politika

„Nitky vedou do Washingtonu.“ Ľuboš Blaha odhalil zajímavé souvislosti v kauze Pandora Papers

Slovenský opoziční poslanec Ľuboš Blaha na svém Facebooku poukázal na řadu souvislostí, které podle něj zjevně nasvědčují tomu, že se jméno Andreje Babiše neocitlo v kauze Pandora Papers čirou náhodou. Blaha je nyní zcela přesvědčen, že za kompromitujícími materiály, zveřejněnými týden před volbami, stála snaha sesadit Babišovu vládu.

„Pamatujete, jak před našimi volbami vytáhli špínu na Andreje Danka? A jak ještě předtím zorganizovali Majdan proti Robertu Ficovi? Nyní se totéž přihodilo Andreji Babišovi v Česku… A vždy za tím stojí titíž lidé. A financují to tytéž západní nadace. Nitky vedou do Washingtonu. Smyslem je, aby volby vyhrála proamerické pravice,“ uvedl Blaha.

Kauza Pandora Papers, která odhalila, že tisíce lidí po celém světě, včetně českého premiéra, využívají daňových rájů, je podle Blahy záměrným a důkladně promyšleným projektem, který má sloužit právě realizaci dotyčného cíle.

Slovenský poslanec například označil za podezřelé to, že mezi figuranty kauzy nelze najít jméno ani jediného amerického politika, stejně jako načasování, jelikož byl kompromitující materiál zveřejněn jen týden před volbami. „Je to jasná snaha politicky zničit Babiše. Ne, ubezpečuji vás, že takovéto náhody neexistují,“ tvrdí Blaha.

Důkazem podobné snahy je podle Blahy například to, že autorem investigativního článku o Andreji Babišovi je novinářka ze serveru Investigace.cz Pavla Holcová, jejíž jméno je spojeno dokonce i se Slovenskem.

„To je ta stejná novinářka, která po vraždě Jána Kuciaka šířila konspirace o propojení slovenské vlády a italské mafie. Jak se ukázalo, všechno to byly účelové lži, které měly povalit vládu Roberta Fica. Samozřejmě, že Holcová v tom není sama. A teď to začne být zajímavé,“ slíbil Blaha.

Pavla Holcová podle Blahy hraje roli americké spojky do střední Evropy a pracuje na tom, aby se vylévala špína na Vladimira Putina nebo na nepohodlné politiky ze střední Evropy, jako je v Česku Andrej Babiš a Robert Fico na Slovensku.

„Holcová spolupracovala s americkou nevládní organizací ICIJ se sídlem ve Washingtonu. A shodou okolností se v Pandora Papers neobjevilo jméno jediného amerického politika. Zato se kopalo do Rusů, do Čechů a do různých politiků, kteří jsou pro Američany nepohodlní. Z Ruska zaznívají hlasy, že tento únik informací působí spíš jako operace americké tajné služby,“ upozornil Blaha.

Politik také lidi vyzývá, aby se podívali, kdo tuto nevládní organizaci financuje.

„Nadace otevřené společnosti George Sorose. Bingo. Jen připomínám, že Babiš se vymezoval vůči migraci a tady strejda George je sluníčkářský král,“ pokračoval v palbě slovenský poslanec.

„Zlé jazyky říkají, že když americké zpravodajské služby potřebují uveřejnit špínu na světové politiky, které potřebují zničit, dělají to přes takovéto nastrčené nevládní organizace,“ upozornil Blaha.

Dodává pak, že se operace na zničení nepohodlných politiků dobře povedla, neboť se proamerickou vládu podařilo dosadit na Slovensku, a teď se dostane k moci i v Česku.

„A my tu předstíráme, že tyhle věci se dějí úplně náhodně, spontánně, bez jakýchkoliv postranních zájmů. Prostě si sedla partička novinářů a aktivistů a bum, takhle nějak to vyšlo: Majdany, barevné revoluce, Slušné Slovensko a tak.

To všechno jsou jen takové spontánní náhodičky. Kosmické náhody.

Zbavili se Roberta Fica i Andreje Babiše. A shodou okolností se za těmito akcemi objevují ta stejná jména. Soros, Holcová, Deník N, Bellingcat, ICIJ, dokola to samé,“ uzavřel Blaha.

https://www.facebook.com/watch/?v=4366121600181892

https://bit.ly/3nhykHN

sdílet na