politika

Nová noční můra pro Západ

Nová noční můra pro Západ. Maduro navrhl vytvořit blok spojenců Ruska a Číny v Latinské Americe

“Pro nástup multipolárního světa je zapotřebí sjednocený a rozvinutý latinskoamerický a karibský blok,”  řekl prezident Nicolas Maduro 12. ledna ve svém výročním projevu v Národním shromáždění.

Prezident Venezuely věří, že takový „politický blok“ by se mohl stát „novým pólem moci“.

RIO DE JANEIRO, 14. ledna. /TASS/. Venezuelský prezident Nicolas Maduro vystoupil v Národním shromáždění (parlamentu) s myšlenkou vytvoření politického bloku spojenců Ruska a Číny v regionu Latinské Ameriky.

“Mluvil jsem o tom telefonicky s [brazilským prezidentem Luisem Inaciem] Lulou da Silvou, osobně jsem diskutoval s [kolumbijským] prezidentem Gustavem Petrem, s argentinským prezidentem Albertem Fernandezem. Přichází nový čas, zvláštní čas pro spojení úsilí a cesty Latinské Ameriky a Karibiku, aby se přiblížily k vytvoření mocného bloku politických sil, ekonomické síly, která bude mluvit se světem,“ cituje Madura vydání „O Antagonista.“

Maduro také řekl, že takový „politický blok“ by se mohl stát „novým pólem moci“ společně s Čínou a Ruskem.

“Tato komunita by sdílela společné cíle, o kterých mluví náš starší bratr [prezident Číny] Si Ťin-pching: lidstvo spojené společným osudem. Nebo [budování] toho multipolárního a multicentrického světa, o kterém mluví náš starší bratr [ruský prezident] Vladimir Putin.“ vysvětlil Maduro.

Aby tento svět nastoupil, potřebujeme sjednocený a rozvinutý latinskoamerický a karibský blok,“ domnívá se venezuelský prezident.

▪️ Myšlenka je dobrá. Jakékoli sdružování zemí Latinské Ameriky a Karibiku – na „dvoře Spojených států“ a bez účasti USA – je pro Rusko výhodné.

To dává Rusku prostor k rozšíření ekonomické aktivity, což je zvláště důležité tváří v tvář tvrdým západním sankcím a přání Západu izolovat Rusko.

Posílení geopolitické pozice Ruska v podbřišku Spojených států by navíc umožnilo řešit i vojensko-politické úkoly včetně strategického odstrašování.

A tím symetricky reagovat na přibližování vojenské infrastruktury Spojených států a NATO k ruským hranicím.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3XfEqcd
Jelena Panina

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
19. 1. 2023 21:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Jejda. A co na to Monroeova doktrína?

20. 1. 2023 08:57
Odpovědět  Markýza

Že prej je to hezkej fór pro “Světové ekonomické fórum”, které dnes končí zasedání.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
20. 1. 2023 11:34

To je ten Maduro o kterém Eman prohlásil že by se měl raději než politice,věnovat řízením autobusu?

20. 1. 2023 15:54
Odpovědět  Gales

Tak tak…

janle57
19. 1. 2023 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle je jediným rozumným krokem jak eliminovat NATO v Evropě,obranný pakt mezi Čínou,RF
a zeměmi střední a jižní Ameriky,ke kterému by se postupně připojily velké země regionu
jako Brazílie a Argentina,vojenské základny pro letectvo a námořnictvo a tím přímé ohrožení
úpadkového Popcornlandu,který by byl nucen přestat se zajímat o Evropu,Asii a Blízký
východ,v Evropě by byl rázem klid a pravděpodobně by se brzy našla cesta k celosvětovému odzbrojení

ZMann
19. 1. 2023 22:26
Odpovědět  janle57

Bláhové sny, Brazílie podvod ve volbách Deep Statem dosazen na prezidentské křeslo jejich kůň Lula, Kolumbie jedna z nejvíce poslušných kolonií v Jižní Americe, o Argentíně škoda mluvit,takže je to celé nějaké zamotané, čemu věřit.

20. 1. 2023 08:59
Odpovědět  ZMann

Však ono se to rozmotá. Teď vše kvasí, chce to čas.

Jan1
20. 1. 2023 09:17
Odpovědět  ZMann

Nejsem fachman, ale Lula je socialista jako byl Aliende, ktereho nechal Pinochet zabit s podporou USA. Bolsonaro laviroval mezi BRICS a US koncerny. Vyckejme, jak se to vyvrbi.

