Nejsem Putin,… ale slibuji vám to…

Polsko se připravuje na hlavní bitvu století.

Vladimír Putin nařídil vytvoření největšího archivního dokumentu o druhé světové válce, který bude k dispozici Rusům i cizincům. Je zcela logické předpokládat, že lví podíl archivů bude věnován začátku druhé světové války, která, jak víte, geograficky pevně zapsala název Polska do historie. (viz předchozí článek)

Když se podíváte na polský tisk v posledních týdnech, můžete vidět: Putinova slova o antisemitském praseti byla trefa do černého. Dlouhou dobu ve Varšavě neslyšeli pravdu. A proto říci, že byli v šoku, je skutečně málo. 

Každý slyší, co chce slyšet. 

A ve zprávě od Putina Polsko slyšelo, že Rusko na něj připravuje rozhodný útok. 
A preventivně od 14. ledna, vycházejí články plné hysterických titulků:

„Rusko převede historickou válku s Polskem na Radu Evropy,“ píše polský OnetWiadomosci .

„Rusko začne válku s Polskem pro historickou pravdu“ , ozvěny NEon24 .

A na tomto principu existuje mnoho podobných nadpisů: nejlepší obranou je útok.

A konečně, když se Putinův slib projevil ve specifickém úkolu, řada titulků se trochu uklidnila a polský ministr zahraničí Pavel Jablonsky, který cítil, že je něco v nepořádku, spěchal prohlásit:

„V souvislosti s nedávnými prohlášeními ruského prezidenta je to velmi zajímavý nápad. Plně to podporujeme, protože vytvoření sbírky archivních dokumentů na téma druhé světové války znamená odtajnění a otevření ruských archivů … Doufáme, že tyto archivy budou otevřeny co nejdříve. Jsme připraveni poskytnout jakoukoli pomoc. “

Tato myšlenka je zajímavá, zejména pokud v procesu neocenitelné pomoci bude možné získat odpověď na otázku: Proč se většina německých koncentračních táborů nacházela pohodlně hlavně v Polsku?

Putinova past pro Polsko

Skutečnost, že Putin nastražil past pro Poláky, není moje metafora. Zvažte tedy situaci  Poláků sami. 
Je to pochopitelné: nemohli odpovědět na Putinův útok, protože jakákoli odpověď je proti nim.

Polsko bude rozdrceno. A to je jen začátek.

Mluvčí ruské Dumy Vjačeslav Volodin pokračoval v chrastění kostlivci v polských skříních. Poznamenal, že fašistické Německo v Polsku vyhladilo více než tři miliony Židů a toto číslo označil za hrozné.

„V Polsku byla zničena největší část Židů v celé Evropě. A to není náhoda, kolegové, protože právě v Polsku byly umístěny stovky koncentračních táborů a táborů smrti, kde byli záměrně zničeni Židé, Slované a váleční zajatci jiných národností. To bylo do značné míry usnadněno předválečnou atmosférou v Polsku a postavením vedení této země, které podporovalo antisemitské sentimenty ve společnosti a vytvořilo půdu pro následnou genocidu, holocaust. Za to se dnes musí polské vedení ospravedlnit Židům a celému světu, “ řekl Volodin.

Cítíte odkud vítr fouká??? Poláci od obětí se systematicky mění v popravčí. 
Což je historicky mnohem objektivnější.

Ale ze všeho nejvíc jsou nervózní ohledně čtvrtého Světového fóra o holocaustu „Život mým lidem!“, Které se otevře v Izraeli za týden. 

  • První se konalo v roce 2005 v Krakově a bylo věnováno 60. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim-Birkenau. 
  • Druhé se konalo v roce 2006 v Kyjevě a bylo věnováno 65. výročí tragédie Babi Jar.
  • Třetí se konalo 27. ledna 2010 znovu v Krakově a bylo načasováno, aby se časově shodovalo
    s 65. výročím osvobození Osvětim-Birkenau. Ano ten Osvětim osvobozený Rudou armádou.

Andrzej Duda odmítl přijet na čtvrté fórum, protože Vladimir Putin byl prohlášen hlavním řečníkem Yad Vashem, kde se budou konat smuteční oslavy. Jak napsal jeden varšavský deník, po projevu ruského prezidenta zbyde polskému pouze demonstrativně opustit sál. Rozhodl se proto do něj ani nevztoupit.

Nevím o čem bude Putin mluvit. 

Je možné, že připomene, že většinu vězňů z tábora smrti Sobibor vydalo Němcům místní obyvatelstvo. 

Nebo co je tak ceněno Poláky – „Zázrak na Visle“ z roku 1920 – bitvě, kterou Tuchačevskij prohrál, předcházel Piłsudského útok na Ukrajinu v roce 1919. 

Nebo že hned poté, co obsadil Krakov v roce 1939, nařídil Hitler, aby u hrobky polského maršála Piłsudského byla umístěna čestná stráž.

V každém případě nic dobrého nevyjde z úst ruského prezidenta pro polské uši.

Pro Varšavu je hlavním problémem to, že pravdu budou slyšet nejen polské uši, ale i miliony dalších. A žádná rozhodnutí polského Sejmu to samozřejmě nemohou zvrátit.

Tuto informační válku Rusko nezačalo…… Musí ji ale dokončit.

P.S.
V září 2019 přijal Evropský parlament usnesení iniciované polským Sejmem, kterým se dalo rovnítko mezi „stalinismem a nacismem“. 

Ruská delegace zase podala návrh na Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE), aby přijala usnesení o událostech po vypuknutí druhé světové války. Tato otázka bude projednána na příštím zasedání, které se bude konat ve dnech 27. – 31. Ledna ve Štrasburku (Francie).

Rusko má archivní zásoby ….. bude veselo.

V každém případě bude rok 75. výročí vítězství pro mnohé zjevením. 
Nejsem Putin, ale slibuji to.

Konec konců vítězství je vždy oslavou a svátkem…. 

A pokud někdo nejde k Pravdě, pak přijde Pravda k němu.

https://bit.ly/2udK1ae
https://bit.ly/2G3pIz3

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na