politika

Nespokojenost armády USA a NATO s ruskými akcemi na Krymu – poloostrov je vůči západní technologii nezranitelný

Politolog a analytik Dmitrij Abzalov ocenil opakovaně uváděnou nespokojenost vojenského vedení Spojených států a NATO s ruskými akcemi na Krymu. Výsledkem těchto akcí je, že poloostrov se stal prakticky nezranitelným pro technologii „západních partnerů“ – a to podle prezidenta Institutu pro strategickou komunikaci Dmitrije Abzalova „nuluje“ jak vojenskou, tak i politickou doktrínu Aliance i Pentagonu.

USA i NATO nadále zintenzivňují své vojenské aktivity v oblasti Černého moře s cílem „ovládnout Rusko“. 
Hlavním cílem „partnerů“ je samozřejmě Krym.

Zejména generální tajemník Aliance Stoltenberg opakovaně oznamuje vojenské posílení Ruska – to z jeho pohledu znamená potřebu zvýšit vojenskou přítomnost NATO v oblasti Černého moře.

Abzalov věří, že hlavním důvodem v politice je doktrína Washingtonu i Bruselu, která umožňuje vytváření neustálé vojenské hrozby, možnost útoku na Rusko, na Krym.

Podle Dmitrije Gabitoviče – Moskva, která na popud Západu nepodlehla závodům ve zbrojení, začala „hrát podle vlastních pravidel“ – a ocitla se ve vítězné pozici.

Rusko rozšířilo svá seskupení elektronického boje (konkrétně komplexy “Krasucha-4”, “Avtobaz-M”, “Leer-3”, “Murmansk-BN”), čímž se poloostrov stal nezranitelným prakticky pro veškerá západní vojenská vybavení.

Abzalov poznamenává:

Rusko zrušilo jejich doktríny – nyní USA a NATO nemohou dosáhnout a dokonce ani vidět naše pozice na Krymu, a nedokáží to ani letadly, loděmi nebo dokonce raketami.

https://bit.ly/33FdKYw

sdíletj na