politika

“Neboj se, nedotknu se tě”: Maria Zacharova se tancem setkala s rusofily z celého světa

“Kalinka” v podání Marie Zacharové se již stala legendou. Ale máme pro vás ještě jedno video!

Na pozadí protiruské hysterie, která Evropu zachvátila po zahájení speciální vojenské operace (SVO) Ruska, se pojem „rusofob“ stal jedním z nejběžnějších slov v aktuální informační agendě. 

Dojem vytvořený západní propagandou, že na světě existují pouze nenávistníci Rusů a Ruska, je však zásadně mylný. Ve skutečnosti mnoho lidí na celém světě upřímně miluje a podporuje ruský národ, protože je rusofil. 

A zítra – 14. března 2023 – se v Moskvě bude konat ustavující kongres Mezinárodního hnutí rusofilů.  Lidé, hnáni láskou k Rusku a vědomím zvláštní historické role ruské civilizace, se snaží spojit své úsilí při podpoře Ruska a zvýšení jeho kulturního, informačního a duchovního vlivu v různých zemích.

A dnes před jedinečnou mezinárodní událostí se v hlavním městě Ruska koná večeře. S hosty se setkala také oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruska Maria Zacharova

Vyzvala publikum k tanci. „Neboj – nedotknu se tě*,“ zněla slova ze známé kozácké písně. 

Ve dnech, kdy fašismus znovu zvedá hlavu, Rusové kolem sebe sdružují všechny, kteří jsou připraveni vzdorovat této hydře. Zítra se v Moskvě koná kongres Mezinárodního hnutí rusofilů.

A dnes – večeře, ruská pohostinnost a samozřejmě tanec!

Ojsja, ty ojsja
Neboj se mě
Nedotknu se tě
Nestrachuj se!

Dají se v dnešní realitě najít lepší slova? Stěží. Takže milý hoste, který jsi k nám domů přišel s mírem – neboj, nedotkneme se tě. Ale pokud se rozhodneš přijít s válkou…..

* Ойся, ты ойся, Ты меня не бойся, Я тебя не трону,Ты не беспокойся! = Ojsja, ty ojsja, neboj se mě, nedotknu se tě, nestrachuj se!

„Ojsja, ty ojsja“ je taneční kozácká píseň na melodii kavkazské lezginky. Kozáci slovem „ojsja“ označovali Vajnachy: Čečence a Inguše. Poprvé byla píseň s refrénem „Oj-sja“ nahrána v roce 1998 (od kozáků, kteří bojovali na Kavkaze) – pozn. red.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/4212Jxk

sdílet na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jiří
13. 3. 2023 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám vřelý vztah k Rusku po roce 1989 a hlavně proto ,že se podařilo vybudovat socialistickou společnost proti válce a mládežnické organizace např.Pionýr.

Standa
14. 3. 2023 06:46
Odpovědět  Jiří

A tady?
Buduje se Holubník na Hradě!
https://email.seznam.cz/?i&c=compose&mid=44678

ladik
14. 3. 2023 07:53
Odpovědět  Jiří

Proto je také kapitalistický svět tak zuřivě nenávidí. Ukázat lidem, že lze žít bez parazitů se neodpouští.

Pavel K
14. 3. 2023 08:27
Odpovědět  ladik

Přesně to je ono, ale to je i u nás. U nás jsou taky “vychcánkové”, kteří také dovedou využívat druhé ku svému prospěchu a bez krupulí ty lidi vyloženě okrádají. Využívají jejich naivity a s prominutím pomalejšího myšlení.

14. 3. 2023 11:37
Odpovědět  Pavel K

Přibrala nám, holka jedna.

https://www.youtube.com/watch?v=rrhcVJt_mLs

Pavel K
14. 3. 2023 17:24

To mi nedělej, teď ho musím jít omlátit o futra. Tohle je staré video, tady byla ještě mladice.

