politika

New York Times: Západní země nemají skutečnou představu o ruských zásobách raket… Medveděv: “Dost pro všechny!” VIDEO

Západní země nemají skutečnou představu o tom, jak velký je raketový arzenál Ruska. 

Informuje o tom list The New York Times.

Publikace s odkazem na bývalého plukovníka americké námořní pěchoty Marka Kansiana uvádí, že jen malý počet západních představitelů má skutečnou představu o stavu a množství raketového arzenálu Ruska. https://bit.ly/3Xtz5ic

“Pokračování příště. Dost pro všechny!” – Medveděv “uklidnil” nepřátele Ruska (VIDEO)

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv uvedl, že dnes během návštěvy Výzkumného a výrobního podniku „Region“ se projednávala otázka navýšení objemu dodávek vysoce přesných zbraní pro ozbrojené síly RF.

„Nepřátelé nadále pečlivě ‚počítávají‘ naše starty a naše zásoby,“ napsal Medveděv na sociální síti.

Podle jeho slov však “marně doufají ve vyčerpání našich schopností”.

“Pokračování příště. Dost pro všechny!” dodal Medveděv.

Komentář místopředsedy Rady bezpečnosti v kanálu Telegram byl zveřejněn právě ve chvíli, kdy začaly přicházet zprávy o rozsáhlých raketových útocích na cíle téměř ve všech regionech Ukrajiny. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3AGdnNV

sdílet na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
23. 11. 2022 21:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidíte to a experti a naše média nás od března stále informují o tom, co vše Rusku dochází. A za pár chvil je to vše jinak. Chce to asi jiné experty a jiná média. Jinou možnost nevidím.

sizok
23. 11. 2022 21:46
Odpovědět  David

Takový Visinger tvrdí, že Rusko už nemá nic, jenom šavle.
Hlloupost se nevyyhýbá žádnému věku.

janle57
24. 11. 2022 08:51
Odpovědět  sizok

Visingr,100% největší idiot mezi tzv.vojenkými analytiky z ČT,sám nikdy
v armádě nebyl a ve svých 35 letech rozdává vypláchnutým mozkům
svoje rozumy o tom,že je Rusko na pokraji porážky a že banderovci
co nevidět dobudou s 10 tanky Moskvu,bohužel za ty jeho žvásty si
nechá zaplatit od nás,koncesionářů ČT Goebbels 24,smutná pravda,co?

Gales
24. 11. 2022 18:03
Odpovědět  sizok

Rusko vyrábí rakety jako Baťa cvičky.Jenom vypatlanci to nechtějí vidět a tvrdí opak.

23. 11. 2022 22:09
Odpovědět  David

Medveděv: „Dost pro všechny!“ 😀 😀 😀

ZMann
23. 11. 2022 22:20
Odpovědět  David

A co by jste čekal od těchto vlastizrádných zaprodanců.

24. 11. 2022 02:04
Odpovědět  David

Co se týká médií, mele Rusko z posledního. I když je pravda že mele, akorát že ne z posledního. Ale jinak mele. A a jak! Mele a mele, až všechny ty sra-čky semele. A protože jsem zjistil, že to zůstalo stranou pozornosti, drobet si zamasuntím. Tak předně:

Moskva se dohodla s Teheránem na zahájení výroby íránských dronů v Rusku20. listopadu 2022

Washington Post uvádí, že Írán dal zelenou výrobě útočných dronů v Rusku. V blízké budoucnosti budou klíčové komponenty převezeny do Ruska pro spuštění montážní linky íránských dronů.

A dál:

Vzhledem k masivnímu používání ruských UAV bude západní pomoc bezvýznamná20. listopadu 2022

MI-6 předal Kanceláři prezidenta Ukrajiny zprávu, že první továrny na montáž dronů jsou v Rusku již připraveny a zahájily svou výrobu. Ruské kamikadze UAV se očekávají v listopadu.

