NATO: dobytí Kaliningradské oblasti je „snadná procházka“

Severoatlantická aliance vyjádřila názor na pravděpodobné obsazení nejzápadnějšího regionu Ruska na pozadí všeobecného napětí, poznamenává SM.NEWS s odkazem na zahraniční vydání INFOX. 

Zdroj uvádí, že americké velení již připravilo jakýsi účinný plán na dobytí Kaliningradské oblasti a to během krátké doby.

Aliance si je dobře vědoma toho, že Kaliningradská oblast je jednou z nejspolehlivěji opevněných oblastí v Rusku.

„Pro úspěšnou operaci bude dostatek letounů F-35 již v připravených v řadě evropských zemí a také americké stíhačky této řady umístěné v Nizozemsku, Polsku a Norsku,“ uvádí publikace.

Americká armáda nepopírá, že náhlý a rychlý útok NATO se setká s tvrdou reakcí ruských jednotek, ale je přesto přesvědčena, že obsazení oblasti je „lehká procházka“.

“Síly Aliance budou schopny velmi rychle mobilizovat své zbraně a masivně zaútočit na Kaliningrad,” věří vojenské velení bloku.

https://bit.ly/3fwT6PT

sdíletj na

4.6 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
16. 1. 2022 22:34

Keci, kecičky. Velkohubí, nafoukaní anglosasové. NATO, tak nato.

BBRAD
16. 1. 2022 22:49

Tak to vypustil z drně asi ten nejmenovaný zdroj z Deep state-u nebo
Voj.prům. komplexu ale jen zapomněl dodat “ s největší pravděpodobností “ , ale jak to známe jedná se pouze o chytání hadů cizími rukama . Zajímalo by mne na čem asi tak je ? To musí být ale “ materiál “ zrána a už tak jetéj??

P9.
16. 1. 2022 22:49

Pokud by se o to jenom pokusili, tak odveta by určitě byla zdrcující. Tím by asi byl vyřešen nejenom konec rozšiřování NATO na východ, ale i definitivní konec existence NATO.

Milan
16. 1. 2022 23:25

Tak si tak říkám, jestli Triumvirát právě s tím nepočítá a na to nečeká. Ani se mi nechce vypočítávat, kolik much najednou by tím RF zaplácla – včetně těch domácích.

Editor
17. 1. 2022 00:01

A pak, že je NATO obranná aliance?!!Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
17. 1. 2022 09:49
Odpovědět  scipio

Scipio, tito namyšlení a sebestřední zbabělci, kteří válčí vždy proti slabším se spálili již několikrát. To, co třeba prováděli ve Vietnamu hlava nebere. Tito grázlové by měli být celým světem ignorováni, ale jak dobře víme ze známého přísloví, vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá. Bohužel, naše malá ujařmená zemička, kterou ovládá několik desítek morálně zavrženíhodných lidí je jedna z těch, která jde proti našemu slovanskému bratru, bez kterého bychom již dávno neexistovali. Ne nadarmo se říká, za dobrotu na žebrotu. Doufám, že ti nafoukanci pořádně narazí, ať se mi dobře spí. O tom, že jsou útočný pakt nemůže pochybovat ani ten největší trouba.

zdena
17. 1. 2022 15:31

Pro Američany je Kaliningrad jenom hračka, o kterou se budou za ně rvát zabednění evropští mopslíci…. Tak co, kluci vojenský, který z vás si tam půjde dát ustřelit hlavu ???

Janaz
17. 1. 2022 18:48

Istý rakúsky maliar žijúci v Nemecku si to pred 80 rokmi tiež takto maľoval a nazval to Blitzkrieg, a potom tam jeho vojáčkové pohnojili ruskú zem. A pred 190 rokmi si zase istý korzický panáčik žijúci vo Francúzsku predstavoval, ako rabuje ruskú zem a vládne z Moskvy, a potom sa ledva doplazil do Paríža s ruskou armádou v pätách, chudobnejší o desaťtisíce zamrznutých vojáčkov a koní. Keďže dnes sú koníky passé a pešiaci skoro tiež, tak mi to vychádza tak, že amíkom by v pätách pri úteku domov išli zrejme nejaké rakety.:)