politika

Němci nechtějí ruské zástupce na akcích k výročí osvobození vězňů koncentračních táborů

Německé úřady oznámily velvyslanectví Ruské federace v Berlíně, že účast ruských představitelů na akcích k 79. výročí osvobození vězňů koncentračních táborů je nežádoucí.

Zahraniční zdroj

„Naše ambasáda v Berlíně obdržela oznámení, že je nežádoucí, aby se ruští oficiální představitelé účastnili vzpomínkových akcí u příležitosti 79. výročí osvobození vězňů v továrnách na smrt,“ uvedla oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Otázkou je, nakolik německý postoj je reakcí na konflikt na Ukrajině a nakolik součástí pokusů o přepisování dějin. Je totiž třeba zmínit i vyjádření předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, která letos osvobození německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau přiřkla „spojencům“ a nezmínila jednotky Rudé armády pod velením maršála Koněva.

Je ironií, že v řadě německých koncentračních táborů působili jako strážní služba ukrajinští kolaboranti a podle svědectví vězňů patřili mezi nejkrutější. Důkazem je i známý případ Johna Demjaňuka (Ivan Mykolajovyč Demjaňuk).

Berlín také nereagoval na nótu zaslanou v březnu ruskou stranou a požadující, aby byly zločiny spáchané nacisty během Velké vlastenecké války na území SSSR uznány jako akt genocidy.

převzato, foto: Osvobození KT Auschwitz Rudou armádou v lednu 1945

sdílet na

83 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ANTIUKRAJINEC
22. 4. 2024 02:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Pravé západní a demokratické hodnoty👍

Ladislav 💤
22. 4. 2024 06:55
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Jsou to hajzlové, každý Slovan si musí nad touto zrádnou chátrou jen odplivnout!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
22. 4. 2024 08:01
Odpovědět  Ladislav 💤

Slovane se musi sjednotit a zapadnimu ksindlu ukazat, kam patri.

Plebej
22. 4. 2024 14:59
Odpovědět  Frank1

Vaše přání sdílím!, o tom žádná.
Ovšem v tom sjednocení přece jen vidím drobné úskalí. Totiž, sjednotit se na čem? Vždyť i jen sjednocení se k obraně tuzemských národních cenností a kulturních tradic je pro zdejší vlastenecké síly nadlidský úkol.
S dobrou polovinou domorodých vovčanů a přivandrovalců z přilehlé východnější krajiny, která je směsicí fašo-dobroserů, neoliberálů, do sebe zahleděných konzervativců, též neonacistů a vypatlanců všeho typu, se v principu nedá sjednotit.
A to ještě neuvažuji gumově oportunní pragmatiky Babišova hnutí ANO, kteří jsou neoliberální euro-pojistkou majitelů Zeměkoule pro případ, že by lid obecný dnešní vládně-politickou fašizoidní svoloč přece jen nakopal.
O sjednocování se k odboji proti anglosionistům s Poláky, Chorvaty či dalšími převážně rusofobními Slovany už raději ani nepíšu.
Ano, bylo by to hezké, a rozhodně to je zapotřebí! Leč! …

Pavel z Moravy.
22. 4. 2024 15:07
Odpovědět  Plebej

Mám stejný názor. Bylo by to hezké, ale!

Rajko
22. 4. 2024 10:27
Odpovědět  Ladislav 💤

Nooo myslíte, že odplivnout bude stačit ???? Když si přečtete koho jsou dnešní “lidři” uhnie potomci, potom už to tak divné není to jejich protivenství. Tady opravdu plivání nebude stačit

Gales
22. 4. 2024 11:03
Odpovědět  Rajko

Něco se děje, protože Černochová chce odvolat šéfa vojenské rozvědky pouhý týden po jeho návratu ze sídla CIA v Langley

Všichni tři ředitelé českých tajných služeb si spolu s Petrem Fialou odvezli od šéfa CIA noty a už to tak vypadá, že právě Jan Beroun má s těmi notami, které dostalo jeho Vojenské zpravodajství, asi největší problém, a ty noty se mu asi podle všeho tak moc nelíbí, že je nechce plnit, a proto ho Jana Černochová narychlo odvolá, a to i přesto, že jeho mandát mu má regulérně skončit v říjnu tohoto roku.

