politika

Německo není spokojeno s uzavřením tří svých nevládních organizací v Rusku

Německý ministr zahraničí Heiko Maas označil rozhodnutí o zákazu tří německých neziskových organizací za „vážnou ránu“ vztahům s Ruskou federací, citovala tisková služba.

“Zákaz práce pro organizace, které se snaží dosáhnout vzájemného porozumění mezi našimi dvěma zeměmi a lidmi, je vážnou ranou pro naše úsilí o zlepšení vztahů s Ruskem. A je to nepřijatelné,” cituje ministra RIA Novosti .

Podle jeho slov dvě ze tří organizací „se již mnoho let účastní Petrohradského dialogu s cílem podporovat německo-ruské porozumění“. 

Maas řekl, že v činnosti organizací „nebylo nic co by zdůvodnilo tak závažný krok“ ruské prokuratury.

„Vyzývám Rusko, aby tento krok zvrátilo a podpořilo volnou výměnu mezi občanskými společnostmi. Zástupci občanské společnosti by měli být schopni vykonávat svou práci bez kriminalizace,“ uvedl.

Ruská generální prokuratura ve středu rozhodla o uznání činnosti řady zahraničních nevládních organizací z Německa jako nežádoucí na území Ruské federace.

Jedná se o tři nevládní organizace: Forum  Russischsprachiger  Europäer e.V., Zentrum für die Liberale Moderne GmbH a Deutsch-​Russischer  Austausch e.V.

Je třeba poznamenat, že jejich činnost představuje hrozbu pro základy ústavního pořádku a bezpečnosti Ruské federace. Ve sdělení generální prokuratory se uvádí, že: „jejich činnost ohrožuje základy ústavního pořádku a bezpečnosti Ruské federace.“

https://bit.ly/3c1uMEJ

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
29. 5. 2021 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Co je nám potom, jestli jsou germáni spokojeni či ne.