politika

Nikolaj Patrušev: Kolaps parazitických říší. Jak Anglosasové vylezli na vrchol pyramidy a jak odtud budou muset sestoupit

Tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev publikoval v ruském časopise «Разведчик» politický článek „Kolaps parazitických říší“. Hovoří o tom, jak Západ několik století budoval pyramidu, „usadil se na jejím vrcholu a obdařil se výlučnými pravomocemi“. Velmi zajímavý materiál.

„Rozpad SSSR vedl k posunu v rovnováze sil a bojovníci za nadvládu spěchali využít této příležitosti k posílení své diktatury nad zbytkem světa. Spojené státy a Evropa dnes vynakládají obrovské prostředky na hledání a výchovu takzvaných mladých demokratických lídrů ve specializovaných vzdělávacích centrech. Tito lidé budou následně využiti k organizování státních převratů v dříve nezávislých státech s cílem vytvořit režimy závislé na Západu.  

Další páky vlivu Západ získává tím, že do různých školení zapojuje nadějné manažery a zástupce silových struktur, kteří se pak stávají propagátory zhoubných idejí, které škodí národním zájmům jejich států. V posledních letech byly identifikovány a zneškodněny stovky spolupracovníků cizích zpravodajských služeb a také další osoby zapojené do organizování zpravodajských a podvratných aktivit proti naší zemi a našim strategickým partnerům.“

* * *

Americké politické kruhy se utvrdily v údajném zvláštním mesiášském údělu Ameriky – vládnout světu prostřednictvím silné zahraniční politiky, aniž by uznávaly něčí zájmy. Aktivně zasahují do vnitřních procesů v Latinské Americe, Africe a Asii a budují nové aliance, které jsou zcela pod jejich kontrolou. Patří mezi ně trilaterální partnerství AUKUS s Velkou Británií a Austrálií, trojúhelník USA-Japonsko-Jižní Korea, které jsou zaměřeny na Čínu, Rusko, Severní Koreu a další země v regionu, které se nepodřizují vůli Washingtonu. 

V asijsko-pacifickém regionu je Bílý dům posedlý vytvořením síťové bezpečnostní struktury, ve které Tokio hraje významnou roli. Připravují se plány na vytvoření pobočky NATO v asijsko-pacifickém regionu.

* * *

Expanze americké vojenské mašinérie je doprovázena nuceným přeformátováním mentality a spirituality obyvatelstva všech zemí, v nichž hodlají Anglosasové rozšířit svůj vliv. Falešné ideje a hodnoty určené k upevnění neokoloniálních ambicí Západu jsou systematicky a obsesivně implantovány do jejich veřejného povědomí.

V prvé řadě jsou to myšlenky globalismu, naprostý opak vlastenectví, který neuznává rozmanitost kultur a způsobů života a je navržen tak, aby všechny země a národy násilně zahnal pod prapor západní konzumní civilizace.

Navíc operují s propagandou, která se již zprotivila, lživých teorií genderové diverzity s vymýšlením desítek pohlaví a schopností měnit biologické parametry člověka z rozmaru nebo dokonce z donucení.

Dalším je vývoj a vnucování šílených pseudoekologických doktrín navržených pod hesly ochrany přírody, aby ospravedlnili potřebu radikálního snížení lidské populace.

* * *

Západ za několik staletí vybudoval pyramidu, „usadil se na jejím vrcholu a obdařil se výlučnými pravomocemi“.

„Jak je tato pyramida parazitismu navržena a kdo je přiřazen do jednotlivých jejích pater, lze jasně vidět z rozdělení světa akceptovaného v současné západní praxi – na rozvinuté země, země s transformující se ekonomikou a země rozvojové. Podstata tohoto systému je jednoduchá: každý, kdo je na nižší úrovni, musí pokorně a prakticky bezplatně převádět nahoru do vyšších pater pyramidy část svých vlastních zdrojů – materiálních, finančních, intelektuálních, lidských. V podstatě máme co do činění s víceúrovňovou parazitickou nadstavbou globálního rozsahu,“ píše politik.

Připomněl, jak po staletí profesionální propagandisté ​​ze Starého světa budovali argumentační základnu, podle které nejenže přinášejí dobro jiným národům, ale také to údajně dělají ve formě dobročinnosti, a to téměř na úkor sebe sama. V západních společnostech se přitom podle Patruševa po staletí pěstovala ideologie vlastní nadřazenosti nad jinými národy a civilizacemi a tato ideologie je jim stále blízká.

