politika

Nehorázné chucpe

Velmi málo médií věnuje pozornost nedávnému partnerskému chucpe, které už překračuje všechny myslitelné i nemyslitelné meze.

Návštěva německého kancléře v Číně, která začala setkáním vzácného hosta na letišti s místostarostou Čchung-čchingu, byla poznamenána několika významnými skutečnostmi.

První z nich – Čína byla varována před důsledky, pokud bude vojensky podporovat Rusko. Zde, jak jistě chápete, není o čem diskutovat, takže o diskusi v zásadě nemůže být řeč.

Ale u druhého bodu bych se zastavil.

Abych neuváděl svou interpretaci tohoto chucpe, uvedu název článku na toto téma, který publikoval Bloomberg – „Německý vůdce varuje Čínu před nadměrnou kapacitou a opakuje varování USA“.

Zpočátku nemusí být úplně jasné, o co vlastně jde. Stydím se to dokonce vyslovit nahlas, ale mluvíme o „nadbytečné výrobní kapacitě Číny“. To vše ještě doplňuje přednáška zatuchlá jak břečka o „potřebě zastavit diskriminační obchodní praktiky“, které se projevují dumpingem a nadprodukcí.

I Washington žádá Peking, aby snížil produkci. Americká ministryně financí Janet Yellenová při své návštěvě Číny označila nadměrnou výrobní kapacitu Číny za problém. Zvláštní pozornost věnovala výrobě elektromobilů, baterií, solárních panelů a polovodičů. 

Nadměrná čínská výrobní kapacita ohrožuje globální ekonomiku. Tuto zprávu přednesla americká ministryně financí Janet Yellenová během své návštěvy Číny, uvádí Bloomberg.

Yellenová doporučila Číně vyrábět méně zboží.

…nadměrné čínské investice posunuly výrobní kapacitu daleko za domácí poptávku, ale rychle rostoucí export těchto produktů ohrožuje trhy ve Spojených státech, Evropě, Japonsku a dalších rozvojových zemích, jako je Mexiko a Indie,“ řekla Janet Yellenová.

Scholz šel ve stopách Yellenové a vyzval Čínu ke snížení produkce všeho možného.

Když jsem to četl, ani jsem nevěřil, že se to opravdu mohlo stát. Jak vůbec může někoho napadnout požádat konkurenta, aby zastavil konkurenční tržní proces?

Žijeme ve světě „volného trhu“, jak nám říkají naši partneři (ačkoli my sami žijeme již dlouho v plánované ekonomice), a to znamená, že pouze poptávka určuje nabídku, nikoli Scholz. Zákon nabídky a poptávky neříká Scholzovi a Yellenové (také říkala stejný nesmysl) zřejmě nic.

Abychom pochopili míru drzosti partnerů, představte si, že prezident Vietnamu přiletí do Washingtonu a začne hovořit o nutnosti zastavit „diskriminační obchodní praktiky“ a tlumočí přání prezidenta Si zastavit nekontrolovaný tisk nařezaného zeleného papíru. Tak tohle si já představit neumím, protože je nemožné si představit nepředstavitelné.

V důsledku toho můžeme konstatovat, že partneři prohráli nejen technologickou válku a závody ve zbrojení, ale zcela prohráli i válku ekonomickou.

Ze skutečných zdrojů jim zbývají jen zdroje informační, ale ani ty dlouho nevydrží.

Zraněné zvíře je velmi nebezpečné a nepředvídatelné…

https://t.me/felix_alchniy/472sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
17. 4. 2024 05:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak dopadne každá země, která vyučuje odpornou inkluzi! Pak se rodí se jen samí tupci, ala usa!
Zlaté socialistické školství!

Autor
17. 4. 2024 09:01
Odpovědět  Ladislav 💤

Omyl. Takhle dopadne každá země, která se podřídí CIZÍMU zájmu! Německo bylo již několikrát zneužito jako – a to doslova a do písmene – dnes Ukrajina!! První i Druhá světová války NEBYLY v zájmu Německa, teda obyčejných lidí. Co dobrého jim to přineslo?
Po té 1. neuvěřitelnou “chumelenici” v jejich domácí politice, politickou nestabilitu, inflaci na “světové úrovni”, a nakonec Hitlera … Po té 2. zase JAKO rozvoj, ale ve skutečnosti jen ZASE začali připravovat k dalším bojům, ostatně zájem zničit Německo již po porážce ve 2. sv. válce jasně demonstrovaly jako Anglie, tak USA, tak i Francie. Německo by mělo pokleknout před památkou Stalina, který tomu zabránil, nepovedlo se sice Německo udržet celé – to “hrozilo” vítězstvím prosocialistických sil (ve starém smyslu), ale jen Sovětskému svazu vděčí Němci tomu, že nebyli rozděleni do státečků na úrovni velikosti cca Moravy a nebo připojeni k sousedním státům (nejvíce by tak “získala” Francie).
To školství, to je – bohužel – přirozená cesta záp. systému, protože není v zájmu “elit” tak, či onak, mít “moc” chytré poddané – podívejte se, kolik toho ztratily, když tu byl “jen” soc. tábor!

