politika

„Několik slov“ ke zprávě BIS

Je opravdu zážitek sledovat reakce té části politické reprezentace, která se nachází v opozici, když do éteru vyjde nějaká informace nebo zpráva, týkající se Ruska nebo Číny a to ze všech úhlů pohledu.
Zpráva BIS, určená veřejnosti (jiná zpráva byla určena pro vládu a prezidenta) vyvolala rozruch něco na způsob, že „ Potrefená husa se ozve“.
No a jako první husa se ozvala ta pravá – poslankyně TOP 09 paní Langšádlová, která svým vystoupením vyvolala bohatou odezvu názorů z celého politického spektra.


 Aby bylo zřejmé, co vyvolala bylo, že navrhla zřídit další, bůhví kolikátou, účelově založenou a zcela zbytečnou „sněmovní vyšetřovací komisi“. Tuto potřebu zdůvodnila slovy:
„…  abychom vyhodnotili vliv autoritářských režimů na Českou republiku, protože i tato zpráva potvrdila, že nás tyto autoritativní režimy ohrožují. Cílem není jen vyhodnotit jejich vliv, ale i přijít s konkrétními návrhy opatření jak v oblasti exekutivy či legislativy, tak aby naše země byla odolnější vůči těmto vlivům.
Mají vyloženě destruktivní vliv na naši demokracii a na náš demokratický vývoj.“ 

A spustila se lavina podpory této myšlence a návrhu, v níž excelovali, podle očekávání a bez překvapení, poslanec za ODS Pavel Žáček, následoval neúnavný místopředseda KDU-ČSL, poslanec Jan Bartošek, za Piráty Jan Lipavský a nemohl chybět ani předseda poslaneckého klubu STAN, tolik věhlasný Jan Farský.
Ti všichni usilovně táhli za jeden antiruský a antičínský provaz.

Pozoruhodný však byl vyslovený názor pana Bartoška, který ve své řeči mj. řekl něco, nad čím asi moc neuvažoval:
 Za lidovce mohu říci, že jsem velmi rád, že jsme součástí této vyšetřovací komise, jejíž vznik jsme podpořili.
Širší zpráva BIS jasně hovoří o tom, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity a mají tendenci zvyšovat svůj vliv a potažmo ovlivňovat rozhodování v České republice. Za lidovce mohu říci, že my Českou republiku nedáme. Odmítáme, aby se Česká republika stala vazalem nějakých velkých mocností.
Jsme připraveni v této komisi pracovat a aktivně navrhovat účinné nástroje, které budou eliminovat vliv cizích mocností na chod České republiky.“

Zvýrazněné věty či slova jsou z ústa pana Bartoška natolik farizejská, natolik licoměrná a neupřímná, až to vyvolává pocit, že pan Bartošek se v zápalu řeči přestal kontrolovat.

Pan Bartošek např. říká, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity a mají tendenci zvyšovat svůj vliv.
Proč není konkrétní (a upřímný) a neřekne, které cizí mocnosti má na mysli?
Je to jen Rusko a Čína, nebo má také na mysli USA, resp. státy, které podporují antiruskou politiku USA a tím také ovlivňují politiku a směrování České republiky? ……Např. Velká Británie, Francie, Německo atd?

Jak si pan Bartošek asi představuje aktivně navrhovat účinné nástroje, které budou eliminovat vliv cizích mocností na chod České republiky? To už neříká a neříkají to ani ostatní, kteří se staví za zřízení sněmovní vyšetřovací komise. Ale chtějí vyšetřovat! Co asi?
To ale není zdaleka vše, jak politici perlili.
Tak třeba Jan Lipavský od Pirátů mluvil v podobném duchu, kdy zřejmě také řekl víc, než chtěl, nebo si to asi neuvědomil, co říká: 
„Měli bychom zachovat  naši Českou republiku jako suverénní stát, nesmíme se stát provincií silnější země nebo bojištěm cizích mocností“, 
říká pan poslanec.

O oprávněnosti jeho slov není pochyb, nicméně není od věci se pana poslance zeptat zda, pokud se nemáme, resp. nesmíme stát provincií silnější země, potažmo bojištěm cizích mocností, měl (vedle Ruska a Číny) na mysli rovněž USA? Ty totiž, pokud si to pan poslanec neuvědomuje, činí právě to, o čem mluví a to je, že ztrácíme svou suverenitu, stáváme se provincií a pomalu i bojištěm cizích mocností.
Nebo si toho pan poslanec ještě nevšiml, nebo mu to tak nepřipadá?

Nebyl by to ani pan Farský, aby si také neřekl své.
Ředitel BIS pan Koudelka před 14 dny řekl, že cílem ruských tajných služeb je snaha zničit Evropskou unii a NATO“, připomněl pan Farský, aniž by zvažoval, co pan Koudelka (pokud je to pravda) řekl za hloupost.

Prohlásit, že Rusko cestou svých tajných služeb chce zničit EU a NATO je totiž stejně (ne)reálné, jako když politici cestou vyšetřovací komise se chtějí zabývat činností a výsledky BIS, jak o tom plamenně mluví paní Langšádlová a další. Návrhem na zřízení „vyšetřovací komise“ dali totiž politici jasně najevo, že BIS nedůvěřují, že  práce a činnost BIS není dostatečná a věrohodná.

