Německo vyzývá USA, aby neuvalovaly sankce na “Nord Stream 2”

Německá vláda vyzvala Kongres USA, aby neuvalil sankce na “Nord Stream 2”, s tím, že plynovod nepředstavuje pro Ukrajinu hrozbu, píše portál  Axios s odkazem na dokumenty.

“Obáváme se, že obnovené jednostranné akce Kongresu vážně oslabí transatlantickou jednotu vůči Rusku,” stojí v dokumentu německého velvyslanectví ve Washingtonu.

Navzdory tomu, že Německo projekt aktivně podporuje, jeho zahraniční politika v ruském směru nijak nepolevila, píše se v materiálu.  Německo a Spojené státy poskytnou podporu „obětem škodlivých ruských aktivit“, aby Moskva nepoužívala energii „jako zbraň,“ zdůrazňuje dokument.

Plynovod navíc podle Berlína neohrozí Ukrajinu, dokud bude plyn tranzitovat přes její území.

Tento týden vstoupily v platnost americké sankce proti kyperské společnosti “Transadria” a lodi “Marlin” plující pod ruskou vlajkou, která je napojena na hlavní trať. 

Později mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price řekl, že Washington bude i nadále pokračovat v politice ekonomických omezení. Kongresmani prosazují změny obranného rozpočtu USA na rok 2022, které obsahují sankce proti “Nord Stream 2”.

Administrativa prezidenta Joea Bidena chce podle amerických médií naopak prostřednictvím demokratů v Kongresu vyjmout z rozpočtu sankce a zabránit zavedení finančních omezení pro německé firmy.

https://bit.ly/3E1oMrp

sdíletj na