Černochová ale na konec jeho mandátu šéfa vojenské rozvědky nechce čekat a oznámila [3], že Berouna odvolá. Do čela VZ chce dosadit někoho jiného se zkušenostmi a její rozhodnutí o odvolání Berouna a jmenování někoho nového musí posvětit vláda. Co se stalo, že týden po návštěvě v sídle CIA má najednou šéf české vojenské rozvědky skončit, a to jen pár měsíců před regulérním vypršení jeho mandátu? Co tak akutně hoří, že je potřeba ho vyměnit hned a co nejdříve?

Lékořice
22. 4. 2024 12:38
Odpovědět  Gales

Neznám a proto si nejsem jista , zda je nežádoucí jeho osoba na uvedeném postu nebo je žádoucí jeho činnost v jiné důležité oblasti zpravodajských
služeb atp. Uvidíme časem.

Helena
22. 4. 2024 12:45
Odpovědět  Gales

Možná zjistil, že sám ze sebe musí blejt od rána do večera a že už fakt nemůže, “chudák” ! Jenže zapomněl, že z tohohle vlaku se nevystupuje, a když, tak v dřevěném penálu. I Pyjala a spol to jistě už zjistili, protože po tom silném kafi v USA jim nějak zesinal obličej a vypráznily se oči, i opocení jsou víc než dřív.
A Babiš začal na rozkaz už pár dní dopředu okamžitě vykřikovat neee, s SPD nikdyyyyy, nikdyyyy a manželku i s dětmi uklízí do bezpečí pod krycím jménem akce “ROZCHOD”.

Gales
22. 4. 2024 15:58
Odpovědět  Helena

Taky si myslím že ten rozchod je pro Babiše rodinným záchranným balíčkem.

Ladislav 💤
22. 4. 2024 13:18
Odpovědět  Gales

Stejně se jim ten amícký mixgulášek připáli a zhořkne!

Zdeněk Sedloň
23. 4. 2024 09:20
Odpovědět  Gales

Česká fašistická vláda a jejich loutkovodiči v USA předpokládají, že Češi se začnou bouřit, proti dalším omezením a mobilizaci! Proto od 4.5.2024 budou do Mošnova a Kbel přilétat vojáci USA k potlačení tohoto odporu. To byl jediný důvod cesty Pjótra Fialy do CIA!

Pavel z Moravy.
22. 4. 2024 10:40
Odpovědět  Ladislav 💤

A proto 89 byla naše prohra. Myslím tedy v tom smyslu, že když tedy již lidé chtěli změnu, měli zůstat věrni své vlasti a nespojovat se se svými odvěkými nepřáteli jak o tom mluvil již mistr Jan Hus. Bylo jasné, že to nás přivede do této situace. Mohli jsme využít našeho ekonomického potenciálu a stát se zemí, která se mohla pyšnit vlastními úspěchy. Jenže to by samozřejmě ti, kteří se potřebovali obohatit a nakrást si přišli zkrátka. Proto se z toho rekrutuje nyní to, co zde probíhá, tedy totální výprodej země, ten je prakticky dokončen. Takže teď se může řvát, je tady husto, ale už ne na Gustava.

stan
22. 4. 2024 08:36
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Německo už zase jede v tom, co celou dobu od skončení války zastíralo. Nacismus v němcích je zažranej jak stoletá špína a nyní se ukazuje, co je to za debilní národ a jaká je to svoloč.Nikdy jsem němcům nevěřil, občas když jsme do Německa jeli/jezdil jsem tam nerad/, tak jsem z nich cítil přezíravost a určité opovržení. Za vším co se špatného v Evropě za posledních 150 let odehrálo stojí německý živel.To co teď předvádejí vůči Rusku mě vlastně ani nepřekvapuje. Být Ruskem, tak bych s Německem přerušil jakékoliv obchdní vazby, nevyvezl bych tam ani litr plynu nebo ropy, o surovinách ani nemluvě.Sral bych na ně zvysoka, ať jim pomůže jejich přítel nejvěrnější USA

ijn
22. 4. 2024 09:07
Odpovědět  stan

Helmuti=Teutoni ovládaní proradnými AMRotčild-židy Frankfurt am Main, nejhorší kombinace genů vždy vedly k vyhlazovacím válkám,….po 80 letech potřebují zase pořádně přes držku!!!