Autor
19. 1. 2023 21:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak se zdá, Amerika bude muset zapomenout nejen na Rusko a Čínu a bude se muset věnovat svému “zadnímu dvorku”.
Ale je to součástí toho, na co upozorňuji sem tam občas – je nutno mít informace i z takových zemí přímo od “pramene”. Je to občas nejen zajímavé, ale umožńuje pochopit celou hloubku některých problémů. A to zvláště v této době, kdy se bývalé i současné kolonie domáhají konečně své plné nezávislosti.
Je to paradox. Československo v letech 1948 – 89 velmi často pomáhalo takovým zemím. A nyní, když ty neustále bojovali a dnes jejich šance na uskutečnění snu o suverenitě stoupají a jsou ochotni pro to udělat velice mnoho, tak obě části bývalého Československa by samy potřebovaly pomoc vůbec pochopit, že jsou koloniemi, proti čemuž nehodlají jejich vlády dělat vůbec nic. A dost možná, že celá EU se stane definitivně kolonií parazitů … jedinou.

karikatura-24.jpg
Jan1
20. 1. 2023 09:31
Odpovědět  Peter 008

Ceskoslovensko ani Cesko nebyly nikdy suverenni stat. To je privileg pouze velmoci. V Mnichove se rozhodlo o nas bez nasich diplomatu. Cekali vedle v cekarne jak se velmoci rozhodnou! My jsme od zacatku 1918 prifareni do nejake sfery geopolitickeho vlivu a nase manevrovaci schopnosti jsou omezene. Nemame Orbana, mame Fialu. To je to nejhorsi co nas potkalo. Naprosta ztrata suverenity a prace proti nasim zajmum, za zajmy cizaku, kteri se pouze vydavaji za nase spojence.

Gales
20. 1. 2023 11:37
Odpovědět  Jan1

Máme na vlajce klín a tím jsme předurčeni aby nás velmoci používali jako beranidlo pro jejich zájmy.

PENNYS
20. 1. 2023 18:15
Odpovědět  Gales

Nějaký americký “Sheldon” říkal ,že česká vlajka zobrazuje ženský klín.( genitálie )
Takže není se čemu divit jaká pakáž se dostala k moci!!!

Radegast
19. 1. 2023 22:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezký pokus, Maduro, bohužel Čína je projekt globalistů Rothschildů a digitální diktatura, očkovací koronavirová diktatura. USA i Číně vládnou ti samí.

To je pro Venezuelu z deště pod okap. Jen vyměníte zásobování surovinami USA za vzdálenou, otrokářskou, intelektuálně zaostalou a špinavou díru Čínu.

Rusko bylo rovněž vmanipulováno do situace, aby ruské suroviny směřovalo Číně a Indii, místo bělochům do Evropy.

Vrážet klín mezi Rusko a Evropu (Napoleon 1812, krymská válka 1853-1856, dvě světové války, studená válka) nebo mezi Rusko a Japonsko (rusko-japonská válka 1904-1905) je už 200 let stará rothschidovská doktrína, pak americká doktrína. Protibělošská, protislovanská doktrína.

Např. koncem 19. století Rusko a Japonsko navázaly slibné vztahy, ale bing, americký židovský bankéř Jacob Henry Schiff v předvečer uměle vyvolané rusko-japonské války zajistil Japonsku úvěr na válku. Úvěr poskytly City Bank, komerční banka New Yorku a hamburská banka Maxe Warburga.

V letech 1922-1932 slibně spolupracovalo sovětské Rusko a Výmarská republika Německo, Rapallská smlouva. Bing, k moci se dostal Adolf Hitler a spolupráci ukončil.

Posledních 30 let vrážejí klín mezi Rusko & EU, jen aby Rusko a EU nespolupracovaly.

Britský geograf Halford Mackinder v roce 1904 formuloval tzv. teorii Heartlandu a na něj navázal v USA polský žid Zbigniew Brzezinski, Brzezinského doktrína zní: Kdo ovládá Euroasii, ovládá svět.

ijn
19. 1. 2023 23:22
Odpovědět  Radegast

všechno nelze řešit, my si vypořádejme naše české zloděje přes energie Moravia Energo 2008 Bohemia energo 2021 a nyní spiknutí všech pilířů státu ČR tj.: výkonné (MPO+ČEZ) legislativní (PSP) i justiční moci,….. proti většinové veřejnosti + voličům v ČR!!! Každý něco navrhuje a v tichosti připravuje s bankéři okrádání většiny občanů hyperinflací,… zástupné problémy politiků ČR (média jsme ve válce) nakonec okradou a zadluží celou Evropu