„A právě z této pozice se na Západě dívají i na Rusko. Lidé ze Západu, kteří se báli jeho velikosti a moci, žíznili po jeho bohatství, se vždy snažili naši zemi oslabit a zmocnit se jejích zdrojů. To, že se zahájením speciální vojenské operace na Ukrajině zasáhla Západ vlna rusofobie, proto není vůbec překvapivé,“ píše tajemník Rady bezpečnosti.

Vysvětluje, proč je Rusko vnímáno Západem jako neustálá hrozba.

„Demontáž koloniálního systému začala po druhé světové válce pod přímým vlivem úspěchů a vítězství Sovětského svazu. Tehdy západní metropole ztratily přímou kontrolu nad svým majetkem a desítky států po celém světě získaly nezávislost,“ připomíná Patrušev.

Dnes je proti Rusku použit celý arzenál zdrojů, které mají protivníci k dispozici. Podle názoru Patruševa vojenský potenciál sám o sobě, ani pokročilé jaderné střely, nestačí k ochraně před geopolitickou agresí Západu. Je důležité se této agresi organizovaně bránit ve velkém boji o mysl a srdce.

“Spojené státy a Evropa dnes vynakládají obrovské prostředky na hledání a výchovu takzvaných mladých demokratických lídrů ve specializovaných vzdělávacích centrech. Tito lidé budou následně využiti k organizování státních převratů v dříve nezávislých státech s cílem vytvořit režimy závislé na Západu.  

Stalo se samozřejmostí, že takto vycvičení „vůdci“ se stanou obyčejnými loutkami, které dostávají peníze a pokyny od CIA, MI6 a dalších západních zpravodajských služeb,” upozorňuje tajemník Rady bezpečnosti.

Patrušev píše, že Spojené státy a jejich spojenci přistoupili k taktice ničení bezpečnostní architektury ve světě, která se v průběhu let vyvinula.

„Ignorují cíle a principy Charty OSN, snaží se nahradit mezinárodní právo „řádem založeným na pravidlech“, řádem, který sami definují. Západ se ve svých neokoloniálních aspiracích snaží zničit nejdůležitější integrační sdružení, které nemá pod kontrolou: ASEAN, ŠOS, BRICS, SNS, EAEU a další, – sleduje tím dlouhodobý cíl proměnit nezávislé státy v jejich vazaly, “ zdůrazňuje politik.

Podle jeho názoru Evropa také představuje rostoucí hrozbu pro hegemonii USA.

„Konflikt na Ukrajině zorganizovaly Washington a Londýn nejen s cílem uštědřit strategickou porážku Rusku, ale také s cílem oslabit Evropu, kde dříve hrálo „první housle“ Německo, je si jistý Patrušev.

Poznamenává, že Rusko se stalo centrem přitažlivosti pro všechny, kdo je připraven vzdorovat parazitismu Západu, protože nabízí alternativní cestu.

„Jsme otevřeni spolupráci se všemi konstruktivně smýšlejícími zeměmi, společenskými a politickými silami, které chtějí společně jít na cestě rozvoje a položit základy nového, skutečného demokratického multipolárního světového řádu,“ dodává tajemník Rady bezpečnosti.

Připomíná: nejsou finanční pyramidy, které existují věčně. To je nezměnitelný ekonomický zákon.

„Je zřejmé, že v dohledné době se Spojené státy budou muset smířit s rolí jednoho z pólů multipolárního světa a Evropa, která souhlasila s tím, že se stane americkým vazalem, se bude muset ještě hodně snažit, aby získala geopolitickou nezávislost,“ uzavírá Patrušev.

Celý článek je k dispozici zde: http://svr.gov.ru/upload/iblock/3eb/15092023r.pdf

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/wu2xm
https://1url.cz/ku2At

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
19. 9. 2023 01:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Jakýpak slejzání. Dostanou od médi lepáka a budou dole natotata – s kadencí ta-ta-ta-ta-ta! https://1url.cz/FuqWs

ModrýKlokan
19. 9. 2023 02:43

@ Milan

Čau. Souhlas, ale to nebude stačit. Každej do toho jejich paskvilu tady, musíme házet vidle individuálně. Tu zmanipulovanou sebranku potkávám všude. Jebu je jak můžu. Kolikrát čumí jak puci.