Proto reparace na stůl a zabavit majetky za 16 500 mld. Kč, jejich technickou nadřazenost už překonáváme holistickým pojetím souvislostí a vyváženým rozvojem společnosti -lidských bytostí, nikoliv koleček ve špatném zadání!!!!!!!

jsladin
22. 4. 2024 09:08
Odpovědět  stan

NechtělA jsi napsat , jejich nepřítel nejvěrnější USA. Ti si je pěstují a už dvakrát je využili.A poštvou je na východ opět.

ADx
22. 4. 2024 09:39
Odpovědět  stan

Nemci to majú stále v sebe 🙂
https://www.youtube.com/shorts/Z4JADLy-9ss

Joe Arp
22. 4. 2024 09:41
Odpovědět  stan

Ano zažraná je v nich i nenávist k Slovanům, jak ta špína. Rus věděl proč za pochodujícími poraženými Němci na Rudém náměstí jely kropicí vozy a čistily dlažbu od toho svinstva.

Honzas
22. 4. 2024 15:15
Odpovědět  stan

No tak s tím potlačováním slovanského Živlu už to trvá víc jak 1000 let. Ukradli nám Lužici obyvatelstvo poněmčili a poslal na frontu bojovat proti Rusům.

janle57
22. 4. 2024 10:53
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Medvěděv s Putinem si dneska musejí drbat hlavu,že tenkrát Stalin nevyslyšel
Hitlerovo přání,že v případě porážky od Rusů musí celý Helmut národ zaniknout,
jednou pro vždy byl od těch SS dobytků pokoj a žádný Eurosajuz by nikdy
nevzniknul,tihle zapráskaní Helmuti si koledují,aby se historie znovu opakovala,
tentokrát by už Rusové stejnou chybu neudělali.

stan
22. 4. 2024 12:16
Odpovědět  janle57

Po válce měl Stalin prosadit(sílu na to SSSR měl) naprosté rozpuštění Německa. Každý okolní stát by dostal kus německého území a to by se přičlenilo k novému státu a stejně tak se měli rozpustit němci v jednotlivých státech. Tím by se z velké části otupila ta německá povaha.Protože němci jsou v zásadě pořád stejní a stejně debilní.

Noobody
22. 4. 2024 20:26
Odpovědět  stan

To stan 22. 4. 2024 12:16

Nevím zda jste svůj návrh jen tak plácnul, či jej alespoň chvilku promýšlel. To co předkládáte je to, co tu bylo po staletí a po 2.SV označeno za důvod jejího rozpoutání. Čili v logice této teze byste zadělával na další válku a nebylo by v zásadě třeba očištění ČSR a PL od germánského živlu. Dle Vás by to znamenalo ještě větší naředění české, polské, francouzké, … krve tím, že by Češi, Poláci, Francouzi, … kolonizovali Německo.

Nevím jaký zásadní rozdíl je mezi německou a cikánsdkou povahou, ale vůbec jsem si nevšiml, že by se rozpuštěním Cikánů v českém živlu nějak zásadně změnila jejich povaha, A to na to bylo víc jak 700 let času.

stan
24. 4. 2024 08:43
Odpovědět  Noobody

Asi máš pravdu, některá etnika i když budeš ředit , tak prostě tam bude pořád jejich povaha převažovat. Viz cikáni, židi a nebo i němci . Vím, že tím rozpuštěním se zabýval nějaký americký ministr, ale nějak se to neuchytilo, takže ze své hlavy to nemám.

Markýza
22. 4. 2024 14:22
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Na tohle lze jen poznamenat, že je to prasárna s tákhle velkým P.

22. 4. 2024 15:33
Odpovědět  Markýza

Ale Rusové taky provádějí koze pěkný čuňárny. S velkým Č. No, jen považte:
Výcuc z Cargradu:
JAK RUSKO PŘERUŠILO VEŠKEROU SATELITNÍ KOMUNIKACI V POBALTSKÝCH STÁTECH: PROČ JE TO ŠPATNÁ ZPRÁVA PRO NATO?
..známo, že na počest 75. výročí NATO uspořádala Severoatlantická aliance vojenské cvičení s názvem „Resilient Defender 2024“. … Zapojeno bylo 90 tisíc vojáků ze 30 západních zemí, 80 letadel, padesát lodí a 1100 bojových vozidel.
Steady Defender“ je demonstrací síly NATO k zastrašení Ruska. To vysvětluje i fakt, že většina vojenských aktivit je plánována prakticky na hranicích s Ruskem.
Rusko ale nesedí nečinně … a první varování už zaznělo. … Britský ministr obrany Grant Shapps se málem stal obětí ruské elektronické války, když se vracel ze cvičení do Spojeného království v letadle vojenského oddělení …
Letoun v určité chvíli ztratil kontakt s družicí a šéfa ministerstva obrany zachránil jen výcvik pilotů. Akce našich systémů elektronického boje tak vlastně anulují celý účinek zastrašování Ruska velením NATO.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
22. 4. 2024 15:34

