Ajamu Baraka: ukrajinské úřady chtějí zajistit, aby snímky jako tyto byly pod kontrolou. Nejméně šesti novinářům byla na Ukrajině zrušena akreditace za reportáže z Chersonu

Ukrajina zakázala západnímu tisku zaznamenávat porušování lidských práv ze strany ozbrojených sil Ukrajiny v Chersonu, řekl americký aktivista za lidská práva Ajamu Baraka.

Agentura Associated Press zveřejnila fotografie z Chersonu, na nichž jsou lidé přivázaní ke sloupům. Agentura uvedla, že byli takto potrestáni za spolupráci s ruskými úřady. Snímky byly pořízeny v neděli 13. listopadu poté, co ukrajinské jednotky vstoupily do města, uvádí ukrajinské vydání “Strana.ua” na svém kanálu Telegram. Kdo je přivázal se neuvádí. Daily Mail, který snímek zveřejňuje, uvádí, že tito lidé jsou podezřelí z kolaborace.

“Ukrajinské úřady odebraly některým západním médiím povolení podávat zprávy z Chersonu. <…> Důvodem bylo, že úřady chtěly zajistit kontrolu nad takovými obrázky,” napsal Ajamu Baraka na Twitteru.

Jak poznamenal místopředseda Rady federace Ruské federace Konstantin Kosačev, ukrajinské úřady odebraly zahraničním médiím akreditaci kvůli obavám, že Západ uvidí zvěrstva kyjevských bezpečnostních sil.

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny oznámil 13. listopadu zrušení akreditace některým zástupcům médií, kteří „ignorovali stávající zákazy a prováděli informační činnost v Chersonu bez souhlasu příslušných velitelů a služeb pro styk s veřejností.”

„Nejméně šesti novinářům, včetně CNN a SkyNews, bylo odebráno pracovní povolení. Kromě nich v Chersonu po osvobození působily i filmové štáby. Také ve vysílání kanálu Rada došlo k zařazení zpráv z Chersonu,“ cituje RIA Novosti zprávu z publikace.

Buď ke zrušení akreditace došlo kvůli zveřejnění této fotografie.

Nebo kvůli kvůli zveřejnění tohoto Ukrajince, který zdraví slunce. (V žádném případě nehajluje, protože na Ukrajině žádný fašismus není).

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3hJq1Fe

sdíletj na

4.3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
15. 11. 2022 03:19

nerozumím tomu
kdo má ruský pas, nebo je známo že volil pro odchod Khersonu do Ruska, tak snad zbalil kufry a mazal na Krym ne?

Když ale zůstal (že by z nostagie?), tak je jen tupec
I když si myslím, že hodně z nich podezřelí z kolaborace můžou být udáni jen tak (nenávidím svého souseda tak ho obviním z kolaborace) nebo štěkli “dobré ráno” rusky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
15. 11. 2022 03:57
Odpovědět  RASputin

Viz http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/13/ukrajinsti-vojaci-oznamuji-masakr-civilistu-v-chersonu/

Jednak tam nešla elektřina a někteří to nevěděli, že se odchází…
U přívozu se jich pár sešlo, ale už nejezdil…

A ovšem – leckomu se nechtělo opustit všechno, co měl, a s batůžkem se vydat pryč… Lidé mají třeba své zázemí nebo práci a mysleli si, že to nějak přečkají – nějak bylo, nějak bude… Asi to podcenili…

πα½

Markýza
15. 11. 2022 09:02
Odpovědět  P.A.Semi

Dala bych vám paleček nahoru, ale nemám ho k dispozici, tak jako by se stalo.
Potíž je v tom, že nikdo dopředu neví: někdy nějak bylo, nějak bude, někdy se to zvrtne………..

Milan ze Zahrady Čech
15. 11. 2022 16:25
Odpovědět  Markýza

… a někdy se všechno pos-ere.

Markýza
15. 11. 2022 19:00

No právě. Ale málokdo má nos na to, aby určil, jak to bude.

Markýza
15. 11. 2022 09:00
Odpovědět  RASputin

Možnáne tupec. Možná si jen říkal, že to tak hrozné nebude…………

Pijack
15. 11. 2022 09:18
Odpovědět  RASputin

Tupec? To se těžko řekne. Co když má v Chersonu celou rodinu, dům, hospodářství a tak? Není snadné opustit domov. To se radí od klávesnice….

RASputin
15. 11. 2022 20:24
Odpovědět  Pijack

no tak si radši nechám dát kulku do hlavy od ukronácka, že?

