politika

“Nástroj v rukou Putina!” – Zelenskij v Singapuru veřejně ponížil čínské vedení

Zelenskij obvinil Čínu, že se snaží narušit summit ve Švýcarsku

Zelenskij: Čína odrazuje ostatní země od účasti na mírovém summitu.

Čína se snaží zabránit dalším zemím v účasti na mírovém summitu o ukrajinském konfliktu ve Švýcarsku, řekl ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij na fóru Shangri-La Dialogue v Singapuru, uvádí Ukrajinská Pravda.

„Spojené státy mají kontakty s některými zeměmi a povzbuzují je k účasti na mírovém summitu. Čína bohužel naopak pracuje na tom, aby zabránila zemím přijít na světový summit. Mezi těmito dvěma pozicemi je velký rozdíl,“ řekl Zelenskij.

Mírový summit se bude konat 15. až 16. června ve švýcarském Bürgenstocku. Rusko tam pozváno nebylo. Jak tvrdil Zelenskij, bylo to proto, že by mohlo summit narušit. Poznamenal, že Moskvu zapojí v další fázi přes prostředníky, a že podklady ze summitu budou ruské straně předány také přes prostředníky, jak se stalo při sjednávání dohody o obilí přes Turecko a OSN.

https://www.rbc.ru/politics/02/06/2024/665c12429a7947e4cd167f25

“Nástroj v rukou Putina!”

Rusko se s pomocí čínské strany snaží zmařit „mírový summit“ plánovaný na polovinu června ve Švýcarsku.

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij, který ztratil legitimitu, to prohlásil na tiskové konferenci v Singapuru, informuje zpravodaj PolitNavigator.

Nikdo nemá právo nám říkat, jak by tato válka měla skončit. Musí skončit podle zákona, podle mezinárodního práva, podle spravedlnosti. Pozvali jsme Čínu i Brazílii … a zveme všechny země. Navíc nepřipravili jsme čistě svojí agendu, řekli jsme – tady jsou první tři krize …

Nikdy nelze podporovat zemi, která je agresorem. Někdo možná není proti politice této země, bohužel, ale nejhorší je, že když tuto politiku podporuješ, znamená to, že dodržuješ stejná pravidla i v životě a politika tvého státu je přesně taková.

Nemusíte se účastnit „mírového summitu“, což znamená, že nevidíš v tomto formátu přiblížení konce války. Nemusíte pomáhat Ukrajině ukončit válku. Zdá se mi však, že mařit „mírový summit“, podnikat kroky k tomu, aby byla oslabena úroveň účasti lídrů zemí, dělat vše pro to, aby někteří lídři nepřijeli na „mírový summit“ a vyvíjet na ně tlak – to rozhodně mír nepřibližuje. A to už není jen podpora Ruska, to je vlastně podpora války,“ řekl Zelenskij.

Dále přímo obvinil a ponížil Čínu.

„Bohužel, když [Rusko] využívá vlivu Číny na [asijský] region a také čínských diplomatů, dělá vše, aby zmařilo „mírový summit“. Bohužel tak velká, nezávislá, mocná země, jako Čína, je nástrojem v rukou Putina,“ řekl kyjevský uzurpátor.

„Osobně mi to slíbil“ – Zelenskij obvinil Si Ťin-pchinga z „klamu“

Na ruském trhu se v tranzitu přes Čínu objevují součástky zbraní – nejen čínské, ale i z mnoha dalších zemí.

Od Číny neočekáváme obrannou podporu, nikdy jsme ji o ni nežádali. Nemá smysl žádat obrannou podporu od těch, kteří vám ji neposkytnou. Ale nechtěli bychom ani vidět čínskou obrannou podporu Ruska. A s vůdcem Číny jsme o tom mluvili po telefonu, slíbil mi, že Čína bude stát stranou od této války a nebude Rusko podporovat zbraněmi.

Dnes existují různé signály od různých zpravodajských služeb, včetně ukrajinských, že něco nějakým způsobem vstupuje na ruský trh přes Čínu.

Existují skutečně některé prvky, které se stávají součástí zbraní Ruské federace, což jsou prvky různých zbraní z Číny. Ale rád bych vás upozornil na to, že jsou tam prvky i z jiných zemí světa. To znamená, že různé země je speciálně prodávají Rusku, aby jeho rakety mohly létat a zasáhnout nás,“ uvedl Zelenskij.

Dodal však, že z této situace „našel cestu ven“.

