Nebenzja: Západ se před hlasováním Valného shromáždění OSN o Ukrajině uchýlil k hrozbám

V newyorském sídle OSN se konalo mimořádné zasedání Valného shromáždění OSN svolané v souvislosti se situací na Ukrajině.

V důsledku toho byla přijata rezoluce, ve které ti, kteří hlasovali „pro“, požadují, aby Rusko zastavilo speciální operaci na Ukrajině a stáhlo své jednotky z této země.

Dokument nemá žádnou sílu z hlediska donucení toho či onoho státu, donucení je možné pouze na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Pro rezoluci hlasovalo 141 států, pět hlasovalo proti a 35 se zdrželo hlasování. Mezi těmi, kteří projekt odmítly jsou Rusko, Severní Korea, Sýrie, Bělorusko a Eritrea.

Zdržely se mimo jiné Čína, Indie, Kazachstán, Jižní Afrika a Irák.

Neutrální pozice Číny a Indie, jejichž obyvatelstvo spolu s Rusy tvoří více než polovinu světové populace, svědčí o reálném hodnocení postavení světového společenství naší země.

A vzhledem k tomu, že některé západní země se uchýlily k přímým hrozbám vůči řadě delegací a požadovaly, aby hlasovaly pro rezoluci odsuzující Rusko, pak by skutečný výsledek mohl být úplně jiný.

O takových hrozbách hovořil Vasilij Nebenzja, stálý představitel Ruské federace při OSN.

Jsme si vědomi bezprecedentního tlaku, který naši západní partneři vyvíjeli na obrovské množství zemí a nutili je volit, jak chtějí oni. Nedá se tomu ani říkat nátlak, byly to otevřené, cynické výhrůžky. Víme o tom, řekl během svého projevu před hlasováním.

Ruský diplomat rezoluci zhodnotil jako dokument, který „nepřispěje k zastavení bojů, naopak může povzbudit kyjevské radikály a nacionalisty a nadále za každou cenu určovat politiku v zemi a civilní obyvatelstvo držet jako rukojmí.“

https://bit.ly/3HC8nuu

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jana
4. 3. 2022 13:43
Ohodnotit příspěvek :
     

OSN nikdy nič dobré nepriniesla…sídli v USA a to stačí prečo….keď po svete vraždí USA bez mandátu OSN ako v Juhoslávii, Sýrii a inde tak tiet všetky skurvené prostitútky držia huby. Keď od roku 2014 na Donbase a Luhansku a Odese vraždila fašistická chunta Ukrajiny a ich fašistické oddiel, tak tak isto to ani ich ani iných nezaujímalo!!!!!!!!!!!!! Len na Donecku a Luhansku vyvraždili 13000 civilistov ale tieto zapredané kurvi mlčali…veď vraždili naši, tak to je v poriadku.