politika

Naryškin: Polsko urychluje přípravy na anexi západní Ukrajiny

Ředitel zahraniční zpravodajské služby Ruské federace Naryškin: Varšava urychluje přípravy na anexi území na západní Ukrajině.

MOSKVA, 30. listopadu – RIA Novosti. Polsko zintenzivňuje přípravy na obsazení území na západní Ukrajině, řekl ředitel Služby vnější rozvědky (SVR) Sergej Naryškin v rozhovoru pro RIA Novosti.

“Informace obdržené ruskou zahraniční zpravodajskou službou naznačují, že Varšava urychluje přípravy na anexi západoukrajinských zemí: území Lvova, Ivano-Frankovska a většiny Ternopolské oblasti Ukrajiny,” zdůraznil.

Šéf zahraniční zpravodajské služby upřesnil, že polský prezident Andrzej Duda nařídil příslušným orgánům, aby urychleně připravily oficiální odůvodnění nároků na západní Ukrajinu. Podle jeho slov, výchozím bodem v probíhajícím archivním výzkumu byl Volyňský masakr z roku 1943. Varšava chce zároveň na těchto územích pořádat referenda, aby „zajistila legitimitu plánovaných aktivit“.

Podle Naryškina Varšava hodlá jednat proaktivně a vytrvale kvůli obavám, že se vysocí partneři NATO  pokusí v zimě vyjednávat s Moskvou. A případná dohoda nemusí zohledňovat zájmy Ukrajinců ani Poláků, zdůraznil.

Kromě toho, jak vysvětlil šéf SVR, v Polsku si jsou jisti, že si zaslouží štědrou kompenzaci za vojenskou pomoc Kyjevu, za poskytnutí azylu uprchlíkům, stejně jako za nedávný incident s pádem raket, který polské úřady musely “spolknout“ na radu Spojených států a evropských zemí.

Přesto Naryškin varoval Varšavu před pokusy o anektování ukrajinských území. 

Poznamenal, že historie „je plná hořkých příkladů střetů mezi polskými a ukrajinskými nacionalisty“ a vyzval „nešlapat na stejné hrábě“.

Na konci dubna Naryškin řekl, že Washington a Varšava pracují na plánech na zavedení polské vojensko-politické kontroly nad „historickými statky“ na Ukrajině. Ve skutečnosti mluvíme o pokusu zopakovat historickou „dohodu“ po první světové válce, kdy kolektivní Západ reprezentovaný Entente uznal právo Varšavy nejprve okupovat část Ukrajiny, aby ochránila obyvatelstvo před „bolševickou hrozbou“ a poté i začlenění těchto území do polského státu, řekl ředitel zahraniční rozvědky

Polský „mírový kontingent“ se podle Naryškina plánuje rozmístit v těch částech Ukrajiny, kde je hrozba přímého střetu s ruskou armádou minimální.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3in6iM2

sdílet na

50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
1. 12. 2022 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak kdyz není možné mít celou Ukrajinu v NATO tak chtějí čast Ukrajiny anektovat a dostat americké rakety blíž Moskvě alespoň takto. Polák byl vždy zloděj, stačí si vzpomenout na jeho spolupráci s Hitlerem a porcování Československa.

Autor
1. 12. 2022 08:29
Odpovědět  Aleš

Nechtěl jsem to jen tak vnášet, ale zahlédl jsem při přepínání a vlastně chybou ovladače závěr jednoho filmu. Jmenoval se Staré báje Vikingů. Tam v závěrečných titulcích, naznačujících další vývoj událostí – prmiňte ale jinak vůbec nesleduji takové filmy, bylo to, že nějaký Lešek se stal někým, už nevím čím, ale to co mám na mysli přichází teď – a to že Poláci jsou vlastně potomky Vikingů!
Nehodlám se zabývat podobnými filmy, ale když s to někdo takto vyloží, pak vyplývá buď to, že Poláci se chtějí aspoň nějak odtrhnout od Slovanů a nebo, což je rána zase na druhou stranu, Slované byli Vikingové …
Je to podobné asi tomu, kdyby někdo natočil film o “našich” předcích a tvrdil, že pocházíme třeba rovnou od Turků. Nebo ne?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
1. 12. 2022 08:45
Odpovědět  Peter 008

Tak to si budou rozumnět. Chocholové jsou zase podle jejich posledních výzkumů potomci starogermánů a skandinávců. Akorát aby pšonky neštvalo, že chocholové mají ještě k tomu vazby až na starý Egypt. To by je mohlo dost nakrknout, kdyby se kvůli tomu na ně chocholové nějak vytahovali.

