politika

Národní rozvod

Marjorie Taylor Greeneová říká, že „národní rozvod“ je nutný, aby se zabránilo občanské válce, uvádí Newsweek.

Republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová z Georgie říká, že k zamezení občanské války je nutný takzvaný „národní rozvod“.

Greeneová svůj návrh tweetovala v pondělí ráno a poté svůj nápad obhajovala v rozhovoru se Seanem Hannitym na Fox News.

Greeneová tvrdí, že tento krok je nezbytný, protože konzervativci jsou unaveni z toho, že je „šikanuje levice“. Trvá na tom, že rozdělení států na „červené“ a „modré“ zachová integritu země a pomůže vyhnout se další občanské válce.

“Každý, s kým mluvím, je nemocný a unavený a má dost toho, že je šikanován levicí, zneužíván levicí a nerespektován levicí,” řekla Greeneová Hannitymu.

“Poslední věc, kterou bych kdy chtěla v Americe vidět, je občanská válka,” pokračovala. “To nikdo nechce… ale jde to tímto směrem a musíme s tím něco udělat.”

Kongresmanka říká, že její plán je v souladu s „názorem otců zakladatelů“. V úterý tweetovala úryvek z rozhovoru, ve kterém trvá na tom, že její „rozvodový“ plán není občanská válka.

“Národní rozvod není občanská válka, ale nezbytná realita kvůli našim nesmiřitelným rozdílům. Federální vláda je monstrum, které se stalo zbraní levice proti pravici,” napsala.

Zatím není jasné, jak lze její návrh právně prosadit podle současné americké ústavy. Ona sama však v úterý v sérii tweetů prozradila detaily svého plánu.

“Snížit zapojení federální vlády není obtížné. Státy budou mít úplnou kontrolu nad oblastmi, jako je vzdělávání, obchod a komunikace v mnohem větší míře, a federální vláda – v mnohem menší míře,” vysvětlila.

Červené státy začnou povolovat modlitby ve školách a vyžadovat, aby studenti během státní hymny vstali, řekla. Demokratické regiony přitom nebudou přísahat na americkou vlajku, ale na „ideologie identity, včetně transgender a BLM symbolů“.

Kromě toho kongresmanka uvedla, že po „rozvodu“ již rudé státy nebudou „podléhat lžím klimatického kultu“ a „budou moci zcela svobodně využívat energii z fosilních paliv pro své občany“.

Policisté v republikánských státech „budou dobře placení a dobře vycvičení, dobře vyzbrojení a budou opět považováni za hrdiny, nikoli za rasisty a bandity“. Zatímco modré státy budou zvažovat „zrušení policie“ a „okamžité odzbrojení svých občanů“.

„Rozvodový“ plán navržený Greeneovou se setkal s kritikou jak od demokratů, tak republikánů, stejně jako od řady významných osobností.

https://bit.ly/3Kv6Vz1

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
anonym
23. 2. 2023 21:41

Co ona rika, neni nic radikalniho. Chce, aby se moc v rade zasadnich veci vratila zpet statum, a omezila se moc federalni vlady.

Je to jako by se omezila moc Prahy nad ostatnim kraji, a zvysila se jejich moznost sebespravy.

ANTIUKRAJINEC
24. 2. 2023 10:12
Odpovědět  anonym

Máte pravdu,jenomže to co ona říká je v podstatě začátek rozpadu USA-ne,že by mi to bylo líto…:-)

janle57
24. 2. 2023 10:47
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Záchrana svobodného světa,rozpad EU a tím nastolení normální vlády u nás,
spočívá v rozpadu žumpy světa USA,ještě lepší by byla u nich rovnou 2.občanská
válka,která by je vrhla o 30 let nazpět a nikdy více by již o nich nebylo slyšet,
protože by byli až po uši ve vlastních exkrementech,v Evropě a všude jinde
by byl zase normální svět,toužebně si asi všichni přejeme,aby to v téhle svinské
zemi takhle dopadlo.

anonym
24. 2. 2023 17:51
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Naopak. Snazi se rozpadu zabranit.
Byl by to zacatek rozpadu Ceska, kdyby se Praze pristrihly kridylka?