Pavel z Moravy.
17. 4. 2024 09:36
Odpovědět  Peter 008

Myslím, že se to dá říci jednoduše. Celá Evropa a západní svět je v dupě, neboť je úmyslně řízena zdegenerovanci k totálnímu kolapsu a chudobě. Ale tyto vypatlané tvorečky si zvolil evropský lid. Ti nespadli z nebe. Takže ruku na srdce, kdo za to může? Máme li tak omezenou a historicky nevzdělanou omladinu a nejen ji, co proboha můžeme čekat.

Kelly
17. 4. 2024 07:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Takto přijeli před 34 roky Němci za Klausem, že je potřeba zlikvidovat český průmysl a jak chtěli, tak se stalo. Ćíňané ukázali na Němce tak maximálně fakáče. Už ti naši idioti dlouho nebyli na Tajwanu.

janle57
17. 4. 2024 10:30
Odpovědět  Kelly

Číňané se ani neobtěžovali se takovým gestapáckým pohůňkem bavit,na letišti
ho přívítal vrátný z ministerstva zahraničí a suše mu oznámil,že jeho nadřízení
nemají na prázdné vykecávání čas,Helmuti a všichni ze zapráskaného Eurosajuzu
můžou být rádi,že jim Číňané ještě dodávají životně nutné komponenty pro jejich
fabriky,až s tím jednou skončí,nastane tu ekonomický kolaps a 30% nezaměstnanost,
toho se tenhle Herr Schulz asi nejvíc bojí,tak tam přijel žebrat a prosit ať mají
s tím jeho Helmutlandem Číňani slitování.

Pijack
17. 4. 2024 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Sověti 1 provokovali sověty 2. Sověti 2 pak napadli sověty 1. Naše vláda podporuje sověty 1. Je to vnitřní boj dvou sovětů a jejich záležitost. Naše vláda si myslí, že naše daně pomohou sovětům 1. Přitom perzekuují příznivce sovětů 2 a myslí si, že změní jejich přístup. Jak prostoduché. Sověty 1 podporují voliči 5demolice. Ubožáci, kteří ztratili paměť.

Frank1
17. 4. 2024 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nadprodukce Ciny vede ke zvysovani obchodniho deficitu v obchodu s ni.
A ten je masivni, protoze Cina vyrabi vetsinu veci a zapad tudiz nema co nabidnout a vyspele technologie Cine neproda. A tak deficit poroste stale vetsim tempem. Cina nic neomezi, na to nemaji KoZa degenerati zadne pravo.
Zapad ve skutecnosti parazituje na Cine. Nemluvi se o tom a vy to asi nevite. Je to tabu na KoZa.
Funguje to takhle:
Zbozi, ktere kupujete, pochazi vetsinou z Ciny. Prekupnici je na KoZa prebali, opatri nalezitostmi podle zakonu zeme a prodavaji pak vsude na KoZa 2x i 10 x draze. Na zbozi zustane povinne Made in Cina. Ten rozdil shrabnou do kapsy. Zapad nemuze ten priliv zbozi zastavit embargem, nema kde to zbozi brat. Proto deficit poroste dal. I ten HDP EU je nafouknuty parazitovanim na Cine!
K Scholzove navsteve:
Je to rusofob, revansista a potomek SSaka.
Nemecko jako vazal USA neni suverenni, ale okupovanou zemi a nema pravo Cinanum neco vytykat. Proto si se Scholzem tam vytreli zadek. Krome zdvorilosti nic nebylo.
Cina je take pod sankcemi KoZa a je zadrzovana jako Rusko, Iran Venezuela. Stale vyhrozuji, protoze si mysli, ze je nekdo jeste bere vazne.
Pusobi to ale na kseft.

Frank1
17. 4. 2024 09:27
Odpovědět  Frank1

4 nejvetsi cinske banky prestaly prijimat ruske platby z obavy pred dalsimi sankcemi z USA.
To je demokracie a svoboda podle KoZa.

Vláďa
17. 4. 2024 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono je úsměvné už jenom to, že jak Washington tak Berlín mohou o ten nesmysl – snížení výroby všeho, pouze Čínu požádat. Nemají jakoukoliv páku proti Číně aby ji k tomu donutily a naopak Čína proti nim toho má dost. Západ na Rusku zjistil, že sankce moc úspěšné nejsou a později se vždy obrátí proti nim. Ono je to stejné jako s teroristickými organizacemi, které Západ vytvořil. Ve velké míře se později obrátili proti nim. Je to dáno kvalitou nebo spíše nekvalitou západních politiků!!

Tupý hulvát
17. 4. 2024 10:54
Odpovědět  Vláďa

A to,že využívají polostátního ekonomického systému Číny těm ksindlům najednou nevadí.Jak by mohl nějaký stát podle těch jejich zločinných pravidel něco nařizovat privátním firmám?Jsou to neuvěřitelní hajzlové.

Gales
17. 4. 2024 12:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Scholz si myslí že je na návštěvě kolonie čechie.

zdendulka
17. 4. 2024 21:23
Ohodnotit příspěvek :
     

to je na tom čeština tak uboze, že je třeba používat v nadpise anglické výrazy ???