Německý politik: Putin by musel být extrémně hloupý, aby nařídil otravu Navalného, ​​takže tomu nevěřím

Gregor Gysi, zastupující německou stranu „Die Linke“, učinil prohlášení o údajné otravě vůdce ruské opozice Alexeje Navalného. Podle Gysiho pro zodpovězení otázky o možné otravě a jejích důsledcích je nutné vzít v úvahu, kdo by z toho obecně mohl mít prospěch.

Gregor Gysi:

Verze, že za otravou stojí ruský prezident, je absurdní. Podle mého názoru je mnohem pravděpodobnější, že je to dílo šíleného samotáře ze speciálních služeb nebo odpůrců projektu Nord Stream 2.

Podle Gysiho, pokud se skutečně jednalo o otravu, pak to udělal člověk, který dokonale věděl, že se z toho pokusí obvinit Kreml.

Gysi:

Putin by musel být nesmírně hloupý, aby si to objednal. A proto této verzi nevěřím.

Gregor Gysi poznamenává, že Putin neměl vůbec žádný zájem „zaútočit“ na Navalného, ​​natož aby ho otrávil bojovým jedem.

Další poslankyně Die Linke Sahra Wagenknechtová vyzvala účastníky diskuse kolem Nord Stream 2, aby zanechali pokrytectví a dvojího metru. Sahra Wagenknechtová poznamenala, že pokud se Berlín chystá uvalit sankce proti Rusku a zastavit výstavbu „SP-2“, a obviňuje Moskvu z porušování lidských práv, pak je nutné být důsledný a odmítnout dodávky uhlovodíků ze Spojených států a Saúdské Arábie.

Zástupce německé strany „Alternativa pro Německo“ Gunnar Lindemann – berlínský senátor – publikoval článek, ve kterém hovořil o vztazích Navalného s finančními kruhy zastoupenými Georgem Sorosem a zástupci rodiny Clintonových. 

Lindemann věří, že tyto síly mohly rozhodnout o otravě (pokud existuje) Navalného, aby se pokusily zdiskreditovat ruskou vládu na mezinárodní scéně.

Podle jeho názoru je otrava Navalného „propagandou namířenou proti ruské vládě“.

https://bit.ly/32b5qzF


sdíletj na