politika

Námořní cvičení Ruska a Číny poblíž Aljašky pobouřilo Spojené státy

Rusko a Čína uspořádaly společné námořní cvičení poblíž Aljašky, což podle Fox News vyvolalo znepokojení Spojených států.

„To je společná námořní operace Ruska a Číny, bezprecedentní co do velikosti a rozsahu. Nezáleží na tom, jestli žijete na Aljašce, jako já, nebo na východním pobřeží Spojených států, takové akce v blízkosti našich hranic vzbuzují obavy,“ komentoval situaci senátor Dan Sullivan.

“To jen potvrzuje myšlenku, že jsme vstoupili do nové éry autoritářské agrese vedené diktátory v Pekingu a Moskvě, kteří jsou stále agresivnější,” pokračoval.

Plukovník McGregor: Rusko-čínská cvičení poblíž Aljašky překvapila USA

Společná cvičení ruského a čínského námořnictva u pobřeží Aljašky americké vedení značně překvapila. Toto prohlášení učinil bývalý poradce šéfa Pentagonu Douglas McGregor na svém blogu na YouTube.

Zdůraznil, že Ruská federace řadu let sleduje, jak Severoatlantická aliance provádí cvičení v Baltském moři a přesouvá je stále blíže k hranicím Ruska. Na druhé straně, jak poznamenal McGregor, Moskva opakovaně varovala Západ před nebezpečím takových akcí a požádala, aby cvičení prováděl dále od ruských hranic.  Washington však tyto požadavky ignoroval.

“Myšlenka, že se někdy zastavíme, je absurdní, takže Rusové a Číňané zahájili cvičení v severním Pacifiku, dost daleko od teritoriálních vod USA, ale na místě, kde je nikdy předtím neprováděli,” řekl expert na YouTube.

McGregor zdůraznil, že tato cvičení byla pro Washington „zcela neočekávaná“.

V americká televizi diskutují o společných čínsko-ruských cvičeních u Aljašky, která by podle expertů mohla “pohnout” americkou hegemonií.

– Skutečnost, že se nyní Rusové a Číňané spojili v dostatečně agresivní alianci, aby společně vyslali flotilu válečných lodí na Aljašku, je znepokojivá. Ano, nepřiblížili se k americkým břehům, ano, zůstali v mezinárodních vodách. Samozřejmě nezpůsobují jen mezinárodní skandál, ale také ukazují velmi unikátní a bezprecedentní situaci, kdy Peking a Moskva skutečně provádějí společné vojenské operace. A nejsou to nejlepší přátelé. V tomto případě se ale dokázali přizpůsobit.  Ale myslím, že vidí příležitost pro své úsilí, samozřejmě, zatlačit zpět Spojené státy, jak víte, jedinou supervelmoc na světě. Takže si myslím, že byste měli očekávat větší eskalaci.

– Američtí představitelé bedlivě sledují známky zvýšené spolupráce mezi Pekingem a Moskvou. Jak víte, Čína a Rusko hrají proti USA již dlouhou dobu. Myslíte, že je to reálná možnost?

-Myslím, že je to možné. Toto je nová éra toho, co bych nazval velmocenskou soutěží, kde Čína a Rusko vidí příležitost odsunout Spojené státy
.

sdílet na

61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
14. 8. 2023 00:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavně si na to zvykejte, ušáci, abyste nekolabovali, až bude mezinárodní námořní cvičení Rusko-Čína-Mexiko-Kuba v Karibiku.

Standa
14. 8. 2023 06:53

 Nevzpomínám si, že by RF nějak ,,pobouřeně” reagovalo..

IRON WOLF ..na hranicích RF.. bylo certifikačním cvičením bojového úkolového uskupení eFP Litva, kterého se pod velením litevské brigády Iron Wolf účastnili vojáci 13 koaličních armád a v úhrnu dobrých 3000 vojáků, včetně příslušníků úkolového uskupení Armády ČR. Cvičení prověřovalo především vedení obraných i útočných operací, demonstrovalo připravenost k reálnému boji a připravenosti bránit východní hranici členských států Severoatlantické aliance.Členové úkolového uskupení AČR jsou především z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Jejich úkoly byly v rámci tohoto cvičení poměrně jasnémobilitu, spolupráci a interoperabilitu jednotek do národních ozbrojených sil (NAF).