„Předáváme všechna naše zpravodajská data do všech zemí, pokud vidíme, že tento produkt patří jednomu nebo druhému státu, a pokud tento produkt vstoupí na ruský trh, obchází sankce, předáme tyto informace našim partnerům, aby takový tranzit zastavili. My s tím bojujeme, můžeme za to odpovědět,“ pohrozil kyjevský uzurpátor.

https://1url.cz/D1uDG
https://1url.cz/a1uDD

Čína se odmítla zúčastnit summitu, řekly zdroje agentuře Reuters. Peking vyzval ke konferenci, která by byla podpořena jak v Moskvě, tak v Kyjevě.

Prezident Ukrajiny na fóru vyzval asijské vůdce, aby se připojili k účasti na summitu, uvedla agentura Bloomberg.

sdílet na

41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Putinovec
3. 6. 2024 05:44
Ohodnotit příspěvek :
     

A kdo to je ten Zelenskij , že někde vykřikuje ?
On je tento řadový občan , bývalý politik fašistického benderstánu něčím vyjímečný , že je ostatním lidem neustále předhazován názor jeho majitelů ?
Koho zajímá výkřik nuly .

JoFa
3. 6. 2024 06:43
Odpovědět  Putinovec

Lepšie by som to nepovedal.. Ukrajina už nemá prezidenta, oficiálne skončil a nové volby neumožnili, ja sa divím , že im na ten summit niekto aj príde, satanisti si myslia, že keď nemôžu vyhrať vojnu, tak upečú výhodný mier. Problém je, že Rusi im na taký mier tvrdo se.ú, ten bude na ruský spôsob.
Ako ešte môže niekto vôbec jednať so Zelenským, keď on nemá mandát pre medzištátne jednania?

stan
3. 6. 2024 07:59
Odpovědět  Putinovec

Zelenskij? Zmetek bez prezidentského mandátu, kterej má z kokainu děravej mozek a jen vyřvává svoje stupidity.Jsem zvědavej jak skončí, ale jemu bych za všechno to utrpení přál hoooodně dlouhej život někde na samotce za Uralem.To by bylo pro něj to nejkrutější potrestání……bez kokainu, bez kamer a mikrofonů, bez patolízalů kolem sebe…………

Standa
3. 6. 2024 08:34
Odpovědět  stan

Přidal bych naše šílené rusofoby, nacisty Pávka, Černochovou,Rakušana,Rehečku, Koudelku, Fialu,Lipavského @ spol. + hajlující Lejno, Stolneberga a jiné. Měli by se tam dobře při práci v lese v celém nadšeném ,, svazáckém “kolektivu a při zpěvu NATO idních hymen a večer u táboráku přednášením oslavných básní na USSA,….

PřemekJ
3. 6. 2024 14:19
Odpovědět  stan

Je na předních místech seznamu zločinců proti lidskosti. Vojenské tribunály se neřídí civilním právem…

Antonín Körber
3. 6. 2024 09:21
Odpovědět  Putinovec

..Zelenský je především profesionální komediant a lhář,to bude i jeho osudem,..dnes už ani nemá právo Ukrajinu zastupovat a dělat jí ještě větší ostudu,v jeho případě je to vlastizrádný počin…zde se musí vzpamatovat už jen sami ukrajinci,protože nazrál čas,aby jim uprchl..divím se,že se najdou ještě vůbec státníci,kteří s ním jednají..

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 10:34
Odpovědět  Putinovec

Tohle ani nečtu. Prolétnul jsem to, je to ztráta času. Jeho žvásty a žvásty podobných týpků k ničemu nevedou.

Iberiusto
3. 6. 2024 18:20
Odpovědět  Putinovec

Položme si otázku, jak by se sjednocený Západ choval a jak by tituloval politika z opačného tábora, kterému skončil legitimní mandát, a ten politik by dále si uzurpoval funkci a titul, na který již nemá žádný nárok. Není pro toto termín Diktátor?

Pravdomluvny
3. 6. 2024 06:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Z 💩 jsi ty mamrde Banderovský vzešel a hůř, než 💩 dopadneš……a s tebou o Banderonacisti v ČR,budou následovat osud nacistů po konci druhé světové války!!!!!

karel
3. 6. 2024 09:58
Odpovědět  Pravdomluvny

Ještě si hubu pomaž těmi hovny, co tady vystavuješ, ty fekále.

