politika

Nová americká vláda se bude i nadále skrývat před lidmi za plotem a Národní gardou

Národní garda může zůstat ve Washingtonu nejméně do podzimu 2021, informovala FOX 5 12. února s odvoláním na e-mail, který má k dispozici.

Podle dokumentu Rada národní bezpečnosti žádá ministerstvo obrany, aby angažovalo policii Kapitolu při plánování podpory plánů ochrany budovy po 12. březnu.

Ve středu 17. února je naplánováno setkání agentur k diskusi.

Robert Saleses, který nastoupil do funkce náměstka ministra obrany USA pro národní obranu a globální bezpečnost 20. ledna 2020, uvedl v e-mailu: Pokud není možné udržovat aktuální úroveň (množství armády ve Washingtonu) s personálem Národní gardy, pak musíme zjistit počet pracovníků NG (DCNG a mimo stát), který dokážeme udržet po delší dobu  – minimálně do podzimu 2021 – a zvážit další možnosti poskytování podpory ze strany ministerstva obrany, včetně využití záloh i aktivního vojenského personálu“.

Demokratka Eleanor Holmes Nortonová během virtuální konference s obyvateli District of Columbia nedokázala odpovědět na otázky, jak dlouho v okrese zůstane Národní garda a jak dlouho bude stát plot.

FOX 5 se obrátil na Národní gardu DC k dalšímu komentáři a obdržel následující prohlášení: „Národní garda pečlivě plánuje konečné dokončení bezpečnostní mise a návrat svých vojáků na své domovské základny.“

https://bit.ly/3piETsl

sdíletj na