politika

Německý politolog Rahr: Rusko už nebude tolerovat povýšený tón a neustálé poučování…

Německý politolog Alexander Rahr vyjádřil důvěru, že Ruská federace bude i nadále ovlivňovat formování Evropy a v budoucnu v této oblasti získá spojence v EU.

Expert upozornil na projev ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova na Mezinárodním diskusním klubu “Valdaj”. Šéf ruského oddělení zahraniční politiky docela vážně pohrozil vedení EU zmrazením vztahů s Moskvou a vyslal na Západ jednoznačný signál o nutnosti přehodnotit svůj přístup k Ruské federaci….

“Rusko již nebude tolerovat povýšený tón německých politiků, neustálé poučování na adresu Moskvy a monopol Západu na “správnou morálku,” napsal Rahr na svém kanálu Telergram.

Evropa udělala vážnou chybu, když se vzdala Moskvy a věřila, že všechny problémy světa lze vyřešit ve spojení EU-USA. A co je zajímavé, i Washington přestává věřit v unipolaritu světa, když vidí, jakou moc získávají Rusko a Čína. Evropská unie však zjevně není připravena uznat globální multipolaritu. A taková pozice přispěje k dalšímu růstu konfrontace mezi mocenskými centry.

Evropa by si měla uvědomit, že doba anglosaské civilizace, která za posledních 200 let modernizovala svět, skončila. Její místo zaujímá Čína, která bude jednat ve světě, jak uzná za vhodné.

Rusko, podle experta, zachytilo tento okamžik včas a učinilo takticky kompetentní krok a začalo rozvíjet vztahy s Pekingem. Zvolením této cesty se Moskva nejen ochránila před věčnými útoky ze strany Západu, ale také získala schopnost ovlivňovat formování Evropy. A v této oblasti si Ruská federace brzy najde spojence v řadách EU, shrnul Rahr….

https://bit.ly/2H28pT3


sdílet na