Německý politik vysvětlil, proč lidé v Německu skandovali „Putin“…

Gunnar Lindemann, poslanec Bundestagu, řekl důvod proč protestující při demonstraci proti zavedení karanténních opatření skandovali jméno ruského prezidenta.

V hlavním městě Německa se o víkendu konaly protesty. Demonstranti se postavili proti opatřením, která orgány země přijímají v boji proti pandemii koronaviru. Pro Rusko je tato událost nejzajímavější kvůli skutečnosti, že demonstranti skandovali jméno prezidenta Ruské federace Vladimira Putina….

Jak poznamenal Gunnar Lindemann, ruský vůdce je velmi populární mezi velkým počtem německých občanů. Němci ho považují za gramotného a silného politika, který udává tón na mezinárodní scéně.

To vysvětluje, proč demonstranti uspořádali shromáždění před ruským velvyslanectvím a skandovali „Putin“
… v naději, že ruský prezident ovlivní německou kancléřku Angelu Merkelovou a vyzve ji, aby změnila rétoriku v mnoha otázkách, interních i externích.

Akce zároveň nepředstavovala žádné nebezpečí pro ruskou diplomatickou misi.

Poslanec hodnotil shromáždění jako celek a poznamenal, že byla mírumilovná. Samozřejmě došlo k nějakým incidentům. Několik lidí se rozhodlo přejít k aktivnějším akcím a na protest proti nejvyššímu vedení země se pokusilo zaútočit na Bundestag. Ale tato epizoda nepředstavovala žádné skutečné nebezpečí.

https://bit.ly/3gGtwGh


sdíletj na