politika

Noam Chomsky: Je důležité si uvědomit, jak izolované jsou USA mimo anglicky mluvící svět 

Profesor Noam Chomsky: Získání podpory globálního Jihu se nezdařilo

– Je důležité si uvědomit, jak izolované jsou Spojené státy mimo anglicky mluvící svět. Zajedno jsou s nimi pouze evropské elity. Nikoli však národy samotné, ve kterých není jednota, ale právě elity. Snad kromě francouzkých. Ano, a to je vše.

Zbytek světa s nimi není. 90 % světové populace se sankcemi nesouhlasí. Nedávno, na bezpečnostní konferenci v Mnichově, se USA snažily získat podporu globálního Jihu na Ukrajině. Nevyšlo to. Země jedna po druhé vstávaly a říkaly – to není naše válka. Chceme mír a konec této noční můry, ne eskalaci. Indie, Indonésie, Brazílie, Kolumbie, Afrika a tak dále.

Vedoucí americké delegace Kamala Harrisová jim řekla, že když jedna země zaútočí na druhou, je v nebezpečí celý svět. To vyvolalo homérský smích. Kdokoliv, ale ne USA, aby o tom mluvily. A ne globálnímu jihu. To je vtip. Koneckonců, jsou to slušní lidé a jen jí slušně řekli – bez nás. A s Ruskem a Čínou budeme obchodovat dál.

https://colonelcassad.livejournal.com/8206790.html

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Eva
9. 3. 2023 21:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně to někdo řekl na plnou…ústa. 👍

Markýza
10. 3. 2023 09:30
Odpovědět  Eva

A trefil termín. Možná “anglicky mluvící svět” dospěl k dojmu, že už je celý svět “anglicky mluvící”,jak se angličtina stala jazykem mezinárodní domluvy. Zapomněli jen na takovou drobnost – pro koho je to rodný jazyk a pro koho jen náhražka.

sergej
9. 3. 2023 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Pindosové s vydestilovanými podpindosy pod bléé s cca. 0,6 množství – obyvateli verzus 3. miliardy BRICS.

Frank
10. 3. 2023 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Stále více zemí nachází odvahu se od amerických zmetků odvrátit. A to díky Rusku. Akorát my jsme zase vlezli do špatné řiti.

Pavel K
10. 3. 2023 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to vcelku humorné, když největší okupant na světě hovoří když někdo někoho napadne. By blbej neřekl, ti už jsou v tom marasmu tak zamotaný, že neví která bije. Zkrátka a řečeno , umlátili se sami. 😊🤦‍♂️

Pavel z Moravy
10. 3. 2023 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jestli si v dnešním světě někoho vážit a že jich moc není je právě Noam Chomski. Takových lidí ale už asi moc na západě není. Řekl ale jednu zásadní věc, ve válce s Ruskem jsou zdegenerované elity, ne lid těchto zemí. Ten je možná pouze zblblý. A toto říkal i Fidel ve vztahu k amíkům, když pravil, že nemá vůbec nic proti obyčejným amíkům, ale těm, kteří vládnou. A my musíme pochopit, i když je to krutě bolestné, že ta většina běžné populace nemá sílu bojovat proti moci, mají prostě strach. My jsme asi upleteni trochu z jiného těsta, kdybychom nebyli, ani bychom tady nediskutovali.

ladik
10. 3. 2023 12:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

A kdo vládne? BURŽOAZIE!

Zmatený
10. 3. 2023 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak vám holomci nestačí, že vám Fiala už měsíce vysírá signály, jak se máte dobře? Nevážíte si toho, že se už včera máte líp než zítra? A to nemluvím o tom, jakou máte radost z vítězné nevýhry Ukrajiny. Měli byste se jít modlit, holoto jedna nevděčná, víte co to všechno stálo přesvědčit vás, že žijete v demokracii? A vy teď tohle…:o))

sergej
10. 3. 2023 14:24
Odpovědět  Zmatený

Ironie a sarkazmus jde asi mnohým mimo zřetel a maximálně vám napíší že neumíte česky gramatici slabikáře, protože vám není rozumět – tedy těm s brutopýrací kadlace. 🙂
& kalergi, vytvoříme novou světle hnědou rasu / mogrel s IQ 90 dost schopných poslouchat, rozumět příkazy ale ne už si vytvořit obrázek chápání dění ve společnosti.

Edo
10. 3. 2023 18:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Este aj ta Europa nesulasi s Usa.oni to robia zo strachu pred nejvacsim a asi jedinym svetovym teroristom.