19. 9. 2023 21:01
Odpovědět  ModrýKlokan

Nebo aspoň stoličku, když chvátaj.

Pedro
19. 9. 2023 21:59

Ale my s nima, ani si to snad nezasloužíme, jen zrádci.

sergej
19. 9. 2023 06:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby.
https://pravyprostor.net/?p=166154#comment-216123

Gales
19. 9. 2023 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Z ajronetu – Globalisté spustili odstavování pro-amerických vlád v Evropě, už o tom není pochyb

Nejprve to přijde na Slovensku, potom v Polsku a postupně v dalších zemích. Postupně jedna pro-americká vláda po druhé začne padat v jednotlivých zemích a globalčiky s napojením na Evropskou unii a Berlín se začnou vracet zpátky ke svým kormidlům, odkud byli před časem odejiti. Proces na Slovensku v roce 2018 byl procesem Američanů, kteří vyslali svého muže na revoluce do země pod Tatrami, aby svrhl tamní a silně pro-bruselskou vládu Roberta Fica. Již předtím byl v Polsku odstraněn od moci pro-bruselský Donald Tusk a k moci se dostala bigotní a neskutečně pro-americká a silně proti-bruselská vláda okolo tandemu Morawiecki a Duda.

Gales
19. 9. 2023 10:28
Odpovědět  Gales

Proto nás nepřekvapují informace, které dostáváme ze sněmovny do redakce, že Hnutí ANO je nešťastné a hledá spolehlivého koaličního partnera. A hle, co se stalo… minulou sobotu Jindřich Rajchl na Letné pozdravil [1] přítomné politiky z Hnutí ANO, kteří se přišli na demonstraci a průvod na Letnou podívat. A vyslal k nim i slova o spolupráci na shození Fialovy vlády, která zněla jako nahozená udička. Chápete?

Ten proces již začal a i když volby do parlamentu jsou naplánovány až na rok 2025, tak není na co čekat a Hnutí ANO si hledá konstruktivního partnera. Jaký to musí být partner? Nesmí prvoplánově a programově chtít vystupovat z EU, nesmí být proti-evropský, nesmí být proti reformě Evropské unie, nesmí mu vadit postupná marginalizace úlohy USA v Evropě a nesmí mít v programu tu šílenost s hmotnou a trestní odpovědností politiků, se kterou šermuje Okamura.

Globalisté oživují projekt Das neue Europa po jeho vybombardování americkým systémem Pax Americana

Strana PRO se prostě rýsuje jako ideální koaliční partner pro Babiše stejně, jako se Robertu Ficovi na Slovensku rýsuje ideální partner v podobě Republiky, která také nasedla na vlnu reforem a nikoliv okamžitého vystupování z EU a N

Frank1
19. 9. 2023 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Vystizna a skvela analyza Patruseva. Je zajimave, ze i v samotnem Rusku diky odporu 5. kolony podobna analyza zaznela poprve teprve pred lety od Bortnikova z FSB.

Hybridni valka na podporu zajmu USA se soustredi odjakziva na vyzdvihovani US zpusobu zivota, svobody a demokracie. Podarilo se jim vybudovat ve svete falesny obraz v ikone USA, ktery je hodny nasledovani ostatnimi zememi.
Cilena vychova proamerickych kadru z ruznych zemich v cetnych US institutech jsou nalejvarnou vyhod spoluprace s USA. Zarucuji absolventum spolecensky vzestup a prebendy, ochranu. Nevyzaduji prospesnost zajmum zeme, ale poslusnost a prosazovani zajmu USA.
Tahle personalni politika dostava velke trhliny skrze realny upadek samotne ikony USA. O sve vlastni lidi se nedovedou postarat. Podpora neoliberalismu, ockovaciho silenstvi je vsem zrejma.
Podobne vypadaji ulice ve vsech mestech USA:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/sokujici-video-dalsiho-americkeho-mesta-kde-buji-drogy/

jiří
19. 9. 2023 19:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcete-li pochopit, co OSN skutečně představuje, podívejte se na jejich budovu 666 v západní Africe.
comment image
https://tadesco.org/svet-se-blizi-ke-stretu-v-zakulisi-osn/

Pedro
19. 9. 2023 22:06
Odpovědět  jiří

Tadesco je pohádkový web pro naivky.