„Nejsme vaši otroci“: Pákistánský premiér odmítl odsoudit Ruskou federaci ve prospěch EU

„Nejsme vaši otroci“: Pákistánský premiér odmítl odsoudit Ruskou federaci ve prospěch EU a také se zeptal zda Indie obdržela stejný dopis požadující odsouzení Ruska.

Pákistánský premiér Imran Khan kritizoval Evropskou unii za to, že Brusel požadoval, aby Islámábád na Valném shromáždění OSN odhlasoval odsouzení Ruska. 

Zdůraznil, že velvyslanci zemí EU zaslali představitelům Pákistánu dopis s požadavkem hlasovat proti Ruské federaci, uvádí TASS.

Jsme vaši otroci, abychom dělali, co říkáte? A když Indie porušila zákon v okupovaném Kašmíru, přestal s ní alespoň jeden z vás obchodovat nebo s ní přerušil vztahy? “ zeptal se.

Khan se také zeptal, zda Indie obdržela stejný dopis požadující odsouzení Ruska.

Předseda vlády Pákistánu poznamenal, že jeho země má přátelské vztahy se Spojenými státy, Ruskem, Čínou a Evropskou unií a nechystá se připojit k žádnému táboru. Islámábád hodlá spolupracovat se všemi.

Připomeňme, že 17. února Doněcká a Luganská lidová republika oznámily zhoršení situace. Republiky vyhlásily evakuaci civilistů.

21. února se vedoucí představitelé donbasských republik obrátili na ruského vůdce Vladimira Putina s žádostí o uznání nezávislosti DNR a LNR. Hlava ruského státu uspořádala zasedání Rady bezpečnosti, po kterém podepsala dva dekrety o uznání republik. Dohody o přátelství a spolupráci byly podepsány s nezávislou Doněckou a Luganskou lidovou republikou. Státní duma a Rada federace tyto dohody ratifikovaly .

23. února se šéfové DNR a LNR obrátili na ruského prezidenta Vladimira Putina s žádostí o pomoc při odražení ukrajinské agrese, aby se předešlo humanitární katastrofě a civilním obětem. 24. února ruský vůdce promluvil k národu a oznámil zahájení speciální operace na Ukrajině na ochranu Donbasu.

https://bit.ly/3CgEf6Z

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
7. 3. 2022 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Překvapil , sledoval jsem jej v celé jeho sportovní kariéře – byl skvělý hráč kriketu ,ale to co ukázal v tomto případě je geniální s přihlédnutím, jak to funguje v zemi jako Pákistán. – NESKLONIL HLAVU PÁKISTÁNU – nepomohl ani sprostý nátlak
* demol-kratů * z urousaného západu a to je co se POČÍTÁ – good man ?