala, ze niekde v Indii alebo Egypte sa zosypala budova, lebo zla statika…..no a uz sa nam objavuju prve lastovicky aj u nas…..este nejakych 30 rokov rozvratu statu a nikto na stavebnom urade ziadnu statiku riesit nebude…..este len potom to pride. Zatial to stale drzia ti, ktori studovali za socializmu alebo aspon ich ucili ucitelia, ktori studovali za socializmu matematiku, fyziku ci chemiu

Janvac
7. 3. 2023 10:16
Odpovědět  Janka

To je nedostatkem penez na konstrukci a provedeni staveb, odolavajicich otresum a kvuli absenci zakonu, ktere zakazuji stavet budovy, ktere se uz pri nizkych otresech zriti. Odborniky stavare, kteri umeji odolne budovy postavit Turci, Italove, maji. Vse je jen otazkou penez.

Boomer
7. 3. 2023 12:12
Odpovědět  Janka

..statiku má řešit autorizovaný projektant, v průběhu stavby samotné pak stavební dozor, na úřadě sedí ouřadové, které zajímá jen formální stránka konkrétního stavebního záměru.

zdena
7. 3. 2023 10:05
Odpovědět  Janvac

vytesat do kamene …

zdena
7. 3. 2023 10:07
Odpovědět  Janvac

S dovolením si to beru jako citát na můj facebook . Smím ?

Janvac
7. 3. 2023 10:22
Odpovědět  zdena

Jsme v konfliktu s bohaci, kteri lzou, vrazdi a podvadi, proto se neptejte, kopirujte! Ta inkluze ve skolach, LGBT, niceni tradic a moralky si zadne cavyky a koukani na zakony nezasluhuji!

Fanny
7. 3. 2023 18:20
Odpovědět  Janvac

Jednoduše,”chceš-li porazit nepřítele, uč jeho děti”

Burák
7. 3. 2023 09:19

No pokud Putin opravdu zaútočil na hegemonii dolarů a ten útok může být úspěšný, pak lze pochopit tu zlobu ze strany západních zemí, které byli dlouhá léta nuceni dolary nakupovat a mají v této měně obrovské rezervy. Ukrajina jim může být u zadku ale ty dolarové účty tomu dávají hned jiné světlo 😁

Markýza
7. 3. 2023 09:26

Tak mně to připadá velice pravděpodobné už proto, že Ritter na dolním obrázku nevypadá hluboce zoufale, ale spíš vzdorovitě. A možnost vrátit to starému Joeovi mu musela připadat jako příležitost, která se neodmítá.
Autorovi bych jen řekla, že není nutné brát jakoukoli informaci od kohokoli jako slovo bóží – Ritter mu klidně může sloužit na vyvažování, to přeci stačí.

Spam Bety
7. 3. 2023 11:39
Odpovědět  Markýza

Víte, možná Ritterovi nejde ani tak o Rusko, ale o Ameriku. Vidí, kam tahle politika – hegemonem za každou cenu – vede a že na ní nakonec američtí občané dojedou. Určitě není jediný voják, který
na místě poznal, že to je celé jeden velký podvod a to i na nich. Ona to nebude náhoda, že tolik
US vojáků trpí tím posttraumatickým syndromem a že se jich tolik (desetitisíce) stává po návratu
bezdomovci. A bude to hlavně tím že ví, že zabíjeli, aniž by k tomu byl sebemenší důvod.
A žádný americký seriál ve kterých je nazývají hrdiny na tom nic nezmění.

unor 2022
7. 3. 2023 09:46

Tedy jeden na rozdil od druhych do nej nevidi a tezko odhaduje co se v nem deje.
Dulezite je, ze na spravne strane veci tim, ze nadzvedava poklicky jimiz jsou prikryty hrnce na sporaku v nemz hori ohen.
At uz si o obsahu hrncu mysli kdo chce co chce..

unor 2022
7. 3. 2023 09:54
Odpovědět  unor 2022

Na rozdil napr. od ceskeho premiera vlady, ktery ji nadzvedne tak, aby do hrnce videl jen on a o ovesne kasi s klidnym svedomim prohlasi, ze je to hovezi gulas.

Albi
7. 3. 2023 15:30
Odpovědět  unor 2022

Každý si může myslet co chce, ale bohužel ti mocnější, kteří mají čas, informace, případně dostali zadání a dobře zaplaceno – to myšlení silně ovlivňují, jak se vládcům hodí.

Podívejme se aspoň letmo, jak nenápadně lze ovlivňovat myšlení lidí, pokud se nespěchá a dbá se na “kvalitu” – tj. agresivita vůči Rusku je pro nepoučeného na pohled téměř neviditelná,
Srovnejte kauzu “Operace Nemyslitelné – plán napadení SSSR – ze dvou pramenů:

https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/search?q=operace+Nemysliteln%C3%A9
s druhou na stejné téma
https://zoom.iprima.cz/valky/operace-nemyslitelne-po-porazce-hitlera-mel-byt-na-rade-stalin

A zatímco v prvním odkaze je uvedeno množství zdrojů, které si každý může ověřit. druhý zdroj vlastně jen čtenářům slovně předává názory pisatele. názory samozřejmě ideologicky “čisté” a žádoucí.