Per
1. 12. 2022 12:54

Chocholové jsou ještě starší než obyvatelé Atlantidy. A od chocholů přišla žárovka, elektřina, spalovací motory a nebyli náhodou na Měsíci už v 15. století? Jo z Měsíce tak mohou jedině přijít.

1. 12. 2022 17:21
Odpovědět  Per

Však z něj taky spadli. Před tisíci lety. A hned chtěli vstoupit do Evropské unie.

Per
1. 12. 2022 08:55
Odpovědět  Peter 008

Rus- jako národ Ruský. Kmen Vikingů jménem Rus odešel z původní země a obsadil území v oblasti Kyjevské Rusi.
Velmi, velmi krátce.
A nakonec, všechny národy v Evropě pochází z oblasti z jihoruských stepí. Ale pozor, nezaměňovat s Národy, Národy vznikly až po stěhování(migraci) stepí postupně.
Historie.
Kdysi všichni hovořili stejně, teprve migrací vznikly jazyky. A z jazyků národy, protože národ je až tehdy, pokud mluví jedním jazykem.
Nejsem historik, neumím to vědecky popsat, ale tak to bylo.

José
1. 12. 2022 12:31
Odpovědět  Per

Kdysi jsem se o to zajímal, tak bych také přispěl svou troškou do mlýna. Švédové postupně od 9. století pronikali na území dnešního Ruska a Ukrajiny, jejich kontakty sahaly až do Byzance. Na těch územích tehdy neexistoval žádný stát, byly tam jen roztroušené slovanské a jiné kmeny, které jim říkali Varjagové, název Rus nejspíše pochází od arabských a židovských kupců. Poté tam začaly vznikat samostatná knížectví s vazbou na Skandinávii, někdy v 11. století dokonce vyslali poselství do Dánska, aby jim poslali krále, že si neumějí sami vládnout.

Per
1. 12. 2022 12:57
Odpovědět  José

No zřejmě na tom nakonec něco bude. Protože Slované si neumí vládnout ani jeden druhému, všichni chtějí vládnout. Jeden vedle druhého.
Každý chce totiž majetek(já taky) ale krucinál musí tu být jeden který to dá dohromady. Mě stačí být šlechtic, nechci být král.

Pavel K
1. 12. 2022 14:08
Odpovědět  Per

Jen co mě honem napadlo kdo se staral o lidi byl Karel IV, Baťa a Husák s Jakešem. Nó. 😋😂🙋‍♂️

zdena
1. 12. 2022 17:04
Odpovědět  Per

Ano – Rod, národ,rodiče, rodina, rodit, rodný, národní, rodilý….. to vše navzájem se vztahuje k rodině a národu.

Staník
1. 12. 2022 12:05
Odpovědět  Peter 008

Zhruba 25% Norů a 20% Švédů má slovanskou haploskupinu R1a. U Norů to je téměř stejně jako u nás (necelých 30%). Je docela možné, že jste si položil správnou otázku.

Vaska
1. 12. 2022 18:02
Odpovědět  Peter 008

a hlavně rasovou čistotu – někde jsem to už slyšel –
https://t.me/casusbellilive/81738

Spam Bety
1. 12. 2022 20:20
Odpovědět  Peter 008

Četl jste někdy Sienkiewicze ? Tam jsou zase narážky na to, že polská šlechta má
mezi předky římské senátory. No co s nimi naděláte? To je tak, když někomu vlastní
předci nestačí.

Gene
1. 12. 2022 20:35
Odpovědět  Spam Bety

I to muze byt. Nevite kolik tech otrokyn z okoli dnesniho aPolska Rimane opr-cali.

marie
1. 12. 2022 09:18
Odpovědět  Aleš

Moje babička vždycky o Polácích říkala, že to jsou zloději koní,.

Gales
1. 12. 2022 09:56
Odpovědět  Aleš

Až se splní přání Fialenka a Rus nás napadne,tak pšontci hned zaberou Těšínsko.

zdena
1. 12. 2022 17:06
Odpovědět  Gales

to na 100%. Ale možná nejen Těšínsko….