Dva a půl dne nemohlo vzlétnout jediné letadlo z pobaltských zemí. Stejně tak ani jediná loď neopustila přístav a majitelé aut v Lotyšsku, Estonsku a Litvě se museli pohybovat bez GPS navigátorů,“ uvádí publikace. .
Je zřejmé, že naše země má oproti Západu v elektronickém boji obrovskou výhodu. Pokud vypuknou nepřátelské akce, veškeré high-tech vybavení a zbraně západních zemí budou oslepeny a dezorientovány – proto už skutečnost, že Rusko přerušilo veškerou satelitní komunikaci v pobaltských státech, je pro NATO špatnou zprávou. Nápověda je více než průhledná.
Země NATO tak dostaly jednoznačný náznak schopností ruské armády.
K čemu jsou jim lodě, letadla a obrněná vozidla, ze kterých se stanou jednoduché kusy železa bez komunikace?”

https://tsargrad.tv/news/kak-rossija-otkljuchila-vsju-sputnikovuju-svjaz-pribaltiki-pochemu-dlja-nato-jeto-plohaja-novost_990854

Jojo. Je to od mužiků v láptích, bojujících s polními lopatkami a kradoucích ledničky a vysače, by z nich vymontovali čipy za účelem vyroby turbolopatek,
vůči koze moc velká vošklivost.

Slovan
22. 4. 2024 16:07

Jaké čuňárny?! 😊🤦‍♂️🙄
Však je několikrát upozoněli a(t si to dají do (!), nebo že riskují jejich osud. A voni néééé, tak jóó. 🤣👍

22. 4. 2024 17:23
Odpovědět  Slovan

To je ta nevýhoda psanýho projevu, že v něm ironie občas zapadne, a tak psavci nezbývá, než doufat, že čtivci dojde z dikce a kontextu.

Slovan
22. 4. 2024 17:50
Odpovědět  Slovan

Však Milane ta má reakce s pajduláky je odemě ironie jako prase. Škoda že mi nerozumíš. Už jsem to ráno někde četl, tak s toho mám srandu jak je vykouřili, tak nebudu smutnit né. Však už tam posíláme posili.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Experti-z-Pardubic-zabezpeci-bezpecnost-leteckeho-provozu

23. 4. 2024 00:38
Odpovědět  Slovan

Omlouváme se, došlo k chybě na straně serveru 🙁

error 500

🙂

Markýza
22. 4. 2024 16:57

Nojooo….jenže to je válečná vošklivost! Jak že to je? Že ve válce a v lásce je povoleno všechno? KoZí prasárna má P jak fabrickej komín. Ledaže by to byla pomsta za Hitlera.

Markýza
22. 4. 2024 16:59
Odpovědět  Markýza

Mimochodem, prý vypnuli i nějaké satelity, což prý byl majstrštyk, protože ony satelity lítají ve štrůdlu, jakože kdyby někdo zasáhl jeden, tak že všechny ale nevypne. No a Rusové vypli všechny najednou. Nesestřelili, prostě vypli. Asi těma čipama z praček, hádám. Bylo velkého kvíleního, že je to od nich nehezké a fujky 😎

22. 4. 2024 17:16
Odpovědět  Markýza

Jestli to ještě vyštrachám, tak to sem s těma satelitama lípnu, jak z toho byl šmuel na prášky. Ale nevím, jestli to ještě najdu.
Oni jsou z toho ušáci na prášky už co méda před lety zlikvidoval (čiže otestoval ničitele satelitů) svůj vlastní satelit, že už byl k nepotřebě.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
22. 4. 2024 17:36

..četl jsem zajímavý názor, že to vypnutí bylo na principu průniku do komunikace mezi satelity a pozemními centry a následném vpašování “červa”, načež sytém v sebeobraně vypnul sám sebe.. prý něco jako neregulovaná imunitní reakce v lidském těle, kdy imunitní sytém zasáhne tak razantně, že ublíží i vlastnímu tělu. Logiku to má, ale technicky jsem z toho jelen…

Markýza
22. 4. 2024 17:54
Odpovědět  Boomer

No páni….technicky jsem též laň, ale biologicky je mi to naprosto jasný. Zkrátka navodíte panicko – hysterickou reakci. Satelitu 😀

23. 4. 2024 00:55
Odpovědět  Markýza

Tak jsem to nevyštrachal – nevím už, kde jsem to čet a historii jsem si vymáznul, že jsem ji už měl zaprasenou mapami cz.

