politika

Německý dovozce plynu VNG převede eura do Ruska k přeměně na rubly

DUSSELDORF, 9. května (Reuters) – Německá VNG (VNG.UL) v budoucnu převede platby za ruský plyn v eurech do Gazprombank (GZPRI.MM) a neočekává problémy s převodem na rubly, uvedla v pondělí společnost po setkání s klíčovými představiteli Moskvy.

Požadavky podle nového platebního režimu.

První podrobné komentáře VNG k této záležitosti přišly v době, kdy evropští odběratelé ruského plynu musí procházet novým souborem pravidel, která Moskva zavedla pro platbu za svou nejcennější komoditu, zejména požadavek platit v rublech podle složitého systému.

Evropští kupci plynu se obávají, že nové opatření, které po nich vyžaduje, aby si otevřeli účty u Gazprombank pro budoucí platby, by mohla porušovat zákon o sankcích, ale pokud tak neučiní, může to vést k vážným přerušením dodávek plynu.

Společnost VNG, kterou většinově vlastní německá regionální společnost EnBW (EBKG.DE), uvedla, že podle současného zákona o sankcích přijímá veškerá nezbytná opatření, aby i nadále zajistila dodávky a tím i ekonomickou stabilitu v Německu.

„Fakturovanou částku, která bude i nadále denominována v eurech, zaplatíme na účty u Gazprombank v souladu s plánovaným postupem, abychom mohli zajistit včasnou platbu našemu dodavateli,“ uvedla VNG v e-mailu.

„Předpokládáme také, že převod na rubly nezpůsobí potíže. Alespoň otevření účtu proběhlo naprosto hladce.“

Společnost nereagovala na dodatečné písemné otázky s požadavkem, aby objasnila, zda si otevřela dva účty u Gazprombank, jeden pro platby v eurech a jeden pro konverzi na rubly.

Spolu s Uniper (UN01.DE) a RWE (RWEG.DE) je VNG jedním z největších dovozců ruského plynu do Německa.

https://bit.ly/3FzrgyD

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
10. 5. 2022 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

.. celé to západní šaškování kolem plateb za plyn v rublech ze všeho nejvíc začíná připomínat ten starý vtip o slepici, která utíká kolem hnojiště před kohoutem a v duchu si říká.. ještě dvě kolečka a potom mu dám, aby to nevypadalo, že jsem ku*va..

ijn
10. 5. 2022 22:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč česká vláda nejedná napřímo s Gazpromem na 15 let kontrakt za 250USD/1000 cbm a to bez překupníků – jako v Maďarsku stojí 1cbm3 pouze 6,70 Kč včetně 27% DPH!!!??? Do SRN jde okolo 150 mld. Kč jenom za ZP navíc,….kolonie ČR a vlády českých zrádců!!!!

Albi
10. 5. 2022 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to, že nakonec budeme rádi, že jsme německou kolonií. Plyn bude sice nehorázně drahý, ale bude. 🙁 🙁 🙁
Ani v tom Německu, vlajkové lodi EU, není tolik volů jako u nás.
Sv. Václav s nimi kdysi zbytečně šetřil.

Boomer
11. 5. 2022 08:08
Odpovědět  Albi

.. plyn “díky Německu” není a nebude žádná charita, ale předem dobře promyšlený kšeft gigantických rozměrů. To by tak hrálo, aby ti si tschechische untermenschen vyjednali smlouvu na vlastní pěst, jako ten zatracený Orbán..

Pavel
11. 5. 2022 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátele, pravděpodobně většina z nás, která tady diskutuje už něco ve svém životě zažila. Jsme poválečné ročníky, já jsem prožil 38 roků v socialismu, takže se lehce dá zjistit mé stáří. Za celý svůj život zde nebyli takoví grázlové, kteří by tak šlapali po důstojnosti člověka a to vše začalo psychózou a násilím s vakcinací toho sajrajtu, který nám chtěli píchnout do našich starých těl. Oni velice dobře vědí, co to s lidmi dělá, ale nikdy to nepřiznají. Nyní přišla Ukrajina a prakticky fašizace země. Dokdy po sobě necháme šlapat? Ztratili jsme důstojnost bránit svoje lidské hodnoty a slušné žití. Ptali jste se již sami sebe, kdo jsou tito slouhové globálu, kteří mohou provádět beztrestně věci, které si možná kdysi nedovolili ani králové. Jsme přece dostatečně zralí, abychom jim řekli, že náš život likvidovat nebudou. Podpořme demonstrace, prozatím je to jediná cesta ke změně.

Pavel
11. 5. 2022 17:47
Odpovědět  Pavel

Líbilo se mi přirovnání jedné zdejší diskutérky, které jsem do té doby neznal. Je hrozné, když hovna na polici si myslí, že jsou tvarohy.