Nové intriky Británie proti všem: plánuje se aliance Británie-Polska-Ukrajiny

V Británii představili mapu potenciální unie…

Britsko-polsko-ukrajinská aliance znázorněna tmavě modrou barvou, NATO světle modrou barvou, nepřátelské státy (Rusko a Bělorusko) červenou barvou

Britská ministryně zahraničí Elizabeth Trussová uvedla, že Británie zvažuje možnost vytvoření tripartitní aliance mezi Británií, Polskem a Ukrajinou.

Trussová zdůraznila, že krize ve východní Evropě má důsledky pro celý svět.

Řekla to na briefingu 21. ledna.

“Také posilujeme naše bilaterální partnerství po jednáních na vysoké úrovni v Londýně a rozvíjíme nové trilaterální vztahy s Polskem a Ukrajinou. Prosazujeme také alternativní dodávky energie, aby byly země méně závislé na ruském plynu,” řekla.

Dodala, že strany musí vše zintenzivnit: “Společně s našimi spojenci budeme nadále podporovat Ukrajinu a vyzývat Rusko k deeskalaci.”

Trussová zdůraznila, že krize ve východní Evropě má důsledky pro celý svět.

“Ohrožení svobody, demokracie a právního státu má nejen regionální, ale i globální charakter. A tak musíme reagovat společně,” řekla ministryně.

Britská rada geostrategie na Twitteru zveřejnila mapu takové potenciální geopolitické unie.

“Britská ministryně zahraničí Elizabeth Trussová dnes ve svém projevu nastínila vytvoření nové ‚trojúhelníkové‘ aliance mezi Británií, Polskem a Ukrajinou. Jak tato nová aliance vypadá? A jaký je její geostrategický význam? Zobrazujeme na této užitečné mapě” vysvětleno v Radě.   

Na prezentované mapě je britsko-polsko-ukrajinská aliance znázorněna tmavě modrou barvou, NATO modrou barvou, nepřátelské státy (Rusko a Bělorusko) červenou barvou. https://bit.ly/3qRhd2j

Co na to říci? 

Plán není nový. Rozdělit kontinent vytvořením sanitárního kordonu. A neumožnit normální interakci mezi EU a Ruskem/Čínou po souši.

Mapa je však zřejmě stará a vadná, Krym a Donbas na ní byly omylem připsány k Ukrajině.

Spojené království ze všech sil snaží udržet si svůj vliv v Evropě. Nutno říci, že hlavními uzly ekonomiky jsou Německo, Rusko a Čína.  V ekonomickém plánu jsou i údajně spojenecké Polsko a Ukrajina téměř zcela závislé na EU, Rusku a Číně. Existence takového nárazníku je v rozporu se základními zájmy hlavních sil na kontinentu.

Stojí za připomenutí, že malý, ale velmi aktivní ostrov několikrát získal velké dividendy z nepokojů v Evropě.

Prvním velkým úspěchem byly napoleonské války

Druhým – první světová válka a rozpad kontinentálních říší

Třetím – druhá světová válka, porážka a spálení celé Evropy, okupace a rozdělení Německa

Čtvrtý úspěch – rozpad SSSR a částečná okupace jeho bývalých území, včetně částečné ekonomické okupace samotného Ruska.

Nemyslím si, že něco, co stojí za to, vyjde popáté.

https://bit.ly/3FUdg1c

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
23. 1. 2022 10:33

Už by to chtělo tu nafoukanou, arogantní, velkohubou Anglii spláchnout obrovskou tsunami do oceanu.

zdena
23. 1. 2022 10:57

Mně se nechce věřit, že by Ukrajina a Polsko byly schopné spolupracovat – ta nenávist je podložená tolika zvěrstvy a potoky krve, že tomu nevěřím…. to jenom politici něco patlají, ale fungovat to nemůže….

Pavel
23. 1. 2022 11:12

Angličané byli vždy arogantní a povýšení a myslím, že je nejvíce štve, že přišli o své asijské kolonie. Kdysi jim Čína ležela u nohou a nyní, kdyby Čína důrazně mlaskla tak se v Londýně podělají strachem. Mohou být rádi, že Číňanům jde hlavně o obchod, ale myslím si, že pokud se budou proti Číně nějak výrazně nepřátelsky angažovat, že tito s nimi nebudou mít takovou trpělivost jako Rusové. Oni mají trochu jiný naturel.

vladimír
23. 1. 2022 20:41

Ti nebožáci z Polska a Ukrajiny by si měli uvědomit, že Británie nikdy neválčí vlastníma rukama, pokud nemá brutální převahu. A tu tady nevidím …