politika

Nikaragua umožnila vstup ruských jednotek na své území

Nikaragujský prezident Ortega povolil dočasnou přítomnost ruských ozbrojených sil pro humanitární účely.

Nikaragujský prezident Daniel Ortega povolil v zemi dočasnou přítomnost vojenského personálu z Ruska a dalších zemí pro humanitární účely. Informuje o tom agentura RIA Novosti.

Ruská armáda se může zúčastnit zejména cvičení humanitárního charakteru, vyhledávání a záchrany osob a také cvičení boje proti námořní kriminalitě. Takové povolení bude platné od druhé poloviny letošního roku.

Nikaragua již dříve vyjádřila podporu rozhodnutí DLR a LPR stát se součástí Ruska. Podle Ortegy republiky uznané Ruskem od roku 2014 neuznávali ti, kteří se na Ukrajině dostali k moci v důsledku převratu a pokračovali v boji.

Je známo, že ruští vojenští specialisté jsou již v zemi přítomni a působí zde legálně. V únoru to oznámil ruský velvyslanec v Nikaragui Alexandr Chocholikov.

https://bit.ly/3tpUdIu

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
8. 6. 2022 20:19

Tak to jsem náramně zvědavá, jak stoicky to budou Amíci snášet…..

Milan ze Zahrady Čech
8. 6. 2022 20:23
Odpovědět  Markýza

I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. A méďa je trpělivej - jak vidět, tak se z tzv. karibské krize poučil. Senil to nahnutý. A snášet? Asi jako ten Kaučukovej dědek ve Švejkovi.

Ladislav
8. 6. 2022 20:34

Tak a ještě Kuba a Venezuela.

ZMann
8. 6. 2022 22:10
Odpovědět  Ladislav

Ještě přibalit nějakého toho kinžála nebo satana ať mají satanisti o čem přemýšlet.

Milan ze Zahrady Čech
8. 6. 2022 23:41
Odpovědět  Ladislav

Nestrašte! Už takhle jsem se nad bědným osudem dědečka slintáčka rozplakal. Svolává chuděra do Los Angeles jednání všech amerických států, krom Kuby, Venezuely a Nikaragui, a těšil se, že to bude velká sláva a juchů a jak Jeho uslintané velikosti budou jihoameričtí potentáti tleskat vstoje. Tedy krom těch tří vošklivců. A co se vám nestalo! Mexický potentát Manuel Obrador brnknul do Pentagramu, že na žádnou konferenci nejede, páč dědeček sviňáček nepozval jeho kamarády z Kuby, Venezuely a Nikaragui a že tam pošle jenom nějakýho zástupce.

Milan ze Zahrady Čech
8. 6. 2022 23:42

A aby toho nebylo málo, tak se k němu hned připojili další jihoamerický náčové a že taky nepojedou a že pošlou jen svý zástupce - a to včetně vlezdopr-delecké Kolumbie. Číňami z toho maj děsnou prču až se jim oči ze samýho smíchu narovnávaj do evropskej normy, a Lavrov a Putin? Moje představa je, že Lavrov se nejspíš nesměje, na to je moc distingovanej, ale vsadím se, že si točí palcema mlejnek a jen se tak ironicky ušklibuje a Gosudar že si taky točí palcema mlejnek, akorát že se neušklibuje, ale míst toho si spokojeně brumlá, že všechno jde podle plánu.

black
9. 6. 2022 04:37

??

janle57
8. 6. 2022 21:42

Nejlepší řešení jak zacpat NATO v Evropě hubu a přestat se zajímat o Ukrajinu,
ještě by bylo dobře,aby dočasný pobyt ruských vojsk povolilo také Mexiko,
Popcornové by asi radostí skákali metr do vzduchu !!

Frank
8. 6. 2022 21:44

Další dobrá zpráva.