— Cvičení v Lotyšsku…na hranicích s RF .Účelem cvičení trvajících od pondělí do středy je zapojit země NATO do plnění výcvikových úkolů a demonstrovat jednotu. Cvičení IRON SPEARS 2022 se zúčastní posádky tanků a dalších obrněných vozidel z rozšířených bojových uskupení NATO v Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Polsku a také brigády mechanizované pěchotní brigády NAF.

Skeletor
14. 8. 2023 07:27

Na to že Yankees haraší zbraněmi kde se mu zachce už si svět zvykl a už se toho ani tak moc nebojí, neb výsledky jsou také dostatečně známé. Ovšem panika Yankeeú jen ukazuje kam až s jejich politikou dospěli, nyní dostali vážné varování, že pokud budou pokračovat ve válečném štvaní s myšlenkou totální likvidace Ruska, tak se proti nim postaví zbytek světa, neb každý ví co by po likvidaci Ruska následovalo.

Standa
14. 8. 2023 08:01
Odpovědět  Skeletor

Rusko potažmo jadernou mocnost nelze zlikvidovat.Perimetr( mrtvá ruka) se postará o Armagedon. Ti 4 příšerní jezdci z Apokalypsi už lezou ven.Yelou stone s kufříkovou bombou nebo Poseidony,zbraně na oběžné dráze, EMP šok na území USSA,……..
Jaké ,, vážné varování” a od koho dostalo USSA ?

Markýza
14. 8. 2023 08:55

Tak já už nevím, jestli se smát, nebo plakat a asi udělám obojí zároveň. Tohle je prostě fascinující!

14. 8. 2023 18:47
Odpovědět  Markýza

A co takhle nevěřící kroucení hlavou s úšklebkem?

Markýza
14. 8. 2023 22:49

slabý, už nefunguje 😀

14. 8. 2023 00:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Dovolím si malou “glosičku” (vtípek), kterou jsem si dnes přečetl.
“Rusové odpověděli na požadavky USA o navrácení Krymu Ukrajině vstřícně!
Že prý to provedou ihned po té, kdy Američani navrátí ukradená území Indiánům!”
Howgh.

b14a504c6c774cf01c5259fe5649ea15049df46a4a05b9ad85de859291708790.jpg
Pavel K
14. 8. 2023 07:49
Odpovědět  Okolo

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍

Standa
14. 8. 2023 08:04
Odpovědět  Pavel K

Měli by vrátit Aljašku. Smlouva podepsána , ale peníze nikdy do Ruska nedošly. Tudíš ,, Smlouva je neplatná.”Nedošla k naplnění.

Pijack
14. 8. 2023 08:51
Odpovědět  Standa

To dá rozum, že vyvražděná Carská rodina nemůže peníze převzít. On si to dlužník pojistil soudruhem Leninem 🙂

Standa
14. 8. 2023 09:13
Odpovědět  Pijack

Kecáte blbosti. Blábolení bez uvážení a ještě lež.Jste vůl!
Aljašku prodal car Alexandr před 150 lety. Spočítej si to,osle!!!. Car Mikuláš byl popraven 1918 . Lod s penězi se ,,údajně “potopila na Baltu.Nikdy nebyl ověřen náklad.
Než se budeš plést mezi dospělé ….mysli trochu a vrat vysvětčení ze základky.!!!!

jiří
14. 8. 2023 09:55
Odpovědět  Standa

Přesně, ale na tu “základku” bych moc netlačil… Píše se vysvěDčení.

Standa
14. 8. 2023 20:23
Odpovědět  jiří

Máte pravdu. Víte, jak se pozná troll? Nepíše o tématu , ale soustředí se na jednotlivou chybu v pravopise.

Zdena
14. 8. 2023 09:55
Odpovědět  Standa

Trocha gramatiky: vrať vysvědčení

anbar
14. 8. 2023 09:21
Odpovědět  Pijack

už to nehul

jiří
14. 8. 2023 09:56
Odpovědět  anbar

Nebo hul víc.

Pavel K
14. 8. 2023 10:54
Odpovědět  jiří

Nepřipadá ti jirko že jedním a tím samým nickem je někdy i sranda, je v pohodě a najednou tě vynadá do bezvědomí. Jako by se prali dva o jeden nick. 🙄🤦‍♂️

jiří
14. 8. 2023 11:42
Odpovědět  Pavel K

Ano, všiml jsem si toho.

