Národy světa spojuje jeden cíl – zbavit se západní nadvlády

Al-Watan: Většina zemí světa se odmítá připojit k americko-západní válce proti Rusku

Mnoho zemí po celém světě odmítá podpořit postoj USA k Rusku a ukrajinské krizi, píše Al-Watan Syria s odkazem na výsledky průzkumu Chatham House. Většina respondentů je pro brzké příměří, i když to znamená dělat ústupky Moskvě.

Historie západních koloniálních mocností dokazuje, že ve svých vztazích a politické činnosti jsou zvyklé používat všech dostupných forem politických a vojenských útoků k vydírání zbytku světa, aby vyvíjely tlak na ostatní členy světového společenství, ovládly nezápadní národy a prosazovaly své zájmy. 

Na druhé straně – cílové země, ať už jde o velké nebo regionální a nezávislé země, zjišťují, že byly vždy nuceny provádět obrannou politiku, aby zabránily ohrožení národní bezpečnosti, bránily nezávislost a zájmy svých národů. 

Od dob 2. světové války až do současnosti se tato scéna nadále projevuje na globální i regionální úrovni. Některé síly vykazují všechny formy agrese a politického a vojenského vydírání, zatímco jiné se snaží chránit sebe a svá práva. A toho jsme dnes svědky.

Nejdůležitějšími kapitolami těchto scénářů je to, co se nyní děje na světové scéně mezi dvěma bloky, z nichž jeden shromažďuje své schopnosti a sjednocuje své politiky ve jménu Evropské unie, která sdružuje 27 zemí vedených Spojenými státy a provádějí společnou zahraniční politiku, rozpoutávají politické, přímé, hybridní a zástupné války proti jednotlivým státům a izolují ostatní země, aby je mohly v budoucnu monopolizovat.

V těchto konfrontacích je svět svědkem sbližování Ruska, Číny, zemí BRICS, Íránu, Běloruska, Sýrie, Alžírska a Severní Koreje. Stále více to nabývá podoby obranné aliance, ke které se mohou připojit další africké a asijské státy, aby chránily zájmy svých národů. 

Na mezinárodním poli se formuje globální aliance, která vznikla poté, co Západ rozpoutal válku proti Rusku na území Ukrajiny, a tato aliance má všechny šance ukončit západní hegemonii. Podporuje všechny národy, kterým americko-západní koalice vyhrožuje válkami a izolací. Tato aliance nabývá bezprecedentního charakteru vzhledem ke svým schopnostem, geografickému rozsahu, a která představuje většinu obyvatel naší planety.

Kvůli všem výše uvedeným skutečnostem řada úředníků v Radě národní bezpečnosti USA varuje před rostoucím počtem zemí v Africe a Asii, které se odmítají připojit k americko-západní koalici proti Rusku.

Britské výzkumné centrum „Chatham House“ (Královský institut mezinárodních vztahů) ve studii, kterou zveřejnili na svých webových stránkách 20. února u příležitosti výročí zahájení ruské speciální vojenské operace na Ukrajině, dospělo k závěru, že většina zemí světa odmítá dodržovat americko-západní postoj vůči Rusku, i když je spolupráce s Moskvou staví do obtížné pozice.

V průzkumu provedeném Evropskou radou pro zahraniční vztahy dne 22. února pod názvem „Politické shrnutí“ bylo zjištěno, že „většina nezápadních zemí ve světě dává přednost rychlému ukončení války na Ukrajině, i když to znamená udělat řadu ústupků Rusku.

Z průzkumu vyplývá, že tento názor sdílí 54 % respondentů v Indii, 48 % v Turecku, 44 % v Rusku, 42 % v Číně, 30 % v EU, 22 % ve Spojeném království a 21 % ve Spojených státech.

Drtivá většina věří, že „vznik multipolárního světového řádu ukončí unipolární americký světový řád“. 

Jinými slovy, většina většina zemí světa, zejména těch s největší populací, s geopolitickými, vojenskými, konvenčními i jadernými schopnostmi má jeden společný cíl – zbavit se americko-západní nadvlády a pracovat na vybudování nového multipolárního světa.

To potvrzuje, že Západ nebude schopen mobilizovat všechny země světa. To také potvrzuje, že USA nikdy nedokázaly obrátit svět nebo většinu zemí proti Rusku, Číně a jejich spojencům. 

Většina z těchto zemí se formuje v této pozici jako jednotná fronta proti Západu a hájí zájmy svých národů. Tyto země nezapomněly na zločiny spáchané západními koloniálními mocnostmi a Spojenými státy. Nezapomněly, co s nimi Spojené státy a západní a koloniální mocnosti provedly, pokud jde o zločiny v posledních dvou stoletích, jejichž důsledky jsou v Africe, Asii a Evropě stále vidět.