Standa
3. 6. 2024 14:19
Odpovědět  karel

Zatím to vypadá, že tu hubu pomazou těmi….máš ty!

Pravdomluvny
3. 6. 2024 16:49
Odpovědět  karel

Mlč a budeš vypadat jako inteligent

Kelly
3. 6. 2024 06:39
Ohodnotit příspěvek :
     

že by ten idiot Zelenský také přestal žádat o českou podporu? To by byla první rozumná věc, kterou by udělal. Ať se Zelenský houpe výš.

Standa
3. 6. 2024 14:25
Odpovědět  Kelly

Nejsem si jistý , že i ,kdyby přestal žádat , tak by jim to ti, co sedí ve vládě a na Hradě asi stejně vnutili. A zvedli by nabídku o české vojáky. Žebrali by na kolenou o nacistickou přízen. Nacista k nacistovi! Už nic jiného jim nemůžou dát! Výcvikové prostory plné banerovců, nemocnice také, zbraně dostali, peníze dostali,podporu také v pronacistické propagandě v cizině i u nás.
Moravec byl proti nim nemluvně !

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 17:45
Odpovědět  Standa

Stando, stále se žehrá na škůdce, ale někdo je zvolil a opět zvolí. A bohužel té většině plebsu to nevadí co tady dělají, tedy, že nás zaprodávají, dojí a dětem tohoto plebsu připravují temnou budoucnost. Co s tím dělat, když tihle lidičkové myslet nechcou a nebudou neb nemají čím. A nejhorší je, že absolutně nemají zájem co s nimi bude, oni vůbec nic nevnímají. Tady si lidé na pokecu a jiných vlasteneckých webech dělají starosti jak to tady bude vypadat a té většině je to totálně šumák. Asi jim je jedno budou li je vyhazovat z práce, budou li mít důchody nebo nebudou, budou li mít kde bydlet nebo ne. Staří důchodci a je nás tady dost si dělají starosti, ale prosím pro koho? My už máme někteří téměř odžito. Je to opravdu zvláštní fenomén. Mladé a střední generace a je jim jedno co s nimi bude. A teď mi řekněte, proč by to potom mělo zajímat staré. A víc nebudu dodávat, abych nebyl škarohlíd.

Aleš
3. 6. 2024 06:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Kriminální režim Ukrajiny a její loutkový fürer.

Pijack
3. 6. 2024 07:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Chová se jako Hitler, řve jako Hitler, uráží jako Hitler… tak je to Hitler.

karel
3. 6. 2024 10:02
Odpovědět  Pijack

Piják nepřeháněj, Áda Šekelgruber-Rotšild byl přeci jenom ať tak nebo tak formát, dlouho jej cvičili a formovali po WW1 v Anglii na fýrera. Ale tenhle zfetovanej obřezanej deviant a komediant PyjAnista, no tak ten Ádovi nesahá ani po podpatky.

Pijack
3. 6. 2024 10:07
Odpovědět  karel

Ale fakt je, že si na Hitlera hraje 🙂

unor 2022
3. 6. 2024 08:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Krok do normalnosti, kulturnosti a lidstvi predstavuje
..
..vystoupit z utocneho paktu NATO zbranemi bezohledne hajiciho zajmy jistych zidovskych rodin
..odstoupit od budovani ctvrte rise zvane EU
..vratit se k slusnemu clovecenstvi

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 14:23
Odpovědět  unor 2022

Přesně tak, jiné řešení není. Pokud se někdo vymlouvá, že z EU či NATO vystoupit nejde, je to složité apod, tak se mi fakt pění krev. Tyhle žvásty ale na většinu působí. Když slyším, oni to říkali ( škůdci ) tak mně fakt bere čert. Když to šlo tam, musí to i ven. Svatba stála peníze.

Evžen
4. 6. 2024 05:59
Odpovědět  unor 2022

To bude asi velký problém, lidé ato hlavně mladí jsou loutky ovládané mobily kde jim tlačí do hlav hovadiny! Když jsem viděl v Ostravě velký reklamní plakát k EU volbám s Okamurou a nějaký pomatenec mu přimaloval hyterovsky knírek…!Nejsem jeho volič ale aby někdo dělal takové věci u hlavní silnice kde jsou po obou stranách bezinky a určitě kamery tak to je síla…!

