politika

New York Times: Americká rozvědka dospěla k závěru, že Ukrajina byla zapojena do vraždy Duginy

NYT: Americká rozvědka naznačila, že za vraždou Duginy stála ukrajinská vláda.

Spojené státy se údajně na zločinu nepodílejí a neposkytly žádné zpravodajské informace ani jinou pomoc a Kyjev prý tuto otázku s Washingtonem nekonzultoval, uvádí TASS.

Americká rozvědka se domnívá, že kyjevské úřady bez vědomí Washingtonu zorganizovaly vraždu ruské novinářky a politoložky Darji Duginové, uvedl The New York Times.

Americké zpravodajské agentury se domnívají, že někteří členové ukrajinské vlády v srpnu schválili bombový útok na auto v moskevské oblasti, při kterém zahynula Darja Dugina.

Autoři materiálu zdůraznili, že Spojené státy se na pokusu o atentát nepodílely „ani poskytováním zpravodajských informací, ani žádným jiným způsobem“. 

Podle zdrojů publikace americké zpravodajské služby by se pokusily Ukrajince od provedení operace odradit, pokud by o ní byly předem informovány. 

V důsledku toho Američané své svěřence pokárali, protože se obávali eskalace konfliktu.

„I když Rusko konkrétně na tento atentát nereagovalo, USA se obávají, že takové útoky, i když mají velkou symbolickou hodnotu, přímo neovlivňují situaci na bojišti a mohou vyprovokovat Moskvu k vlastním úderům proti vysokým ukrajinským představitelům“, píše se v článku.

Američané byli podle publikace „zklamáni nedostatkem transparentnosti ze strany Ukrajiny ohledně vojenských plánů a tajných operací, zejména na ruském území“.

Představitelé Spojených států se domnívají, že hlavním cílem teroristického útoku, při kterém Darja Duginová zemřela, byl její otec Alexandr Dugin.

Teroristé věřili, že bude v autě se svou dcerou. To znamená, že plánovali zabít oba – otce i dceru.

Verze Anatolije Šarije: proč Spojené státy připustily, že za vraždou Darije Duginy stojí Ukrajina

“Proč se Spojené státy rozhodly tak ostře a veřejně distancovat? Protože vědí o přípravě dalších teroristických útoků, které Kyjev plánuje provést na území Ruské federace.

Proto dělají dvojitý krok.

Za prvé: prohlašují celému světu, že s tím nemají nic společného, ​​protože kdyby ten neduživý Zelenskij měl v plánu nějaké 11. září pro Rusko, Spojené státy, se do toho samozřejmě nechtějí zapojit, i když už se do toho zapojily, protože poskytly (Kyjevu) nějaké informace.

Za druhé: zdá se mi, že již vyslaly do Kyjeva veřejný a srozumitelný signál s žádostí, aby to nedělal. Spojené státy jasně vědí o některých teroristických útocích plánovaných Kyjevem. Navíc to nebude žádná rána na vojenské zařízení. Kdo se dostane do hledáčku? Buď to bude nějaká společensky významná osoba, nebo státní úředník.“

Novinářka a politoložka Darja Duginová zemřela večer 20. srpna , když její auto explodovalo na dálnici v Moskevské oblasti. O dva dny později Federální bezpečnostní služba RF oznámila, že za vraždou stojí ukrajinské speciální služby a pachatelem zločinu je ukrajinská občanka Natalja Vovk. Podle FSB dorazila 23. července do Ruska se svou dcerou a sledovala Duginu. Po výbuchu auta odjela pachatelka vraždy s dítětem přes Pskov do Estonska.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Sy40qB

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
5. 10. 2022 23:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Copak? Tak to nebyli Rusové?

Že by USA začínalo téci do bot, když práskli své věrné služebníky, ochotné se za dolar dát zabít? (K čemu je mrtvým dolar?)

Albi
5. 10. 2022 23:56
Odpovědět  Albi

Teď jsem nakoukla na diskuzi v Seznamu – to je nářku a obhajování Ukrajiny. Lež a dezinformace a vůbec – všichni Ukrajincům ubližují !

