politika

Nebenzja: USA ukázaly svůj postoj k Palestincům. Spojené státy zablokovaly rezoluci o přijetí Palestiny do OSN

Spojené státy využily práva veta a neumožnily uznání Palestiny za plnoprávného člena OSN, píše Reuters. Návrh rezoluce, která doporučila zařazení Palestiny do organizace, podpořilo 12 členů Rady bezpečnosti OSN, dva se zdrželi hlasování.

“Spojené státy zůstávají plně oddány soužití dvou států,” ujistil přítomné zástupce stálého představitele USA při OSN Robert Wood. Rozhodnutí zablokovat rezoluci podle něj nenaznačuje nesouhlas s udělením státnosti Palestině, ale „pochopení, že k takovému výsledku povedou pouze přímá jednání mezi stranami konfliktu”.

Palestinský prezident Mahmúd Abbás označil americké veto za „nespravedlivé, nemorální a nerozumné“.

Palestinské úřady přehodnotí vztahy se Spojenými státy kvůli vetu o jejich přijetí do OSN, řekl prezident Mahmúd Abbás v rozhovoru pro WAFA.

“Palestinské vedení přezkoumá bilaterální vztahy se Spojenými státy, aby zajistilo ochranu zájmů našeho lidu, naší věci a našich práv,” řekl Abbás.

Rozhodnutí Washingtonu označil za ostudné a nezodpovědné.

Prezident Abbás zdůraznil, že americké veto „představuje nehoráznou agresi proti právům, historii, území a svatostem palestinského lidu a zpochybňuje vůli mezinárodního společenství“.

“Zatímco svět souhlasí s aplikací mezinárodního práva a stojí na straně palestinských práv, Amerika nadále podporuje okupaci a odmítá přinutit Izrael, aby zastavil svou genocidní válku. Poskytuje Izraeli zbraně a finanční prostředky, které zabíjejí naše děti a ničí naše domovy. Stojí proti nám na mezinárodních fórech, v pozicích, které neslouží bezpečnosti a stabilitě v regionu,“ uvedl prezident.

Izraelský ministr zahraničí Israel Katz poděkoval Spojeným státům a stálý zástupce Izraele v OSN Gilad Erdan řekl, že podpora 12 zemí povzbudí palestinský odpor a „učiní mír téměř nemožným“.

Nebenzja: USA ukázaly svůj postoj k Palestincům 

Spojené státy ukázaly svůj skutečný postoj k Palestincům hlasováním v Radě bezpečnosti OSN proti doporučení přijmout zemi do OSN – pro Washington palestinský lid nemá právo na svůj vlastní stát, uvedl stálý představitel Ruské federace Vasilij Nebenzja na zasedání Rady bezpečnosti.

Spojené státy vetovaly rezoluci doporučující Valnému shromáždění zařadit Palestinu do OSN jako plnoprávného člena. Británie a Švýcarsko se zdržely hlasování. Pro byly Rusko, Čína, Francie, Jižní Korea, Japonsko, Slovinsko, Sierra Leone, Mosambik, Malta, Guyana, Ekvádor, Alžírsko.

V podstatě šlo o jednoduchou otázku: zda si Palestinci zaslouží být součástí světové rodiny, plně se podílet na všech rozhodnutích v mezinárodním životě… Tím, že Spojené státy už popáté od začátku zhoršení situace v Gaze použily právo veta, opět ukázaly svůj skutečný postoj k Palestincům. Podle Washingtonu si nezaslouží mít vlastní stát. Jsou pouze překážkou na cestě realizace izraelských zájmů,“ uvedl Nebenzja, cituje RIA Novosti. https://1url.cz/8umXH

Další fakt bezpodmínečné podpory Izraele.

▪️Ale ještě 7. března během svého každoročního projevu o stavu Unie v Kongresu USA Biden řekl:

Když se díváme do budoucnosti, jediným reálným řešením jsou dva státy. Říkám to jako celoživotní zastánce Izraele a jediný americký prezident, který navštívil Izrael v době války. Neexistuje žádná jiná cesta, která by zaručila bezpečnost a demokracii Izraele. Neexistuje žádná jiná cesta, která by Palestincům zaručila mírový a pokojný život”.

▪️Bohužel, americké veto rezoluce udělující Palestinské samosprávě plné členství v OSN naznačuje opak – skutečný postoj amerických úřadů k této otázce.

Ať už jsou nitky, které spojují věrchušku Demokratické strany s monarchiemi v Perském zálivu jakékoli, ať už Bidena tíží jakékoli volební důvody, americkým veřejným orgánům v dohledné době nebude dovoleno jít proti základním zájmům Státu Izrael.

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
22. 4. 2024 06:20
Ohodnotit příspěvek :
     

USA = JewSA. To by tak bylo, aby UN, kontrolovana mezinarodnim zidactvem prijala do kola Palestince. Nespravedlnost a masinerii lzi si rozhodne nenechame rozvracet.

Helena
22. 4. 2024 07:47
Odpovědět  Jaris

USA=Izrael, tak je to. Izrael bude rozprášen, arabský svět si toto líbit nenechá, jsou to divoké a hrdé národy, příště může být na řadě Egypt a další a další, kteří už Izraelci ostřelováni a vražděni jsou. Ale typuji, že první padnou USA a s nimi Británie a pak Izrael. Pak zavládne pokoj na planetě Zemi.

Jaris
22. 4. 2024 08:03
Odpovědět  Helena

Prala bych si, abyste mela pravdu. Ja to tak optimisticky nevidim. Mam dojem, ze je uplne jedno, kdo bude v US prezidentem. Biden ani Trump americke vojaky ze zakladen nestahnou a valky za nich budou pokracovat. Dolar je stale silny a konkurence od BRICS je zatim slaba. Dokonce jsem zaslechla, ze se nektere zeme vratily zpet k dolaru. Dolar je stale vyhodnou svetovou menou kryty ropou, takze mu kolaps zatim nehrozi.
Prekvapily me arabske zeme, jak vlazne se stavely proti genocide v Gaze a v podstate nechali Palestince na holickach. Iran take nic moc neukazal. Jakoby se vsichni toho mrnaveho Izraele bali. Pokud se prezidentem stane trumpeta, znamena to pro teroristicky Izrael vyhru, a o to se zidumil Trump zcela urcite postara.

Helena
22. 4. 2024 08:46
Odpovědět  Jaris

Amer. vojáci z usarmády zdrhají, dolar už dávno silný není a arabské země vyčkávají na ten nejpříhodnější okamžik – oni jsou trpěliví, ale NIKDY nezapomínají – arabská mentalita je pro nás těžko pochopitelná. To co píšete vy, je obraz, který jedou mééédia. Občas prosákne bublinka pravdy, většinou nechtěně, či na jiných světových neamerických webech. Je jedno, kdo se v USA stane prezidentem, tam už je finito. Celý ten “balíček pro ukradinu, Izrael, Taiwan” je je cár papíru, výkřik do méédií. Ve skutečnosti žádný balíček není a nebude, jediné co bude, právě křik mééédií, že usa daly “balíček” a býv. vých. blok ať dá své území a maso do zákopů. A to je to, o co jde.