politika

Někteří „nezodpovědní“ jedinci nechtějí rozbít ekonomiku svých zemí ve jménu „evropské solidarity“

Rakousko řekne jasné „ne“ návrhům na plynové sankce proti Ruské federaci, již přijaté sankční balíčky EU jsou komplexní a maximálně mohou vyžadovat vyjasnění, uvedl rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg.

„V minulosti jsem říkal, že bychom o tom (případném zpřísnění sankcí – pozn. red.) měli diskutovat vhodným způsobem, totiž za zavřenými dveřmi, ale ano – už jsme přijali šest rozsáhlých sankčních balíčků a nyní můžeme uvažovat o uzavírání mezer, něco upřesnit. Ale pokud jde o další kroky, především v energetice, pokud jde o plyn – z Rakouska zazní jasné “ne”. Již přijaté balíčky jsou komplexní,” řekl ministr v rozhovoru pro televizi ORF na otázku, zda se změnil postoj Vídně ohledně možného posílení sankcí proti Rusku.

Podle ministra je třeba zajistit, abychom „my sami nebyli zataženi do války“, proto taktika EU vůči Rusku „byla doposud správná, je třeba se jí řídit i nadále“.

Evropská komise připravuje nové sankce proti Rusku a v pátek může tento návrh projednat se stálými představiteli zemí EU, informovalo již dříve Politico s odvoláním na evropské diplomaty. 

Den předtím šéf diplomacie EU Josep Borrell pohrozil Rusku novými sankcemi v případě referend v LPRDLR, Chersonské a Záporožské oblasti.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3r52pw8

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
22. 9. 2022 20:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Uff. A teď ještě aby Itálie.

VratislavII.
22. 9. 2022 21:08
Odpovědět  Markýza

Podle výsledků voleb…..

Markýza
23. 9. 2022 14:30
Odpovědět  VratislavII.

No jasně.

jirik
22. 9. 2022 21:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Německé korporace využívají hospodářskou krizi k masovému propouštění. Podrobná zpráva ve zpravodajském týdeníku Der Spiegel hovoří o systémovém kolapsu a cituje ekonomy z kielského institutu pro světovou ekonomiku IfW, kteří nedávno museli revidovat svou prognózu růstu pro nadcházející rok, a to směrem dolů o čtyři procentní body. Výzkumníci varují před masivní recesí. 

Dámy a pánové, vítejte zpět. A všem mým německým odběratelům: Ahoj, jak se máte? Hádám, že odpověď právě teď je: Moc dobře ne. Protože když se podíváte na Německo a podíváme se na HDP, na tamní ekonomiku, tak ta imploduje. A jestli to takhle půjde dál, tak se německá ekonomika zhroutí. A ne, nechci nikoho strašit ani děsit. Tohle je prostě statistika a ekonomie. Na náhledovém obrázku jsem držel tyto věci. Co je to? Tohle je padesátieurová bankovka, která ještě před pár měsíci měla větší hodnotu. Teď už takovou hodnotu nemá, zejména ve srovnání s americkým dolarem. 
https://otevrisvoumysl.cz/nemecka-ekonomika-se-hrouti-hdp-cele-eu-jde-dolu/

video s českým překladem v odkazu – z 20.9.2022

Masunta
22. 9. 2022 21:58
Odpovědět  jirik

Západní politikové budou pod tíhou vývoje a faktů tahat za záchranné brzdy. Budou více lhát, budou se více tisknout peníze, bude se v některých dnech či hodinách vypínat elektřina a ubírat na topení. Známé argumenty, že každý musí nějak přispět. Žel přispívat budou zase hlavně ti, kteří nic nezavinili, kromě toho, že při volbách špatně volili.

me2d44
23. 9. 2022 17:08
Odpovědět  jirik

Já bych jim poskytl solidoriti – soli mám dost, jen ta brokovnice mi chybí. Jinak – není to na vás, ale další zdejší řečníky: dědovi, který dělal starostu na vsi během 2WW nakvartýrovali do domu 4 esesáky. když jsem vyrůstal (jsem narozen 1960), tak děda pořád držel heslo: “s Němci se dalo domluvit, ale z těch 4 byli 3 Rakušáci – a ti se mstili za vznik Československa – Rakušáky nebrat!”

janle57
22. 9. 2022 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Rakouskému ministrovi a celému Rakousku už docvaklo,že tzv.plynové sankce
vůči RF budou znamenat jediné,celá Vídeň a s ní i Rakousko zmrzne jako
jeden muž,a to se ještě musí postarat o své muslimské kamarády,kteří si to
tam nedávno přihasili v sakra velkém počtu a Ti mají teplo obzvláště rádi.

sizok
22. 9. 2022 21:50
Odpovědět  janle57

Sice se poučili od svých nacistických bratří, ale to neznamená,
že bych jim fandil. Stejní šmejdi jako všichni na západ od našich hranic.

22. 9. 2022 22:28
Odpovědět  sizok

Kromě východních kolem dokola, řekl bych.

sizok
22. 9. 2022 22:46

Díky za doplnění. Asi tak.

23. 9. 2022 00:53
Odpovědět  sizok

To byl spíš povzdech, když jsem si uvědomil, s kým sousedíme na severu.

me2d44
23. 9. 2022 17:18

Kolego, ani s tím východem bych moc nepočítal – viz Slovenský štát, nebo Mečiarovy tanky na hranicích. Když jsem se na Slovensku v roce 1982 oženil a dostal byt, tak abych si mohl koupit chleba a máslo, musel jsem se naučit Slovenčinu – no, jsem Čech, jak poleno, ale od té doby hovorím po Slovensky – a díky školám a praxi na radarech govorju po Rusky. A takový Polák mne nedostane do kolen, jen ho upozorním aby mluvil pomalu a nedrmolil – když se Polští partneři chtěli domluvit (komunikační jazyk Angličtina), vzal jsem si překladatele. A když se chtěli domluvit mezi sebou, tak jeden vytřeštil oči a zařval “pan nam rozumieje” – já jen přikývl – a jednání s plánem na podraz skončilo!

Albi
23. 9. 2022 00:10
Odpovědět  janle57

Hm – jenže jsme s nimi “na jedné lodi”. Jen s jedním rozdílem.
Oni na horní palubě, my v podpalubí. A pokud se vážně poškozená loď začne potápět, kdo to odnese první? Na té horní palubě budou k dispozioci nějaké záchranné čluny. A k čemu jim bude posádka, když není loď?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
23. 9. 2022 10:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo dnes volí SPOLU je lidská katastrofa.