Administrátor
P.A.Semi
15. 11. 2022 04:09

A viz http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/13/po-potupnem-opusteni-chersonu-se-objevilo-pet-novych-zprav/
za co ten Cherson nejspíš Rusové prodali…

Prý: hned po veřejném rozhodnutí o stažení vojsk z Chersonu se objevilo :

  • Ministerstvo financí USA schválilo transakce pro činnost ruských diplomatických a konzulárních misí.
  • Spojené státy uvedly, že čekají na signály připravenosti k seriózním jednáním o Ukrajině ze strany Ruska.
  • Spojené státy prodloužily povolení pro transakce související s energetikou s největšími ruskými bankami a Centrální bankou Ruské federace do 15. května 2023.
  • Abramovič (aktivní účastník všech jednání) dostal s omluvou šanci vrátit svých 6 miliard.
  • Ruské ministerstvo zahraničí zopakovalo, že je připraveno jednat s Kyjevem bez jakýchkoli podmínek.

Jestli to souvisí, není jisté… Ale smrdí to…

(K tomu nutno dodat, že na nic z toho tam není nějaký odkaz, který by dokládal, že to není hoax… Těžko říct…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
15. 11. 2022 08:41
Odpovědět  P.A.Semi

Asi chtěli “vyléčit” ty, kteří se k nim přidali na ovládaných územích. Je to již pravidlo, přijdou Rusové, lidé je vítají (alespoň část), pak R opustí území, vrátí se UK a všechny ty “nadšence” potrestají a to s dostatečnou krutostí. Je to vlastně občanská válka, která je zpravidla mnohem krutější než jiný typ válek. Tam bojují rusové s rusy-kterým bylo vtlučeno do hlavy že jimi nejsou a ve skutečnosti jsou mnohem lepší (že by obdoba arizace v Protektorátu i na území Slovenského státu). No a Rusové dějají mnoho dalšího aby naštvali populaci Ukrajiny- narušení elektriky a tepla pro obyvatelstvo při současném zachování cest zásobování Ukr armády a pod. Je to hodně podivná “válka”, teď prý již dělá spec. operaci Ukrajina- získává zpět předtím dobytá území. V Rusku je zřejmě příliš mnoho náčelníků a málo indiánů

Karel Fenyk
16. 11. 2022 12:30
Odpovědět  Jaroslav

Ukrajina dobývá zpět území opuštěná ruskými vojsky, po jejich odchodu na místa novináři a nakonec tam vjede osvobozenecká armáda ?

Markýza
15. 11. 2022 09:04
Odpovědět  P.A.Semi

Všemu bych s rezervou věřila – až na ten poslední bod. Ten ani náhodou, to si fakt nedovedu představit.

Veny232
15. 11. 2022 07:27

Chudáci Ukronáckové ještě nestihli postřílet civilisty a naházet je do masových hrobů… co si to ti novináři dovolují… 😀

Pijack
15. 11. 2022 09:15

Včera už naše státní média nepokrytě odvysílala reportáž, ve které vystupují v uniformách Britští vojáci. To je jasné přiznání, že proti Rusku bojuje NATO. Tak kdo je tady agresor a terorista? Co tam ti drzí Anglosasové strkají své rypáky? Co je jim do země, která není členem NATO? Stali jsme se tím řiťolezectvím sami teroristickým státem.

Helena
15. 11. 2022 10:32
Odpovědět  Pijack

Velmi, velmi držím palce p. Vrábelovi, ať se mu povede alespoň nahnat strach těm hajzlům v ČT. Moc p. Vrábelovi fandím, jen takový člověk se totiž může postavit do čela této demonstrace. Je to člověk, který defacto nic nemá, proto mu nemůžou nic novodobí rakušanovo estébáci vzít, a to je strašně sere. Proto mu držím palce, ať se mu to povede. Jen takový člověk má šanci vést dav. Kéž bychom se dočkali toho, že tu prolhanou ČT bandu vyženou lidi s klackama a pak hned to pekelné doupě, kde se skrývá “vláda”. Kéž bychom zaslechli pravdivé zprávy.

Pijack
15. 11. 2022 10:39
Odpovědět  Helena

Dovolím si nesměle poopravit. Není to Vrábel, ale Vrabel. Vrábel s dlouhým “é” je František, známý to idiot, který “bojuje” proti dezinformacím. Takový prodavač deště, který je přisátý na státní kasu a připraven zavřít všechny weby, protože prý vymyslel algoritmus, který prý umí rozeznat lež od pravdy 🙂 . Ale jistě víte o koho jde 🙂

Helena
15. 11. 2022 12:18
Odpovědět  Pijack

Máte pravdu, omlouvám se, snad nedojde k záměně. Tyto 2 lidi snad nikdo nezamění.