23. 4. 2024 00:48
Odpovědět  Boomer

Čert vzal technickýho pochopa, hlavně že to funguje. To máš jako já s de-bilem. Taky nevím jak moc se musej ty člóbrdičkové vevnitř něj tumlovat a co všechno musej stíhat aby fungoval. A vadí mi to? Nevadí. Hlavně že de-bil funguje

Markýza
23. 4. 2024 18:40

Tak s tím můžu vřele souhlasit. Jako holka přesně takhle beru všechny technikálie 😀

Gales
22. 4. 2024 16:03
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Helmutofašistická svoloč se bojí Rusa jako čert kříže.

Pravdomluvny
22. 4. 2024 06:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Bodejť by nacisti z Reichu chtěli nastavit zrcadlo svědomí, žádní skuteční osvoboditelé z bývalého SSSR vítáni nejsou…..to ovšem neplatí pro Banderonacisty a nacisty ze záchodu obecně 😡🤮

Monty
22. 4. 2024 06:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale vítají Ukrajinské Banderovce a volají sláva Ukrajině ..Jak ubohý nevděk těm ,co jim přinesli svobodu .

ijn
22. 4. 2024 09:13
Odpovědět  Monty

všem židům RA zachránila životy a na generace finanční příspěvky na přežití, a nechutné zrůdné média (židy vlastněná) svým nacistickým zrůdám fandí, Helmuti nejsou vlastenci – jenom dobyvatelé!!!

jirik
22. 4. 2024 06:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Ako kráčať po společnej cestě
https://www.youtube.com/watch?v=8SjD6zk-5Nc

Jaris
22. 4. 2024 07:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Helmuti ze sajrajtu si samozrejme neradi priznavaji tehdejsi prohru. Sny o velkolepe nemecke risi se jim rozplynula jako para nad hrncem a z nemecka zbyly jen trosky. Docela chapu ty nemcourske vsivaky, ze nechteji byt spojovani s vitezstvim Rude armady.

Boomer
22. 4. 2024 08:22
Odpovědět  Jaris

.. ne všichni a ne tak docela. U Výmaru je na kopci památník KL Buchenwald a na opačném konci, na Belvederer Allee 103, je v areálu zámeckého parku Sovětský hřbitov, padlí z konce války. Vloni tam nějaké kytky a věnce byly…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
23. 4. 2024 05:21
Odpovědět  Boomer

Prilis malo a prilis pozde. Pisu o celkovem Nemecku. Ta troska helmutu, co se distancovala od fasisticke ideologie, to nezachrani. Proste Nemcouri byli, jsou a budou vzdy nafoukani hajzlove.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
23. 4. 2024 11:45
Odpovědět  Jaris

.. Německo jelo a jede na ideologii nacionalisticko sociální, nikoli na fašismu!!! Zásadní rozdíl…

ModrýKlokan
23. 4. 2024 12:09
Odpovědět  Boomer

Nacismus a fašismus není nic, co by se vzájemně mělo vylučovat, ty Zásadní Rozdíle.

Od kdy vlastně vyučuješ na Filckosofycké fuckultě? Žeby Katedra Poblytologických studií, Ústav Alternativní historie?

Bývalo dobrým zvykem, že lidi, kteří nerozumněli cizím slovům a odborným termitům, se vyvarovali jejich používání. Pak se jim nemůže stát, že když promluví, potvrdí se podezření na nějakou mentální diagnózu.

Boomer
23. 4. 2024 12:25
Odpovědět  ModrýKlokan

.. víš, Klokánku, on ten německý systém národního socialismu stojí a padá na profitu výhradně pro Němce a nikoho jiného, což s ideami fašismu nejde dohromady, to bys poznal, pokud bys mezi nimi nějakou dobu pobýval. Proto taky Hitler, ač měl v počátcích Duceho a fašisty obecně jako vzor, nakonec nastoupil do vlaku národního socialismu.
Dnes nějak rejpáš, už se ti zase zanítil vak?