A představte si sami sebe v takové situaci, kterou nemůžeme nikdo ovlivnit, jakou hračkou v rukou mocných jsme mohli být okamžitě po skončrní té 2. světové.
Napadá mě jediné, dnes aktuální – “mlýnek na maso”. A takovou cenu mají lidé dodnes, schovanou za kecy jako svoboda, lidská práva, budoucnost, život atd., atd.
KECY, na které vzždycky naletíme!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
7. 3. 2023 09:57

Janinno, to že nemá rád Bidena, ještě neznamená, že je nekritický ….. ve své funkci už něco zažil a vy tu z něj najednou děláte ublíženého tlachala… jí vám nerozumím…. šlapete po něm a zároveň i po tomhle webu….alespoň tak to na mě působí….
Je to stejné jako s Medveděvem – ten taky utrpěl obrovskou deziluzi a otočil… a známe přísloví : “poturčenec horší Turka”….. takoví jsou nejlepší spojenci. Nejoddanější. Oni mají pádný důvod navíc.

Albi
7. 3. 2023 19:04
Odpovědět  zdena

Medvěděvovi nevěřte.
Otiočil v dobu, kdy se začalo v Rusku schylovat k volbě preziebta.
Jinak podpindosník jak vyšitý a jeden ze škodičů na vysokém postu.

V. V. Pjakin
https://pjakin.blogspot.com/2023/02/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne_26.html
“…dovedli k moci vlasovce, Dmitrije Anatoljeviče Medvěděva.
Jenže vznikla situace, kterou západní loutkovodiči nedokázali předvídat.
Oni viděli jen jeho absolutně prozápadní orientaci, a že Medvěděvovi na státě vůbec nezáleží, a to v žádné jeho možné podobě, i když se nám nyní snaží vnutit: „Vidíte, jak vlastenecky se teď vyjadřuje?!“
A já odpovídám, aby si pěkně připomenuli, co dělal, když byl prezidentem a v dalších předních funkcích. Nesmíte soudit podle slov, ale podle činů. …..”

Janvac
7. 3. 2023 10:10

Ctete na webu michalapetr.com. Evropa se dava do pohybu smerem k Cine. Ta ovsem sama nezajisti levne energie jak EU potrebuje.

Pijack
7. 3. 2023 10:24

Nevím o co jde  Scottu Ritterovi, ale vím, že je normální a inteligentní muž, který se nenechá ovládnout propagandou. To je opravdová hodnota.

zuzana
7. 3. 2023 11:06

Za vznešeně znějícími slovy textu Agendy 2030 Světového ekonomického fóra se skrývá hrozivá pravda. Když si odmyslíte žargon „udržitelného rozvoje“, je jasné, že vám chtějí vzít vaše zboží, jako jsou elektrické spotřebiče, motorová vozidla a dokonce i vlastnická práva.

https://aktax.cz/co-byste-meli-vedet-o-agende-2030-a-ctvrte-prumyslove-revoluci/

Pavel
7. 3. 2023 21:07
Odpovědět  zuzana

Jedna se o predevsim o valku zapadnich vlad na svoje populace, pod rouskou demokracie a valky na U. /covid miliony mrtvych/
Kdyz bylo do morku kosti “nemeckym” koncernum a korporacim dobre a pakovali se v Nemecku ,ted je zmena kdyz je trochu hur,/Titanic nabira vodu/, uz se stehuji co nejdrive do Usa..

Xoc
7. 3. 2023 11:47

Oporúčam prečítať aj komentáre pod videom na YT. Vo všeobecnosti je mlčiaci Ritter považovaný za morálneho víťaza nad Bidenom, ktorý ho detinsky kára za čestnosť.

Frank
7. 3. 2023 11:48

Bidet je neskutečný šmejd a je jedno, že je dnes dementní. Měl by stát před tribunálem a nejen on. A ten kretén chce kandidovat znovu!!!

All
7. 3. 2023 13:27
Odpovědět  Frank

Je to jenom emeričan.Šmejd a navíc dement.

primak
7. 3. 2023 15:04

Anthrax, kterým ve zkumavce strašil Powell v OSN (neslavná fotočka s dalšími dvěma výtečníky v pozadí), že Saddám chce použít a posílá různým osobnostem, byl vyroben v armádních laboratořích Fort Detrick v Marylandu (ten institut byl po 70 letech pilné práce podivně uzavřen těsně před objevením Covid-19, dnes zase znovu otevřen).

A ten, který se po léta zabýval tou výrobou Anthraxu, Bruce Edwards Ivins, spáchal sebevraždu, když se to v pozdějších letech vyšetřovalo. Případ uzavřen, zapomeňte.
https://en.wikipedia.org/wiki/2001_anthrax_attacks

primak
7. 3. 2023 15:19

Dalším uznávaným expertem na biologické zbraně v té době, pověřen od OSN do Iráku, než tam Bush vtrhnul před 20 lety, byl Brit dr. David Kelly, jenž v BBC uvedl něco jiného, než státní Blairova válečná propaganda. Za své výroky byl v Londýně zvláštní komisí popotahován. Po 3 dnech byl nalezen za humny svého bydliště s přeřezanými tepnami.

Několikerá vyšetřování neshledalo na sebevraždě nic závadného, případ byl uzavřen a veškerá dokumentace je zamražena na 70 let. https://en.wikipedia.org/wiki/David_Kelly_(weapons_expert)

Pijack
7. 3. 2023 17:49

Na Hradě teď budeme mít presidenta ještě většího blba než jsme doufali. Tak PP prohlásil, že je nemožné teď jednat s Ruskem – jsou toho plné režimní weby. No bodejď že je to nemožné, protože tento lampasák a zelená guma ještě president není. Kdo by se s ním bavil, proboha? Vžýdyť nikoho ještě nezatupuje. Prostě zelená guma neví co má dělat. Držte mě 🙂 🙂 🙂

.