V současné době je kapacita UAV 500 jednotek za měsíc, ale již v roce 2023 se plánuje zvýšení na 100 jednotek za den.

Podle britské rozvědky Kreml pro tyto účely převedl celé letecké a raketové konstrukční kanceláře, které vylepší íránské modely a založí vlastní výrobní linky. Jedním z nich je bezpilotní / potulující se munice Lancet.

24. 11. 2022 02:28

Pokračování: Pro Ukrajinu je to velmi špatná zpráva, protože kvůli masivnímu používání ruských bezpilotních prostředků bude západní pomoc bezvýznamná. Zvláště pokud vezmete v úvahu rány do energetické infrastruktury a bezpečnostní rezervu státu. I kdyby polovina ze 100 kusů dosáhla cíle, tak pro Ozbrojené síly Ukrajiny je to obrovská ztráta.

Aby taky ne. Těmi sto kousky bude moci méďa obdarovávat chocholy DENNĚ přímo z linky!!! To jest aniž sáhne na zásoby, které nasyslí mezitím, než se rozhodne se začátkem obdarovávání. Ale to ještě není vše:

Rusko uvádí do sériové výroby raketu Sarmat23. listopadu 2022

Sériová výroba mezikontinentální balistické střely Sarmat byla zahájena, řekl Vladimir Degtyar, šéf Makeev State Missile Center, v rozhovoru pro Rossijskaja Gazeta 23. listopadu . Výroba je zajištěna veškerým potřebným materiálem a zařízením, poznamenal.

Ale to stále ještě není všechno. I když i to, samo o sobě je dost nato, aby se chocholové rozvzpomněli že nejsou umělou umělým ukrajinským národem starým cca stopadesát let, ale historickým národem Malorusů, a začali bendery/bandery likvidovat dřív, než je méďa rozmázne spolu s nimi. Takže dál:

24. 11. 2022 02:38

Rusko uvádí do sériové výroby raketu Sarmat
23. listopadu 2022

Sériová výroba mezikontinentální balistické střely Sarmat byla zahájena, řekl Vladimir Degtyar, šéf Makeev State Missile Center, v rozhovoru pro Rossijskaja Gazeta 23. listopadu. Výroba je zajištěna veškerým potřebným materiálem a zařízením, poznamenal. “Sarmat” v příštích 40-50 letech posílí bojový potenciál ozbrojených sil, spolehlivě zajistí bezpečnost Ruska před vnějšími hrozbami. A v dnešních geopolitických podmínkách je to náš spolehlivý štít, hlavní faktor jaderného odstrašení a záruka míru,“ zdůraznil Degtyar.

Zdroj všech tří článků: alternatio.org

Kdyby někdo nevěděl, co obnáší jedna raketa Sarmat:

Jde o vůbec největší mezikontinentální balistickou raketu s hmotností přes 208 tun. Protože má dolet až 18 000 kilometrů, může se použít k jaderným útokům přes jižní pól, a ne kratší cestou přes severní, na níž je rozmístěna většina amerických protiraketových systémů.

Raketa může nést až patnáct hlavic, z nichž každá může letět po vlastní trajektorii a v případě dobrého zacílení mohou zničit území o rozloze Francie. Předpokládá se, že zřejmě bude nosit hypersonická vztlaková tělesa, 

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 11. 2022 03:09

která umožňují manévrování po většinu doby letu v atmosféře.
„Nový komplex má ty nejvyšší takticko-technické kvality a je schopen překonat všechny moderní protiletadlové systémy. Ve světě nemá konkurenta a dlouho ho mít nebude,“ uvedl Putin.
Zdroj:
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusko-strasi-jadernym-arzenalem-co-vime-o-otestovane-superrakete-sarmat-40394555

Co z toho plyne? Zaprvé bych se na místě ušáků přestal zajímat o zásoby ruských zbraní, ale namísto toho bych popřemýšlel, zda je třeba na denacifikaci a demilitarizaci Banderstánu sériová výroba Sarmatů, stejně jako dronů v množství sto kousků denně. Za druhé bych se zamyslel nad slovy Vladimíra Vladimíroviče o deamerikanizaci Evropy. Za třetí bych přemýšlel, zda VV někdy hodil do placu nějaká planá slova, aniž by dříve či později došla naplnění.
Pravda, to bych udělal já, kdybych byl ušák. Co udělají ušáci je pak jiná otázka.
A odpověď na ni mě netěší.

ladik
24. 11. 2022 15:36

Samé dobré zprávy.