Pan Koudelka jistě těmto politikům brzy pošle děkovný dopis.
K tomu malá poznámka……. Zničit znamená co?
Vyškrtnout EU a NATO z nějakého seznamu, nebo je zničit fyzicky, cestou teroristického útoku, nebo jak?
No je tu ještě jedno řešení, ale o něm může uvažovat jen člověk, který má místo mozku květák.
To řešení je zničit tyto subjekty válkou! Každý soudný člověk však ví, že je naprosto nereálné, aby Rusko
na záměr nebo snahu „zničit“ EU a NATO použilo teror nebo vojenskou sílu!
Je sice pravda, že Rusko má tendenci oslabit EU (ostatně o efektivnosti EU se vedou tvrdé debaty nejen u nás, viz Brexit atd.), stejně jako chce čelit (ne zničit) silám a snahám NATO.
Důvodů k tomu mají víc než dost.

Ale abychom  nebyli zas až tak velcí optimisté, najde se u nás dost lidí, kteří jsou o takovém vojenském řešení nejen přesvědčeni, ale dokonce by si jej i přáli (např. paní Langšádlová, že?), protože by to byla v hodná záminka pro USA a (po celém světě rozlezlá armáda) NATO, aby mohli použít sílu a oficiálně napadli Rusko!
To jsou názory, úsudky a výzvy poslanců z řad opozice, kteří sice zprávu BIS vítají, ale také příliš ji nedůvěřují.
Není divu, tolik špionů a agentů, co běhá po Česku a žádný usvědčený, to je opravdu k vzteku!

Jsou však i další poslanci, kteří návrh na zřízení sněmovní vyšetřovací komise hodnotí jinak, protože o tom na rozdíl od výše jmenovaných vážně, racionálně a rozumně uvažují.
Jen namátkou:
poslanci Hamáček, Zaorálek, Veselý, Foldyna, Filip, Růžička, Chalupa, paní Konečná a mnozí další.

Závěrem názor poslance Hrnčíře z SPD:
„Vlivem cizích mocností na území státu se musí zabývat kontrarozvědka. V případě Česka je to  BIS, tedy zmíněná Bezpečnostní informační služba, popřípadě Vojenské zpravodajství. Poslanecká sněmovna nemá žádné pravomoci a ani možnosti suplovat práci kontrarozvědky, takže zřízení komise v tomto směru je naprosto bezpředmětné!“
a já dodávám, že také zbytečné a nákladné. Tím je řečeno vše!
(Jiří Baťa)

http://www.novarepublika.cz/2018/12/nekolik-slov-ke-zprave-bis.html

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
8. 12. 2018 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Neskutečná Langšádlová…Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička .., jak říkal Dr. Štrosmayer. Tý by klidně mohli vzít náhrady za dopravu, …
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Nebezpecny-signal-Zpochybneni-nasi-kontrarozvedky-Langsadlova-chce-ve-Snemovne-vysetrovat-vliv-Ruska-a-Ciny-Jenze-se-to-obratilo-proti-ni-Vazne-pokracovani-562159

Editor
8. 12. 2018 23:19
Odpovědět  Janinna

copak takový dlouhý kšádlo, to je myslivna, žádná hájovna, tam se toho vymyslí, že z toho jde nejedna hlava kolem, tam a zase zpátky a nikdo tomu nerozumí, jak je to hloupý. Kšá kšá, kšádlo jedno dlouhý a vošklivý jak paviání prdel!

Administrátor
8. 12. 2018 23:57
Odpovědět  Janinna

A k ní dokonalý pár Franta Laudát. Se pamatuji, jak ho jedno vyprošťovali, když se vydal autem po tramvajovejch kolejích. To stojí za to…https://www.youtube.com/watch?v=kD0zHinVa3Y

Editor
9. 12. 2018 14:52
Odpovědět  josh-xy

Já znal před lety jeho bráchu. Hrůza. Otitulovaný, vypatlaný. Blb.

Administrátor
9. 12. 2018 15:14
Odpovědět  scipio

Fakt,…;) povídej, přeháněj..ten určitě nemohl odpadnout daleko od stromu. Kdysi bylo na PL listech v diskuzích bodování/hodnocení a kdosi to tam zodpovědně vedl a uděloval přiblblejm diskutujícím tzv “ladudáty” za blbost a ten “laudát” byl nejvyšší jednotkou.
Hele jestli v článku Potichu…nějaká nesrovnalost, vlezt tam korektore bez milosti.

Editor
9. 12. 2018 15:40
Odpovědět  josh-xy

V neděli mám myslet?

Administrátor
9. 12. 2018 15:46
Odpovědět  scipio

jé,..a já myslel, že je vžitý.?

Editor
9. 12. 2018 15:52
Odpovědět  josh-xy

trochu jsem to poladil. Dneska jsem byl za Máry, popel, odpadky, dříví, zatopit, posbírat prádlo, další nacpat do pračky a tak podobně, do toho tu funí jak když jde mistrál …

Administrátor
9. 12. 2018 16:02
Odpovědět  scipio

Tak díky,..perfect. Tak to jseš tam hafo vytíženej. Naštěstí prádlo se Co děláš s nemusí mlátit klackem u potoka. Tady u nás už se nehne ani větvička, ale ven to neláká, když se slunce na nás vybodlo. Topíš dřevem, né? To je dobré do země.

Editor
9. 12. 2018 15:54
Odpovědět  josh-xy

to byl hraboš, ten rozdával laudáty.

Administrátor
9. 12. 2018 15:58
Odpovědět  scipio

jo, přesně ?