14. 8. 2023 19:18
Odpovědět  Pavel K

No, zaplaťpánbůh, že už nejsem jediný kdo si toho všiml. Zatím jsem mu položil během minulého týdne čtyřikrát otázku, zda nemá dojem, že tu krom něj řádí ještě jiný Standa – jeden agresivní, omezený troll bez smyslu pro humor a ironii, a druhý Standa vcelku sympaťák – a doplnil ji podotázkou, který z těch Standů na mě právě reagoval. Neodpověděl mi ani jeden – ani sympaťák, ani přib-lblo.

P.S. Tutéž otázku jsem nicku Standa opakovaně položil už před měsícem či dvěma – rovněž bez odpovědí. Tak jsem mu posléze vmetl, že je troll, načež následovala výměna sprosťačin. A od té doby na něj se-ru, i když se mi někdy vetře do odpovědi.

Standa
14. 8. 2023 20:29

Pochybuji, že by admin připustil , aby měl nějaký nick dvě různé@..Asi jsem se ve Vás spletl.
Vmette mi , co chcete.Ano jsem agresivní , když jsem nas..štvaný.
Zkuste tu otázku znovu v původním znění, prosím. Odpovím!

Standa
14. 8. 2023 20:51
Odpovědět  Standa

Mimochodem , asi jste poněkud zpozdilí. Admin zná i I.P. uživatele.Je charakteristické. Nikdy se Vám nikam nevtírám( zajímavé vyjádření,,inteligetního” MČČ v diskuzi).Jestli Vám vadí oponentůra k Vašim některým, nebojím se to napsat( nelogickým hloupostem) je to Vaše věc.
Ser-te na to dál. Vaše věc!

15. 8. 2023 01:45
Odpovědět  Standa

Před časem (červen – počátek července) jsme se střetli a navzájem se sprostě znectili.
Důvod byl, že jste nepochopil sarkasmus a tvrdě jste napadl diskutéra, který ho použil – už se přesně nepamatuji koho, ale byl z “našeho břehu”. Já se ho zastal, no a byl oheň na střeše. Následovala výměna urážek – první jste s nimi (stejným způsobem jako nyní na Pijacka) vyjel vy – a od té doby vás, až na zmíněné dotazy, ignoruji, protože kůň je nebezpečný zezadu, kozel zepředu, a labilní cholerik bez smyslu pro humor a sarkasmus, začasté s pokřivenou logikou, o to však více jako první agresívní, ze všech stran. Ptal jste se – odpovídám. Že zpozdilý, tak zpozdilým způsobem, by to bylo na vaší úrovni.
Původní otázku? Přibližně ve znění v příspěvku na který jste zareagoval. Že není možné zneužít nick?

Milan
15. 8. 2023 01:52

Ale je! Stačí se jmenovat Standa a nezaregistrovat se, nebo se z registrace odhlásit, jako jsem to nyní udělal já.

Standa
15. 8. 2023 03:22

Poslyšte , myslím , ,že se opět mýlíte.Šlo o to , že Štefec se vyjádřil, že pouze Ukfaš.tedy SBU tvrdila, že RF docházejí rakety a zbraně.Prý ,,pouze”! Prokázal jsem , že Vaše útoky na mě jsou mimo mísu.Prý to byl ,, sarkazmus..( který(( podle Vás ))nechápu).
Nebyl!Americký Ústav pro výzkum války zveřejnil data ze kterých vyplývá ,že jim nedocházejí a , co dochází a potvrdil vlastně Števce ,který s těchto dat vycházel.

Standa
15. 8. 2023 03:35

Pijack očividně lhal, když napsal , že Leninovci zavraždili cara Mikuláše(1918) , aby nemohl přijmout platbu z USSA za Aljašku.
Smlouvu podepsal car Alexandr před 150 lety( ode dneška) a Alabama vyjela údajně brzy poté. Údajně zmizela na Baltu.
a) Proč by nový stát SSSR nepřijmul platbu?
b)Mikuláš s tím očividně neměl , co dělat.Data nesedí.
c) nevím, jak se zneužívá nick, to je asi Vaše doména.
d)Nehodnotím Vaší úroven a, prosím ,nehodnotte mojí!
e) Vaše logika je zpozdilá už tvrzením, že v diskuzi ( demokratické-chicht) se ,,vtírám” k tomu , co jste napsal. Zřejmě nesnášíte fakta ,která upravují Vaše někdy mylné závěry.