24. 11. 2022 04:29

Ajta krajta! Chybička se vloudila. No tak je tam jeden odstavec dvakrát, no. A vůbec – opakování je matka moudrosti. I když, pravda, strejda říkal že dcerou blbosti, že moudrý neopakuje, páč si pamatuje, ale to jen tak kecal.

José
24. 11. 2022 12:33

Herdek Milane, vy jste spisovatel!

Autor
24. 11. 2022 16:57

Je to “dělo”, ale mnohem nebezpečnější je Poseidon. Ne tím, že “jako” vyvolá přílivovou vlnu, ale tím, že se může vynořit nečekaně kdekoliv a žádný alarm systém jej nezachytí.

katango
24. 11. 2022 22:43
Odpovědět  Peter

Někde jsem četla, že se může až rok různě potulovat a pak teprve zaútočit.

me2d44
24. 11. 2022 11:12
Odpovědět  David

Jen bych konstatoval: Všeho dost – a Rusko ještě nepřešlo na válečný způsob výroby – ano, zbrojní závody jedou na tři směny, ty ostatní “jakoby se nic nedělo”. Až to bude nutné, tak se to změní – ale to kolektivní Západ bude mít asi problém – Rusové zatím udělali 1 částečnou mobilizaci (Ukrové už povolávají i ženy do 60 let), tak jako za WW, až to bude nutné, práci chlapů v průmyslu nahradí ženy a chlapi ochotně půjdou do boje za vlast. A i když pojem “VLAST” (rusky Rodina) západu nic neříká, tak pro Rusa je svaté! A pak se do boje postaví i ti, kteří dnes nesouhlasí s Putinem (stejně jako za Stalina) – a Západu bude i Lamanche těžkým na přeplevání a přesto úzkým.

José
24. 11. 2022 12:35
Odpovědět  me2d44

To se vyjádřila německá generalita, že bolševiky možná zničí, ale Rusy ne. Možná si to pamatuji špatně, kdybyste to někdo znal přesněji, rád se poučím.

Boomer
23. 11. 2022 21:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Operace OVERLORD byla připravována od května 1943, zahájena 6.června 1944.
Na přípravu “speciální vojenské operace” měli Rusové osm roků.
A to je asi tak všechno, co bych k tomu dodal..

23. 11. 2022 22:13
Ohodnotit příspěvek :
     

No jo, Rusko už nemá rakety…zatím co Británie posílá Ukáčkům rakety za 5 000 000Kč ,na Ruské T-65ky 😀 To je asi jako střílet mouchy brokovnicí, a říká se tomu zoufalství…západ prostě nemá žádné adekvátní zbraně ani k těm Sovětským, natož k těm Ruským moderním….jak dlouho to Británie asi ekonomicky utáhne? střílet po T-65kách rakety za 5 000 000Kč? 😀

me2d44
24. 11. 2022 12:35
Odpovědět  Veny232

Vím, kde jste nabyl dojmu, že Rusům docházejí rakety (pro slabší je surf na stařinkách.cz škodlivý) – myslí si to celý západ. Jen podotknu: kdyby jim rakety docházely, tak kde se bere denně tech minimálně 40 úderů na ukrajinské elektrárny. Mám pocit, že Putin – a v jeho zastoupení Surovikin (Armagenon) – Ukrajině vyhlásili Jiráskovo “Temno”.