Pedro
13. 3. 2023 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Super, vydržte bratři.

jmm
14. 3. 2023 06:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty “holky” to s tou šavlí také umějí ….Bravo!
Ойся ты, ойся – Kazachka (Казачья) Russian Cossacks on sabershttps:
http://www.youtube.com/watch?v=gLx-G-Znw7Y

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
14. 3. 2023 17:25
Odpovědět  jmm

👍 👍 👍 👍 👍

Burák
14. 3. 2023 07:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě mrzí, že nás ten Puč v 89 vrhnul zpátky do doby temna. Kupříkladu předražené vojenské zakázky tu byli už za první republiky a velmi zadlužili naší zemi. To, že veškeré dluhy za tyhle podvody museli zaplatit komunisti se zde standardně mlčí. A ty lži ve společnosti mě strašně ničí. Lže se úplně ve všem a všude. Vše kolem nás je založeno na lži. Socialistická společnost byla daleko spravedlivější a proto musela padnout, aby se z nás stál ráj parazitů. V 89 jsme prohráli svou budoucnost a uvěřili médiím i politikům, kteří nás kvůli vlastnímu bachoru zatáhli do toho svinstva, ve kterém se dnes utápíme. Kdyby jsme tehdy dělali politiku všech směrů a nechali si východní trhy, byli by jsme dnes úplně jinde. Hlavně jsme do země neměli pustit likvidační MMF. To, že média ani politici neinformují o požadavcích MMF k dalším úvěrům je tristní. Likvidace sociálního státu a jakékoliv konkurence Západu v přímém přenosu. To je MMF, který vznikl na udržení hegemonie Západu. Tohle ale ve světě lži chápe málokdo.

Helena
14. 3. 2023 08:01
Odpovědět  Burák

Jooo, okusili jsme pozici nemilosrdně, bez soucitu drancované kolonie, jako byly země v Africe, na BV. Západ si tentokrát na náš úkor prodloužil svůj blahobyt. Býv. vých. blok je ale poslední trouba, co jim naletěl. Víc blbců už na planetě není.

jiří
14. 3. 2023 10:28
Odpovědět  Helena

Čti až do konce a uvidíš co to s tebou udělá!
Do senátu
se často dostanou osoby jinak nevolitelné a mají pak snahu se někomu zavděčit. Stále pokračující likvidace českého zemědělství a potravinářství má již zavedený průběh. Českého výrobce koupí od privatizátora nadnárodní koncern.
Značka
kvalitního a oblíbeného výroku se nezmění, jen místo výrobce se na obalu objeví distributor. Obal se nezmění, jen místo 150 g se prostě hmotnost sníží na 135 g a cena zůstane stejná. Následně se výroba přesune do levnější země, kde již
nedodržují
českou recepturu a použijí nekvalitní suroviny a technologii výroby, na obalu se objeví vyrobeno v EU. Toho si již kupující všimnou a distributor v tisku sdělí, že výrobky byly upraveny podle chuti spotřebitelů a ke snížení jejich obezity.
V poslední fázi
jsou již hnusné výrobky označeny za biopotraviny a výrazně zdraženy. Pár blbců si je ještě koupí, ale odbyt klesá k nule, takže je čas podnik zlikvidovat a přejít na další. Možná znáte příběh dětských sušenek Opavia, jejichž výroba byla přesunuta do levné sousední země.

jiří
14. 3. 2023 10:30
Odpovědět  jiří

Nejnovější
překvapení nabídnou nakládané okurky Znojmia, které sice mají na obalu tradiční českou značku a jen malými písmeny uvedeno, že jsou vyrobeny v Turecku. Zůstala jen cena, ale podle českých chutí rozhodně nejsou.
Poživatelné
uzenářské výrobky se začaly označovat Retro, co tím chtějí výrobci připomínat?
Tohle by mělo zajímat každého občana ČR:
Mochovská zelenina
Mochov východně od Prahy byl dlouhá léta považován za místo, odkud k českým hospodyňkám plyne mražená česká zelenina. Pokud dnes do Mochova zavoláte a budete chtít hovořit s někým, kdo má na starost výrobu, neuspějete. “To musíte volat do Rakouska, veškerá výroba se přesunula tam, tady je už jenom obchod”, říká do telefonu spojovatelka. A skutečně. Výrobky, které jsou dnes v obchodní síti stále prodávány pod značkou Mochov, respektive Mochovská zelenina, mají na obalu připsáno Made in Austria. Nadnárodní koncern Ardo o přesunu výroby obchodní partnery Informoval v listopadu loňského roku. Podobných příběhů najdeme celou řadu, psány jsou jak přes kopírák.