Frank
3. 6. 2024 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Takový pošahanec nemůže nikoho ponížit. Je to jen smutný šašek. Co ten vyhulený kretén chce na mírovém jednání bez Ruska? A jen tak mimochodem, za koho a z jakého titulu ten šašek mluví? Už není představitelem Ukrajiny, proto nemá žádnou legitimitu na jednání.

katango
3. 6. 2024 14:11
Odpovědět  Frank

Čína nezapomíná. Akorát tam čas běží jinak rychle. Oni ho mají plno. Ale nezapomenou.

Gales
3. 6. 2024 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenský je pouhá šmíra bez legitimity. A kdo ho poslouchá je sociálně narušenej. Fiala ho sleduje s otevřenou hubou.

Gales
3. 6. 2024 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Z ajronetu – Euro je totiž existenčně závislé na stabilitě amerického dolaru, protože v dolarech jsou denominovány všechny americké dluhopisy, které jsou podkladovými aktivy Eura podobně, jako dříve se měny podkládaly zlatem. Dnes se podkládají státními dluhopisy USA. Doufám, že už chápete, proč za USA stojí 50 zemí tzv. kolektivního Západu.

Není to z lásky k USA – je to kvůli tomu, že tyto země mají v amerických dluhopisových aktivech utopeny a jako rukojmí drženy své centrální banky, které těmi dluhopisy podkládají buď Euro, anebo své národní měny. To je to tajemství “jednoty” kolektivního západu. Je to strach z likvidace nakoupených amerických státních aktiv. A to je ta skutečná realita, proč mají zapadčiky strach z porážky USA na Ukrajině. Proto se rozhodli zabránit porážce Ukrajiny všemi prostředky, a to i zatažením svých zemí a svých vojáků do války proti Rusku na Ukrajině. Proto volby do EU parlamentu rozhodnou o osudu Evropy.

Iberiusto
3. 6. 2024 18:25
Odpovědět  Gales

…ano a to je tajemství “jednoty” kolektivního západu,v tom je ten hlavní důvod proč za USA stojí 50 zemí tzv. kolektivního Západu, a proto je potřeba nejprve zlikvidovat Rusko a následně Čínu.

V tuto chvíli jde hlavně o naše děti, ale i o naše bytí, poněvadž ve válce o americké zájmy budou umírat naší synové.
A co stateční američtí synové?
Ti budou těm našim, co po krvavé válce přežijí, rozdávat koblihy a žvýkačky, a truchlícím vdovám dávat „morální“ podporu, jak to již jejich otcové a pradědové udělali v Evropě dvakrát.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Miro 2
3. 6. 2024 11:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskij má zcestné představy o tom jak fungují války. Nikdy se nestalo, aby byla světem na 100% podporovaná pouze jedna zúčastněná strana, ale obě válečné strany byly podporované vždy někým jiným, jestliže k takovému podporování vůbec docházelo. Zelenského představa je taková, že by Ukrajinu měl skoro povinně podporovat celý svět a Rusko nikdo. Ať už se jedná o zbraně nebo jinou pomoc. To je bláhová a naivní představa. Pokud si dobře vzpomínám, Tak se Zelenskij celou dobu vyhýbal mírovým jedníním a až nyní, když je Ukrajina v úzkým a na konci sil, tak by byl ochoten k mírovým jednání na sumit do Švýcarska celý svět, ovšem jak jinak, že bez Ruska dalšího aktéra války. Co je to potom za “jednání” o někom bez něj!!! Krom toho válka nezačala útokem Ruska v roce 2022, ale po Majdanu v roce 2014 občanskou válku Ukrajiny proti svýn občanům na východní Ukrajině, kteří byli ruského původu. Ovšem tehdy to vraždění civilistů USA, NATO ani celému Západu nevadilo. Úžasná bohorovnost, pokrytectví a dvojí metr.

Autor
3. 6. 2024 12:17
Odpovědět  Miro 2

Máte i nemáte tak docela pravdu.
Je nutné mít pořád na mysli, že to je prostě nastrčený herec – loutka, která nikdy nehájila zájmy Ukrajiny, ale jen zájmy svého pána. A všichni by přece měli podporovat Západ a tím i Ameriku a kdo ne, toho Amerika “pověsí za kulky do průvanu” v průjezdy domu …
Naprosto stejnými loutkami jsou i ti, co jsou u nás u “moci”, co byli donědávna na Slovensku, jsou to i Scholz a spol. v Německu, je to i Macron, ti všichni hájí zájmy skutečných majitelů jejich dušiček – a to jsou finanční kruhy, to jsou korporace, to jsou i ty “podílové fondy”. Z toho vyplývá také, že i současná politika USA je jen loutkohrou a věřejně známí amerití politici jsou v drtivé většina rovněž jen loutkami, které dostávají i “dary” na svou politickou činnost.

