politika

Nebenzja ostře kritizoval přední západní země, vystrašené zprávou bývalého ředitele OPCW

Rada bezpečnosti OSN odmítla vyslechnout zprávu bývalého ředitele OPCW Jose Bustaniho o incidentu v syrském městě Dúmá. Lze předpokládat, že šest zemí, které blokovaly projev experta na chemické zbraně, se prakticky podepsaly na spiknutí, aby ospravedlnily raketový útok na SAR.

Rusko nyní předsedá Radě bezpečnosti OSN a bylo to Rusko, kdo navrhl poslechnout si Bustaniho zprávu. 
Britský zástupce se však postavil proti projevu Brazilce. Výsledkem je, že se k jeho protestu připojily také Německo, Francie, USA, Estonsko a Belgie.

Je pozoruhodné, že jsou to první čtyři z uvedených zemí, které jsou součástí mezinárodní koalice a které napadly Sýrii pod záminkou boje proti ISIS. Tři z nich, s tichým souhlasem Německa, zahájily 14. dubna 2018 raketový útok na Damašek. 

Důvodem byla provokace organizace „Bílých přileb“, která představila inscenovaný film o údajných důsledcích chemického útoku na město Dúmá. Navzdory mnoha odhalením novinářů z různých zemí, bývalých specialistů OPCW, místních obyvatel, koalice tvrdohlavě nadále předstírá, že je slepá a hluchá.

Stálý zástupce Ruské federace v organizaci Vasilij Nebenzja kritizoval tento zbabělý postoj a styděl se za své kolegy – zástupce OSN, kteří blokovali projev bývalého ředitele OPCW s tím, že to byla „hanba a stud“. 

Ruský zástupce sám přečetl zprávu Bustaniho a zveřejnil ji na webových stránkách stálé mise.

https://bit.ly/36BxD5e

sdíletj na