ModrýKlokan
23. 4. 2024 14:27
Odpovědět  Boomer

Proč se ptáš Boo, když jsi evidentně v obraze? Sem prostě jen kvalitně podnítil podnětnou rozpravu :-D))).

Teď vážně, chápu o čem píšeš, ale podle mě to zbytečně stavíš proti sobě. K německu a nacismu nepotřebuju komentovat.

Ale jedna věc je, že fašismus teda asi vznikl v Itálii a z toho jejich “fascism” pochází ten politický termín. Ovšem jinak je to universální model “politické” správy státu, nevidím v tom moc ideologie.

Fašistická správa státu prostě porušuje férovou a vyvažující se dělbu moci a koncentruje a centralizuje mocenské rozhodování všech pilířů moci. Výkonnou vládní a policejní, parlamentní a zákonodárnou, armádní, soudní, mediálně-informační, hospodářskou, obchodní, finanční moc…

Proto je taky evidentní, že Česká Republika je fašistický stát. Protože má reálný fašistický model správy státu. Deklarace a zastírání jinými mediálními pojmy na té skutečnosti nic nemohou změnit.

Nechci to dál moc rozebírat, pokud to není pro tebe nějaká zásadní věc a kontraverze o které nevím. Za mě zatím de vo prd.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
23. 4. 2024 14:37
Odpovědět  ModrýKlokan

.. dík za poučení, a za krásně provedený úhybný manévr od tématu, jen si dovolím upozornit, že já psal výhradně o Německu a německých poměrech, tudíž tvůj odklon k situaci u nás mi připadá slušně řečeno dětinský, nehodný dospělého a ještě k tomu modrého exempláře tvého druhu.
Tak zas někdy, jo?

ModrýKlokan
25. 4. 2024 00:54
Odpovědět  Boomer

To nebyl ode mě žádný úhybný manévr. Česká republika fašistická byl jen příklad obecného principu mocenské správy státu. Nacismus je ideologie, jakýsi nacionalismus vyhnaný do extrému. Tedy nejen dávání přednosti vlastnímu, národnímu, ale současně nenávist a nepřátelství k jiným národům, státům, etnikům. Fašismus tomu neodporuje, může se to doplňovat. Fašismus je druh totality, podřízení všech původně nezávislých prvků moci jednomu ideologickému řídícímu centru. Fakt nerozumím, čemu na tom nerozumíš. Není to složité.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
22. 4. 2024 08:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Revansismus nacku v Teutonii, kolonii USA zvitezil.
Co by tomu rekli dnes vezni, ktere Rusove osvobodili?

Pijack
22. 4. 2024 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Zločiny páchali jen nacisté? Pravda je jiná. Zločiny nepáchali žádní nacisté, ale Němci a Ukrajinci. NĚMCI. NĚMECKÝ NÁROD. NĚMECKÁ ARMÁDA. To by se skopčákům líbilo, aby se zapomínalo na jejich národ a sváděli to na nějakou politickou stranu NSDAP. O nacistech rádi mluví politici ODS, takový podržtaška Žáček se kroutí jako had, jen aby neopatrně nevyslovil slovo Němec, Německo, Německý. Tady někde začíná přepisování dějin – pravé strůjce genocidy se přejmenovávají. Vynikají v tom ODS a jejich nohsledi spřízněných stran.

Helena
22. 4. 2024 08:48
Odpovědět  Pijack

B I N G O !!!!

Rajko
22. 4. 2024 10:37
Odpovědět  Pijack

Asi máte zato, že všichni UKRAJINCI jsou protiruští a za zločiny proti lidu Luhanska a Doněcka je potřeba potrestat VŠECHNY UK. V tom případě opravdu nevím, proč to Rus nebere “hlava hlava” a snaží se vyhnout civilním ztrátám. NENÁVIST je to co se mezi námi snaží udržovat protože se tak lépe vládne

Pijack
22. 4. 2024 10:43
Odpovědět  Rajko

Vůbec se na to tak nedívám. Nemůžeme jednoduše srovnávat Němce s Ukrajinci. Můžeme pouze spojovat indicie Hitlerovského Německa s Banderovci, tedy částí Ukrajinců, nikoliv se zemí s názvem Ukrajina. Opakem by bylo pouze slovíčkaření.

