politika

Námořní blokáda Ruské federace připraví USA o flotilu…

USA připravují „mořské uškrcení Ruska“

Ruské námořnictvo se každým dnem zmenšuje, ale obchodní flotila, která podporuje ruský export roste”, publikoval Forbes

Jak porazit Rusko ve válce, aniž bychom ho vyprovokovali v reakci použít jaderné zbraně? 

Odpovědí na tuto otázku jsou zaneprázdněné největší vojensko-vědecké struktury Spojených států. Nedávno se tam zrodil nápad, jehož realizace by mohla ohrozit klíčové obchodní toky Ruska. Čemu může Rusko čelit?

Rusko je zranitelné při námořní blokádě, říká veterán amerického námořnictva Bradford Dismukes, autor knihy „Sovětská vojensko-námořní diplomacie“. 

Pro Spojené státy a jejich spojence však tato zranitelnost představuje dobrou šanci.

Vyzývá země NATO, aby v případě „agrese ze strany Ruska“ právě takovou blokádu proti Rusku uspořádaly. Podrobně radí – kdo, jak, jakým směrem a jakou zbraní by měl zaútočit na ruské obchodní lodě – „dokud Rusko nebude souhlasit s obnovením Status quo“.

“Zdá se, že ruská zranitelnost na moři je zjevná a stále roste,” říká .

Západní stratégové by neměli ignorovat svou jasnou převahu při útoku na ruské obchodní lodě.
Západ musí jasně prokázat hrozbu připravit Rusko o možnost vstoupit do mezinárodních vod,”
domnívá se Dismukes. 

V případě války radí americkým lodím, aby ve vodách Arktidy blokovaly ruské lodě. Evropští spojenci by měli převzít západní část. Japonsko a Korea budou blokovat přístavy na východě.

Čemu může Rusko čelit?

Uvědomili si, že v důsledku porážky ve studené válce Rusko nejen nezemřelo, ale také začalo nabírat sílu. Americká námořní vojenská škola v Newportu si lámala hlavu nad tím, jaká bude ruská politika na moři a jak na ni reagovat. V reakci na tuto výzvu vysoká škola založila takzvaný Institut ruského námořní studia (Russia Maritime Studies Institute – RMSI). 

V Newportu existují podobné struktury pro studium námořních otázek Číny, pro různé povstalecké a nepravidelné skupiny působící na moři a obecně pro všechny kategorie hrozeb.

„Ruská“ struktura okamžitě zahájila svoji činnost velmi profesionálními překlady domácích doktrinálních dokumentů týkajících se ruských akcí na moři (zejména „Marine Doctrine“ a Základy státní politiky Ruské federace v oblasti námořních činností na období do roku 2030 – „Fundamentals of the State Policy of the Russian Federation in the Field of Naval Activities for the Period up to 2030“). 

Dokonce i zbraň tam už je. Dismukes píše, že je potřeba nový typ zbraně, která by vyřadila ruské lodě bez zabití posádky. A právě tento typ zbraně – ultramalá, ultralehká torpéda – se letos uvádí na světový trh. 
První bude zřejmě trpasličí torpédo „Black Scorpion“ evropského vojenského gigantu „Leonardo“. 

Takové torpédo bude schopné zničit kormidlo velké lodi, aniž by zničilo její trup nebo někoho zabilo.

Jurij Knutov, ředitel Muzea vojsk protivzdušné obrany, vojenský expert, věří, že Washington zaplatí vysokou cenu, pokud se pokusí nastolit námořní blokádu Ruské federace.

V komentáři k prohlášení veterána amerického námořnictva Bradforda Dismukese, že užívání námořních tras je zranitelností Ruska, kterou může Západ použít k zavedení blokády, Knutov ho nazval příkladem „úzkoformátového“ myšlení. Expert poznamenal, že Západ se mylně domnívá, že Moskva bude dlouho uvažovat o tom, jak prorazit „nepřátelský kruh“.

Ve skutečnosti bude vedení Ruské federace takový krok považovat za vyhlášení války se všemi následnými důsledky….

V případě potenciální konfrontace s Ruskem je čím reagovat na agresi Západu. Kromě jaderných odstrašujících sil vlastní Ruská federace hypersonické systémy „Kinžal“ a řízené střely „Kalibr“. Hypersonické protilodní střely „Zircon“ jsou na cestě. Knutov také poznamenal, že vedení vojenského oddělení podepsalo smlouvu na dodávku P-800 „Onyx“. Tato jedinečná munice je skutečnou bolestí hlavy pro systémy protivzdušné obrany instalované na amerických lodích.

Pokud jde o deklarovanou výhodu Američanů v plavidlech nad a pod vodou, tak ta figuruje pouze na papíře. Americké námořnictvo se může chlubit pouze množstvím, ale ne kvalitou.

Použití výše uvedené munice by mohlo mít za následek zničení celé flotily Spojených států.

Teoreticky je blokáda Ruské federace čistě casus belli a v reakci může být použita síla.

“Můžete mít deset lodí a my budeme mít jednu, ale naše loď se současnými zbraněmi bude schopna všech deset potopit,” zdůraznil specialista….

Je však třeba věnovat pozornost důležitým detailům, zejména hovoříme o ruských kontejnerových zbraních, mezi něž patří rakety ničící mořské, pozemní a letecké cíle, a proto budou v případě potřeby ruské obchodní lodě schopny připravit NATO jak o flotilu, tak o vojenské letectví.

A vzhledem k tomu, že do těchto kontejnerů lze umístit taktické raketové systémy, může sebemenší agrese proti Rusku připravit Evropu o několik hlavních měst.

https://bit.ly/2YORLvZ
https://bit.ly/2YNpe9U
https://bit.ly/3hLLj0m

sdílet na