1. 12. 2022 13:31
Odpovědět  Aleš

Stačí si vzpomenout na tu zakázanou reklamu….lízáky malinové……:D Ta čistá pravda je naštvala. 😀

unor 2022
1. 12. 2022 08:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Varšava chce zároveň na těchto územích pořádat referenda, aby „zajistila legitimitu plánovaných aktivit“.

A hned vedle toho stoji krik a neuznani DLL, LLR.
Co vic dodavat. Neni co.
Zapade, zapade. Jsi ubozejsi nez by jeden cekal. A ze si o tve dnesni podobe nedela zadne iluze.

Per
1. 12. 2022 08:57
Odpovědět  unor 2022

Samozřejmě, že aktivita Poláků v tomto směru bude uznána jako právoplatná, protože platí právo na sebeurčení obyvatelstva.

Per
1. 12. 2022 09:07
Odpovědět  Per

Kdo má peníze, má moc,
Kdo má moc, má armádu.
Kdo má armádu, ten vládne.
Ale jedná se o to, že USA tuto moc ztrácí. O to se jedná, o tu moc, která určuje, která to jsou ty Nastolená pravidla.
A je to pořád dookola, vždy se jedná jen a pouze o převahu nad ostatními národy. Tato převaha však končí a nastupuje Nová éra, éra budování obchodu a spolupráce bez výjimek.

zdena
1. 12. 2022 17:08
Odpovědět  Per

Oh… už aby to bylo…včera bylo pozdě….

1. 12. 2022 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Zase účet bez hostinskýho. Nějak milánkové zapomněli na body navrhované, tzv. ultimativní bezpečnostní smlouvy ze 17.12.2021.

Hlavní body Ruskem navrhované smlouvy s NATO

 • 1) Vyloučit další rozšiřování NATO a vstup Ukrajiny do Aliance.
 • 2) Nerozmisťovat další vojenské síly a zbraně mimo země, kde se nacházely v květnu 1997 (před vstupem východoevropských zemí do Aliance) – kromě výjimečných případů se souhlasem Ruska a členů NATO.
 • 3) Vzdát se jakýchkoli vojenských aktivit NATO na Ukrajině, ve východní Evropě, na jižním Kavkaze a ve střední Asii.
 • 4) Nerozmisťovat rakety středního a kratšího doletu tam, odkud by mohly zasáhnout území druhé strany.
 • 5) Neprovádět v dohodnuté pohraniční oblasti cvičení nebo jiné činnosti, jichž se účastní více než jedna brigáda, a pravidelně si vyměňovat informace o vojenských cvičeních.
 • 6) Potvrdit, že strany se navzájem nepovažují za protivníky, souhlasí s mírovým řešením všech sporů a zdrží se použití síly.
 • 7) Zavázat se nevytvářet podmínky, které by druhá strana mohla vnímat jako hrozbu.
1. 12. 2022 09:08

Hlavní body Ruskem navrhované smlouvy s USA

 • 1) Nerozmisťovat zbraně a síly v oblastech, kde by to druhá strana vnímala jako ohrožení národní bezpečnosti.
 • 2) Zdržet se letů těžkých bombardérů s jadernými i nejadernými zbraněmi mimo vlastní oblohu, odkud by mohly zasáhnout cíle na území druhé strany.
 • 3) Zdržet se umístění válečných lodí v oblastech mimo národní vody, odkud by mohly zasahovat cíle na území druhé strany.
 • 4) Zdržet se rozmísťování raket středního a kratšího doletu v zahraničí a v oblastech, odkud by mohly zasáhnout cíle na území druhé strany.
 • 5) Nerozmisťovat jaderné zbraně v zahraničí, vrátit již rozmístěné jaderné zbraně a odstranit infrastrukturu pro rozmístění jaderných zbraní mimo své území.
 • 6) Neprovádět vojenská cvičení se scénáři zahrnujícími použití jaderných zbraní a necvičit armády států, které nemají jaderné zbraně, v použití jaderných zbraní.
1. 12. 2022 09:10

7) Spojené státy se zavazují vyloučit další rozšiřování NATO na východ a upustit od přijímání postsovětských zemí do Aliance.
8) USA se zavazují, že nebudou zřizovat vojenské základny v postsovětských zemích, nebudou využívat jejich vojenskou infrastrukturu a nebudou s nimi rozvíjet vojenskou spolupráci.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3416028-rusko-zverejnilo-navrhy-smluv-s-nato-a-usa-nerozsirovat-alianci-nerozmistovat-jednotky