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 14:27
Odpovědět  Peter 008

Petře, toť jednoduchá záležitost. Tito lidé už neměli nic řídit, kdyby lidé byli v Evropě důstojní. Ale jsou pohodlní, apatičtí a lhostejní. Prostě mrtvé generace. Mlýnek uzavřen.

3. 6. 2024 14:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Dalo se howno do tance a ruce v bok si podepřelo

PřemekJ
3. 6. 2024 14:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Skřet si na sebe plete sedmiocasou kočku a asi si to vůbec neuvědomuje. Kokain zatemňuje kritické myšlení…

Karel Darek
3. 6. 2024 14:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenský je úplně stejný jako “náš” Novotný. Nevidí si do huby, kudy chodí – tudy štěká, ale význam nemá žádný. Ukrajincům jeho rétorika nijak nepomůže.

Standa
3. 6. 2024 14:44
Odpovědět  Karel Darek

Ale Zelí nemá pouze České ,,vojenské multikáry” , ale naše tanky. Novotný má ,,bojovou multikáru” se kterou se chlubí a jezdí s ní po Řeporyjích…asi kolem pomníku Bandery , který tam nechal postavit.
Až budou v té dědině Rýtřepu nosem, tak toho hulváta snad už volit nebudou! Tohle , že je komunální politik s ODS? To mluví o celé straně i koalici!

Jan
3. 6. 2024 16:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskij to má těžké. Naletěl laciným slibům Západu, začal decimovat vlastní Lid a teď mu teče do bot a neví jak z toho ven. Prezident Beneš to udělal podobně. Také spoléhal na líbivé řeči Západu, vydal vlastní zemi napospas a pak utekl. Je otázka jestli by Zelenskij měl kam utéct, jako měl kam utéct Beneš?

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 17:54
Odpovědět  Jan

Promiň, ale ty jsi žil když hitlerčíci napadli naši zemi a věděl před čím president Beneš stál? Někdo něco sesmolil na Edvarda Beneše a pak se ta prasárna šíří jako lepra. Odkud jsou všechny ty informace? Že by někde z wiki? Tohle fakt nemám rád. Aby se nakonec nezjistilo, že K.H. Frank a Heydrich nebyli přátelé našeho národa. Ono s tím možná někdo brzy vyrukuje.

Jan
3. 6. 2024 18:44
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No já nevím. Beneše jsem osobně neznal. Podle pramenů na něj Lid skrze demonstrace i celá armáda tlačili směrem k obraně. On podle údajů sám rozhodl o vydání pohraničí s tím, že to v budoucnu může být uznáno jako neplatný akt, pokud to neprošlo schválením Parlamentu. Ale možná to bylo jinak. Třeba chtěl bojovat a všichni ostatní chtěli kapitulaci. Nevím. Před půlrokem zemřela jedna má známá paní ve věku 93 let. Ta Beneše a celou éru po něm až do dnešních časů pamatovala. Ta by nám k tomu mohla říct víc, než oficiální prameny, které mnohdy upravují fakta k obrazu svému….

Jan
3. 6. 2024 18:48
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jinak netvrdím, že Beneš byl snad zločinec. Aby sis to špatně nevyložil. Jen, že naivně naletěl falešným slibům Západu a zavlekl zemi do marasmu. To byla stejná chyba jako udělal Zelenskij. Ovšem úmysly těch dvou byly zjevně dost odlišné.

Pepan
3. 6. 2024 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten koksman to je skutečně správný magor, takový ten praví žido-nacistický. Všichni jenž ho nechtějí v nacizmu podporovat jsou špatní, nechtějí pochopit, že ten koks něco stojí a on chce být multimiliardář aby ta jeho rašple měla z čeho utrácel. No ani se mu nedivím že je na ně naštvanej, kdo by nebyl že.

Honzas
3. 6. 2024 18:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten už dávno nemá mandát tak nevím proč tam vykřikuje.

Karel
3. 6. 2024 20:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Židonacista Zelenský si nevidí do huby. Jeho výroky dokázaly naštvat nejednoho západního politika. Svojí nevymytou židovskou tlamou ztrácí body nejen pro sebe ale i pro Ukrajinu.