Autor
19. 1. 2023 23:25
Odpovědět  Radegast

Už jsem to pochopil! Takže liberálové, Rotšildi a RoCkfeleři kopou zásadně za Čínu!
Chtěli globalizaci – de facto ji odpískali sami v Davosu, tím že tam nepřijeli hlavní “postavičky”.
Jestliže jsou tak všemocní, ti “vládci a skorovládci světa”, tak mi řekněte, proč vůbec musí bojovat? Proč si musí dělat vůbec nějaké starosti, když všechno ovládají? A neříkejte, že kvůli divadlu pro obyčejné lidi.
Vysvětlete mi, proč si teda ničí vlastní sílu likvidací průmyslu, zabíjením lidí “přes vakcíny” (a to těch poslušných !), proč likvidují školství, proč dovedli kulturu k úpadku, proč snižují svou bojeschopnost “reformami” armád a totálně předraženou výzbrojí, proč si ničí finanční systém, proč degradoval “elitní” systém vzdělávání (už dost dávno to začalo a “první výsledky” se objevili tak kolem šedesátých let minulého století), proč ničí zemědělství …atd.?

Autor
19. 1. 2023 23:26
Odpovědět  Peter 008

Jediné s čím souhlasím je ten klín mezi Evropu a Rusko. Ale to nezačal ani Reagan, ani Hitler, ale začali to prosazovat Angličané již hodně dávno.
Čínu neobhajuji, ale ta se chová jinak, než se chovaly USA, než Anglie, než Španělsko, Portugalsko, Belgie, Francie, Německo … nebo se Venezuela má opřít “znovu” o USA? Čína bojuje stejně jako Rusko o svou celou suverenitu. Znáte průběh posledního sjezdu čínských komunistů? Tam proběhlo několik významných “znakových” událostí. Vy byste je měl znát a jistě chápat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
20. 1. 2023 09:32
Odpovědět  Peter 008

Taktak. Proč z nich vlastně děláme bohy? Zjevně nějaké potřebujeme – ty bohy – ale já bych to v tom případě delegovala raději zpátky na nebesa.
Navíc spousta lidí vidí konspiraci moci tam, kde se to dá vysvětlit přirozenými věcmi – blbostí, samospádem a tak.
Tihle davoští……….pýcha zkrátka předchází pád. Možná to je opravdu tak jednoduché.

Boomer
20. 1. 2023 10:23
Odpovědět  Peter 008

.. jedna z možných odpovědí na vaše “Proč?” je postupná likvidace segmentů, které nebudou potřebné po dosažení stavu Feudalismus 2.0 nebo Zlatá miliarda.

Autor
20. 1. 2023 12:18
Odpovědět  Boomer

Jenže nejdříve to musíte získat! Chápete ten rozdíl? To jako si mysleli, že stačí zavelet a celý svět se skloní a pokoří? Znovu upozorňuji, najděte si co o tom píšou DOMA u sebe v zemích Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Asii … a naleznete zcela jiný obrázek světa.
To, že se pokořují “hrdé a pyšné” národy “evropské civilizace” ještě neznamená celý svět!

Boomer
20. 1. 2023 14:33
Odpovědět  Peter 008

.. žádný plán nepřežije střetnutí s realitou. Možná podcenili Čínu a Rusko, možná přecenili svoje možnosti a pokud dojde k nabourání dolaru(což se už děje..) jako světové dominantní měny, budou muset plány upravit. Nakročeno měli silně, jen si myslím, že jim z rukou vyklouzla zlatá rybka – jedna z hlavních složek plánu a tou je AI(Artificial intelligence). Tady je Čína vypekla přímo ukázkově, ač z mého pohledu se to dalo čekat, Západ totiž ustrnul ve svém povýšeneckém vidění Číny jako levné montovny bez dalších ambicí. Jako první si toho všimnul Trump, ale už bylo dost pozdě a jeho vystřídání současným presidentem, to byl hřebík do jejich rakve..

” Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život.” čínské přísloví

20. 1. 2023 09:13
Odpovědět  Radegast

“Posledních 30 let vrážejí klín mezi Rusko & EU, jen aby Rusko a EU nespolupracovaly.”

Tak to je, trolldo, jediná pravdivá věta z celého toho vašeho moudros-raní.
Ale jen tak dál, třeba vám to někdo budě žrát. Tady nejspíš moc ne, ale kavárna ty vaše bláboly typu: “intelektuálně zaostalou a špinavou díru Čínu” zajisté ocení. Nebo že byste to zkusil na hovínkách či na neznamu? Tam by vám podobný kydy mohli sežrat i s naviákem.

Jan1
20. 1. 2023 09:21
Odpovědět  Radegast

Vis kulovy, trolle! Mas to popletene.

Pavel z Moravy
20. 1. 2023 10:42
Odpovědět  Radegast

No panečku, ty jsi génius, Šváb by tě měl přizvat do Davoského klubu poradců. Jak ty tak dobře víš, co se děje v Číně a co čínští komunisté zamýšlejí. Tak nám tedy poraď, kdy se spustí to totální švábovské zotročení Evropy, které se již pomalu na těch lukrativních banketech v Davosu chystá. Chci být připraven a vědět více.