Slovan
22. 4. 2024 15:30
Odpovědět  Pijack

Já vás zkusím rozsoudit, nikdy by neměla být upřednostněna kolektivní vina. Ale troufnu si “odhadnout” že DOBROLNÝCH příznivců Hitlera bylo více než Bandery na UA. Hnízdo banderovců je hlavně jen západní UA. Můj názor. Teď každý vzlášť můžete nandat co se do mě vejde. 😊🙋‍♂️

Pijack
22. 4. 2024 16:33
Odpovědět  Slovan

Zrovna tak jsem to myslel. Nezvednu proti tobě ani malíček 🙂

Slovan
22. 4. 2024 16:40
Odpovědět  Pijack

Izer: dva policajdi se hádají co je dál, jestli Měsíc nebo Brno, ten jeden mu říká vidíš Měsíc no a vidíš Brno né, tak Měsíc je blíže než Brno. Trochu jsem to zakrátil a upravil. Poliši, plzenští.

Noobody
23. 4. 2024 17:27
Odpovědět  Slovan

To Slovan 22. 4. 2024 15:30

Pane kolego, myslím, že o tehdejší situaci na Ua máte velmi zkreslené představy. Podpora Bandery byla mezi Ua značně vysoká i když se v čase měnila. Nejvyšší veřejnou podporu měl mezi 22.6.41a zhruba únorem 44, kdy byla velká část Ua znovu v rukách RA a NKVD začala nacionální živly spojené s OUN a UPA začišťovat.

Ukrajinský hladomor z let 32-33 s bezohlednou genocidou ukrajinského rolnictva a trvalá šikanace ze strany NKVD vyvolaly obrovskou nenávist vůči bolševikům. Ta se projevila spontáním vítáním Wehrmachtu Ukrajinci, kteří jej pokládali za své osvoboditele od bolševického útlaku.V tu dobu bylo činná politická OUN (založena 1919 v Praze za účasti Bandery), která v říjnu 1942 vytvořila vojenskou UPA. Ta bojovala proti Sovětům, Polákům, Němcům (všem, kteří utlačovali Ukrajince) s cílem vybojovat samostatnost Ukrajině. Bandera chtěl vytvořit čistě ukrajinský stát a tak se UPA dopouštěla neuvěřitelných zvěrstev při vybíjení a vytlačování obyvatel neukrajinských národností. Těmto zvěrstvům padlo za obět přes 100.000 lidí a uprchlo před nimi přes 0,5M tamních obyvatel.
UPA měla zásadní podporu Ukrajinců, díky níž zůstala aktivní až do r. 54.

Pavel z Moravy.
22. 4. 2024 17:16
Odpovědět  Pijack

A co u nás Pijacku? Dvě ťretiny lidu jsou zfanatizované a přeformátované. Kdo si naivně myslí, že ne, tak s nimi zkuste mluvit. Tato žumpa a to odnárodnění jim vůbec nevadí. Vždyť to proboha ani nevnímají v čem žijí. Ti už jsou natolik zpracovaní, že ani nechápou jací jsou otroci a komu slouží. Po celém západě jsou ty generace mladých totálně vygumované a připravené přijmout feudální koncept vládnutí č. 2. Dobře už bylo.

stan
22. 4. 2024 12:21
Odpovědět  Pijack

Ano, dneska se používá univerzální slovo nacisté. Ale ona se historická pravda přepisuje i překrucuje i v médiích.Stačí jen to jak se z vylodění v Normandii dělá to nejdůležitější v 2.světové válce.Přitom kdyby nebylo SSSR , tak možná dodneška je Západní Evropa pod kuratelou Německa.Ale to si ten zdebilizovanej Západ nechce připustit.

skeptik
22. 4. 2024 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavá informace:

Spojenci měli už v průběhu druhé světové války mnohem detailnější informace o hrůzách holokaustu, než si historici dosud mysleli. Ukazují to dokumenty zveřejněné OSN. Ty byly dlouho ukryty v archivu v New Yorku, kam k nim badatelé prakticky neměli přístup. Část písemností pochází i z Československa.
Spojenci tak věděli mnoho detailů o koncentračních táborech postavených nacisty. Dosud se přitom předpokládalo, že o hrůzách holokaustu v době ještě před koncem druhé světové války se vědělo mnohem méně

Spojenci věděli o rozsahu holokaustu a koncentračních táborech již v roce 1942 a jejich rozhodnutí nezaútočit na tábory a nebombardovat je stálo podle Netanjahua miliony životů. Podle izraelského premiéra mohli Spojenci zabránit smrti čtyř milionů Židů a milionů dalších zabitých v koncentračních táborech

Jura S
22. 4. 2024 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo jo, němci nakonec napíší školní učebnice, že koncentráky byly pečovatelské, záchranné, vykrmovací tábory pro židy, kde je chránili před rusy…

Lékořice
22. 4. 2024 13:02
Odpovědět  Jura S

V této zvrácené době je možné všechno.