Zmatený
24. 11. 2022 13:38
Odpovědět  me2d44

No nevím, pokud bych měl věřit autorům a diskutérům na seznamu cz, mají to Rusi spočítaný :o). Sice většina těch bojovníků teoretiků by měla nejspíš problém autem trefit z Ostravy do Opavy, ale co se týká vojenské taktiky a znalosti Ukrajinského území, jsou to borci největší. Ale jako zábavné čtení, za 1*. Horší to bude pro ně, až se otočí vítr a ty “protirusské” bojovníky si lidé najdou!
Na Okrajině jde zatím vše podle plánu, viz obrázek…

843f5a57372505487829d93615326.jpg
Pavel K
24. 11. 2022 18:06
Odpovědět  Zmatený

No, to může být za chvilku i u nás!!

josef
24. 11. 2022 18:06
Odpovědět  Zmatený

Ono je to úplně mimo téma. Podobné pbrázky prý je možné vidět i u nás na sídlištích. Asi doručili rozpis zuáloh za elektriku a plyn.

Gales
24. 11. 2022 18:07
Odpovědět  Zmatený

To je Fialovo kancelář na Ukrajině.

Aleš
23. 11. 2022 22:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že by Západ potřeboval něco jiného, než rakety. Psychiatra.
Stačí u nás, Černochová, Pekarová, Rakušan, Fiala, Řeporyjec a podobní pacienti uvěznění místo v léčebných zařízeních v politických funkcích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 11. 2022 10:57
Odpovědět  Aleš

Aleši, ani psychiatr už jim nepomůže. Tato společnost brouků pytlíků je totálně mimo. Zakonzervovat a ukazovat mimoušům, až se tady za 150 roků objeví. To bude vědecký matroš.

Gene
24. 11. 2022 11:12
Odpovědět  Aleš

Babka vzdy rikala:” Hlad a polske vsi na ne”. To je to co potrebuje rozezrany zapad.

Pedro
24. 11. 2022 12:02
Odpovědět  Gene

Začínám fandit muslimům, ti západ naučí skromnosti.

Gene
24. 11. 2022 12:45
Odpovědět  Pedro

Kde delam, je velky pocet muslimu a je to tak samo jak s nama. Par jich pouziva mozek, par jich propadlo zapadni propagande a pravdepodobne, par jich je fanatiky. Ovsem vsem nam veli mistr $. V teto dobe muzete fandit jen sobe. My tady vetsinou fandime Rusku, hodne lidi fandi i Cine, ale treba si prectete tady to – https://necenzurovanapravda.cz/2022/11/klaus-schwab-v-cine-ohlasil-systemovou-transformaci-sveta-video/ a zjistite ze jsme tvrde na svem a spolehat na nekoho proste nejde. Vse o co tu jde je dojebat, okrast a dostat pod kontrolu maleho clovicka. Jedina zachrana je pracovat pro sebe a sve okoli, tak aby bylo cim jak nejmin zavisle na systemu. Moje generace uz to nedokaze, ale aspon dat sanci tem mladym.

Pavel
23. 11. 2022 23:16
Ohodnotit příspěvek :
     

většina tzv. pokrokových lidí s duhovou ratolestí si myslí že rus bydlí v chatrči s prasetem v jedné cimře a číňan že dostává za celodenní práci misku rýže ano oni ještě nepochopili že kola světa se roztáčí už né v anglosaském světě ale v asii bude to velmi kruté probuzení

Autor
23. 11. 2022 23:48
Odpovědět  Pavel

Bohužel, jak to vypadá, tak spíš my budeme bydlet ne v chatrčích, ale v jeskyních, a bez prasete, ptotože to nám zakážou a misku rýže neuvidíme půl života.
Ale placení nám nezakážou ani náhodou!

karikatura-otklyuchenie_(yuriy-saenkov)_11341-27986042317.jpg
me2d44
24. 11. 2022 12:21
Odpovědět  Peter