Aleš
6. 10. 2022 07:30
Odpovědět  Albi

Seznam.cz je dezinformační žumpa pro tupe ovce s pěti Pfizery a ukronacistickou vlajkou za oknem, kteří si večer pustí seriál 99 díl v TV o hovne.

Helena
6. 10. 2022 07:37
Odpovědět  Aleš

Přesně. A pak se není čemu divit, jak mizerně dopadají volby.

Pavel z Moravy
6. 10. 2022 10:58
Odpovědět  Albi

Paní Albi, není z toho východisko, alespoň ne v současném stavu demence naší populace. Sizok, kterého tímto zdravím a dlouho se nezapojil do diskuze zde stále tvrdil, že 93 % jsou mimo schopnosti reálně myslet. Snažím se být ke zdejší mladé a střední populaci co nejuctivější, protože někdy je lepší být vlídný než tvrdý a vulgární. Ale ta 93 % většina v současné době asi opravdu nic nepochopí, nás 7 % myslících a duševně zralých a vyrovnaných lidí je v tom samo. Stvořit si vlastní svět nejde, ale přesto máme povinnost vzdorovat těmto grázlům, kteří nás chtějí deptat a být sami sebou. Co může jedinec ztratit. Ruské přísloví to říká jasně- lépe je zemřít ve stoje, než přežívat na kolenou. A teď trochu ostřeji- se- ru vám globalisté na vaši demokracii tohoto typu, kterou nás chcete zotročovat.

Frankie
6. 10. 2022 19:17
Odpovědět  Albi

Nechápu duševně normální jedince, kteří se dívají na seznam, anebo Goebbels 24. Jeden aby se bál otevřít ledničku. Všude ukroši.

Gales
6. 10. 2022 10:30
Odpovědět  Albi

Se bojí o Zelňáka.

Aleš
6. 10. 2022 07:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Tedy USA, EU a u nas SPOLU podporují terorismus, tedy Ukrajinu.

6. 10. 2022 07:56
Ohodnotit příspěvek :
     

A otec Alexander Dugin údajně podal trestní oznámen na českou ministryni Černochovou, za její prohlášení, jímž podporuje a propaguje terorismus. Dugina zastupuje advokát Jiří Vyvadil.

Jaroslav
6. 10. 2022 09:45
Odpovědět  primak

Člověk který nemá rodinu a hlavně děti by neměl být ve vysokých politických funkcích. Nemá cit pro realitu a je nebezpečný ze všech stran. Ať dámy prominou, z dvou existujících pohlaví, jako sexuálně frostrovaní jedinci (neukojení) jsou dobří jenom vojáci na frontě. Jsou naštvaní a svou frustraci si vybíjejí na nepříteli. Jinak u politiků trpí hlavně ti “svoji” a nepříteli jsou obdobní pudlíci (označovaní anglicky jako lapdog, česky nejspíše liž…), pro smích.

Jaroslav
6. 10. 2022 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

No, připomíná mi to atentát na Heidricha. Dnes se jim prsíme, ale byla to myšlenka Britské tajné služby za účelem poštvat Čechy a Nemce. Připadalo jim, že v protektorátu byla příliš velká selanka a válečné úsilí 3. říše si vzali za své také jeho obyvatelé. No a ten atentát na tu mladou dívčinu byl také nápad ze stejného soudku. Pořád platí obě řčení, “je špatné mít Británii za nepřítele, ale ještě horší ji mít za přítele” a druhé, “když máš VB za přítele, nepotřebuješ mít nepřítele”. Disclaimer: Je to názor autora, redakce s tím nemá nic společného- to je pro odhalovače dezinformací…a xxxkých trolů

Karel
6. 10. 2022 13:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Česká ministryně obrany Černochová se k teroristickému útku na Duginovou svým vyjádřením zcela otevřeně postavila na stranu ukrajinských teroristů a nacistů. Lze ji s klidem nazvat sadistickou nacistickou bestií.

BB Rad
6. 10. 2022 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ani slovo pravdy . UA bez povolení z Zion-ussa si nemohou dovolit ani pšouknout , takže jen zametání stop , jinak kecy kecy kecy