Radegast
20. 1. 2023 21:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vy jste Číňan? Nejste! Vy máte bojovat za bělochy, za své etnikum a společně s Ruskem si bránit surovinově bohatou Sibiř, kde je ropa a plyn, pro sebe! Protože bez ruské sibiřské ropy a plynu nepřežijete!

Ne se radovat jak hlupáček, že USA se rozpadnou a Rusko se stalo ubohým dodavatelem surovin do Číny a Číňané kácí lesy na Sibiři.

SSSR a Japonsko se vždy šíleně bály Číny, protože není žádná legrace mít za hranicí 1,5 miliardového souseda, teď dokonce dva takové sousedy, Čína a Indie dohromady 3 miliardy obyvatel.

Globalisté jsou v apokalyptické sektě, čekají biblickou Apokalypsu, vykloněná zemská osa a převrácení planety, biblickou povodeň tsunami, končí doba meziledová a přichází doba ledová.

Možná v 60. letech šly americké firmy do Asie jen za levnou pracovní silou (outsourcing), ale pak globální elity změnily plán a Čínu si buduje Rothschild jako své bezpečné útočiště pro případ Apokalypsy.

Když mají Agendu 2030, tak třeba to čekají v roce 2030?

Kapitalisté jsou globální již více než 100 let, od přelomu 19. a 20. století, nebo již od doby Kolumba v Americe.

Musíte se do nich vcítit, jak uvažují. Schwab je jen poskok, Schwab nic neřídí.

Standa
19. 1. 2023 23:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Radegast cit:,,
To je pro Venezuelu z deště pod okap. Jen vyměníte zásobování surovinami USA za vzdálenou, otrokářskou, intelektuálně zaostalou a špinavou díru Čínu.”
https://www.youtube.com/embed/1kVpBhAWQkg
…. otrokářskou ,.intelektuálně , špinavou díru Čínu? Tohle postavili za dva roky.A u nás jsme dálnici D1 opravovali 8 let.

Pavel K
20. 1. 2023 08:20
Odpovědět  Standa

Je jich óčeň mnógo. 😜😨🙄

20. 1. 2023 09:23
Odpovědět  Standa

Díky moc za ten odkaz. Pídil jsem se po info o té dálnici, ale YT mně házel samé kraviny, že jsem nevěděl, že se jí přezdívá “Nebeská dálnice”.

Aleš
20. 1. 2023 08:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě bych doplnil a klidně bych věnoval příspěvek USA oplotit a před uzavřením plotu tam šoupnout SPOLU.

Jan1
20. 1. 2023 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Venezuela a Kuba ukazuji cestu, kde je budoucnost Jizny Ameriky. Na pocatku velice svizelna skrze sankce zapadu, ale casem pro obyvatelstvo jedina moznost jak muze samo profitovat z nerostneho bohatstvi. Dosud jsou to zapadni koncerny, parazitujici na bohatstvi Jizni Ameriky. Obyvatelstvo zije v bide i ve Venezuele, protoze je embargo na nakup jejich surovin.

Jan1
20. 1. 2023 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Cina i Rusko vedi, ze jejich existence a rozvoj vyzaduji spolupraci. A to uz jim z hlavy zadny seberafinovanejsi Zid jako Kissinger, Brzezinski nevyzene.

Jan1
20. 1. 2023 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic neni nahodou. Ted zacnou zeme BRICS a SOS obklicovat USA. Hegemon konci.

Pavel z Moravy
20. 1. 2023 10:45
Odpovědět  Jan1

To je to nejlepší co se může stát.

Autor
20. 1. 2023 12:21
Odpovědět  Jan1

A zaručí USA, že se nebudou přibližovat k jejich hranicím? 🙂 🙂 🙂 🙂

Markýza
20. 1. 2023 17:10
Odpovědět  Peter 008

Omlátí jim o hlavu ty hloupé řeči, že “Ukrajina(nebo v tomto případě celá Střední a Jižní amerika) jsou svobodné a soběstačné země, které mají samy právo rozhodnout, do kterého spolku chtějí patřit.”

Standa
20. 1. 2023 17:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Když tu píšeme o naší podpoře nacismu nebo gumoiního jenerála.
Udělejme si sami takový předvolební průzkum.
Kdo volí Babiše ….je palec nahoru , kdo P.P…. palec dolů.
P.S. Jde pouze o symboliku a ne o palce.Klidně bych to mohl udělat obráceně. Nejsem Kantar z Kajman.