Autor
23. 2. 2023 22:09

V případě jakéhokoliv počátku rozdělení USA to nakonec nevyhnutelně musí skončit vítězstvím jedné ze stran. Ve všech zemích rozdělení zajišťovaly vnější faktory. Pokud by zůstaly obě části v nějaké federaci. Kdo by určoval, kdo bude vládnout federaci? Nebo zase budou “nějak” na střídačku?
Mimochodem svědčí to o tom, že pletení pojmů je všude – ti, kdo jsou nejen dnes za “demokraty” jsou ve skutečnosti ti nejultrapravicovější v USA a na světě. Skutečná Levice znamená práci PRO lidi a ne PROTI lidem. Pro většinu a ne pro vyvolené.
Ať si myslí kongresmanka co chce, je to buď celistvý stát a nebo rozdělení. Jinak se chová jako ti, co chtějí pořád postavit třeba dnes před soud vlády EU. Protože soudy jsou rovněž pod stejným vlivem jako politici. Nebo je to podobné jako po oddělení Ukrajiny – zvláště pod vlivem USA – byl nevyhnutelný konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem.
Proto se nedivím, že se setkává s kritikou. Opakuji, rozpad je naprosto nevyhnutelný v takovém případě. To neznamená hned vojenský konflikt, ale nějakým způsobem se tu síla bude ukazovat.
Jinak je to jak uvádí příspěvek anonym 23. 2. 2023 21:41

modern-world_06f.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
23. 2. 2023 23:20
Odpovědět  Peter 008

Pochopitelne, ze by vsici zustali ve federaci. “Rozdeleni” je zavadejici pojem. Ona chce, aby se Amerika navratila tam, kde byla puvodne: silne staty, slaba federalni vlada (s nekolika vyjimkami).

Milan ze Zahrady Čech
24. 2. 2023 00:52
Odpovědět  anonym

Myslím Věruško, že by to nefungovalo. Neumím si představit společnou zahraniční politiku takového federálního dvoustátu. A od toho se odvíjející výdaje na zbrojení atd. atd.

Albi
24. 2. 2023 01:05

Hledám tě po všech diskuzích. Mimo téma:
Asi jsi hledal tohle:
https://kob-forum.eu/
Ale je tam – snad zatím – taky jen Pjakin 13.2. – ale Putinův projev ne (dokonce ani v ruštině).

Milan ze Zahrady Čech
24. 2. 2023 18:17
Odpovědět  Albi

Jóóó! To je vono! Díky moc! Už si to ukládám. Pro sichr na oba debily.
🙂 🙂 🙂

anonym
24. 2. 2023 01:24

Nene, Milanktu. Uz od pocatku mela federalni vlada tri ukoly: zahranicni politiku a obranu, legislativu (o vecech, ktere urcuje ustava), a nejvyssi soudnictvi. Pro to ma plnou pravomoc.

Zadny dvoustat. Levicaci ovladli federalni vladu, pravda, a to se ted rychle nezmeni. Ale kdyby se kazdemu statu vratila pravomoc ve vsech ostatnich vecech, tak by se to tady mohlo uklidnit. At si delaji peklo z modrych statu, a nechaj ty ostatni, at si to delaji po svem. Vsak to je ta velka vyhoda federalizace…

primak
24. 2. 2023 10:20
Odpovědět  anonym

A volit prezidenta si každý stát bude dělat a počítat podle svého, nikdo jim do toho nebude kecat – vlastně nemůže, neb do toho nebude vidět. Jak geniální…