15. 8. 2023 04:44
Odpovědět  Standa

A nadával vám tam snad, otíral se o vás, urážel vás, či jinak na vás útočil? To zaprvé.
A za druhé nelhal. Uvedl fakt – že leninovci zavraždili Mikuláše – a dodal sarkazmus – že si to tak ušáci pojistili.
Nehodnotíte?! A toto: “Mimochodem , asi jste poněkud zpozdilí” je co?!
Ke vtírání – napsal jsem to úmyslně, abych vás nas-ral, přinutil vás tak k odpovědi, a já se tak konečně dozvěděl, jak je s těmi nicky – zda jeden, či dva.
To je vše; slámu tu s vámi mlátit nehodlám. No, aspoň se vyjasnilo, že pouze jeden Standa.

Pijack
14. 8. 2023 08:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Amíci dostávají bobky 🙂
Už vrátil ten podvodník Rothschild Aljašku? Podvedl Ruského Cara. A ouha. Jak snadné se zbavit svědků… stačilo málo – poštvat proti Carovi Lenina, který nechal celou Carskou rodinu vyvraždit… i s případnými dědici. Tak se to dělalo. Ovšem světu je zatajováno, že většina obyvatel Aljašky dodnes mluví Rusky… 🙂

Standa
14. 8. 2023 09:14
Odpovědět  Pijack

Kecáte blbosti. Blábolení bez uvážení a ještě lež.Jste vůl!
Aljašku prodal car Alexandr před 150 lety. Spočítej si to,osle!!!. Car Mikuláš byl popraven 1918 . Lod s penězi se ,,údajně “potopila na Baltu.Nikdy nebyl ověřen náklad.

Autor
14. 8. 2023 10:04
Odpovědět  Standa

Za “tón” – mínus. Jsme tady dobrovolně pro diskusi a ne pro “nervy”. Urážky nikomu nic nepřináší. Odpor se samozřejmě dává, ale FAKTAMI a logikou.

Mimochodem ono to s tou Aljaškou je “malinko” jinak, proto stále mohou Rusové říkat,. že je jejich. Na to nestačí přečíst si pár článků, či jednu knihu, ale je třeba znát i podstatu mezinárodního práva a podle toho Američané de facto nezaplatily (prodejce elektřiny také nezajímá, že vám ukradli peníze cestou na poštu), ale de facto Aljašku prostě ukradly.
To, že na chvíli platí pravidla USA a to dokonce nepsaná – čili co chci, to si vezmu, tak se stačí podívat na země, které také měly svá pravidla ve své době – Španělsko, Belgie, Holandsko, Anglie, Německo atd atd
Vidíte, “podivnou shodou jsou to země, které nemají moc čistou minulost, ne?

Gales
14. 8. 2023 10:49
Odpovědět  Peter 008

Přijde čas i návratu Aljašky…..

eFPe
14. 8. 2023 13:00
Odpovědět  Gales

Tak tady bych zkusil pánové polemizovat. Proč tedy Rusko toto téma neotevřelo dříve, neotvírá jej teď. Napadá mně paralela s Falklandy/Malvínami. Byla o ně válka, a v referendu se obyvatelé ostrovů rozhodli připojit k UK.A mám dojem, že dnes by to bylo na Aljašce stejné.Pakliže nikdy nedorazil dohodnutý obnos , tak maximum co Rusko dokáže je nechat si zaplatit. Referendum by dopadlo tak, že by chtěli- za mně pochopitelně lidi zůstat s USA. Kdybych se ovšem mýlil, bylo by to příjemné zjištění.

Burák
14. 8. 2023 13:18
Odpovědět  eFPe

No s tím referendem bych si nebyl tak jistý, protože tamní domorodci a tím nemyslím přistěhovalce z USA se na své dnešní pány moc zlobí. USA totiž do Aljašky nedali spousty desítek let ani dolar a také to tam tak vypadá. Vytěžili co mohli a tamním tzv nakakali. Teď je na Rusku aby se postavilo na nohy a ukázalo světu, že dokáže pomáhat odlehlým vlastním regionům a dokáže modernizovat infrastrukturu. USA jsou v úpadku a jakmile udělají bankrot nemůžeme vědět, komu Aljaška případne. Třeba Rusové čekají právě na takovou chvíli. Každopádně žijeme ve velmi zajímavé době. Hezký zbytek dne všem😉

Standa
14. 8. 2023 13:46
Odpovědět  eFPe

Smlouva je neplatná! Konec!