Asi takhle: v první fázi nám Západ vyhubil stáda krav – že prý BSE – nemoc šílených krav. Pak přišla ptačí chřipka – a odnesly to slepice. Na závěr (zatím) prasečí mor a místo pšenice na polích solární elektrárny a řepka-olejka. Kde se to zastaví, to se můžeme jen dohadovat – ale veslo v rukách (zatím) nemáme. Na okraj: v panelácích je většinou plynový sporák – není plyn, není ranní kafe. Svítíme na elektřinu – bez ní tma, ale bez ní nebude ani plyn, ani voda (O TEPLÉ NEMLUVÍM), ani výtah v domě, ANI INTERNET – ten bez elektřiny taky nefunguje. Radujte se, bez šťávy v zásuvce si nenabijete ani svůj oblíbený mobil – jen proto, že blbec vyhlásil Rusko za nepřítele!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 11. 2022 04:03
Ohodnotit příspěvek :
     

No, dost často RF ani žádné rakety používat nemusí, oni dokáží Ukrajinci ničit vlastní infrastrukturu dodanými západními zbraněmi – zejména pak raketami PVO.
Člověk nemusí být velký odborník, aby si domyslel co nastane. Již včera způsobili ruské rakety a UAV blackout Ukrajiny. A to prosím Ukrajinci sestřelili 100 raket ze všech 70, které proti nim ruská armáda poslala. S těmito hlášeními ukronacistické propagandy ostře kontrastují hlášení oblastních ukrajinských představitelů o výbuších ve Lvovské, Charkovské, Chersonské i mnoha dalších oblastech a rovněž hlášení šéfa energetiky, že v důsledků raketových útoků jsou poškozeny veškeré větší a velké energetické zdroje a nuceného výpadku na minimálně 1 den.
Opravdu nevím, zda si představitelé Západu uvědomují – pro ně neblahou – skutečnost, že RF se připravovala 8 let na pozadí bezbřehého tlachání kolektivního západu, co všechno Rusku provedou. A to nejen po vojenské stránce, ale i dobrou diplomacií. I kdyby nyní skončil konflikt nějakou dohodou, budou náklady na obnovu Ukrajiny asi 5x větší než sanace krize z roku 2008-2010. To stálo evropské daňové poplatníky 1,5 biliónů EUR. V současnosti je EU zadlužená více než rozvojové země a další tisk peněz bude mít za následek gigantický finanční průser v podobě inflace a v některých zemích k měnové reformě. O tom už koneckonců mluví japonská Nomura. Ve světle idiotů EU nás čeká dlouhá doba temna.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
24. 11. 2022 10:10
Odpovědět  pavelpe

No, mám občas dojem, že pokud už Ukrajinci Rusům něco sestřelí, tak je to před dopadem na cíl – a výsledný efekt je násobkem škody, způsobené ruskou střelou a raketou ukrajinské PVO. A když se Ukrové netrefí, tak to odskáče nějaký panelák, nebo jiné zařízení civilního významu. A aby zatáhli NATO do třetí světové, tak si klidně Ukrouši pošlou pár “pozdravů” – bez cíle – i do Polska.

me2d44
24. 11. 2022 12:53
Odpovědět  me2d44

Malá poznámka: Víte, proč Ukrajinci ryjí jen do Ruska a ne jinam? No protože kdyby “náhodou” ty rakety letěly na sever – do Běloruska, tak už dnes Ukrajina neexistuje – krom Rusů by se zapojili i Bělorusi – a smázli by to až po Černé moře. Kontingent Rusů v Bělorusku je záloha – na obsazení Kieva (píšu podle ukrajinské i ruské gramatiky – ale v obou jazycích je po “K” měkké “i”)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Trubkar
24. 11. 2022 18:52
Ohodnotit příspěvek :
     

nejedna sa vzdy o ukazovanie “svalov”.
tieto info pomahaju niektorym “babkam” argumentovat svojemu panovi proti riziku vstupu do konfliktu.