To jako čekaj, že si budou Rusové točit palci mlejnek? Co vím, Rusko z těchto bodů nikdy neustoupilo! Oni o tu demilitarizaci a deamerikanizaci Evropy usilují na plný plyn, jak tak na to koukám.
Stačí sledovat ne co plácají gaučoví válečníci, včetně těch ruských, v médiích, ani jak zrovna vlastenčí Peskov či Medveděv, ale Gosudarovy projevy a učesaná Lavrovova vyjádření.
Ještě se budou divit, bl-bečci. Nebo já, pokud se šmejdům povede odstranit Putina, nebo pokud se pohybuji v mantinelech “přání otcem myšlenky”. Uvidím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Per
1. 12. 2022 09:17

Ano, to jsou návrhy jedné strany.
Ovšem, kdo se jimi z druhé strany bude řídit? Vždyť přece máme jasná Nastolená pravidla a kdo je porušuje, ten bude vyobcován a zničen.

1. 12. 2022 11:54
Odpovědět  Per

Právě ta jedna strana. Podstatné je, že neustoupí, ať se druhá strana třeba pos-ere do jejšky a mele si co chce. Nakonec budou “nastolená pravidla” sakra rychle “odstolena” – nebo budou “nastolitelé”, kterých je všeho všudy 12% světové populace, vyobcováni ze světového děni. Zničeni ne; zničí se sami.
Už teď ostatně jsou čím dál víc odstrkováni. Uměl si snad někdo ještě před pouhým rokem představit, že Saudvé nebudou ušákům zvedat telefon a Katar že je pošle do pr-dele? Nebo že Saracén začne ostřelovat jejich základnu v Sýrii? A tak by se dalo pokračovat.

Per
1. 12. 2022 12:47

Odpovídáš jako Masunta, africký král Já, jeho veličenstvo nebo jako Milan ze Zahrady Čech

1. 12. 2022 17:27
Odpovědět  Per

Nemůžu za to, žes nepochopil jak to bylo s tím Masuntou a s těmi minusy. Měl sis před tím, než ses do mě a do čehůnů začal blbě navážet zkontrolovat časy, kdy jsem tam co hodil a třeba by ti došlo.

Autor
1. 12. 2022 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

JEN TAK MIMOCHODEM POKUD TO UŽ NEVÍTE:
Naprosto šokující zprávu včera ve středu 30. listopadu v 16 hodin odpoledne vydalo OSN. Podle zprávy je Česko letos druhý nejhorší stát na celém světě podle míry poklesu reálných mezd pracujících! Horší než Česko (-6,8%) je už jen Nicaragua řízená komunistickým veteránem Danielem Ortegou (-7,6%)! Pozoruhodné na zprávě je, že obě země byly jako jediné na celém světě řízeny na přelomu století tzv. havlisty. Nicaragua v letech 1990-2008.

http://www.infokuryr.cz/n/2022/12/01/cesko-je-druha-nejhorsi-zeme-na-svete-oznamila-vcera-osn-kdo-je-prvni-zasnete/

Pavel z Moravy
1. 12. 2022 10:08
Odpovědět  Peter 008

Nechci tě Petře nijak naštvat, ale co z toho když se to českým zotročencům líbí.

Autor
1. 12. 2022 10:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co? To, co jsem se snažil jako nejsppíš jeden z mála dělat celý vědomý – dospělý – život otevírat mladým oči. Ale kolik lidí se aspoň snaží, jako já? Lepší je TV, a co se budu trápit. Pohodlný život je pro ty, co nechtějí od života nic, než dobré trávení a dobrou stolici. Jestli se mi to povedlo u jednoho, dobře, ale jestli jsem to dokázal aspoň u dvou … zamyslete se sami.
Asi to vy znáte, když Slovan (pravý) nahlédne do místnosti – a je prázdná – řekne není tu ani duše. “Zápaďák” řekne, není tu nikdo, žádné tělo (v jednotlivých zemích se to liší, ale jde o smysl).
Takže o co jde nakonec? O duši nebo tělo? Jde o to, že jsme se zaprodali jako celek pouhému tělu …

4ada388f8ccfedfa23d3fd10f3ac3701-24034884l12.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
1. 12. 2022 18:19
Odpovědět  Peter 008

To je divné.Neslyším žádnej rozdíl.

1. 12. 2022 12:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Už si na to jho i na ten odpad co žerou zvykli.