A taky abortion, o co se hádaj už 100 let, každý stát podle svého, taky zbraně nosit nebo ne, a co medicare a jiné sociální výdobytky (maj tam vůbec ňáký?). A je toho moře moc, co se bude řešit “úspěšně” na každé hraniční čáře, že…

primak
24. 2. 2023 10:21
Odpovědět  primak

A pak všichni budou žít ve svornosti na věky…

anonym
24. 2. 2023 19:03
Odpovědět  primak

Volebni aparat je uz ted statni, ne federalni. Trochu se poucte nez se sem budete chodit posmivat.

primak
25. 2. 2023 05:06
Odpovědět  anonym

Takže je to už dobré dopředu, že. Ale ještě se to bude moct vylepšit. Jako třeba:
https://www.npr.org/2021/12/15/1064385999/new-york-city-will-allow-legal-non-citizens-to-vote-in-local-elections

Boomer
24. 2. 2023 10:27
Odpovědět  anonym

.. podobný systém funguje celkem uspokojivě ve Švýcarsku. V amerických poměrech by to mohlo vést k podvázání přehnaných ambicí federální vlády..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
25. 2. 2023 05:10
Odpovědět  Boomer

A jak to funguje “podobně” ve Švýcarsku? Maj tam 3 úrovně: místní, kantonální, federální. Ale funguje to pro všechny stejně. Ale to snad není tak zvláštní…

Milan ze Zahrady Čech
24. 2. 2023 19:40
Odpovědět  anonym

No, nevím. Stejně si myslím, že by to nefungovalo. Spíš by to byl jen takový mezičas kvasu a sbírání sil, ale nakonec by si modří a červení stejně vjeli do vlasů. Akorát by to nebyl Jih proti Severu, ale spíš někteří proti některým a možná i všici proti všem. Ne proto, že by si to ti někteří tak přáli, ale že by je federálové, podle hesla Rozděl a panuj, takhle rozeštvali. Že by tím federálové ve finále definitivně končili a federace se rozpadla, na to jsou příliš omezení, aby jim to docvaklo. Upřímně – obávám se, že přesně tak to nakonec dopadne. V podstatě jsou teď už jen dvě možnosti – buď totalita, nebo rozpad USA. Obdoba rozpadu SSSR. Nevěřím, že to u vás dopadne dobře. U nás samosebou také ne. Akorát že my přece jenom můžeme doufat, že Putina nakonec přinutí, aby denacifikoval nejen Ukrajinu, ale i bývalé satelity – viz požadavek RF stažení NATO na pozice 1997. No nic. Nepřu se s tebou, spíš jen tak nahlas přemýšlím. Uvidíme.

Spam Bety
24. 2. 2023 09:32
Odpovědět  Peter 008

Úplně s vámi souhlasím co se týče toho matení pojmů. Pomáhá jim v tom to, že pojmy levice
a pravice mají velkou setrvačnost, stejně jako “demokraté” a “republikáni”. Ještě do toho vždy zapletou jakýsi “neomarxismus” a přitom ani jedno z toho neznamená, že se starají o zájmy lidí, občanů. Ve všem jde dnes jen o zájmy bank a korporací. Nějaká spravedlnost ? Ani náhodou !!

jmm
24. 2. 2023 10:57
Pavel K
24. 2. 2023 14:08
Odpovědět  jmm

Vyřikal mu to tam hezky, ale se svým názorem asi osamocen. Ostatní kdyby se přidali tak mu ta arogance přejde. Paňácovi.

Gales
24. 2. 2023 12:10

To svědčí o tom,že mají špatnou vládu a Jidáše s mocí. Takže zničit vládu a Jidáše by mělo být prioritou.

josef
24. 2. 2023 23:12

Jak krásný projev anarchismu. Jak nazvat tuto představitelku státu, které stát poskytuje nezanedbatelné požitky, ochranu a nevím co ještě všechno? Částí těla? Samicí zvířete?
To bych zvířata a části těla urazil! Možná ZEMSKÝM ŠKŮDCEM. Ty ostatně máme také bohatě zastoupené ve vládě, parlamentu i senátu. Pouze se s nima nezachází jak by se mělo. Tedy dle práva.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$