Noobody
15. 8. 2023 18:53
Odpovědět  Standa

To je sice hezké, ale jakým mechanismem (vyjma světové války) byste chtěl uvést věci do pořádku??
To konstatování může býti pravdivé, ale dostanete obě strany do jednací síně? Jak? Jak jakékoli rozhodnutí uvedete v život, když jej druhá strana nebude ochotná dobrovolně plnit?!?!?

Pavel K
14. 8. 2023 14:00
Odpovědět  eFPe

Viděl bych to tak, jak to napsal Burák. Lidi chtějí žít v klidné a prosperující zemi pokud možno bez kriminálníků a buzerantů. Rusko nabírá vítr moderní země budoucího tisíciletí.

Pavel K
14. 8. 2023 10:58
Odpovědět  Peter 008

👍 👍 👍 👍

Standa
14. 8. 2023 13:30
Odpovědět  Peter 008

Sohlasím s Vámi, ale když mi někdo lže do monitoru, že Lenin nechal popravit cara Mikuláše v r. 1918 ( kvůli tomu, aby Amerika nemusela za Aljašku kterou prodal Alexandr o 150 let před tím( ode dneška), tak se ve mě vaří krev.Taková lež!

Standa
14. 8. 2023 13:44
Odpovědět  Peter 008

Ještě něco k tomu p.Pet…8 Američané nedodržují smlouvy tehdy ani nyní.Smlouva byla vždy smlouva i když tvrdíte opak. Od Chamurapiho , faraony, templáře …nebudu cancat dále ..jestli Vy nedodržujete smlouvy a neplatíte za Vám prodaný majetek je to Vaše věc.
Vaše zvyklosti obhajovat neplnění smluv je Vaše věc. Podle mě jsou ty smlouvy neplatné.
cit:,, tak se stačí podívat na země, které také měly svá pravidla ve své době – Španělsko, Belgie, Holandsko, Anglie, Německo atd atd..”konec
,,Pravidl… neplatit”?

Noobody
15. 8. 2023 19:03
Odpovědět  Standa

Tady je jedna zajímavá alegorie.
V r. 1941 podepsal SSSR s USA smlouvu o Půjčce a pronájmu. Její překlad je na webu, včetně plnění. Pokud vím, tak SSSR nezaplatil veškeré dodávky, jak bylo nasmlouváno.

A teď babo raď, jak to vlastně je. Došlo ke vzájemnému započtení, nebo na Aljašku v této souvislosti nebyl brán zřetel? Nebo si odpuštěním dluhu za nesplacené dodávky koupily USA mlčení SSSR v souvislosti s nenaplněným projektem APOLLO a člověk na měsíci?

Těch otázek je příliš mnoho a použitelných faktů tak strašlivě málo, že to tu nerozseknem, kdybychom se na nudle pokrájeli. Kdo ví, zda v tom mají jasno alespoň někteří poradci VVP!

Frank1
14. 8. 2023 13:14
Odpovědět  Standa

Jsi moooc chytrej! Lod v utrobach zadne zlate cihly za Aljasku nemela jak zjistili potapeci!
Byl to normalni povod chazaru! Rusove si i Aljasku vezmou zpatky!

Mike
14. 8. 2023 13:43
Odpovědět  Frank1

Kolik vlastně stála, 1 milion $? Bych ji za to mega koupil zpátky, bez inflační doložky.