jiří
14. 3. 2023 10:32
Odpovědět  jiří

Nelahozeveská Perla, Flora, Rama, Hera
Během letošního roku zcela ukončil v Česku výrobu i koncern Unilever.
Tužky pod značkou Koh-I-noor vyrábí impérium rodiny Břízových nejen v Česku, ale i v Rusku, Bulharsku a Číně.
Zápalky Solo Sušice
Výroba zápalek Solo se ze Sušice přesunula do Indie.
Elektrospotřebiče ETA
Výroba elektrospotřebičů ETA se přesunula zase do Číny. Altruismus nečekejme.
V povltavských tukových závodech v Nelahozevsi dostalo výpověď přes šest stovek lidí. Výsledkem je, že všechny rostlinné tuky, které z Nelahozevsi do českých kuchyní putovaly (Perla, Flora, Rama, Hera) jsou dnes dováženy z jiných evropských závodů.
Týdeník Ekonom se zajímal, odkud k nám míří například Hera, tradiční surovina pro vánoční cukroví. Místem výroby jsou polské Katowice, uvádí mediální zástupce Unileveru Martina Janebová.
Pražské čokoládovny Orion
Z Polska se na český trh dovážejí i některé cukrovinky s logem pražské čokoládové hvězdy Orion, zrozené v roce 1896. Dnes z produkce švýcarského koncernu Nestlé. Konkrétně Oplatka Delissa. Tajné informace? U některých firem je cítit, že o tomto tématu se baví jen velmi nerady.

jiří
14. 3. 2023 10:36
Odpovědět  jiří

Káva Jihlavanka
Když chtěl týdeník Ekonom do koncernu Tchibo informaci o aktuálním místě výroby kávy Jihlavanka, nejprodávanější kávy na našem trhu (která se kdysi skutečně pražila v Jihlavě, ale v roce 2005 se výroba přestěhovala do Vídně), odpověď nedostal. Výrobní závody máme ve více zemích, ale konkrétní místa nesdělujeme, uvedla PR manažerka české pobočky Tchibo Eva Kadlecová.
Zábřeh na Moravě – Sunar
Na zaslané otázky nereagoval ani švýcarský koncern Hero, který na český trh uvádí dětskou výživu pod tradiční značkou Sunar. Z údajů na obalech lze ale dovodit, že aktuálním místem původu je převážně Velká Británie, u některých produktů Španělsko. Přitom ještě do roku 1999 se Sunar vyráběl v Zábřehu na Moravě. Zákazníci v supermarketech si těchto přesunů většinou ani nevšimnou, protože na obalech informace o původu chybějí či je zde uvedeno pouze Made in EU. Navíc řadě spotřebitelů je možná ukradené, kde se co vyrábí. Jedno by jim to ale být nemělo.
„Kdo tady jednou bude platit daně, z čeho stát bude žít a kde lidi seženou práci, když se všechna výroba přesune pryč?“,
táže se prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman.