Autor
1. 12. 2022 10:16
Odpovědět  Peter 008

Když jsem odeslal tento příspěvek, opět jsem si uvědomil, že co byla První republika. A že to nebyla žádná náhoda, že po válce lidé i mimo levicové strany často (obyčejní členové) požadovali znárodnění. A jaká byla skutečná podpora a koho v roce 1948. Že nebyla žádná náhoda, že jsme tehdy byli sice průmyslově rozvinutou zemí (aspoň něco na rozdíl ode dneška), ale že jsme měli jednu z nejnižších životních úrovní v Evropě.
Už stejně delší dobu, i díky tátovi, jsem se na “vznešené” politiky První republiky díval přinejmenším podezíravě. Teď vím, ano vím, že to, co žijeme, prožívali za První republiky mnozí lidé, a že “konečně” se odhalilo, jaké mají vzory “naši vysokoblahorodní” politici.
Jak se teď dívat na ty politiky, které by nám rádi nastrčili jako vzory? Na ty kolaboranty, často se sympatiemi k fašismu, vydřiduchy, sobce, zrádce …? Kdyby tehdy vyhráli oni, měli bychom se již dlouho zle a vůbec ne jako třeba v Rakousku nebo jak stále básní o tom, že budeme mít německé platy.
Lidé by měli konečně pochopit slova Antonína Zápotockého, často ironicky vysmívaná, že budeme mít jen to, na co si SAMI vyděláme.

Jaroslav
1. 12. 2022 12:18
Odpovědět  Peter 008

První republika byla především francouzskou kolonií. Ti tahali motouzy loutek z pozadí. Jestli si “tatíček” hrál na vládce, skutečně sloužil vítězům. Vítězové 1.svv války si rozdělili poražené a my jako součást poraženého impéria jsme platili reparace, samozřejmě Francii.Čímž se ve skutečnosti anulují jakési “zásluhy” legií na všech frontách, prostě reparace platí poražení. Jenom Sovětský svaz po 2, svv reparace nepožadoval (Slovenské jednotky a vyhlášení váky SSSR i USA a zapojení se Protektorátu do válečného úsilí 3. říše mohutnou zbrojní výrobou pro Východní frontu).Přeze vše se degradace Československého/Českého státu v těchto obdobích, včetně vlády KSČ, nedá srovnávat se součastností, jak v oblasti společenské, tak ekonomické

Pavel z Moravy
1. 12. 2022 12:31
Odpovědět  Peter 008

Toník Zápotocký byl skutečný chlap z lidu, lidé mu říkali náš Toníček. A jelikož už mám nějaké roky, tak moc dobře vím co mi dědové a babky o první republice říkali. Proto přišel po válce rok 1948, to byla historická nutnost. Chápu, že chcete bojovat, tak je to správné a tak to má být. Moji starší až o 20 roků přátelé z KČP, kteří byli převážně komunisté, ale ti kterých si člověk za jejich postoje musel vážit mi vždy vysvětlovali, že s lidmi se musí mluvit, mluvit a mluvit. Prostě s nimi pracovat. No vidíte a tato globalistická sebranka s nimi pomocí médií pracovala a pracuje a vidíte co z národa je. Ukažte cestu jak oslovit tyto tak lehce manipulovatelné lidi, kteří sami o sobě mají k přemýšlení moc daleko? To je ten zásadní problém, který tady nikdo nerozseknul. Probůh, já absolutně nejsem proti osvětě lidu. Budou ale lidé naslouchat? V tom vězí celé to jádro pudla.

Autor
1. 12. 2022 13:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jediná cesta je jít do toho osobně. Někde dneska jsem tady na Pokecu o tom již psal. A nesmí si nikdo myslet, že všechno přijde samo od sebe.
Když byl listopad, bylo vidět, že je pozdě. To, co ale mělo přijít bylo jít mezi lidi a jak říkáte muvit s nimi. Stokrát jsem mluvil na nic, ale po sto prvé už svitla naděje. Už jenom třeba to když jsem sem tam povídal mladým, jak je krásné číst, protože nic vás neomezuje ve vlastní představivosti a fantazii. A kdyby se povedlo naučit číst jen pár za celý život, stačí domýšlet, co se stane za čas. Když naučíte lidi používat vlastní mozek díky té představivosti, zvláště mladí pak jsou schopni ledasco dohnat.Oni ve skutečnosti nejsou hloupí. Ale to je základní chyba, myslet si, že není žádná šance. Tohle právě oni chtějí, abychom vzali jako fakt. Tím okamžikem, ať říká takový co chce, je prostě jejich.
pokud jste si mohl všimnout, pak nikdy moje komentáře nenabízí rychlé řešení. Vždy ukazuji příklad a co možná jednou bude. Za degradaci myšlení díky “umění” nemohu. Třeba jeden z mých argumentů je – copak se zlepší kvalita filmu nebo pořadu, když bude na mnohem větší obrazovce s větším rozlišením?
A pak jednou to možná přinese ovoce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
1. 12. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, na sk.news-front.info je článek, Kdo zničil energetiku Ukrajiny. Hlas mordora vypláchnul Ukrajincům pěkně žaludek. Máte- li chuť přečtěte si to. A také je tam hodnotný pohled Lavrova na současné dění. Vím, že sk.news-front.info asi sledujete, ale píši to kdyby třeba ne.