Pavel K
14. 8. 2023 14:02
Odpovědět  Mike

Já taky i s medvědy. 😊

Markýza
15. 8. 2023 14:17
Odpovědět  Standa

Hele, Staník už zase nehodnotí! 😀

Frank1
14. 8. 2023 09:19
Odpovědět  Pijack

Sarkozymu financoval volebni kampan Khadafi nekolika miliardami $. Aby je Francie nemusela vracet, vyslidily jeji tajne sluzby Kadhafiho na uteku v pousti a predhodily ho rozvasnenemu ozbrojenemu mobu, ktery financovali. Ty prachy uz Lybie nikdy neuvidi.

jiří
14. 8. 2023 10:17
Odpovědět  Frank1

Jak Se Vypouštěly Řeky V Libyi Přímo Pod Saharou. Kaddáfího Neuvěřitelný Projekt.
https://www.youtube.com/watch?v=1aLNASgNxV8&ab_channel=PandoraTV

Pavel
15. 8. 2023 19:57
Odpovědět  jiří

Ten několiktisíc km dlouhý vodovod byl prvním cílem, který chtěli Amíci zničit a zničili…

Pavel z Moravy
14. 8. 2023 10:15
Odpovědět  Pijack

Pijacku, neztrapňujte se.

Pavel K
14. 8. 2023 14:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

???????? 🤓

Frank1
14. 8. 2023 09:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Americane si poprve uvedomuji, ze valky, ktere dosud rozpoutavali daleko od uzemi USA se nebudou uz odehravat jen nekde v Tramtarii, ale ze zahrnou i jejich uzemi. Coz je pro jejich pocit nadrazenosti toxicke.

Pavel z Moravy
14. 8. 2023 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Opravdu jsou ti Amíci nejen grázlové, ale lidé bez jakékoliv empatie k druhým. Za chvíli už vás krom vašich poddaných v Evropě bude mít celý svět plné zuby. Možná někteří amíci nemohou za ty dacany, kteří je řídí, tak jako my nemůžeme za ty naše, ale i tak, můžete jim dát na vědomí, že nejste jejich otroci, tak jako bychom to mohli udělat i u nás, kdyby chlopi měli ještě gule.

Pavel K
14. 8. 2023 11:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já to nebudu všechno vypisovat tak to zkrátím. Mají veškeré špatné vlůastnosti jaské jen homo sapiens může mít. Evoluční omyl vesmíru. Tečka. 👎👎👎

eFPe
14. 8. 2023 13:02
Odpovědět  Pavel K

Lidi, osobně jsem nikdy v USA nebyl. Ale dcera, která sjezdila středozápad říkala, že potkávala jen samé empatické, příjemné lidi.Tak vám nevím.

Frank1
14. 8. 2023 13:19
Odpovědět  eFPe

Panove nahore mluvi o t.zv. elitach USA, ne o normalnich obcanech USA. Ti normalni obcane politiku USA nedelaji. Delaji ji chazari, kteri Gojimy opovrhuji a chteji vsechny znicit. Az na par otroku, co jim budou slouzit.

Pavel K
14. 8. 2023 14:05
Odpovědět  Frank1

👍 👍 👍 👍

Pavel K
14. 8. 2023 14:09
Odpovědět  eFPe

Tak já také ne a ani po tom netoužím (je to daleko). 🤣
Ale je to tam taková lidská směska až člověk nestačí zírat. No a když si na jůtube pustím nějaké to videjko (né z těch feťáckých čtvrtí) mám rád ty vo žrádle, tak to nemusí být tak hrozné. Ale na blbce narazíš všude a někde je ta koncentrace hustčí nóó.

Pavel
17. 8. 2023 00:16
Odpovědět  eFPe
Gales
14. 8. 2023 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A ještě vyzbrojit Mexiko. Ať si amík zvyká na válku.

Vladimír
14. 8. 2023 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Až Američani splatí Rusům Aljašku, teprve potom se mohou nějak bouřit.

Karel
14. 8. 2023 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně dala Čína a Rusko ochutnat američanům jejich vlastní medicínu. A první reakce američanů ukazují, že jim jejich vlastní medicína vůbec nechutná. Ale jiným ji násilím nutí.

Frank1
14. 8. 2023 13:23
Ohodnotit příspěvek :
     

V Nigeru dostavaji zapadni degenerati zahulit. Zlato a Uran za 5 % ceny uz nebudou krast. Ten jejich jekot, ze jsou ohrozeny jejich zajmy je tak pochopitelny. Jejich zajmy a svou prezenci maji jen tam, kde jsou suroviny. Vyzbroji teroristy a pak na ne poslou armadu, ktera proti nim jakoby bojuje. Obyvatele ziji ve strachu z teroristu a v bide. Chazari mohou v klidu krast suroviny.