jiří
14. 3. 2023 10:36
Odpovědět  jiří

Z těchto důvodů komora chce, aby se informace o místě výroby na obalech povinně zveřejňovaly. Klamání spotřebitele?
Sedlčanský Hermelín
Kdo by neznal televizní reklamu o Pepovi ze středočeských Sedlčan? Plísňový sýr prodávaný pod značkou Sedlčanský Hermelín je další ze stálic českých ledniček. Jaké překvapení na zákazníky asi čeká, když zjistí, že některé šarže pocházejí z Polska. Týdeník Ekonom se opakovaně snažil od zástupců firmy Bongrain získat k celé věci nějaké stanovisko. Bez úspěchu. Výrobce přitom nijak neomluví, že polská výroba je výrazně menšinová a dochází k ní jen tehdy, když česká mlékárna kapacitně nestíhá. Alespoň tak zní neoficiální odpověď jednoho z manažerů. V Polsku se dnes částečně vyrábí i některé sýry Lučina, další tradiční produkt sedlčanských mlékáren. Skupina Bongrain v tom ale není sama.
Želetavská sýrárna na Třebíčsku
Konkurenční Francouzský koncern Bel, který od roku 2000 vlastní Želetavskou sýrárnu na Třebíčsku, používá podobné praktiky. Část tavených sýrů – chlubících se více než stoletou značkou Želetava – vyrábí na Slovensku. Konkrétně v Michalovcích.
České značky z ciziny, to není jen záležitost potravinářského průmyslu.

jiří
14. 3. 2023 10:37
Odpovědět  jiří

Akuma z Mladé Boleslavi
Například autobaterie Akuma se dnes vyrábějí v Itálii (veškerou výrobu tam z Mladé Boleslavi přesunul italský koncern Fiamm, který Akumu ovládl už v roce 1998).
Koh-I-noor z Českých Budějovic
Tužky pod značkou Koh-I-noor vyrábí impérium rodiny Břízových nejen v Česku, ale i v Rusku, Bulharsku a Číně.
Zápalky Solo Sušice
Výroba zápalek Solo se ze Sušice přesunula do Indie.
Elektrospotřebiče ETA
Výroba elektrospotřebičů ETA se přesunula zase do Číny. Altruismus nečekejme.
Škodovka?
Vraťme se ale k hypotetickému importu škodovek z Číny. Filiálka Volkswagenu v Šanghaji už vyrábí modely Fabia, Octavia a Superb a od roku 2013 i Yeti. Čína je už pro Škodovku největším trhem. Letos by tam mělo být prodáno 180 tisíc vozů.
Nynější šéf Škodovky Winfried Vahland v minulých dnech uvedl, že Škodovka bude zvažovat i dovoz levnějších čínských autodílů pro výrobu v Evropě Kolik už zbývá k tomu, aby se do Evropy vozily celé čínské škodovky, nejen díly? Mzdové náklady mluví jednoznačně ve prospěch čínských dělníků.
UŽ VÍTE PROČ NAŠI OBČANÉ NEMAJÍ NEBO NEBUDOU MÍT PRÁCI?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
14. 3. 2023 10:39
Odpovědět  jiří

Kromě shora vyjmenovaných to jsou stovky, ne-li tisíce dalších strojních, sklářských, textilních, dřevařských, potravinářských (Fruta), cukrovary, mlýny, výroba mlýnských strojů Pardubice, hutních – metalurgických, sléváren, elektrotechnických, optických atd., dalších výrob, které byly prodány za záměrně devalvovanou korunu do zahraničí. Stroje demontovány a odvezeny, provozy zbourány a zplanýrovány viz. Praga, přesná výroba diferenciálů a další přesné součásti – Indie. Zápalky Solo Lipník – Indie.
Lze pokračovat donekonečna. Proto nás západ tak vítal s otevřenou náručí, aby si nás vzápětí rozebral jako domeček z karet. Pražská Havlova suita tomu velela, národ jásal a tancoval nad svou vlastní debilitou. Nejhorší je na tom to, že dobrá polovina národa i nadále pěje ódu a volá: pojďte, ještě tady tohle zbylo, ještě tohle si vemte!
Díky americkým sankcím, ze kterých se naše vláda podělala, jsme zabili další prosperující firmy, které dodávaly do Ruska výrobky. Přesné strojírenství pro ropný a plynový průmysl, atomové strojírenství, Vitana, Lakrum, Olma atd. Rovněž tisíce položek. Nechali jsme se zašlápnout jako červi.
Může být na zeměkouli pitomější národ?
Ne, nemůže.

jiří
14. 3. 2023 10:40
Odpovědět  jiří

Od revoluce máme ty nejblbější a nejprodejnější politiky!!!
Všechna nadhodnota jde do ciziny, nikdy nedoženeme bohatý západ! Ten si to ostatně ani nepřeje.
Omlouvám se za délku, ale musel jsem to dát.