Tahsin Halabi

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3ZG512p

sdíletj na

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
13. 4. 2023 22:13

nie je to celkom k téme, ale senilný pedofil je na návšteve v severnom Írsku a nespoznal sunara, odstrčil ho, čo ho otravuje nejaký ušatý cigáň….
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/biden-nepoznal-britskeho-premiera-odstrcil-jej-a-zasalutoval-vojakovi/

Milan ze Zahrady Čech
13. 4. 2023 23:26
Odpovědět  zuza

Ale měl při tom roztomilej kukuč, žejo? Takovej dětsky nevinnej.

sergej
13. 4. 2023 23:45

Sunak tam zapajdal jak “kývač aby nebyl mimo parket. 🙂 Ale tam bych se nedivil se samolibostí amíků že věděl co dělá. 🙂

Vanja
13. 4. 2023 22:50

konec anglo-americké nadvlády. Rozpad Velké Británie, zánik USA.

sergej
13. 4. 2023 23:36
Odpovědět  Vanja

Jo, ale zombie feťáci budou chtít vzít do pekla všechny a nepsaně berou a hůl evropu, tedy lidi když je kde všude ve světě vypíchali.

Franta
14. 4. 2023 01:38
Odpovědět  Vanja

Bude i rozpad USA. Texasští republikání chtějí vyhlásit TEXIT v příštím roce. Proslýchá se, že nový stát Texas bude chtít vstoupit do společenství BRICS. Kdyby se úplně rozpadly USA, Aljaška by se mohla vrátit do Ruska.

Jaris
14. 4. 2023 03:23
Odpovědět  Franta

At si Texas klidne vyhlasuje Texit. Je to jejich vec. Jsou minaprosto ukradeni. S zadnymi usaky by BRICS nemeli do svazku mezi sebe prijimat. Doufam, ze takovou ves do kozichu si nenasadi. Podvodnickym usakum se neda verit ani slusny pozdrav. To je prece znama vec tisickrat potvrzena.

sergej
13. 4. 2023 23:19

Není divu když vidí jak dýpstejt neexistujících západních ho.not kádrováků inkluzivních školastik sajrajtů bez hranic morálky který dosazuje své lidi záporných hodnot. Úplné antipody. (buldozerující 108ička sajrajtů – 5. koalka belzebuba plutokracie mamona všepožírajícího) Až by se dalo říct etalony protikladů lidí a humanit. Úžery naprosto čehokoliv.
https://www.youtube.com/watch?v=oTEFxp2lWd0
___________________________________________

https://www.facebook.com/janapeterkovaofficial/videos/obchod-se-smrt%C3%AD-um%C3%ADraj%C3%ADc%C3%ADho-lid%C3%AD-%EF%B8%8F%EF%B8%8F%EF%B8%8Fjakou-roli-v-tom-hr%C3%A1l-rajchl-a-jakou-havl%C3%AD%C4%8De/699473951952959

Milan ze Zahrady Čech
13. 4. 2023 23:24

K těm 44 % v Rusku. Zajímalo by mě, jak by ten průzkum vypadal, kdyby Rusové odpovídali na otázku: “Měl by za této situace Putin usednout k jednání, nebo dotáhnout válku s NATO do vítězného konce?” To by mě fakt zajímalo.

sergej
14. 4. 2023 00:17

Mne tedy ani ne. A vybalený arzenál by byl sebezáhubný a vojenští jestřábové jsou horší kohoutích zápasů.

primak
14. 4. 2023 04:59

„většina nezápadních zemí ve světě dává přednost rychlému ukončení války na Ukrajině, i když to znamená udělat řadu ústupků Rusku.

Z průzkumu vyplývá, že tento názor sdílí 54 % respondentů v Indii, 48 % v Turecku, 44 % v Rusku, 42 % v Číně, 30 % v EU, 22 % ve Spojeném království a 21 % ve Spojených státech.

Co je většina? Víc než 50%? Nebo už to neplatí?

Milan ze Zahrady Čech
14. 4. 2023 05:11
Odpovědět  primak

Taky mě to pobavilo, ale nechtěl jsem bejt za šťouru.

Albi
14. 4. 2023 09:37

Ona tam ještě chybí kolonka “spíš pro ukončení” a “spíš pro pokračování”, která s těmi procenty může zamíchat.

sergej
14. 4. 2023 07:35
Odpovědět  primak

To bude tím jak tu pojmeš “většina při jejich počtech statistik špinavých mocekých hejblů.. Třeba tady volil prý pouhý jeden milión 5. koaláky (zohledni nevoliče co teď “hačají) a teď 90% lidí nechce prokazatelně pyjalu. 🙂

me2d44
14. 4. 2023 09:01

Mne by spíš zajímalo, kde ten průzkum názorů mezi Rusi prováděli – pokud mezi migranty v USA, pak by to mohlo i odpovídat. V Rusku 80% národa podporuje Putina, tam by výsledek musel vyznít jinak. Rusové chtějí vrátit svá historická území zpět – на родину (přeloženo pomocí DeepL – německého překladače, přesnějšího, než Google – i já jsem po 30 letech část Ruštiny pozapomněl, tak si pomáhám).

Aleš
14. 4. 2023 07:02

Konec Západu je vítaná skutečnost. Jen krade vraždí lže a podvadí.

PENNYS
14. 4. 2023 18:01

Spojené státy změnily názor (PŘIPO..LI a udělily Lavrovovi vízum k účasti v Radě bezpečnosti OSN
14. dubna 2023 v 16:07