NATO zaútočilo na NATO. Turecko zaútočilo na americkou základnu v Rojavě

Turecké letectvo zaútočilo na americké výcvikové středisko pro kurdské bojovníky v Sýrii.

Turecké stíhačky zaútočily na velitelství amerických ozbrojených sil v syrské provincii Al-Hasakah.  Informace o mrtvých a zraněných zatím nebyly zveřejněny. NATO zaútočilo na NATO.

O útoku informovala íránská agentura IRNA s odvoláním na turecká média. Útok vysvětlila tím, že důstojníci, kteří byli na území velitelství, cvičili vojáky strany kurdských pracujících PKK (organizace byla v Turecku uznána za teroristickou).

Dříve bylo oznámeno, že turecká armáda zahájila nálety v několika oblastech nacházejících se v severním Iráku a Sýrii. Uvádí se, že cílem útoku byla SDF, vojenská aliance syrské opozice vedená Spojenými státy, která byla vytvořena za účelem svržení Bašára al-Asada. V důsledku těchto útoků bylo zabito 12 lidí.

Nutno podotknout, že Turecko zpočátku podporovalo syrskou opozici, Ankara se ale ostře staví proti polovojenským skupinám syrských Kurdů, které vyzbrojuje a financuje Pentagon. V důsledku toho mají USA a Turecko v Sýrii jasný střet zájmů.

Pozoruhodné je, že obě země jsou členy NATO – organizace vyznávající princip kolektivní obrany, ve které je útok na jednoho člena aliance útokem na všechny. Pokud se zprávy tureckých médií potvrdí, ukáže se, že jeden člen NATO zaútočil na druhého. Není jasné, jak by se vojenská aliance měla v tomto případě zachovat. https://bit.ly/3EoUHn3

Ohledně leteckého útoku Turecka na americké výcvikové a vzdělávací centrum PKK v Rojavě.

Samotný cíl byl zřejmý, protože právě na této základně Američané vycvičili teroristu, který provedl teroristický útok v centru Istanbulu, zabil 6 lidí a zranil několik desítek. Erdoganova pomsta byla nevyhnutelná.

Předpokládá se, že Turci prostřednictvím uzavřených kanálů informovali Spojené státy, že k takovému útoku v každém případě dojde a americký personál byl odtud evakuován. 

Podle stejného schématu Írán bombardoval americkou základnu Ain Assad v Iráku a několik hodin před úderem informoval Spojené státy (přes Katar a Irák), že na základnu budou zahájeny raketové útoky, což dalo Spojeným státům čas přemístit personál do podzemních krytů. Avšak i přesto podle oficiálních údajů měly Spojené státy 114 zraněných (podle neoficiálních údajů byli i mrtví).

Hlavní je zde ale právě ta situace, že americká zařízení lze bombardovat. Nejprve Írán, nyní Turecko.  Svět se změnil…

Rusko veřejně nesouhlasí s tureckými akcemi, ale když se podíváme na vývoj situace, pak se veřejná rétorika a jednání stran příliš neliší od standardních dohod.

Ve všech těchto útocích je důležitý bod – Rusko a Írán se snaží korigovat linii Erdogana vůči Asadovi. A ta se už změnila. Erdogan řekl, že po volbách v Turecku může dojít k pokroku ve vztazích se Sýrií. 

A nedávno oznámil začátek vztahů s Egyptem od nuly. 

Pokud tedy ve střednědobém horizontu proces normalizace vztahů mezi Sýrií a Tureckem pokročí, stanou se Kurdové v těchto scénářích zbyteční a jen málokdo bude znepokojen příštími útoky proti nim.

Není těžké předpokládat, že útoky Turecka na Kurdy v Sýrii a Iráku, a útoky Íránu na Kurdy v Iráku nenarazí na žádný vážný odpor.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Euwc7N

sdíletj na

4.2 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
21. 11. 2022 21:56

A nedoletěl by Turek až nad území satana? To bych byl v mešitě druhý den a modlil se k alláhovi.

Frankie
21. 11. 2022 23:49

Američané jsou po celém světě rozlezlí jako štěnice a rozsévají nepokoje a smrt. Mají na svědomí milióny mrtvých. Je načase, aby konečně došlo i na ně. Mimochodem, celé NATO je jen zločinecká organizace.

RASputin
22. 11. 2022 00:04

Jen tak dál ….

Vladimír
22. 11. 2022 00:17

Služ čertu a peklem se Ti odmění… To si měli Kurdové to spojenectví s USA rozmyslet.

Helena
22. 11. 2022 09:46

Kde je Černochová, kde je Rakušan s hadrem na ruině MV s podobiznou Erdogana v pytli, kde jsou lžiTV se svým řevem pro sankce – např. již nikdo nepojede do Turecka na dovolenou, páč Turek je agresor. Zákaz dovozu hadrů z tureckých manufaktur, zákaz dovozu ovoce a zeleniny Turecka, zákaz kebabáren po celé ČR. A co skopčáci zákaz Turků na německém území – to by se skopčácko vylidnilo- chachacha….

janle57
22. 11. 2022 10:13
Odpovědět  Helena

Popsala jste to skvěle,každý inteligentní člověk v téhle zemi na tomhle
příkladě vidí,za koho tahle vlastizrádná vládní žumpa kope,kéž by jsme
se dožili, aby Černochová,Němcová,Pekarová a další zrádci museli
požádat o politický azyl v USA,své pravé vlasti.

Milan ze Zahrady Čech
22. 11. 2022 15:23
Odpovědět  Helena
Gales
22. 11. 2022 10:40

Všechny kteří slouží americkejm zájmům je třeba eliminovat.

Helena
22. 11. 2022 13:30
Odpovědět  Gales

Joo, rozložit mafii je nápad hodný Kutuzova. Na to musí být fištrón, to se musí promyšleně, pomalu, upouštět ty správné informace. To je nejzapeklitější šachová partie. A mistr téhle taktiky sedí v Moskvě.