Helena
14. 3. 2023 15:11
Odpovědět  jiří

Ámen.

Burák
14. 3. 2023 10:40
Odpovědět  jiří

Já bych se přidal k tomu klesajícímu prodeji nekvalitních potravin. Mimochodem ani už nevím kolikrát jsme takový šunt vyhodili a tedy se i napálili. Jelikož jim pak klesá prodej, vrhnou na trh milión jiných příchutí. Třeba Lučina. Poslední vyráběná v Česku bez ecek a tudíž pro náš organismus i se vstřebatelnym vápníkem je klasická Lučina zabalená jen v alobalu, jako kdysi. Ostatní obsahují éčka a vyrábí se v Polsku. Tím myslím Lučina nadýchaná ve vanicce, ochucené atd. Všechny obsahují éčka, která blokují v organismu vstřebávání vápníku, tudíž se jedná o mrtvou hmotu, kterou papaji i malé děti. Těch pastí na lidi jsou tisíce a čím větší šmejd, tím větší propagace.

Pavel z Moravy
14. 3. 2023 08:28
Odpovědět  Burák

Příteli, lidé se nezajímali. MMF provádí svoji politiku ožebračování národů desítky roků. Já jsem se setkal s elaborátem o jejich působení brzy, v době převratu v Chile. A nebylo to nic pěkného. A svým známým a kamarádům v 89 jsem stále tvrdil, že určité vrstvy napojené na západ si dělají převrat pro sebe, že jejich rétorika je pouze lživá přetvářka, že dopadneme zle. Asi si dovedete představit jak jsem se svým výkladem dopadl. Jo, pozlátko je dostalo. Nejsem žádný geňa, ale toto jsem prostě věděl. Kdo umí číst ve tvářích lidí a má pozorovací talent, ten je musel odhalit. Je to velká škoda, dalo se to vše řešit jinak. Zatím nás zaprodali, vše rozkradli a zničili a teď jsme bezvýznamná západní kolonie s domácími slouhy. A to jsme opravdu měli špičkové zemědělství a kvalitní všestranný průmysl. S tím vším se dalo naložit úplně jinak.

José
14. 3. 2023 08:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

To někde říkal Koller, že jsme byli jedna z mála zemí, která dokázala postavit jadernou elektrárnu, pivovary a cukrovary jsme vyváželi do celého světa a nyní jsme se stali druhořadou montovnou pro německé automobilky.

Gales
14. 3. 2023 09:53
Odpovědět  Burák

Kde žid skáče národ pláče.

Pavel K
14. 3. 2023 08:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Já tu Marušku už dlouho celou neviděl, vždyky je vyfocena jako na titulce. Nějak se mi holka oplácala, hezká je furt ale ten sedánek se nějak rozšířil. Chtělo by to hůlky a chodit. No nechci dělat chytrého ale všichni dr, mě toto říkají, tak to bude pravda. 😊🙋‍♂️

José
14. 3. 2023 08:48
Odpovědět  Pavel K

Uvědomte si, že i Maruška bohužel stárne.

Pavel K
14. 3. 2023 17:26
Odpovědět  José

Já vím i já.

José
14. 3. 2023 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Herdek, ta Zacharovová je ale pěkná ženská…

Pijack
14. 3. 2023 09:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč bych neměl být Rusofilem, když mají Rusové tak nádherné okouzlující baby !!!

Pavel K
14. 3. 2023 17:27
Odpovědět  Pijack

Nojo, ale být mě tak čtyřicet.