ladik
1. 12. 2022 12:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Před chvílí jsem ho četl a chtěl doporučit také. Předestírá pravdu v celé nahotě. A to, co prožíváme nyní my, si náš zubožený a zotročený národ plně zaslouží.

Autor
1. 12. 2022 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě poznámka k překladu – děkuji za něj, ale jen taková maličkost – Entente jsou země Velké Dohody. To pro lepší pochopení významu a kdo za tím stál.
Mimochodem, Poláci na těchto územích dělali v podstatě přesně to, co se snažili dělat Ukrajinci, ta chunta, na Donbasu, jen s tím rozdílem, že se snažili osídlit tyto země Poláky, čili dělali to, co Angličané v Irsku, Walesu, Skotsku. Dnes to dělají ještě země Pobaltí, kde se snaží vytěsnit domorodé obyvatelstvo ruského původu za každou cenu.
V roce 1939, kdy se tato území dostala pod kontrolu SSSR v souvislosti s de facto zánikem Polska, vítali na těchto územích Rudou armádu jako osvoboditele. Ba i v Pobaltí tomu tak bylo. Ironie, ne? Jak budou nkdy nakonec vítat Ruskou armádu?

unor 2022
1. 12. 2022 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak dlouho asi obyc Polakum a stoupencum Bandery sezeni na spolecne lavici u spolecneho stolu vydrzi? Do vypiti posledni lahve? A co potom? Uz ted se udajne mezi sebou jejich maskacovane skupiny mydli mezi sebou.
Ale snad tomu nekdo tak chtel. Min lidi, vice mista na Zemi.

Vladimír
1. 12. 2022 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina v celku je hrozba jak pro Rusko, tak pro Polsko (viz ukrajinská hymna, kterou stále nezměnili). Kousek by si mohli vzít i Maďaři a Slováci. Beztak Ukrajina dostala většinu území darem od komunistických vládců.

1. 12. 2022 13:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Pár těžkých raket na jednotky hned jak překročí hranice, a bude to v pohodě…..ono to zloděje Polský přejde. Topol-M kolik že nese hlavic? 8? Když jsou konvenční? To jim to rozmluví dokonale.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 12. 2022 14:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak – štědrou kompenzaci za pomoc Kyjevu?!? Já chci taky kus Ukrajiny! No, aspoň Slováci by mohli vznést nárok na kompenzaci – Podkarpatskou Rus. Co?

1. 12. 2022 14:18
Odpovědět  Markýza

Co s tím? Víš kolik je tam Cikánů? 😀

1. 12. 2022 17:30
Odpovědět  Veny232

Sládkův plán:

1) Připojíme Zakarpatskou Ukrajinu.
2) Odstěhujeme tam cikány.
3) Odpojíme Zakarpatskou Ukrajinu.

To byla tehdá mediálního řevu!

zdena
1. 12. 2022 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Poláci i Ukrajinci si zřejmě myslí, že je spojí společná nenávist k Rusku….. omyl…. rozdělí je vládychtiví politici a budou se přetlačovat, kdo bude vládnout…. a skončí to zase něčím neblahým… možná i druhou Volyní….kéž bych neměla pravdu….

Markýza
1. 12. 2022 19:23
Odpovědět  zdena

Nevím, jestli lépe pozdě, než nikdy, nebo zvolat “to vám to trvalo”: Počkám si na pokračování:

https://www.youtube.com/watch?v=rAPaSZF1ajU

sergej
1. 12. 2022 19:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Je tam ke konci zmínka o polácích.
https://www.youtube.com/watch?v=0kXDLE5cKI4