22. 4. 2024 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Nečekaně,Německá Nácek ja…překrucuje historii?

Horňák
22. 4. 2024 10:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci budou dělat vzpomínkové akce v koncentrácích, kde jejich dědové vraždili rusy, ale zástupce rusů a osvoboditele nepozvali?

Pijack
22. 4. 2024 11:25
Odpovědět  Horňák

Nikdy nekončící nadutost tupých Němců na pokračování. Stalin udělal jednu zásadní chybu – měl vyhubit všechny Němce a zahnat je zaživa do moře !!!

Slovan
22. 4. 2024 15:33
Odpovědět  Pijack

Vše se dá kord dneska dohledat, kdo je kdo. Kdo byl příznivec, podporovatel, zločinec, nebo kdo tu lumpárnu financuje. Pardón, zapomněl jsem na trolly a štváče blbých keců na diskuzích.

Pijack
22. 4. 2024 16:35
Odpovědět  Slovan

V tomhle extra vynikají elfové na I-Dnes a Seznamu. Tak silná koncentrace idiotů není nikde v celé ČR.

Slovan
22. 4. 2024 16:50
Odpovědět  Pijack

Příteli ty jsi chytrej člověk, ty jsi myslíš že na alternativě nejsou? Chacháááá. Cítím je fšude. 🙋‍♂️

unor 2022
22. 4. 2024 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Cloveku by se chtelo setrvacne rici, ze by se Nemci meli stydet. Coz je vsak hloupost.
Stydet se mohou jen slusni lide, vyjimecne chybujici. Coz Nemci rozhodne nejsou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vlado71
22. 4. 2024 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Skôr ma udivuje, že u nich vôbec nejaké akcie k výročiu oslobodenia koncentrákov existujú. Veď sa na tú hanbu snažia zabudnúť už skoro 80 rokov … prečo by im mali nejakí rusi pripomínať, že im to vtedy nevyšlo? Hlavné je že teraz už konečne majú svoju vysnívanú ríšu a menejcenní slovania na nich makajú za almužnu.

Drak
22. 4. 2024 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ zhnědnul stejně jako Německo za Hitlera.

zuzana
22. 4. 2024 16:02
Ohodnotit příspěvek :
     

WHO chce získat rozsáhlou globální moc nad pandemickou politikou

https://aktax.cz/who-chce-ziskat-rozsahlou-globalni-moc-nad-pandemickou-politikou/

Slovák
22. 4. 2024 16:18
Ohodnotit příspěvek :
     

A potom sa budú diviť keď Rusi zasa dorazia s celou armádou do prašivého Berlína…Bol by som za!

Slovan
22. 4. 2024 16:48
Odpovědět  Slovák

Nač ta Slovanská skromnost 🙄🤦‍♂️😨 u Atlantiku je celkem hezké koupání v moři.

Honzas
22. 4. 2024 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak to zpíval Kryl, na rohu ulice vrah o morálce káže. Leyenová je ten vrah, její rod se podílel na rozpoutání dvou světových válek. Ty a jim podobní mají dnes plnou hubu demokracie a ženou svět do další války.

Frank
22. 4. 2024 16:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty nacistické kurwy, které mají na svědomí milióny mrtvých, oslavují osvobození?

Slovan
22. 4. 2024 16:45
Odpovědět  Frank

Už se blíží květen, to bude po Plzni zase nablito. Nejhorší na tom je, že tomu věří.
Rusko by mělo vytáhnout lejstra a uvést věci na pravou míru. Ať se všichni chytnou za rypce.

zuzana
22. 4. 2024 16:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Polsko je připraveno na rozmístění Amerických jaderných zbraní

https://aktax.cz/polsko-je-pripraveno-na-rozmisteni-americkych-jadernych-zbrani/

Horňák
22. 4. 2024 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci si na zvěrstva svých dědů zavzpomínají sami, žádné potomky ruských obětí k tomu nepotřebují.